Sayfa 3/3 İlkİlk 123
54 sonuçtan 41 ile 54 arası

Konu: Milli Eğitim Bakanı: "19 Mayıs Kutlamalarını Kaldıralım"!!!

önder nurtekin
    luleburgazli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34 EY 3939
    Edilen teşekkür: 150

yazıklar olsun şimdide 23 mayıs 30 ağustos gibi günlerede gözlerini dikti haysiyetsiz ruhsuz hainler... ama uyuyan ve satılmış medya tarafından uyutulan millete yazıklar olsun... bukadarmı insan kendiliksiz olabilir... Elhamdürillah müslimanız ama bukadar dini siyasete alet edip insanları kandırmak yazıktır günahtır haramdır... Önce Allah sonra Vatan Sonra ana baba... anlayana...
    Her TÜRK asker doğar

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Olaya dışarıdan bakarak yorum yapmanın pek objektif olmayacağı kanısındayım.Hükümet bu kararı alırken acaba toplumun beklentilerini hiç dikkate almadan mı yapıyor?Bir oylama yapılsa sonuç ne olur acaba?Önemli olan budur.Önemli olan birilerinin değil halkın ne dediğidir.Eğer kulağınızı kapatıp çoğunluk ne diyor nasıl düşünüyor benim umrumda değil demeye devam ederseniz tutunamamaya mahkumsunuzdur.

Dışardan yorum yapmak kolay ama hele bir de 19 mayıs provalarında görev alan öğrenciler,öğretmenler veya diğer kamu kuruluşlarında bu işin zahmetini çekenler ne diyor acaba hiç düşündünüz mü?Bunları hiç dikkate almamamız mı gerek?

Memurlar net eğitim camiası olarak türkiyedeki en fazla üye sayısına sahip olan intenet sitesi.Sadece eğitim camiası değil sağlık emniyet diyanet vs bir sürü kurumu içinde barındırıyor.Bakın burada bu konunun oylaması yapılmış.Sonuç ne diyor bakalım:

Eğitimi aksattığı gerekçesiyle, 19 Mayıs törenlerini stadyum yerine okulda kutlama uygulamasını;

Doğru buluyorum diyenlerin oranı:%61,9(17886)oy

Yanlış Buluyorum diyenlerin oranı%38,1(10999)oy

Eğer anket süresi içerisinde bu oylama tersi yönde değişirse o zaman ben haksızım deyip susarım.(Gerçi bizim forum sitesinde bu anket yapılsa herhalde tam tersi çıkar ya)
    Konu ykaya1983 tarafından (15/01/2012 Saat 13:30 ) değiştirilmiştir.

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Bazı konular vardır, kapıyı hafif aralarsanız, arkası gelir, başedilemez durumlar ortaya çıkar, bigün bir bakarsınız ortada kapı falan kalmamıştır. Başka bir deyişle sarı öküzü vermeyecektik arkadaşlar, gazetecisinden ordusuna, profesöründen öğrencisine hapislerde çürütülen bir nesil var, 80'de nasıl ki bir nesil ortadan kaldırılmışsa aynı terane bugün de yaşanıyor, herşey açık, boşu boşuna konuyu lastik gibi bir oraya bir buraya uzatmanın anlamı yok. Bilmeyenler için Sarı Öküzün Hikayesi:

Ormanın birinde...

Aslanlar toplanmış.

"Yahu" demişler, "Hesapta kralız, açlıktan öleceğiz birader... Maymuna saldırsak, ağaca kaçıyor; fillere saldırsak, fazla büyük... Ceylanlar hızlı, yetişemiyoruz; kuşa dalsak, uçuyor; e balık yakalayacak halimiz de yok... N’aapsak?"

Bir tanesi "En iyisi, öküzlere saldıralım" demiş, "iri yarı görünüyorlar ama, ne pençeleri var, ne dişleri diş... Tam dişimize göre!"

Olur mu? Olur.

Hücum!

Ama evdeki hesap çarşıya uymamış; öküz, öyle yabana atılacak hayvan değilmiş meğer... Organize oluyorlar, topluca savunma yapıyorlar, püskürtüyorlarmış.

Aslanlar aç bilaç.

N’aapsak, n’aapsak?

"Tilkiye danışalım" demişler.

Tilki "kolay" demiş, "beni, öküzlerin yaşadığı zengin otlakların prensi yapın, işinizi halledeyim..."

Kabul etmişler.

Tilki, elinde beyaz bayrakla öküzlere gitmiş, "saygıdeğer öküzler" demiş, "aslında aslanlar uysaldır, sizi de çok seviyorlar... Ama şu aranızdaki sarı öküz var ya, sarı öküz, işte sorun o... Görünce tahrik oluyorlar, canları çekiyor, verin şu sarı öküzü, kurtulun kardeşim, huzur içinde yaşayın!"

Öküz heyeti düşünmüş taşınmış, "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" mantığıyla, verivemişler sarı öküzü...

Aslanlar da afiyetle yemiş.

Bir gün, iki gün...

Tilki gene gelmiş.

"Bakın gördüğünüz gibi, saldırılar kesildi, mutlu mutlu yaşıyorsunuz" demiş ve eklemiş: "Ama şu benekli öküz var ya, benekli öküz, o burada olduğu sürece size rahat yüzü yok arkadaş, canları çekiyor, verin, kurtulun!"

Öküz heyeti düşünmüş, "otlağın selameti için" teslim etmiş benekli öküzü.

Üç gün, dört gün...

Tilki gene gelmiş.

Kuyruğu uzun olanı...

Burnu beyaz olanı...

Tombul olanı...

Tek tek alıp, gitmiş.

Otlak seyrelmiş.

Aslanlar semirmiş.

Bir gün... Tilki gelmemiş!

Gerek kalmamış çünkü.

Direkt aslan gelmiş.

"Hanginizi istiyorsam, canım hanginizi çekiyorsa, onu vereceksiniz, adamı hasta etmeyin" demiş.

Otların arasında tir tir titreyen, tek tük kalmış öküzler, "keşke sarı öküzü vermeseydik" demiş ama, iş işten geçmiş.
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

4. Bu mesajı için 7 kişi LeoN48'ye teşekkür etti:

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

bunları küfürbaz haydo'ya havale ediyorum. benim yerime o söyler gerekeni.
    Gezgin Gp.

UMIT GOVENC
    umit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 128

sn yunus kaya, bu platformda siyaset can sıkar, forum gaye dışı kalır ama sözkonusu milli değerler olunca böyle forumlar bizim için fırsat oluyor, öyle kalp kırmadan orta yolu ortak paydayı bularak seviyeli tartışma ortamı pek fazla germez, yukarıdaki sarı öküz hikayesi sanırım bir çok şeyi size anlatmaya yetmiştir, duruma dışarıdan bakmıyoruz durumu yaşayan biziz, milli değerlerimize saldırılan biziz sizin şu cümleniz biraz ağır olmuş"(Gerçi bizim forum sitesinde bu anket yapılsa herhalde tam tersi çıkar ya)" önceki yorumunuzda anket sunmuşsunuz çoğunluk falan diye, en iyi anket burası, yazılan yorumları okudunuz, sadece siz kral çıplak demiyorsunuz, bu forumdaki insanlar Türkiye de yaşıyor başka yerde değil, bakın çoğunluk ne istiyormuş gördünüz, siz boşverin o anketleri, bu ülkede ne dalavereler dönüyor açın artık gözünüzü,artık bu millet uyandı, iktidar sahiplerinin menfi duygular içinde oldukları, gaflet ve delalet içinde oldukları,gayeleri bellidir, sen sarı öküzünü vermişsin, ben vermeyeceğim, bu ülke bize emanet biz kalıcıyız iktidarlar gelip geçicidir... Kafanızdaki dar kalıptan kurtulun, yok sorun gençlere istemiyorlarmış ta yok bilmem ne de, istemeyenler sizin düşüncenizde olanlar 50 li yılların adetimi bu milli bayramlar, bu ülke bu millet 1915 de 1919 da emperyalizme kafa tuttu, sanıyormusun ki bu adamlar vazgeçti, yine geldiler gelmeye devam edecekler, siz 50 li yılların adeti deyin, biz uyumuyoruz, vatan kaygısı taşıyoruz... milli değerleri olmayan toplumun dini değerleride olmaz...

7. Bu mesajı için 5 kişi umit'ye teşekkür etti:

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

O zaman referandum olsun bakalım milli bayramları kaldıralım diye bakalım ne sonuç çıkacak?
    Hatta milletvekilleri zamlarını da referanduma bırakalım halka soralım ne dersiniz.
    Özellikle de bedelli askerliği soralım
    Füze kalkanı kurulmasını da
    Madem halkın isteği oluyor...

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

9. Bu mesajı için 2 kişi krm1983'ye teşekkür etti:

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Alıntı krm1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman referandum olsun bakalım milli bayramları kaldıralım diye bakalım ne sonuç çıkacak?
    Hatta milletvekilleri zamlarını da referanduma bırakalım halka soralım ne dersiniz.
    Özellikle de bedelli askerliği soralım
    Füze kalkanı kurulmasını da
    Madem halkın isteği oluyor...
    Kerem, maalesef referandumda çözüm değil, insanlar neyi oyladığını bilse haklısın. Anayasa referandumunun ardından araştırma kuruluşlarının yaptığı araştırmada vatandaşların neye oy verdiği konusunda bilinçsizliğinin tablosunu dün gibi hatırlıyorum. Küçümsenemeyecek kadar bir grubun, negatif çıkması durumunda muhalefetin iktidar olacağını düşünmesinden dolayı pozitif verdiği medyada boy boy gezmişti.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

12. 15/01/2012, 23:02

kerem *
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı tyilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kerem, maalesef referandumda çözüm değil, insanlar neyi oyladığını bilse haklısın. Anayasa referandumunun ardından araştırma kuruluşlarının yaptığı araştırmada vatandaşların neye oy verdiği konusunda bilinçsizliğinin tablosunu dün gibi hatırlıyorum. Küçümsenemeyecek kadar bir grubun, negatif çıkması durumunda muhalefetin iktidar olacağını düşünmesinden dolayı pozitif verdiği medyada boy boy gezmişti.
    Tabiki katılıyorum hitlerde seçilerek gelmişti.
    Anlatmak istediğim halk istedi söylemiyle başta olanların işine geleni halka sorması işine gelmeyenleri arada kaynatıp yasalaştırması.Manipülasyona açık oy sayma işlemleri ve o anda kesilen elektriklerden sonra değişen sonuçları söylemiyorum bile."Stratejik müttefikimiz" abd bile internet üzerinden oy sayma işlemini dışarıdan müdaheleye açık bulup kullanmıyorken bizim kullanmamız da ayrı bir ileri demokrasi.
    Hamdolsun durmk yok yola devam...

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

İşim gereği birçok kesimden, mantık yürütebilen insanlarla (kurum muhasebecileri,pazarlama/imalat/satınalma/personel müdürleri,şirket sahipleri vs) sık sık sohbet etme fırsatı buluyorum. Referandumdan sonra referandumda neyi oyladığını bilen ender insanların içinden bulduklarıma da verdiği oyun nedenini sorduğumda %20-25 lik kısmı o anda karar verdiklerini, genelininde benim oyumlamı düzelecek dediğine rast geldikçe fıttırıyorum. Ya oturalım konuşalım tartışalım ben yanılıyorsam beni ikna et diyorum, Amaaaann diyorlar. Seçim zamanlarında tv kanallarında yapılan tüm programlar ya 23 ten sonra ya gece 2 ten sonra, Eeee bilmemkimin suçune raiting rekorları kırarsa time'da yerleşir tabii. Sonra oy pusulasının başına gidince ya bundadır ya şunda diye saymaya başlarsın. Bizden çok geride denilen başka ülkelerde insanlar oy pusulaları çöpten çıkınca sokaklarda vurulma pahasına oylarına sahip çıkıyor (Özeniyorum zannedip aşırı dinci sanacaklar diye ülke adı vermekten korkar oldum). Bizde haberlerde çıkınca zapla gitsin.

Manipulasyon, elektrik kesilmesi tarafına hiç girmek istemiyorum. Yurtdışında yaşayanlar ağırlıklı olarak hangi grupların özenle sınır kapılarına taşındığınıda iyi bilir..

Ya olmuyor, iyisimi ben birkaç günlüğüne foruma girmeyeyim. Konuları yine başka yere çeker oldum.

Tamam tamam tıp.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hasan al
    yenievocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 33

-herkesin gözden kaçırdığı ve milli eğitim bakanının göreve geldiğinde yaptığı ilk icraatı "atatürk milliyetçiliğine bağlı vatandaş yetiştirme ve milli güvenlik siyasetine bağlı olma" kurallarını kaldırmaktır.
    -askerlerimiz ekim ayında şehit oldu diye 29 ekimi de kutlamayan da bu zihinyetti.şehit edenlerden bunun hesabını sormak yerine 29 ekimi iptal ettiler,acaba neden?
    -türköne gibi atatürk düşmanı bir adamı Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu üyeliğine de bu zihinyet atadı,acaba neden?
    -mecliste askeri üniformalı atatürk resminden rahatsız olanlar mı ararsın,atstürk devrimleri bu ülkede travma yaratmıştır diyen mi ararsın,atatürk diktatördü diyen mi ararsın....
    arkadaşlar hedef bellidir.bu zihniyetin cumhuriyetin kurucu iradesiyle sorunları olduğu aşikardır ve de bir çok vesileyle de bunu ifşa etmişlerdir.yöntemleri de bellidir,önce ortaya bir konu atıp itibarsızlaştırılır sonra da olay doğrudan ya da dolaylı olarak atatürke bağlanır...ama bunu görmek için resmin bütününü görmek gerekir,bu zihniyete olan aşkın gözleri kör kulakları sağır etmemesi lazımdır...

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı tyilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Laikliği değiştireceğiz…Cumhuriyet döneminin sonu gelmiştir." sahi, bu sözler kime ait hatırlayan varmı ?

AMAN HAAAAA, Bilenler söylemesin , Gaza gelip forumu tehlikeye sokmayalım....
    Ya arkadaşlar duramıyorum, öyle uzaklarda aramayın artık.

Bu sözleri kim söylemiş ve şu anda hangi görevde bir bakın, sonra gelin 19 mayısı kaldırmayı savunun.

Tabii hala savunabiliyorsanız......

Edit : Cumhuriyet elden gidiyor dediğimde abartıyorsun diyenlerede KAPAK olsun diyeceğim ama anlamayana davul zurna....
    Konu tyilgin tarafından (16/01/2012 Saat 00:42 ) değiştirilmiştir.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı ümit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sn yunus kaya, bu platformda siyaset can sıkar, forum gaye dışı kalır ama sözkonusu milli değerler olunca böyle forumlar bizim için fırsat oluyor, öyle kalp kırmadan orta yolu ortak paydayı bularak seviyeli tartışma ortamı pek fazla germez, yukarıdaki sarı öküz hikayesi sanırım bir çok şeyi size anlatmaya yetmiştir, duruma dışarıdan bakmıyoruz durumu yaşayan biziz, milli değerlerimize saldırılan biziz sizin şu cümleniz biraz ağır olmuş"(Gerçi bizim forum sitesinde bu anket yapılsa herhalde tam tersi çıkar ya)" önceki yorumunuzda anket sunmuşsunuz çoğunluk falan diye, en iyi anket burası, yazılan yorumları okudunuz, sadece siz kral çıplak demiyorsunuz, bu forumdaki insanlar Türkiye de yaşıyor başka yerde değil, bakın çoğunluk ne istiyormuş gördünüz, siz boşverin o anketleri, bu ülkede ne dalavereler dönüyor açın artık gözünüzü,artık bu millet uyandı, iktidar sahiplerinin menfi duygular içinde oldukları, gaflet ve delalet içinde oldukları,gayeleri bellidir, sen sarı öküzünü vermişsin, ben vermeyeceğim, bu ülke bize emanet biz kalıcıyız iktidarlar gelip geçicidir... Kafanızdaki dar kalıptan kurtulun, yok sorun gençlere istemiyorlarmış ta yok bilmem ne de, istemeyenler sizin düşüncenizde olanlar 50 li yılların adetimi bu milli bayramlar, bu ülke bu millet 1915 de 1919 da emperyalizme kafa tuttu, sanıyormusun ki bu adamlar vazgeçti, yine geldiler gelmeye devam edecekler, siz 50 li yılların adeti deyin, biz uyumuyoruz, vatan kaygısı taşıyoruz... milli değerleri olmayan toplumun dini değerleride olmaz...
    Bu forum için türkiyenin çoğunluğu demeniz gerçekten beni şaşırttı.Ben türkiyenin en fazla kamu kuruluşunu barındıran bir sitenin anket sonucunu verdim.Siz diyorsunuz ki önemli burdaki çoğunluğun ne dediği diyorsunuz.Burası benim için çoğunluk değildir kusura bakmayın.Burası siyasi görüş olarak bakıldığında en fazla %40 ı temsil eder.Daha da öteye gitmez.Ki forumda yazmak istemeseler de benim fikrimi destekleyen birçok arkadaş olduğunu da biliyorum.Eğer millete 19 mayıs kutlamalarının neden stadlarda kaldırıldığı doğru düzgün anlatılsın yine büyük çoğunluk kaldırılsın der.Son cümlenize de hiç katılmıyorum.Lütfen iktidarın yaptığı her konuyu getirip dinimize bağlamayalım.

Milli değerler olmasa dini değerler olmaz diyorsunuz.Nereden ulaştınız bu sonuca anladım gerçekten.Yeryüzüne ilk kur-an ayetleri indiğinde milli değerler mi vardı.Cahiliye toplumunu sapkınlıklardan kurtarıp sadece kendi dininden olanların değil diğer dinlerden olanların bile beğenisini kazanmış bir peygamber bunları gerçekleştirirken milli değerlerle mi yaptı.Daha o kendini gelişmiş toplum zanneden kavimlerde söz hakkı kadına değer insan hakları yokken isalam devletinde bu saydıklarımın hepsi vardı.Cumhuriyeti bu ülkeye chp getirmedi kusura bakmayın.Peygamber öldükten sonra halifeler seçimle iş başına gelmişlerdir.Bu döneme tarihte birçok kaynak cumhuriyet dönemi der.Öncelikle size şunu söyleyim;ki milli değerlerin de vatanın da bir tarafa gittiği yok.Ayrıca benim için en önemli unsur dini değerlerimdir.Milli değerlerim daha sonra gelir.Size göre belki vatansever biri de değilim ama şunu unutmayın ki yeryüzünde mutlak doğru denilecek bir şey varsa o da yaratıcının indirdiği nizam olan kur-an dır.Geri kalan herşey kul yapısıdır ve kıyamete kadar baki kalacak değildir.Ayrıca ben uyumuyorum.Türkiyede olan bitenlerden en az sizin kadar haberim var.Bütün bu %50 lik kesim uyuyor da sadece %20lik sahil şeridi mi uyanık zannediyorsunuz.

kerem *
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Şu ilaveyi de yapmanız güzel olurdu: Anket olarak örnek verdiğiniz sitenin en çok kamu kuruluşunu barındırdığını söylediniz.Kamu kuruluşlarındaki iktidar kadrolaşmasını da hepimiz biliyoruz.Anketten farklı bir cevap çıkması yanlış olurdu bence.
    Bence herkes bu olayın sebebini biliyor.Daha çok uzarsa bu konu tatsızlık çıkacağı kesin.
    Konu kapatılsa daha sağlıklı olacak.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

evet arkadaşlar herkes gerekli yorumları yaptığına gör konunun kilitlenmesinde fayda olduğunu düşünerek konuyu kilitliyorum

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

23. Bu mesajı için 2 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

Sayfa 3/3 İlkİlk 123