Sayfa 1/2 12 SonSon
36 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Ufak bir kaza cam çatlaması.

Tahsin .
    Mugen_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 104

Haber Bilgilendirme Ufak bir kaza cam çatlaması.

Arkadaşlar bugün yolda önümde seyreden kamyonun lastiğinden fırlayan taşın ön cama gelmesiyle hafif bir çatlak meydana geldi. o an aklıma gelmedi acaba rapor tutmak gerekirmiydi ? araçta kasko var hdi sigorta ne gibi bir işlem yaptırmam gerekir yardımlarınızı rica ediyorum..

Ziyaretci036
    Ziyaretçi Ziyaretci036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hocam geçmiş olsun kaskolarda senede 2 defa ücretsiz cam değiştirme hakkınız var.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretci036

2. olarak abicim o direksiyonun üstünde ki ne öyle
    sakın yanlış anlama ama minibüs gibi olmuş

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Alıntı mrtgokdepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. olarak abicim o direksiyonun üstünde ki ne öyle
    sakın yanlış anlama ama minibüs gibi olmuş
    Tabiiki sizin zevkiniz ama Murata bende katılıyorum.

Bu arada geçmiş olsun.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tahsin .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Çok sağol bilgi için. direksiyon üstündekine gelirsek eğer sedef kaplama çocukluğumdan beri hoşuma giden birşeydi yaptırdım.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tahsin .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Konuyu yanlış açtım herhalde.. direksiyon kaplaması daha çok dikkat çekmiş Zevkler ve renkler diyelim ozaman..

Ziyaretci036

Alıntı Mugen_punto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu yanlış açtım herhalde.. direksiyon kaplaması daha çok dikkat çekmiş Zevkler ve renkler diyelim ozaman..
    abicim resmi açar açmaz camdan çok direksiyon dikkatimi çekti.
    ama aynen katılıyorum zevkler ve renkler

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 623

Çok geçmiş olsun, inan çok üzüldüm, Tahsin ne olursa olsun orijinal cam taktır. PILKINGTON marka olsun...

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

geçmiş olsun.
    kaskonuzda büyük ihtimal cam hakkı vardır(hasarsızlığı bozmadan) ancak genelde bu durumda yan sanayi cam takıyorlar. eğer poliçede böyle bişey yazmıyorsa diretip biraz uğraşıp aynı kapsamda orjinalini taktırabilirsiniz.

olmazsa eğer poliçenizde hasarsızlık koruma klozunuz varsa ve şartlar sağlanırsa(tek hasar, net poliçe tutarının %60ı gibi) yine orjinalini taktırabilirsiniz.

birde anadolu sigortada %25ini ödeyerek orjinal taktırma opsiyonu var. poliçenizi detaylı inceleyip acentenize danışmanızı tavsiye ederim.

birde bir farkı yok diyenler çok ancak bence orjinalini taktırmakta fayda var.

not: direksiyondaki kaplama derinin üzerinemi? öyleyse derinin yumuşaklığından dolayı büzüşme, kabarma vs yapmıyormu? (sadece merak ettim )
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

geçmiş olsun...

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tahsin .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı 1ocak2011 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, inan çok üzüldüm, Tahsin ne olursa olsun orijinal cam taktır. PILKINGTON marka olsun...
    Tşk.ler abicim herşeyde bir hayır vardır. bilgi için ayrıca tşk.ler p.tesi işlemleri başlatacağım..

Tahsin .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun.
    kaskonuzda büyük ihtimal cam hakkı vardır(hasarsızlığı bozmadan) ancak genelde bu durumda yan sanayi cam takıyorlar. eğer poliçede böyle bişey yazmıyorsa diretip biraz uğraşıp aynı kapsamda orjinalini taktırabilirsiniz.

olmazsa eğer poliçenizde hasarsızlık koruma klozunuz varsa ve şartlar sağlanırsa(tek hasar, net poliçe tutarının %60ı gibi) yine orjinalini taktırabilirsiniz.

birde anadolu sigortada %25ini ödeyerek orjinal taktırma opsiyonu var. poliçenizi detaylı inceleyip acentenize danışmanızı tavsiye ederim.

birde bir farkı yok diyenler çok ancak bence orjinalini taktırmakta fayda var.

not: direksiyondaki kaplama derinin üzerinemi? öyleyse derinin yumuşaklığından dolayı büzüşme, kabarma vs yapmıyormu? (sadece merak ettim )
    Teşekkürler bilgilendirme için. p.tesi sigortacımı arayıp bilgileri alacağım. benim bu kasko eski aracımdan geçti . eski aracımda 5 yıl hasarsızlık vardı bununla 6. yıla doğru gidiyor. bu sene içinde hdi sigortanın bana özel bir hediyesi vardı herhangi bir durumda hasarsızlık bozulmadan tamir ve değiştirme gibi. p.tesi tam manasıyla belli olacak... Kaplamayı derinin üzerine yaptırdım yapan arkadaşta çok emek vererek yaptı 2-3 ay olmuştur yaptıralı herhangi bir kalkma yıpranma yok. ben orjinal deri direksiyonları sevmiyorum zamanla parmak izi veya renk atması hoş olmuyor. bunda bozulma olursa söktürür üzerine yenisini yaptırırım

Alıntı Scottie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun...
    Tşk.ler çok sağolun.. allah cümlemizi beterinden korusun..

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erman arabacıoğlu
    ermana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 43

orjinal ile yan sanayi arasında ki fark şudur;
    orjinalini üreten firma aynı zamanda aracın üzerindeki kadar özenle kontrol edilmeden yanı hafif sallama şekilde yedek parçasını üretir. diğer ufak firmalarda bu camların çakmalarını üretir. bu camlarda ise kalite bakımından sorunlu olabilir.
    nedir bu kalite farkları;
    1- camda kılcal ufak çizikler, cam batması
    bu çizikler bir kaç mm lik çiziklerdir zaten siz ilk silecek darbesini vuruncada aynıları olur çok sorun değil. cam batması da iğne ucu tarzında cam parçasının cama yapışması
    2- camın kenarlarındaki boyaların düzensizliği ( tram degrade)
    tram dediğimiz yer boyanın kalın hattını, geçiş oluşturan noktalarada degrade denir ve sadece göz zevkinizi ilgilendirir.
    3- optik
    görüşünüzü engelleyen cam yüzeyindeki ışık kırılmalarıdır ve tehlikeli olabilir. ön cam mesela ön cam için örnek verirsek önünüzdeki cismi uzak yada daha yakın gösterebilir camın bazı bölgeleri.
    4- ondülasyon
    camın kenar kısımlarının yamukluğu. buda camınızın yerine tam yapışmamasını ve kaporta ile öpüşmeyen cam arasından içeriye su sızabilir. yan sanayilerde bunları takarkende bu ondülasyonları bol silikon ile kapatmaya çalışırlar.
    5- arka cam için rezistans amper değeri.
    arka camadaki rezistans telleri çok çabuk kopabilir. yada düşük amper değerli rezistans telleri görevlerini iyi yapamaz buğuyu önleyemez. yüksek amper sorunun da da cam fazla ısınıp patlayabilir.

22. Bu mesajı için 3 kişi ermana'ye teşekkür etti:

Tahsin .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı ermana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orjinal ile yan sanayi arasında ki fark şudur;
    orjinalini üreten firma aynı zamanda aracın üzerindeki kadar özenle kontrol edilmeden yanı hafif sallama şekilde yedek parçasını üretir. diğer ufak firmalarda bu camların çakmalarını üretir. bu camlarda ise kalite bakımından sorunlu olabilir.
    nedir bu kalite farkları;
    1- camda kılcal ufak çizikler, cam batması
    bu çizikler bir kaç mm lik çiziklerdir zaten siz ilk silecek darbesini vuruncada aynıları olur çok sorun değil. cam batması da iğne ucu tarzında cam parçasının cama yapışması
    2- camın kenarlarındaki boyaların düzensizliği ( tram degrade)
    tram dediğimiz yer boyanın kalın hattını, geçiş oluşturan noktalarada degrade denir ve sadece göz zevkinizi ilgilendirir.
    3- optik
    görüşünüzü engelleyen cam yüzeyindeki ışık kırılmalarıdır ve tehlikeli olabilir. ön cam mesela ön cam için örnek verirsek önünüzdeki cismi uzak yada daha yakın gösterebilir camın bazı bölgeleri.
    4- ondülasyon
    camın kenar kısımlarının yamukluğu. buda camınızın yerine tam yapışmamasını ve kaporta ile öpüşmeyen cam arasından içeriye su sızabilir. yan sanayilerde bunları takarkende bu ondülasyonları bol silikon ile kapatmaya çalışırlar.
    5- arka cam için rezistans amper değeri.
    arka camadaki rezistans telleri çok çabuk kopabilir. yada düşük amper değerli rezistans telleri görevlerini iyi yapamaz buğuyu önleyemez. yüksek amper sorunun da da cam fazla ısınıp patlayabilir.
    Tşk.ler bilgilendirme için. sizin anlattıklarınız daha çok işin ince noktaları faydalı bilgi olmuş dikkate alacağım..

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

önceki mesajımda yazmayı unuttum şimdi aklıma geldi. bende bu cam işini araştırırken öğrenmiştim, patent yasasına göre bir parçanın telif hakkı ödemeden yan sanayisinin üretilebilmesi için en az 7 tane fark olması gerekiyormuş.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

erman arabacıoğlu
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önceki mesajımda yazmayı unuttum şimdi aklıma geldi. bende bu cam işini araştırırken öğrenmiştim, patent yasasına göre bir parçanın telif hakkı ödemeden yan sanayisinin üretilebilmesi için en az 7 tane fark olması gerekiyormuş.
    yok cam sektöründe bu şekilde bir fark olayı yoktur. çünki zaten hammadde cam ısıl işlem görüyor.

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erman arabacıoğlu
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Evo Siyah

en önemli unsurda oto emniyet camlarında ece 43 R regülasyonu na sahip 43 R - 00097 gibi 43 R ile başlayan satırın ve daire içerisinde E harfinin bulunması gerekmektedir. zaten bu işaretlerin bulunmadığı yan sanayi camlarına kesinlikle yaklaşmayın bile

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

nurettin kekeç
    nurettinkekec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 10

Geşmiş olsun. Bundan bir ay önce bende benzer bir olay yaşadım ancak çatlama olmadı. Iğne ucu kadar üsten delik oldu ve alttan da yuvarlak olarak krık kaldı. Camcıya gösterdim ilerlemez şanslısın felan oldu. Kasko var ise 1 yılı doldurmuş isen hakkın var allah muhafaza daha kötü de olabilir.

Tekrar geçmiş olsun

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tahsin .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı nurettinkekec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geşmiş olsun. Bundan bir ay önce bende benzer bir olay yaşadım ancak çatlama olmadı. Iğne ucu kadar üsten delik oldu ve alttan da yuvarlak olarak krık kaldı. Camcıya gösterdim ilerlemez şanslısın felan oldu. Kasko var ise 1 yılı doldurmuş isen hakkın var allah muhafaza daha kötü de olabilir.

Tekrar geçmiş olsun
    Tşk.ler sağolun. allah cümlemizi beterinden korusun.. kasko 6 yılı dolacak eski aracımdan geçiş yaptırdım.

Tahsin .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Bugün aracımı servise bıraktım orjinal cam takılmasını söyledim. bazı kasko firmaları anlaşmalı cam firmalarına yönlendiriyormuş yan sanayi firma yada müşteri orjinal istediğinde arada ödemede fark alınıyormuş misal punto evo ön cam sensörsüz 370 tl gibi bir fiyat söylediler orjinal camda 150 tl fiyatı müşteriden alıyorlarmış. çok şükür benim kasko firması böyle birşeyle uğraştırmadı. direk orjinal cam takılacak ( kasko HDİ ) burdan birkez daha teşekkürler hdi sigorta yakın zamanda kasko yenileyecek arkadaşların bu cam olayını bir sormalarını tavsiye ediyorum.. herkese kazasız belasız günler dilerim..

33. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon