Sayfa 3/15 İlkİlk 1234567 ... SonSon
285 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: 1.4 fire'ı kötüleyenler

Bilge Ö.
    blgtlg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 3

Alıntı since1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar forma ilkkez yazı yazdım tanışma bölümene 2-3 kendini bilmez ah işte bir 77 lik daha geçmiş olsun 2 ay sonra satarsın....
    ya adamlar da insanlık olsa derki önce hayırlı olsun aracı teslim almamişim tst sürüşüde yapmamiştim moralim sıfıra indi nerdeyse kaporayı geri almayı düşündümmm...
    merak ediyorum bu adamların altında hangi araba var mercedes bmw lerde mi doğmşlar 5000 motor araçlarla yarişlara mı katilmişlar nedirr yaaa
    arkadaşin biri demiş 3 kuruşa 5 köfte,,arkadaşim
    senin 3 kuruş dediğin 35-40bin tl arası
    5köfte dediğin abs,asr,msr,ebs,hill holder,ss,4-5 airbag,sis farı,skydom,led stoplar,çelik jant,deri dreksiyon,sportif iç aksam,ake teyp,blue me,6 hoporlör,
    saymaya devam ediyimmi
    my fiestaların titanyum versiyonlarının güvenlik paketli versiyonlarında yok dediğim özellikler
    golflerin donanımlı araçları ile nerdeyse aynı
    polo nun full donanımına yakın
    golf 60bin
    polo 45 binden düşük değil(benzinli)
    katılıyorum size...ki ben 2. el aldım 2 hafta kadar kısa süre önce ve hayatımdaki ilk aracım inanılmaz moralim bozuldu punto aldığım için 2 ay clio hb bakıp punto aldığım için çok pişman oldum forumdaki yazılanlar yüzünden, halbuki rengi olsun herşeyi beni çok mutlu ediyordu aracın.... sanki aldığım aracın şahinden farkı yokmuş düşüncesi yarattı forumdaki birçok kişinin yazısı...bu düşüncedeki insanlar ne kullanıyor bende çok merak ediyorum...

ERKIN CIN
    SUPERMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 30

ARKADAŞLAR BENDEDE 1.4 fire dynamic aracım vardı 4 ay dayanabildim sırf gitmiyor diye sattım açıkçası ve 1.4 starjet 16v emition modeli punto aldım ama genede güzel araçtı ilk punto aracımdı

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

Arkadaşlar bütün yazıları okudum ama bi taraftanda "ne o fire 77 günahmı çıkartıyor" demekten alamadım kendimi. Elbetteki kullandığımız motor pancar motoru yada bisiklet motoru değil. belli bi standartlardan ve testlerden geçmiş motor.
    Göreceli bi konu. yani kişinin beklentilerine ve standartlarına göre değişen bi konu. şahsen ben tamamen bilinçsiz bi şekilde aldım. müşteri temsilcisinin sözlerini dikkate alarak aldım aracı. memur olduğumuz için adam doğal olarak bu motoru önerdi.

Aradığımız yakıtmı, performansmı, teknolojisimi, fiyatımı. ne aradığımızı bilirsek (bende dahil), daha az hayal kırıklığı yaşarız.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cihan GÜNDOĞDU
    Bolu_Beyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    14 KB 120
    Edilen teşekkür: 197

Güzel bir konuya değinmişsiniz.. Ama biz kullanıcalar ve cevremizdeki tanıdıklarımız bu motorun ekonomi gücü ve uzun ömrünü biliyor. Ee gerisi bizi bağlarmı?

Tipo 1.6 SLXie MPI & Grande Punto 1.4 Fire & Bravo T-Jet Dynamic

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

Kesinlikle haklısın. Doğrusu ben biraz daha performans beklerdim. ama asla pişman olduğum bi motor olmadı. çünkü ,+ ları hep ağır bastı.

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

birçok artıları olan bir araç bunun aksini kimse iddia edemez fakat motor o artılarından biri değil bana göre. 1.2 motorlardan da aynı güç ve tork değerleri elde ediliyor artık..en azından vergiden yırtardık. onun dışında donanım olarak ve tip olarak en güzel araçlardan biri sınıfında..

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fire motoru kullananlar kötülüyor...herkes gitmediğinden 130 la giderken bağırdığından bahsediyor...
    ben sivrihisar yolunda 190 basıyorum rahatsız etmiyor nasıl olacak şimdi?kişisel farklarda makinanın günahı ne?
    Gezgin Gp.

ali yalçın
    alyalcn66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Standart eco mod

evet ben sürerken bağirdi araç eco modda 2500-2600 devirde sakincene 80 km hızla giderken birranda gazı kökliyince araç bağirdi normal olarak
    bakma sen atıp tutanlara aracı aldiğim ilkgün gürültüden duramassın araç gitmez sakın eco modu kullanma normal modda bile araç yürümüyor diyorlardı.
    aracı aldiğimdan beri nerdeyse hiç eco dan hiç çıkmadım ve yakıt ortalamsı 6.5
    eco mod nedir bende yeni aldım my life .arababayada haftada 1 gün biniyorum daha çok eşim biniyor .bu yüzden eco modu bilmiyorum

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

Alıntı ultraslan33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insanları anlamak mümkün değil belki adamın gücü benzinliye yetmiş hayatında belki ilk kez güzel bi arabaya biniyo ama her nedense sitede bazı insanlar milletin hevesini kursağında bırakmaktan bence artık vazgeçsin..kimse 1.4 fire motor süper mükemmel demiyo ama o kadar da berbat olduugnu sanmıyorum..işin ilginci laf atanlar habire gözü devir saatinde yakıt tasarrufunda olan tipler büyük ihtimal..şunu kafanıza sokun araba hem yakmayacak hem de uçacak yok öyle bişi..insanlar neyle mutlu oluyosa karışmayın
    ben her iki puntomu da dynamic versiyon 1.4 fire 8v sıfır aldım ikincisini seri 2 üretime geçince değiştirdim. şimdi milletin ağzının suyu akıyor görünce. kardeşime de aynı motorun evo dynamic ini aldık. yani bağımlısı olduk bu motorun. ve tabi gp nin.
    Gezgin Gp.

erman arabacıoğlu
    ermana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 43

Alıntı alyalcn66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eco mod nedir bende yeni aldım my life .arababayada haftada 1 gün biniyorum daha çok eşim biniyor .bu yüzden eco modu bilmiyorum

aracınız otomatik vites mi?

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Alıntı alyalcn66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eco mod dualogic viteslerde düşük dev irde vites değişimi yaparak %10 civari yakıt tasarufu sağlayan bir sitem my life dualogicler de standart

erman arabacıoğlu
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Evo Siyah

eco mod dualogic viteslerde düşük dev irde vites değişimi yaparak %10 civari yakıt tasarufu sağlayan bir sitem my life dualogicler de standart
    dynamic modellerinde de standart

ali yalçın
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

yok düz vites. bz öyle alel acele aldık acaba dualogic alsaydık dahamı iyi olurdu.ama şu anda araç 300-320 krş yakıyor 800 km oldu. çok mu acaba

erman arabacıoğlu
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Evo Siyah

çok değil normal daha düşecektir bu değerler 10.000 gibi.
    ben çok sakin bir kullanım ile şuanda 1000 km de 260 kr yakıyorum

kuday soysal
    kuday. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 kb 1614
    Edilen teşekkür: 39

Alıntı gurik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli site yönetimi ve siz saygıdeğer forumdaşlarım.
    Bildiğiniz üzere kullanmakta olduğumuz ödüllü bir motor olan 1.4 fire 8.v motorlu gp araçlarımız hakkında asılsız ve insafsız bir şekilde dile getirilen bir takım konular ve yorumlar havada uçuşmaktadır. Maalesef ki sitemiz bünyesinde de bu tür konu ve yorumlar bazı art niyetli yada konu hakkında bilgisiz kişilerce sayısız defa gündeme getirilerek araçlarımıza ve daha çok biz kullanıcılara haksızlık yapılmaktadır. oysa ki biz 1.4 8 valfciler olarak araçlarımızdan performans ve veya yakıt tasarrufu anlamında bir sıkıntı yaşamamakla birlikte uygun kullanım şartlarında oldukça tatminkar da buluyoruz.Ayrıca biz kullanıcılar olarak bu motoru zaten tartışıp bilgi paylaşımı yapıyoruz.
    Fakat art niyetli ve dayanaksız suçlamalar ile konu şişirmesi yapılarak google aramalarında 8.valf fire motor çekmeyen,gitmeyen pancar motoru gibi dangalakça yorumlarla sonuç olarak karşımıza çıkıyor.
    Geçenlerde polisin biri bu 1.4 8 valfler çekmiyor gitmiyor bana zayıf geldi dedi. ben de bmw motora biniyorsun sana uçak versek anca keser dedim. ayrıca gidince de yapıştırıyorsunuz cezayı dedim. biz bunu 110 la giderken 5.7 yaksın diye aldık dedim.. Uzadı yanımdan gitti.
    Yani demek istediğim millet kafayı sıyırmış Trilyonluk yatırımlarla model motor üreten firmaların ve bizim akılsız olduğumuzu söyleyecek kadar efsunlanmış tipler var.
    Ey yönetim nasıl ki city konusunu bir başlık altına topladıysanız bu motor ve model konusunda da bir girişimde de bulunun lütfen. adamın grande puntosu yok satıp kamyonet almış eski arabası dizel grandeymiş,fire hakkında çekmez gitmez diye konu ve yorum atıyor. bu sonuçta bilgi ve google aramalarında kirlilik yaratıyor.
    Amacım asla bir otosansür uygulanması değil ama moderatörler kimin ne yazdığına baksınlar lütfen. adamın aracı fiat bile değil benim motorumu aracımı benim sitemde kötülüyor yaa.

GINA GELDİ ARTIK MİLLETİ BİNDİRİP MORARTMAKTAN.Ya çare bulun yada morartmakta kullandığımız benzin paramızı karşılayın...
    google olayına kesinlikle katılıyorum ben sırf bu yüzden 3000 tl fazla para verip multiair alıdım. 3000 tl ile paket ekleyebilirdim fiyat farkına . 2.el olayınını çok etkiliyor diye düşünüyorum .

ali yalçın
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

lpg de 150 krş a düşme şansı varmı.yada değermi. ayda ortalama 1000 km yapıyoruz.

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

1.4 fire kullanıcıları olarak araçlarımızı kötüleyenlere nazik bir dille uygun cevaplar verirsek bu karalamaların önüne geçeriz belki...

Okan V.
    justneedyou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    34 JN ...
    Edilen teşekkür: 20

Alıntı erosistanbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bütün yazıları okudum ama bi taraftanda "ne o fire 77 günahmı çıkartıyor" demekten alamadım kendimi. Elbetteki kullandığımız motor pancar motoru yada bisiklet motoru değil. belli bi standartlardan ve testlerden geçmiş motor.
    Göreceli bi konu. yani kişinin beklentilerine ve standartlarına göre değişen bi konu. şahsen ben tamamen bilinçsiz bi şekilde aldım. müşteri temsilcisinin sözlerini dikkate alarak aldım aracı. memur olduğumuz için adam doğal olarak bu motoru önerdi.

Aradığımız yakıtmı, performansmı, teknolojisimi, fiyatımı. ne aradığımızı bilirsek (bende dahil), daha az hayal kırıklığı yaşarız.
    +1

Gürol gürol
    maddogjr75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 10

hem 1.4 fire hem 13 multijet kullanmış birisi olarak söyleyebilirim ki ikisinden de 1 kere bile şikayetim olmadı.Küçümsenen 1.4 fire ı donanım açısından karşılaştırın bakalım diğer araçlarla.Ve kendi sınıfında en ekonomik benzinli araçlardan biridir.Herkesin beklentisi farklıdır arabadan ve seçimini ona göre yapar.Adam hevesli,yeni araba almış çıkmış birisi diyor ki vay geçmiş olsun falan filan.Önce,Hayırlı olsun denir benim bildiğim.
    bu sadece araba konusunda değil,her konuda böyle.Ev alırsın adam bilir bilmez konuşur ,yok pahalı almışsın,yok efendim ordan ev almasydın da şurdan alsaydın,sanki parasını o vermiş.

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Aslında Punto'nun ne kadar iyi bir makina olduğunu gösteriyor kötüleyenler. Golf le Punto yu kıyaslayan bile var. Dikkatinizi çekiyorum Polo ile Bravo yu kıyaslamak gibi bu

Birde ne hikmetse aracını satmışlar kötülüyor, beğenmemişsin satmışsın daha ne konuşuyorsun Git beğendiğin aracı al. Zorla mı satıyorlar Punto'yu, VW açmış kollarını sizi bekliyor

Sayfa 3/15 İlkİlk 1234567 ... SonSon

Yer imleri

Yer imleri