Sayfa 2/6 İlkİlk 123456 SonSon
103 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Lütfen yardım edin :(

Kadir Fota
    fota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83
    Edilen teşekkür: 243

start stop un devreye gimesi için hararetin orta seviyelerde olması gerekiyor.

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

Alıntı fota Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    start stop un devreye gimesi için hararetin orta seviyelerde olması gerekiyor.
    biliyorum gp dede böyleydi ilk puntom değil 10km yol yaptım yeteri kadar ısındı motor

Kadir Fota
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83

Alıntı motor delisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biliyorum gp dede böyleydi ilk puntom değil 10km yol yaptım yeteri kadar ısındı motor
    start stop devrede mi peki? tuşu kırmızı yanmamalı.

erk ııııı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı fota Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    start stop devrede mi peki? tuşu kırmızı yanmamalı.
    evet devrede km nın orda S harbi oluyor açıkken zaten ama durunca dıt ediyor ve " start stop devre dışı " yazısı geliyor kalkınca düzeliyor ama durunca stop etmıyor araç

Cenge Kuşcugil
    cenge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı since1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    berkin sorunu iinşalah çözülür ve bizimde başimiza gelmez böylebirşey çok sinir bozucu galariden çıkarıyosun dah 10kmde araç arza veriyor.......
    cenge aracı teslim almadan test sürüşü yapalım yakacığa çıkar soğanlık merkezden döneriz geri tahmini git gel 4-5 km en azından sıkıntı varsa gözükür
    test surusu yapmasakta orda iyice kontrol etmek gerekli start stop calısıyormu vites gecislerinde problem varmı diye tabi imkan olursa test surusu yapmak daha saglıklı...

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

elimde bir fiat broşürü yok ama mutlaka arkasında şöyle birşey yazıyordur.

'FİAT otomobillerin model, fiyat, teknik özellik , donanım ve renklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.'

demek istediğim aynı donanımda 2011 araçla 2012 araç aynı olmak zorunda değil.
    Keyif BMW'Dir...

erman arabacıoğlu
    ermana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 43

vitesin kullanıcı hatası olduğunu düşünmüyorum araçta start stop ta çalışmıyor açıkken ne yaptıysam olmadı vites ise örneğin otomatikte vitesi ellemiyorum gayet güzel gidiyor geriye taktım R geri aldı vites normal auto bölümününe a m yazan sola doğru iteklerken kemer takılı değilmiş gibi ötüyor ekranda bazen geçiyor araba bazen geçmiyor n harfi yanıp sonuyor ve araba boşta kalıyor ayrıca araba boştayken hala stoplarda beyaz lamba yanıyor çok tuhaf 1 e atmıyor araç kendini fren pedala bsın diyor basarak yapıyorum basmadan yapıyorum geçmiyor+ normalde frenle durakladğnızda start stop çalışması gerekirken ben duruyorum dııııtt diyebir ses ekranda " start stop devre dışı " diye bir uyarı çıkıyor. 10 km dolaştım dün araba şuan 10 km de bikere start stop çalışmadı
    aracı otomatikte geriye götürdükten sonra vitesi am ye doğru itelemiyeceksin sadece r den çıkartman yeterli . r den çıkartıp am ye doğru itelersen aracı r den çıkarttığında n ye atıcak ve am ye atıcak ama sen birde sola götürürsen aracı manuele alıyorsun ve araç bu pozisyonde gidemeyeceği için uyarı veriyor. aracı sana tanıtmadılarmı teslim alırken?
    start stop sorunun ile ilgilide gerekli şartların yerine geldiğine eminmisin stop etmesi için. araç sıcaklığı setlediğin değere geldimi ? motor çalışma sıcaklığına ulaştı mı? silecekler seri mi çalışıyor falan filan gibi şartları biliyorsun sanırım bu şartlar sağlanıyor mu?

erman arabacıoğlu
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Evo Siyah

eğer durduğunuzda star stop devre dışı diyorsa gerekli şartlar yerine gelmedi demek oluyor.

Cenge Kuşcugil
    cenge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 1

valla berk bey ben hala start stop ve dualogic vites ile ilgili birseyleri yanlıs veya eksik yapabileceğinizi dusunuorum..bence biran once servise gidip gösterin hem siz hemde biz bu meraktan kurtulalım...

Kadir Fota
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83

Alıntı cenge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla berk bey ben hala start stop ve dualogic vites ile ilgili birseyleri yanlıs veya eksik yapabileceğinizi dusunuorum..bence biran once servise gidip gösterin hem siz hemde biz bu meraktan kurtulalım...
    bencede, servis uzmanı ile bi turlayın derim.

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

Merhaba arakdaşlar çıldırmak üzereyim 2012 dynamıc evo aldım teybin medıa tuşuna basınca " aux " yazması gerekırken " no source" yazıyor ve bayiye dedim bugün teslim alırken aracı buna yazılım yükleyin ben böyle kabul etmem dedilerki teyp değişecek 450 lira sorna dedilerki yazılım atamayız sonra dedilerki evo kit li alsaydın böyle olmazdı bide bana dedilerki sonra sen bana 2012 dynamıc olan arabada bunu kanıtla sana yazılım atalım arkadaşlar aranızda varmı 2012 model olupta teybinde medıa tuşuna bastığında ekranda aux yazısı çıkan lütfen yardım edin çıldırmak üzereyim

bütün sorunlarda seni buluyor hocam bundan önce aldığın GP İÇİNDE bir suru sıkıntı yasamıstın.kusura bakma ama ya sen araba almayı bılmıyosun yanı alırken ya en ful donanımına bakım aldığın aracta olmasını beklıyorsun yada sana aracı satan ınsanlar senı yanlış bilgilendiriyor..

onrky
    1.4 starjet 95hp

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Alıntı kara kız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bütün sorunlarda seni buluyor hocam bundan önce aldığın GP İÇİNDE bir suru sıkıntı yasamıstın.kusura bakma ama ya sen araba almayı bılmıyosun yanı alırken ya en ful donanımına bakım aldığın aracta olmasını beklıyorsun yada sana aracı satan ınsanlar senı yanlış bilgilendiriyor..
    +1

Aldığın 2 sıfır arabanın 2 side sorunlu, 2 de 2...
    Konu tyilgin tarafından (05/01/2012 Saat 13:34 ) değiştirilmiştir.

erk ııııı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı ermana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracı otomatikte geriye götürdükten sonra vitesi am ye doğru itelemiyeceksin sadece r den çıkartman yeterli . r den çıkartıp am ye doğru itelersen aracı r den çıkarttığında n ye atıcak ve am ye atıcak ama sen birde sola götürürsen aracı manuele alıyorsun ve araç bu pozisyonde gidemeyeceği için uyarı veriyor. aracı sana tanıtmadılarmı teslim alırken?
    start stop sorunun ile ilgilide gerekli şartların yerine geldiğine eminmisin stop etmesi için. araç sıcaklığı setlediğin değere geldimi ? motor çalışma sıcaklığına ulaştı mı? silecekler seri mi çalışıyor falan filan gibi şartları biliyorsun sanırım bu şartlar sağlanıyor mu?
    evet herşeyi denedim viteside dediğiniz gibi denemiştim kataloğundada öyle yazıyor ne klima açtım ne silecek start stop olmadı motor sıcaklığı orta seviyeye geldi gene yok cumartesi gidicem işte servise bilgilendiririm sizide
    Alıntı cenge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet gidip göstereceğim
    evet yaşadım malesef gp dede arabam yağ yaktı bu benim sorunum değil 750 km dyedi daha ve ayıplı mal olarak geri aldılar bundada aynı sorun bu sizinde başınıza gelebilir bunları benim bilerek dediğimimi düşünüyorsunuz

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

vitesin kullanıcı hatası olduğunu düşünmüyorum araçta start stop ta çalışmıyor açıkken ne yaptıysam olmadı vites ise örneğin otomatikte vitesi ellemiyorum gayet güzel gidiyor geriye taktım R geri aldı vites normal auto bölümününe a m yazan sola doğru iteklerken kemer takılı değilmiş gibi ötüyor ekranda bazen geçiyor araba bazen geçmiyor n harfi yanıp sonuyor ve araba boşta kalıyor ayrıca araba boştayken hala stoplarda beyaz lamba yanıyor çok tuhaf 1 e atmıyor araç kendini fren pedala bsın diyor basarak yapıyorum basmadan yapıyorum geçmiyor+ normalde frenle durakladğnızda start stop çalışması gerekirken ben duruyorum dııııtt diyebir ses ekranda " start stop devre dışı " diye bir uyarı çıkıyor. 10 km dolaştım dün araba şuan 10 km de bikere start stop çalışmadı
    Kullanım kitabını okuyun.Bu uyarıyı duyduğunda frene sağlam basıp önce vites kolunun konumunuda boşa getirdiğinizde uyarı susar sonra istediğiniz vitese geçirebilirsiniz,alışırsınız meraklanmayın.
    start stopla ilgili kalorifer fanı açıktır doğal olarak,start stop devreye girmez.
    Sistem devreye alndğnda, konfor, snrl emisyon ve
    güvenlik sebeplerinden belli şartlarda motor durmaz:
    ❒ motor hala soğuk;
    ❒ belirli soğuk dş scaklk, uygun belirti sağlandğnda;
    ❒ akünün yeterli şarj yok;
    ❒ arka cam rezistans devrede;
    ❒ ön cam silecekleri maksimum hzda çalşyor;
    ❒ dizel partikül filtre (DPF) temizliği devam ediyor
    (öngörülen pazarlarda/versiyonlarda);
    ❒ sürücü kaps kapal değil;
    ❒ sürücü emniyet kemeri bağl değil;
    ❒ geri vites takl (örneğin park manevralar);
    ❒ otomatik klima kontrol, konfor scaklğna henüz ulaşlmamşsa veya MAX-DEF fonksiyonu devredeyse;
    ❒ ilk kullanm periyodu, sistem başlangçta.
    Yukardaki durumlarda, bir bilgi mesaj ekranda görülür ve
    (öngörülen pazarlarda/versiyonlarda) göst
    erge panelinde
    Konu srkaradag tarafından (05/01/2012 Saat 14:00 ) değiştirilmiştir.

erman arabacıoğlu
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Evo Siyah

eğer dediğiniz gibi ise sanırım start stopta sorun var.
    benim de hild holder da sorun var sanırım şuana kadar tüm denemelerim başarısız oldu hi,ç devreye girmedi. bundan önce araçlarımda da bu özellik vardı şuan eminim ki bir sorun var ama servis bana 70 km mesafede ve hiç zamanım yok sanırım ancak ilk bakımda 1 sene sonra gösterebileceğim

erk ııııı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı srkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullanım kitabını okuyun.Bu uyarıyı duyduğunda frene sağlam basıp önce vites kolunun konumunuda boşa getirdiğinizde uyarı susar sonra istediğiniz vitese geçirebilirsiniz,alışırsınız meraklanmayın.
    biliyorum zaten ses yaptığında ekranda yazıyor fren pedalına basın diye uyarı çıkıyor ben zaten vites geçişlerini frene basarak yapıyorum basmadanda denedim 2 defa yapıyorum olmuyo 3. de oluyo bunun gibi üsletelenmek istiyor ama zarar veririm diye korkuyorum

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Bence aldığın yere geri götür..Anlat sorunları ve yanına ordakilerden birini al..Birde o baksın derim..

erk ııııı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı fotobelit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence aldığın yere geri götür..Anlat sorunları ve yanına ordakilerden birini al..Birde o baksın derim..
    aradım servisi cumartesi götürücem büyük ihtimal robot beyni bozukolabilir diyo dedim 10 kmde araç nasıl bozulur bende bilmiyorum şuan birşey diyemem dedi

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

evet herşeyi denedim viteside dediğiniz gibi denemiştim kataloğundada öyle yazıyor ne klima açtım ne silecek start stop olmadı motor sıcaklığı orta seviyeye geldi gene yok cumartesi gidicem işte servise bilgilendiririm sizide

evet gidip göstereceğim

evet yaşadım malesef gp dede arabam yağ yaktı bu benim sorunum değil 750 km dyedi daha ve ayıplı mal olarak geri aldılar bundada aynı sorun bu sizinde başınıza gelebilir bunları benim bilerek dediğimimi düşünüyorsunuz
    ayıplı mal mı ben valıden kullanamıyor diye geri verdiğnin biliyordum ayıplı mal diye değil.. neyse sansızlık dıyelim..

onrky
    1.4 starjet 95hp

erk ııııı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

ayıplı mal mı ben valıden kullanamıyor diye geri verdiğnin biliyordum ayıplı mal diye değil.. neyse sansızlık dıyelim..
    yok o araba manueldi anneme arbayı öğretmek için boş arazi tarzı biryer arıyordum öyle topic açmıştım hala duruyor ama yağ yaktı motorum eski arabada

Sayfa 2/6 İlkİlk 123456 SonSon