Sayfa 1/2 12 SonSon
40 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Bir dolandırıcılık hikayesi başlıyor

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

Standart Bir dolandırıcılık hikayesi başlıyor

sahibinden micra bakıyorum uzun zamandır. bir tanesi fiyatını cok uygun yazmıs dolandırıcı olacagını tahmin ederek mesaj attım aracı kaca verirsiniz diye beni mail adresine yönlendirdi bende sazan! atladım bakalım nereye varacak ilk cevabını yayınlıyorum
    Merhaba,

Benim adım James Dotkins, İngiltere'de Londra'da yaşıyorum. Çalıştığım şirketin geçen sene Türkiye'de bir projesi vardı ve oraya gönderildim. Bir arabaya ihtiyacım oldu ve satın aldım, ancak Türk olmadığım için bir Türk meslektaşımdan arabayı kendi adına tescil etmesini istedim.
    Türkiye'deki projemiz bir ay önce bitti, bu yüzden İngiltere'ye dönmek zorunda kaldım. Türkiye'de ayrılmadan önce arabayı satmaya çalıştım ancak bir müşteri bulacak kadar vaktim olmadı. Bu yüzden, arabayı İngiltere'ye götürmek zorunda kaldım. Araba şimdi İngiltere'de ve Türkiye'de kişisel amaçla benim tarafımdan kullanıldı.
    İngiltere'ye vardığımda, burada satmaya çalıştım ancak kimse araba ile ilgilenmedi, çünkü direksiyon sol tarafta (İngiltere'de arabaların direksiyonu sağ taraftadır), burada araba için bana önerilen fiyat arabanın gerçek değerine nazaran oldukça az.. Bu nedenle, arabayı internet üzerinde bir Türk vatandaşına ve hatta Türk piyasasındaki fiyattan daha düşük fiyata satmayı düşündüm (çünkü araba halen Türkiye'de kayıtlı).
    Araba hiçbir kazaya karışmadı. Arabanın iç kısmı mükemmel, çünkü sigara içmiyorum ve zaman zaman sadece kişisel amaçla kullandım. Motor mükemmel çalışıyor. Bakımlar zamanında ve sadece yetkili servislerde yapıldı.
    Fiyat, Türkiye'deki adresinize aracın nakliyesini de içeriyor. Olası bir işlem için, şunu öneriyorum:
    - Arabanın mülkiyetinin devri ve Türkiye'ye teslimatı, yaşadığım yer olan Londra, İngiltere'de de ofisi bulunan uluslararası nakliye şirketi tarafından yapılacak. Bu şirketin sunduğu hizmetler her iki taraf için, hem alıcı hem de satıcı için çok güvenlidir. Bu tipte bir şirketi kullanarak, aracı, ben parayı henüz almadan önce inceleme fırsatınız olacak. Ayrıca, bu şirket aracı sadece 7 günde ev adresinize doğrudan teslim edecek. Araba, "iade senedi" olarak adlandırılan bir dokümanla birlikte teslim edilecek - Bu doküman size aracı 10 gün içinde test etme hakkı tanıyacak ve arabanın durumundan memnun kaldığınız takdirde, herhangi bir vergi ödemeksizin arabayı iade etme hakkına sahipsiniz. Bu dokümanla, satın aldığınız arabanın kesin olarak anlattığım ile aynı olduğundan emin olabilirsiniz.
    Başlangıç verebileceğim tüm detaylar bunlar. Olası bir alım işlemiyle ilgilenirseniz veya işlem ve araba hakkında daha fazla bilgi isterseniz, lütfen benimle irtibata geçin.
    (** is better for me to comunicate in English)
    Saygılarımla,
    James Dotkins

Marka / Model : Nissan Micra
    Tip : 1.2 Mood
    Model yili : 2006
    Km : 81.000 km
    Kasa tipi : Hatchback
    Yakit tipi : Benzin
    Vites tipi : Manuel
    Kapi sayisi : 5
    Renk : Yesil
    Motor gücü (HP) : 80 Hp
    Motor hacmi : 1240 cm³
    Maksimum hiz : 154 km/sn
    0-100 km hizlanma süresi : 16,3 sn
    Maksimum tork : 110 Nm
    Çekis tipi : Önden çekisli
    Motor tipi : Benzin
    Yakit tüketimi (sehir içi) : 7,4 lt/100 km
    Yakit tüketimi (sehir disi) : 5,1 lt/100 km
    Yakit tüketimi (ortalama) : 5,9 lt/100 km
    Toplam agirlik : 1475 kg
    Bagaj kapasitesi : 251 m³
    Depo kapasitesi : 46 lt

bende ben birsey anlamadım nasıl devrini alacagım dedim bakalım

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

iyimiş... adamlara bak...

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

isin ilginc kısmı aracı bir arkadasın üzerine aldım diyor ama devir işlemleri icin londradaki bir firma yetkilendirilebilir deniliyor) gerci ilginc olan birsey yok adam dolandrıcı olunca boyle oluyor) yahu arkadaslar parlak bir fikri olan var mı su adamı biz dolandıralım)

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

oldu canım başka...
    Keyif BMW'Dir...

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Dolandırıcılar da çağ atlamış.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

bu kadar düzgün bir türkçe ile yazıp ** is better for me to comunicate in English demesi süper
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

Zeki çocuklar
    TSİ Jetta.

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

öyle bir yazmış ki ben bile inandım ( ama yarın ayık kafayla bir daha okumam lazım )

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Allahım haramdan bu kadar mı korkulmaz...

alper aslan
    alpimmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1091

hacı adamın Türkçesi benden iyiymiş )
    tam dolandırıcı bunlar aa, 2. mailde hesap numarasını istiycek bence )

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

bence buluşma yeri verin hep beraber gidip dövelim ve tövbe ettirelim arkadaşa
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

alper aslan
    alpimmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1091

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence buluşma yeri verin hep beraber gidip dövelim ve tövbe ettirelim arkadaşa
    o da güzel bi yöntem tabi

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

abi ilan numarasını verirmisin ya çok merak ettim şu aracı.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Ben buldum ilanı.Mustafa beye saygımdan linki vermiyorum.zaten bakınca siz de bulursunuz. Ortalık haysiyetsiz dolu

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

İsmi geçen kişi daha öncede forumlarda konuşulmuş bir kişi Tam hatırlamıyorum ama karanlık birisidemişlerdi sanki

orkun krc
    orkun09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 97

Aslında hepimiz araçla ilgileniyo gibi yapıp makaraya sarsak ne iyi olurdu.
    my Türkçe better than my ingilizce

Şaka gibi yaav.

ONUR ACARARICAN
    onurciko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 ENS 97
    Edilen teşekkür: 199

evet bize yeni bir dizi çıktı, bir daha ki bölümde ne olacak merakla bekliyoruz.
    2002 ALBEA
    2011 BRAVO T-JET
    2008 GP T-JET
    2011 ALFA ROMEO MİTO QV

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Bunlar yüzünden 2.el den korkuyorum

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Hayretler içerisindeyim gerçekten sabah sabah uyku mahmurluğu filan kalmadı resmen. Ama bu kadarına cesaret eden birisinin arkasıda boş değildir. İnternet üzerinden yapılan dolandırıcılık maalesef ne kontrol edilebiliyo ne de müdahalesi var sanırım. 2 gün oldu ipad aldım. malum bazı programları indirmem gerekti paralı tabi. bakmak için giriyorum bakıyorum hah diyorum bu iyi ama altına ********ler diye başlayan o kadar çok şey yazılmış ki içerik olarak aynı prog. değil bu diye. ama ne prog. kaldırılmış ne de müdehale edilmiş öylece duruyorlar bunlarda baya fazla. Allah korusun demekten başka çare yok sanırım.

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

İbrahim hocam ilan linkini verebilirsiniz. Yalnız ben aynı linki tıkladııgmda ilan pasif gözüküyor farklı ilanlar mı var acaba?. bu arada cevap geldi arkadaşlar. Sahte bir ad soyad verdim ama dedimki peki fiyatı ne olacak. diger bilgileri de uydurcam simdi film başlıyor hesap numarası isteyecegim ardından da gönderdim diyecegim sonrada bekliyecegimbakalım ne olacak
    Merhaba,

Önceki mesajýmda belirttiðim gibi, araba Ýngiltere Londra'da bulunuyor. Araba halihazýrda, tüm dokümanlarýyla birlikte nakliye þirketi gözetimi altýnda tutuluyor. Arabayý orada býrakmamýn nedeni sadece bir garajýmýn olmasý ve bu garajda Ýngiltere'deki arabamý bulunduruyor olmamdýr, ayrýca bu iþlemi bitirmek için bu þirketin ve Ýngiltere'deki Türk Konsolosluðunda aracýn sizin mülkiyetinize aktarýlmasý iþlemleri dahil olmak üzere tüm nakliye düzenlemelerini yapacak olmasý nedeniyle þirket gözetiminde bulunuyor.
    Ayrýca, bu þirket yoluyla iþlemi nasýl sonlandýracaðýmýzý adým adým açýklayacaðým:
    (1) Öncelikle, kendinizin ulaþým bilgilerini bana göndermeniz gerekiyor: Tam Adýnýz / Doðum Tarihiniz / Tam Adresiniz / Telefon numaranýz.
    - Sizin ulaþým bilgilerinizi aldýktan sonra, nakliye þirketi ile irtibata geçeceðim ve planlanan Alýcý olarak Adýnýzý, sevkiyat adresiniz ile birlikte sevkiyat rezervasyonunu yapacaðým.
    Ardýndan, onlarýn ofisine giderek aracýn mülkiyetini adýnýza aktaracaðým. Mülkiyet belgelerinin devri bir avukat aracýlýðýyla Londra'daki Türk Konsolosluðunda yapýlacak ve mülkiyetin adýnýza devredilmesine iliþkin vergileri destekleyeceðim.
    (2) Nakliye þirketinden arabanýn onlarýn gözetiminde olduðunu, arabanýn muayene edildiðini, adýnýza devredilen mülkiyet belgelerinin tarafýmdan imzalandýðýný ve arabanýn sevk edilmeye hazýr olduðunu belirtir bir bildirimi alacaksýnýz.
    Bundan sonra, nakliye þirketine onlarýn banka hesabýný kullanarak Banka Havalesi ile nakliye þirketinin toplam bedelinin %50'ini depozito olarak göndermeniz gerekecek. Bedelin farký araba ulaþtýktan sonra ödenecektir. Ödeme, bana sadece siz arabayý aldýktan ve aldýðýnýzý teyit ettikten sonra iletilecektir.
    Nakliye þirketi, depozitonun ödenmesini doðrulayacak ve her þey yolunda ise, sevkiyat baþlayacak ve araba kapýnýza en fazla 7 günde teslim edilecektir.
    (3) Araba 10 günlük Ýade Poliçesi ile birlikte gelecektir. Herhangi bir nedenle, arabadan memnun kalmazsanýz, arabayý herhangi bir masraf olmaksýzýn nakliye þirketi ile iade edeceksiniz. Tüm geri dönüþ vergilerini karþýlayacaðým. Ýade Poliçesini kullanmayacaðýmýzdan eminim, ancak bu arabanýn kesin olarak anlattýðým þekilde olduðuna dair benim tarafýmdan verilen bir garantidir.
    Her þey sizin için uygunsa, bana parayý gönderecekler ve iþlem bitecek.
    Arabanýn mülkiyet belgelerinin devrine iliþkin olarak:
    Bir mülkiyet devri talebi onay için nakliye þirketi tarafýndan Türk Elçiliðine gönderilecektir. Bizim detaylarýmýz ile birlikte Türk konsolosluðu ile uyumlu olarak nakliye þirketi tarafýndan hazýrlanmýþ ve imzalanmýþ bir satýþ sözleþmesi hazýrlanacak ve onay için gönderilecektir, sadece sizin tarafýnýzdan imzalandýðý takdirde geçerli olacaktýr.
    Satýþ iþlemini tamamlamayý kabul ederseniz, yukarýda belirtilen sizden istediðim bilgileri gönderin ve en fazla 48 saat içinde tüm düzenlemeler yapýlacaktýr.

Saygılarımla,
    James Dotkins

Sayfa 1/2 12 SonSon