Sayfa 2/2 İlkİlk 12
40 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Bir dolandırıcılık hikayesi başlıyor

Gök Han
    hayalci79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 29

Aynı isimden, yani James Dotkins isminden başka forumlarda da bahsediliyor ve dolandırıcı olduğu konusunda uyarılar yapılıyor.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre ..
    emtue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 77

donanımhaber de çarşaf çarşaf konusu var ufak bir google aramasıyla bulursunuz..

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Bir araba almak için kim bukadar eziyete girerki?..Saçma bir dolandırıcılık yöntemi..

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

yalnız adam aynı ismi kullanıyorsa gerizekalının önde gideni demektir. Bari adını degistir gerzek) neyse bende kendimi bayan olarak tanıttım. adres verdim 12 ye anlastık hadi hayırlısı bakalım ne zaman ne isteyecek)

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Aga James Dotkins adlı ingiliz nasıl bu kadar iyi Türkçe öğrenmiş bizden iyi biliyor valla helal olsun...
    Bence bu arkadaş dolandırıcı olamaz çünkü dolandırıcı olan bir İngiliz bu kadar güzel Türkçe konuşamazdı..

aşkın oğuz
    askin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    37 .. 777
    Edilen teşekkür: 63

böylesi bana denk gelmez... biraz geyik geçeyim...)

aşkın oğuz
    askin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    37 .. 777
    Edilen teşekkür: 63

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yalnız adam aynı ismi kullanıyorsa gerizekalının önde gideni demektir. Bari adını degistir gerzek) neyse bende kendimi bayan olarak tanıttım. adres verdim 12 ye anlastık hadi hayırlısı bakalım ne zaman ne isteyecek)
    yanlış yapmışsın.. kontör isteseydin mesela. onun işlerini takip edebilmek için falan filan.. bakalım ne diyecekti...

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İbrahim hocam ilan linkini verebilirsiniz. Yalnız ben aynı linki tıkladııgmda ilan pasif gözüküyor farklı ilanlar mı var acaba?. bu arada cevap geldi arkadaşlar. Sahte bir ad soyad verdim ama dedimki peki fiyatı ne olacak. diger bilgileri de uydurcam simdi film başlıyor hesap numarası isteyecegim ardından da gönderdim diyecegim sonrada bekliyecegimbakalım ne olacak
    Merhaba,

Önceki mesajýmda belirttiðim gibi, araba Ýngiltere Londra'da bulunuyor. Araba halihazýrda, tüm dokümanlarýyla birlikte nakliye þirketi gözetimi altýnda tutuluyor. Arabayý orada býrakmamýn nedeni sadece bir garajýmýn olmasý ve bu garajda Ýngiltere'deki arabamý bulunduruyor olmamdýr, ayrýca bu iþlemi bitirmek için bu þirketin ve Ýngiltere'deki Türk Konsolosluðunda aracýn sizin mülkiyetinize aktarýlmasý iþlemleri dahil olmak üzere tüm nakliye düzenlemelerini yapacak olmasý nedeniyle þirket gözetiminde bulunuyor.
    Ayrýca, bu þirket yoluyla iþlemi nasýl sonlandýracaðýmýzý adým adým açýklayacaðým:
    (1) Öncelikle, kendinizin ulaþým bilgilerini bana göndermeniz gerekiyor: Tam Adýnýz / Doðum Tarihiniz / Tam Adresiniz / Telefon numaranýz.
    - Sizin ulaþým bilgilerinizi aldýktan sonra, nakliye þirketi ile irtibata geçeceðim ve planlanan Alýcý olarak Adýnýzý, sevkiyat adresiniz ile birlikte sevkiyat rezervasyonunu yapacaðým.
    Ardýndan, onlarýn ofisine giderek aracýn mülkiyetini adýnýza aktaracaðým. Mülkiyet belgelerinin devri bir avukat aracýlýðýyla Londra'daki Türk Konsolosluðunda yapýlacak ve mülkiyetin adýnýza devredilmesine iliþkin vergileri destekleyeceðim.
    (2) Nakliye þirketinden arabanýn onlarýn gözetiminde olduðunu, arabanýn muayene edildiðini, adýnýza devredilen mülkiyet belgelerinin tarafýmdan imzalandýðýný ve arabanýn sevk edilmeye hazýr olduðunu belirtir bir bildirimi alacaksýnýz.
    Bundan sonra, nakliye þirketine onlarýn banka hesabýný kullanarak Banka Havalesi ile nakliye þirketinin toplam bedelinin %50'ini depozito olarak göndermeniz gerekecek. Bedelin farký araba ulaþtýktan sonra ödenecektir. Ödeme, bana sadece siz arabayý aldýktan ve aldýðýnýzý teyit ettikten sonra iletilecektir.
    Nakliye þirketi, depozitonun ödenmesini doðrulayacak ve her þey yolunda ise, sevkiyat baþlayacak ve araba kapýnýza en fazla 7 günde teslim edilecektir.
    (3) Araba 10 günlük Ýade Poliçesi ile birlikte gelecektir. Herhangi bir nedenle, arabadan memnun kalmazsanýz, arabayý herhangi bir masraf olmaksýzýn nakliye þirketi ile iade edeceksiniz. Tüm geri dönüþ vergilerini karþýlayacaðým. Ýade Poliçesini kullanmayacaðýmýzdan eminim, ancak bu arabanýn kesin olarak anlattýðým þekilde olduðuna dair benim tarafýmdan verilen bir garantidir.
    Her þey sizin için uygunsa, bana parayý gönderecekler ve iþlem bitecek.
    Arabanýn mülkiyet belgelerinin devrine iliþkin olarak:
    Bir mülkiyet devri talebi onay için nakliye þirketi tarafýndan Türk Elçiliðine gönderilecektir. Bizim detaylarýmýz ile birlikte Türk konsolosluðu ile uyumlu olarak nakliye þirketi tarafýndan hazýrlanmýþ ve imzalanmýþ bir satýþ sözleþmesi hazýrlanacak ve onay için gönderilecektir, sadece sizin tarafýnýzdan imzalandýðý takdirde geçerli olacaktýr.
    Satýþ iþlemini tamamlamayý kabul ederseniz, yukarýda belirtilen sizden istediðim bilgileri gönderin ve en fazla 48 saat içinde tüm düzenlemeler yapýlacaktýr.

Saygılarımla,
    James Dotkins
    ilk mesajınızda bahsettiğiniz özellikler şu linkte var. acaba sizin dolandırıcı bu arabanın bilgilerini mi kullanıyor

Nissan Micra 1.2 Mood 2006 Model 18.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Yeşil renk - 65743647

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

bende ki mavi micra idi hatta ilanı buluyum yayınlıyım dedim.Ama ilan yayından kalkmıi sanırım başka birisi sikayet etti. ilan numarası 66801416 bu idi banada mesaj atmamıs herif ayıktı herhalde tüh ya baslamadan bitti macera

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

adresimi verdim arabayı gonder dedim. şimdi şirket kapalı yalnız garaj ücreti icin 30 tl/gün olarak parayı hazırlayın diyor. bende bu ne parası acaba diye sordum

Cemal KÖYLÜOĞLU
    C(C)K cck1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 570

Çok ilginç...

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

cevap geldi arkadaşlar
    Dear Seda ,

We would like to thank you for choosing our services. We guarantee the dery in 7 days after receiving the deposit in our account.

The vehicle will remain in the buyers custody for 10 days - time in which the buyer has the obligation to the required inspection only at authorized dealership or service and testing in a limit of 200 KM.

After the Buyer inspects and tests the vehicle he will inform us if he approves the release of the funds and proceed the documents transfer or decides to re the vehicle because of various reasons. If the Buyer decides to re the vehicle , we will load the vehicle and re the deposit to the Buyer.

If for any reason, the Buyer will not be satisfied the vehicle, the Buyer will re the merchandise to RGF Logistics Ltd. no expense, no questions asked. In this instance the Buyer will receive a full refund RGF Logistics Ltd.

PAYMENT DETAILS:
    Agent Details:

You can a Western Union Office / Money Transfer | Western Union at almost any local Bank.

Name Adı Steve
    Surname Soyadı Hartmann
    Address Adres 48 Park Lane
    City Şehir London
    Postal Code Posta Kodu W1K 1PN
    Country Ülke UNITED KINGDOM
    DEPOSIT AMOUNT MEVDUAT MİKTARI 6,000.00 TL

Protection for both the Buyer and the Seller:
    * Buyer receives and inspect the Package before the Seller is paid.
    * Seller receives their money if the Buyer accepts the Package.

Thank you ,

Ziyaretçi051
    Ziyaretçi Ziyaretçi051 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Iyiymiş parayı ne zaman yatırıyorsun

ali can
    boby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 19

fıkra gibi ya

Mert Çapacı
    metay51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    34 TG 8593
    Edilen teşekkür: 30

Bizim millet bu olaya inanır , alır abi

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

bu kadar olur ya insanlarımız artık bunlara inanıyorsa ne diyim...

timur göksel
    timurgoksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 DJ
    Edilen teşekkür: 49

abi direk western union yalnız dikkat ederseniz..banka aracılığıyla yapılsa minumum 1 gün atar yada 2-3-4 diye gider..ama western union olayında aktardığınız parayı anında alıp ortadan kaybolurlar..araki bulasın ondan sonra....
    2008 grande 2011 evo punto kardeşliği

Ytfrr Gfff
    tasso40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

Böyle adamları bi tek müşteriler bulabiliyor nasıl oluyorsa, bu devletin savcısı polisi nerde ,vallahi muz cumhuriyetinde yaşıyoruz böyle açık seçik dolandırıcılık yapılıyor ama kimsenin umrunda değil, ben vatandaş olarak devletin gücünü arkamda hissetmezsem boyle insanlarda caydırıcı gücü hisssetmezlerse boyle kafalarına göre takılırlar tutturabildiklerinide yolarlar.

kamil inal
    kamilinal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    sonu 2338
    Edilen teşekkür: 14

WTF! diyorum

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

şimdi ben buna nasıl bir oyun oynasam diye dsunuyorum .Bankadan eft yaptım gelmedi mi diye sorayım bakalım nolacak. TAbi bu adam yurt dısı baglantılı çalışıyor kesin

Sayfa 2/2 İlkİlk 12