10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sizce Nasıl??

Cemal Erden
    vento - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 2

Soru Sizce Nasıl??

Herkese merhabalar,

Ben de 2. el olarak aldığım Grande Puntomla aranıza katılmış bulunuyorum tabi kabul ederseniz

Öncelikle sormak istediğim merak ettiğim 1-2 konu var. Bunları danışmak istiyorum sizlere.

Arabam,

2006 Model Grande Punto Fire Dynamic
    80000 km
    Klima
    2 Airbag
    Abs
    Park sensörü
    Zavoli LPG
    2 yerde Local boyası ama değişeni olmayan bir araba

Ben bu arabayı 18000 Tl ye aldım

Sorularım;

1- Bu fiyat nasıl sizce?
    2- Bu arabanın Trigeri kaç km ya da kaç senede değişiyor?
    3- Arabayı yeni aldığım için nelerine dikkat etmem gerekiyor?
    3- Teknik bir konu ama konu kirliliği olmaması açısından burda soruyorum. Klima çalışmıyor yani klima tuşuyla yanındaki iç kapakları kapatan tuşa bastığımda herhangi bir ışık yanmıyor ya da birşey devreye girmiyor. Sizce bu neden olabilir. Forumda biraz araştırdığımda bunun tuşların arkasındaki elektronik devreden olabileceğini okudum. Bundan olaiblir mi oysa ne kadara mal olur bana?? Ya da sigortalarında bir sorun olaiblir mi??
    4- Direksiyonu çevirirken enteresan bir ses geliyor. Bu kronik bir sorunmudur? Ne yapılması gerekir? fiyat ne kadardır?? Yapılmazsa bir sorun çıkarırmı??
    5- Önceki sahibi kolonyalı mendille teybi sildiği için tuşların üzerleri silinmiş durumda. Bunun için ne yapabilirim?? Tuş takımı değiştirilir mi ya da kalem ya da bunun için bir kaplama bulunabilir mi??
    6- Umarım iyi yapmışımdır bu arabayı almakla ??

Şimdiden çok teşekkürler.

Edit : 2 tane madde ekledim
    Konu vento tarafından (08/12/2011 Saat 10:24 ) değiştirilmiştir.

mert yılmaz
    mix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 170

1- bence değerinde almışsınız ne pahalı ne ucuz
    2-5yıl doldumu km bakmaksızın değiştirilmeli
    3-bilen arkadaşlar daha iyi yardımcı olurlar
    4-direksiyon arızası için serviste kontrol şart
    5-teyp tuşları kullanıma bağlı silinebiliyor sadece tuş takımı satılıyor hem internetten hem forumdan bakabılırsınız kaplama demişsiniz ben silindikçe keçeli kalemle boyuyorum

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

4. sorunuzun cevabı..gelen selerin bir kaç nedeni olobılır. bunlardan ilki ve en pahalısı city motoru arızası.forumda arştırma yaptığınızda bu konuyla ılgılı oldukça açıklayıcı bılgıler edınebılırsınız.diğer bir problem ise amortısor takozları,direksyon mafsalı ve airbag spiralı bu saydığım ararızalar varsa aracınızde direksyonu cevırınce enteresan sesler gelebilir.
    3. sorunuzun cevabı klımanın çalışmamasının bir kaç nedeni olobılır.önce sizin klıma veya havalandırma sistemini çalışıp çalışmadığından emın olalım.öncelikle aracınız calısır vazıyette ıken klıma panelınde herhangi bir yonlerdıme tusunu basın eger klıma açılırsa ve havalandırma ya baslamıssa sızın havalandırma tertıbatı çalışmakta.sonra birde su durumu deneyın çalısan havalandırma ya ek olorak kar simgesinin bulunduğu klıma tusuna basın eger lambası yanıyorsa devreye giriyordur.eğer lambası yanmıyorsa ne gibi sorunları olobılır onu konusalım.yanmadığnı farzedersek sorun bir tusun altında elektronık karta değen bakalıt bir uç vardır o uçların altı zamanla tos kır vs dolorak ıletkenlığı bozabılıyor.diğer olası bır sorun ıse daha oncekı sahıbı eger sert bır sekılde temassızlıktan dolayı kullandıysa ekeltrorık bakır hatlar uzerinde catlama olmuş olobılır ve verilen komutu beyıne iletemıyordur..sigorta atması olomaz en azında atarsa komple klıma calısmaz..soket girişindekiiğneler bukulmuş olobılır.soketteki koblolardan biri kopmuş olobılır.ama klıma tusu ve o bolgedeki bir kaç tusta arıza versa ve çalışmıyorsa buyuk ıhtımalle bakır hat yanı board catlaması dır.tamırı çok basıttir açılıp kontrol edilcek eger kırılma varsa kabloylan köprü yapılıp akımın tamamlanması sağlanacak.

onrky
    1.4 starjet 95hp

Cemal Erden
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri

Öncelikle cevaplar için çok teşekkürler..

@karakız

4-İlk sahibi Enriko Alibertide direksiyonla ilgili 2000 tl ye yakın değişiklik yaptırmış sanırım bu City ile ilgili birşey onun faturasını buldum evrakların arasında. Ki zaten city e geçtiğimde city ışığı yanıyor ve bir uyarı vermiyor ve direksiyon pamuk gibi oluyor. Sanırım dediğiniz diğer donanımlarla ilgili bir sorun olabilir. Peki bu gelen ses herhangi bir soruna sebebiyet verir mi? Beni rahatsız etmiyor şuan. yoksa acilen baktırmalımıyım sizce?

3- Klimada şöyle izah edeyim. Ne olursa olsun o kar işareti ve kapakları kapatan işaret neye getirirsem getireyim yanmıyor. Fakat fanı devreye soktuğumda fan gayet güzel devreye giriyor. Gayet güzel üflüyor ama dediğim gibi klima ışıkları ne yaparsam yapayım devreye girmiyor fakat en soldaki arka cam buğu çözücü tuş devreye giriyor. Şöyle tahmin ediyorum sanki bana kalırsa daha önceki sahibi biraz hoyrat kullanmış düğme takımlarını bu yüzden arkada bir temassızlık olmuş olabilir gibi geliyor. Sizce bunun için nasıl bir yol izlemeliyim?? servis mi sanayi mi?

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

2000 tl lik bir değişiklik yapılmıssa buyuk ıhtımalle dcity motoru değişmiştir. zaten city motoru arızası belırtileri direksyonda kendiliğinden hareket etme direksyon arıza lambası city modundayken sertleşmesiyle belli eder.city motorunuzda bir arızanın olmadığını dusunuyorsanız ise buyuk ıhtımalle amorısör takozlarıdır.yolda ve ufak bir çukurda on takımdan yuksek oranda tangur tungur ses gelir bu belırtsiler varmı yokmu once onları bır analız etmekte fayda var....zaten izmirdesiniz oto ya aracınız gosyerdığınızde tum sorunları bulur ve uygun fiyata halleder. en azından bunu yaparsanız hem içiniz rahat eder hemde bir sorun varsa erkenden onune geçmiş olursunuz..

klıma olayıda benım tahmın ettığım gibi sanırım..board çatlaması ile ilgili bir problem..servise gidersenız tamırı soz konusu bile olamaz ve oldukça yuksek bır fatura çıkar dıye dusunuyorum..bence uygun bi şekılde sokturup bir elektronık tamırhanesine gosterırsenız işinizi çözer..zaten ölçu aletıyle yolları kontrol edip gereken işlemi yapar..sorundan ustayada bahsedersen mutlaka yonlerdireceği bir yer vardır..

onrky
    1.4 starjet 95hp

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Eray Şendil
    fiery_hunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    Y O K !
    Edilen teşekkür: 339

sen a bi ugra
    ßenim SüRdüqüm hayaTın qeRi viTeSi yoq... qeÇmiŞimi Sadece dikiz aynaSından SeyRediyoRum

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ilker köse
    sehzadeamasya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 77

aramıza hoşgeldin

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Bir de ek bilgi olarak aracınızda 4 airbag var

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Cemal Erden
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı sehzadeamasya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aramıza hoşgeldin

Çok teşekkürler

[QUOTEBir de ek bilgi olarak aracınızda 4 airbag var [/QUOTE]

Nasıl yani gerçekten mi?? Buna çok şaşırdım ve sevindim. Hiç te bakmadım açıkçası

Usta bu işin Piiri sanırım Kendisiyle en kısa sürede irtibata geçeceğim. Öncelikli olarak klima kafama çok takılıyor. Onu hallettirmem lazım. Onun haricinde gerçekten çok içime sinmeye başladı araba. Belki de ilk arabam olduğu içindir bilemiyorum )

Tüm cevap ve iyi dilekler için tekrardan teşekkür ederim.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemal Erden
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri

Tavsiyeler üzerine geçtiğimiz hafta sonu 'a gittim hem tanışmış olduk. İlk kez Punto için gittiğim için özellikle Punto hakkındaki bilgisi ve tecrübesi oldukça iyi. Ne söylediyse çıktı. Hazır gitmişken 80000 bakımınında büyük bir kısmını bitirdik. Ufak tefek şeyler kaldı. Allahtan gitmişim ki araba da yağ kalmamış

Sıradaki işlemlerimiz öncelikli olarak

1- Triger
    2- Direksiyon rulmanları
    3- Klima ışığı( Bunu sonralara bıkraktım )

Herkese teşekkürler destek için.