Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Kaskoyu bozar mı?

Orhan Şahin
    ozum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Soru Kaskoyu bozar mı? resimler küklendi:))))

Merhabalar,

2011 punto evomu geçen ay içerisinde park ederken arka üst kısımda (stop lambasına yakın) bir göçük oluştu.(Kamyonetin kasasında dayandı.park sensörü o kadar yükseği görmüyor haliyle..)
    Serviste yaptırmak istiyorum ama kasko üzerinden mi yoksa cebimden ödeyerek mi yaptırayım karar veremedim.Kasko firmam Anadolu sigorta...poliçeyi yenilerken hasarsızlık indiriminden faydalanmak istiyorum.Kaskonun bozulmadığı durumlar nelerdir tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Not:Auto king'e götürmek istemiyorum..boya geretiği takdirde Evo siyahı rengini tutturabileceklerine güvenemiyorum.

herkese iyi günler dilerim..
    Konu ozum tarafından (07/12/2011 Saat 19:11 ) değiştirilmiştir.

ali yavuz
    Adana İl Başkanı rockforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 230

Resim ekleseydiniz üyeler daha rahat cevap verecektir...

Ozgur Symnoglu
    ozgurse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 64

Resim eklerseniz daha sağlıklı yorum yapılabilir.
    Syg,

Orhan Şahin
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı ozgurse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resim eklerseniz daha sağlıklı yorum yapılabilir.
    Syg,
    iş çıkışı resim ekliyorum arkadaşalar...ilginiz için teşekkürler...

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

eger göçük olan yer 30 cm den az ise sacda yırtılma vs bir sey yok ise sadece göçuk ise hafif boyoda kazınmış olabılır problem değil..auto kıng ın mini onarım kapsamına girer kaskonuz bozulmaz yapılan yer boya gormuş ise bile belli olmaz ..kasko polıcenizde mini onarım başlığı altında bir açıklama vardır orda tum bilgiler yazar.servise gitmenize gerek yok auto kıng işinizi halleder kaskonuzda bozulmaz..ataturk otosanayi sitesi 2. kısımda auto kıng mevcut manısada varmı bılemıyorum ama gıtmenız gereken adres auto kıng dir.bende ufak kapı göcüklerim için cumartesiye randevu aldım..sabahtan bırakıcam oglen alıcam..onceden gosterırsen hasar tespiti için uygun gune randevu alıp yaptırabılırsın..
    bu arada msjınızın dıpındekı açıklamayı yeni gördüm.auto kınge gıtmek ıstemıyormussunuz ..bence bu gıbı durumlarda gıtmenız gereken tek yer auto kıngdır.boyanacak yuzey lokal olorak boaynır herhangi bir renk uyumsuzluğu soz konusu değildir.aracınız sıyah ise bu durum söz konusu bıle olamaz.tamamen makıne ıle boya atılmakta diğer orjınal boya göz onunde bulundurularak makıne otomatık olorak boyamakta kendi gözümle gördüm..ben kendi aracımın sol arka çamurluğunu cızıkten dolayı lokal olorak boyandı auto kıngde 2009 yılında renkte ves hiç bir uyumsuzluk olmadı kı ben çok titiz bir insanımdır..guvendiğniz fiat servislerinin boya işçiliğinede fazla güzvenmeyin derim hayal kırıklığı olobılır..
    Konu kara kız tarafından (07/12/2011 Saat 13:53 ) değiştirilmiştir.

onrky
    1.4 starjet 95hp

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

İşçilikleri gayet iyi autokingin

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

ayrıca servis tamirat yapmaz en ufak bişeyde hemen değişelim der.bencede auto kinge götür ben amcamın 2011 5.20d yi götürdüm 1 gün sonra aldım ben bile anlayamamıştım nereyi boyadıklarını. kaskonda mini onarım hakkın varsa kaskoyu deldirmeden yaptırmış olursun...

Murat D
    IVAA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karaman
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 FL
    Edilen teşekkür: 110

bildiğim kadarıyla Serviste yapılan işlemler Kaskoyu bozuyor.

elcid conqueror
    elcid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 2

yakın zaman içerisinde geri geri park ederken evomun arka tamponun sol tarafında nispeten büyük bir göçük olmuştu. hatta dik bir köşeye çarptığım için tampon bıçakla kesilmiş gibi yırtılmıştı.

Ankara-Batıkent Autoking'e gittim. yaklaşık 2 hafta sonraya gün verdiler. Anadolu Sigorta mini onarım hizmetinden faydalanarak hasarsızlığı bozmadan ve ücret ödemeden tamir ettirdim. boyada falan hiç bir problem olmadı. Autoking'den de Anadolu Sigortadan da aldığım hizmetlerden memnun kaldım.

UNUTMADAN!
    *anlattığınız kadarıyla sizin hasarınız da mini onarım kapsamına girecektir.
    *her servis gibi, her Autoking de aynı kalitede hizmet vermiyor...
    *Anadolu sigorta da mini onarımın yıllık olarak bir limiti var.

Geçmiş olsun...

Orhan Şahin
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Evo Siyah

öncelikle verdiğiniz tavsiyeler için tekrar teşekkürler..akşama sizinle hasarlı yerin fotoğrafını da paylaşacağım..Doğrusu auto kinge daha sıcak bakmaya başladım...beni metalik evo siyahı rengini tutturamayacakları endişem vardı.Biliyorsunuz içinde kırızımsı simleri olan bir renk.Ama tecrübe etmiş arkadaşlara güveniyorum.

Oğuzhan Öztürk
    oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 33

valla ben aynı seninki gibi ufak bir şey için kaskoyu bozdurdum 400 lira hasar vardı arabada oda serviste dışarıda yaptırsam 150-200 maksimum sonuç bu sene kaskoyu yenilime zamanı geldi geçen seneki kasko fiyatının üzerine 350 lira koymuşlar ufak bişeyse kaskoyu bozdurmamaya bak derim ben...

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı kara kız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eger göçük olan yer 30 cm den az ise sacda yırtılma vs bir sey yok ise sadece göçuk ise hafif boyoda kazınmış olabılır problem değil..auto kıng ın mini onarım kapsamına girer kaskonuz bozulmaz yapılan yer boya gormuş ise bile belli olmaz ..kasko polıcenizde mini onarım başlığı altında bir açıklama vardır orda tum bilgiler yazar.servise gitmenize gerek yok auto kıng işinizi halleder kaskonuzda bozulmaz..ataturk otosanayi sitesi 2. kısımda auto kıng mevcut manısada varmı bılemıyorum ama gıtmenız gereken adres auto kıng dir.bende ufak kapı göcüklerim için cumartesiye randevu aldım..sabahtan bırakıcam oglen alıcam..onceden gosterırsen hasar tespiti için uygun gune randevu alıp yaptırabılırsın..
    bu arada msjınızın dıpındekı açıklamayı yeni gördüm.auto kınge gıtmek ıstemıyormussunuz ..bence bu gıbı durumlarda gıtmenız gereken tek yer auto kıngdır.boyanacak yuzey lokal olorak boaynır herhangi bir renk uyumsuzluğu soz konusu değildir.aracınız sıyah ise bu durum söz konusu bıle olamaz.tamamen makıne ıle boya atılmakta diğer orjınal boya göz onunde bulundurularak makıne otomatık olorak boyamakta kendi gözümle gördüm..ben kendi aracımın sol arka çamurluğunu cızıkten dolayı lokal olorak boyandı auto kıngde 2009 yılında renkte ves hiç bir uyumsuzluk olmadı kı ben çok titiz bir insanımdır..guvendiğniz fiat servislerinin boya işçiliğinede fazla güzvenmeyin derim hayal kırıklığı olobılır..
    autokingden autokinge değişiyor bu durum malesef. benim kapının alt kısmında bir göçük vardı 10-15 cm boyada bişey yoktu lokal boyada gerekicek dediler bıraktım. şuan kapı komple bi ton koyu arabaya göre. denilene göre lokal boya yapıp komple vernik atmışlar.

şuan 2 tane bagajda 1 tane kapıda 3-4 cmlik 1 kapıdada 1 cmlik göçük var korkuma gitmiyorum autokinge...
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Alıntı ozum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle verdiğiniz tavsiyeler için tekrar teşekkürler..akşama sizinle hasarlı yerin fotoğrafını da paylaşacağım..Doğrusu auto kinge daha sıcak bakmaya başladım...beni metalik evo siyahı rengini tutturamayacakları endişem vardı.Biliyorsunuz içinde kırızımsı simleri olan bir renk.Ama tecrübe etmiş arkadaşlara güveniyorum.
    manisada autoking varmı bilmiyorum ancak önceki mesajımda yazdığım üzere bornova autokinge gitmenizi tavsiye etmiyorum.

tabii böyle bir durumda tekrar boyamayı kabul ediyorlar.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

kerem *
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    autokingden autokinge değişiyor bu durum malesef. benim kapının alt kısmında bir göçük vardı 10-15 cm boyada bişey yoktu lokal boyada gerekicek dediler bıraktım. şuan kapı komple bi ton koyu arabaya göre. denilene göre lokal boya yapıp komple vernik atmışlar.

şuan 2 tane bagajda 1 tane kapıda 3-4 cmlik 1 kapıdada 1 cmlik göçük var korkuma gitmiyorum autokinge...
    Başka yere gitsenizde lokal boyada ton farkı mutlaka olacak.Sonuçta yeni boyanmış yer daha koyu duracak.

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Orhan Şahin
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Evo Siyah

işte fotoğraflar....

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Ben olsam autokinge giderim. Renk tonu farkı olacağını sanmam ki azcık olsa kim dikkat edecek zaten normal zamada tozdan görünmüyor birşey. 300-400 TL verdiğine ya da kaskonu bozduğuna sonradan yanarsın...Zaman geçtikçe araçta çizik göçük kaçınılmaz.Paran cebinde kalsın...

Hakan Durak
    muazzaf vatandaş hakandurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 57

anadolu kasko nun ilk hasarda hasarsızlığı bozmama özelliği vardır bende anadolu sigorta acentesiyim biz müşterilerimize bunu uyguluyoruz acente yetkilinizle iletişime geçin sizi yönlendirsinler...

Alıntı ozum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

2011 punto evomu geçen ay içerisinde park ederken arka üst kısımda (stop lambasına yakın) bir göçük oluştu.(Kamyonetin kasasında dayandı.park sensörü o kadar yükseği görmüyor haliyle..)
    Serviste yaptırmak istiyorum ama kasko üzerinden mi yoksa cebimden ödeyerek mi yaptırayım karar veremedim.Kasko firmam Anadolu sigorta...poliçeyi yenilerken hasarsızlık indiriminden faydalanmak istiyorum.Kaskonun bozulmadığı durumlar nelerdir tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Not:Auto king'e götürmek istemiyorum..boya geretiği takdirde Evo siyahı rengini tutturabileceklerine güvenemiyorum.

herkese iyi günler dilerim..

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Alıntı krm1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başka yere gitsenizde lokal boyada ton farkı mutlaka olacak.Sonuçta yeni boyanmış yer daha koyu duracak.
    abi o kapı haricinde 6 parçada daha boya var bir kısmı sanayide bir kısmı yetkili serviste boyandı. hiç birinde o şekilde bir fark yok. fark mutlaka vardır belki ama benim fark edebileceğim bir fark yok.
    sadece çizginin alt kısmı koyu olsa bi derece ama kapı komple koyu
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

kerem *
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Ben de geçen lokal boya yaptırdım autokingte.Boyanan yerler çok dikkatli bakılınca farkediyor ama sonuçta normal sonuçta bence o kadar fark birebir aynı koyuluk zor.

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

kimse yanlıs anlamasın ama bu evo siyahı hernasıl bir renkse servis bile garanti veremiyor boya netligini tutturmada detaylı konustum ellerinde bu boya yok var diyen yalan soyler fiat bu boyayı çinde üretiyor ancak bir sorun olusmus sanırım ve boya turkıyeye gelmiyor onlarda eski punto rock siyahını mixerda karıstırıp boyuyorlarmıs bu nasıl bir mantık ya

Sayfa 1/2 12 SonSon