17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Tavan folyo kaplama.

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

Soru Tavan folyo kaplama.

Merhaba arkadaşlar 2012 beyaz g.puntomun tavanına parlak siyah folyo kaplatmak istiyorum istanbulda önerebilceğiniz biryer varmıdır uygun olursa iyi olur + bunu ruhsata işletmem gerekiyormu ? işleteceksem nasıl bir işlem yaptırmalıyım ve bunun maliyetini yazarsanız çok sevinirim arkadaşlar.

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

bu işi hakkıyla yapan folyocars,protac gibi yerler maslak oto sanayide mevcut ama direk bir isim veremicem.tavan folyosunu ruhsata işletmeye gerek olduğunu sanmıyorum.eğer aracı komple kaplatırsan işletmen gerekiyor.bana kalırsa bu tür işlemleri yaz aylarında en azından nisan sonu mayıs başından itibaren yaptırmak daha sağlıklı olur.çünkü kaplama malzemesinin daha iyi yapışması ve işlemin daha sağlıklı olması için ısı gerekiyor.soğuk havalarda işlemin verimli olucanı düşünmüyorum.ben de aracımı sedefli beyazla kaplatmayı düşünüyorum ama mayıs ayının gelmesini beklicem.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

erk ııııı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı lektonstar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu işi hakkıyla yapan folyocars,protac gibi yerler maslak oto sanayide mevcut ama direk bir isim veremicem.tavan folyosunu ruhsata işletmeye gerek olduğunu sanmıyorum.eğer aracı komple kaplatırsan işletmen gerekiyor.bana kalırsa bu tür işlemleri yaz aylarında en azından nisan sonu mayıs başından itibaren yaptırmak daha sağlıklı olur.çünkü kaplama malzemesinin daha iyi yapışması ve işlemin daha sağlıklı olması için ısı gerekiyor.soğuk havalarda işlemin verimli olucanı düşünmüyorum.ben de aracımı sedefli beyazla kaplatmayı düşünüyorum ama mayıs ayının gelmesini beklicem.
    Benim araç kapalı garajda yatıyor yağmur çamur almaz dışarda dolaşıyomu diyeceksin oda yok 3 hafta oluyor aracı alalı 41 km de hala protaci çok duydum fakat biraz tuzlu geldi folyo için 100tl bütce ayırdım malum okul harç paraları geldi okula 4000 bayıldım param kalmadı valla folyocars da fiyatlar nedir bir bilginiz varmı

Ahmet Demir
    thekafkef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 30

İşinin ustasına gidirsen yaz kış fark etmez , ki 100 en fazla 150 tl ye yaptırabilirsin diye düşünüyorum.
    Ford Focus 182 Ps Ecoboost

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

naçizane fikrim, kaplamayı 3M malzeme ile yaptırmanız, çoğu yer "3M kapılıyoruz abi" der ama muadili bile sayılamayacak çin ürünlerini iteler. 3M'in muadili Oracal'dır fiyatı biraz daha makuldur. diğer çin menşei ürünleri kaplattıktan sonra üzerinde kılcak çizikler oluşmaya başlar, bu da canınızı sıkabilir.

bir arkadaşım bu çizik sorununu daha kaplama aşamasında yaşamıştı, ağzınızın tadı bozulmasın durduk yere

Kamuran Bilgin
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. kmrn35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 RET 77

Alıntı Hutne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    naçizane fikrim, kaplamayı 3M malzeme ile yaptırmanız, çoğu yer "3M kapılıyoruz abi" der ama muadili bile sayılamayacak çin ürünlerini iteler. 3M'in muadili Oracal'dır fiyatı biraz daha makuldur. diğer çin menşei ürünleri kaplattıktan sonra üzerinde kılcak çizikler oluşmaya başlar, bu da canınızı sıkabilir.

bir arkadaşım bu çizik sorununu daha kaplama aşamasında yaşamıştı, ağzınızın tadı bozulmasın durduk yere
    Bende kaplama ve cam filmi yaptırmak istiyorum. Biyerde cam filmini sordum 3m mi dedim. 3m değil ama 3m kalitesiyle aynı dediler bu ne demek 3m mi değilmi nasıl anlarız?

Birde bu tavan folyo kaplamayı söktükten sonra sökersek boyaya zararı oluyomu ?

savaş kabal
    sagitta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 67

slm arkadaşlar bende geçenlerde bir düşündüm 200 tl istediler kararsız kaldım

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Maxxcar Araç Kaplama Tavsiye Ederim...
    "Ulaşılmaz Olduğumuz Söylentisi Doğru Değil.Sadece Çocukların Ulaşamayacağı Yere Koyduk Kendimizi..."

erk ııııı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Selam arkadaşlar bir tanıdığım var motosiklet kaplıyor ve 3m malzeme ile kaplıyor. araba hiç kaplamamış fakat bir fiyat öğreneceğim ve yazacağım burayada kaliteli biryer, bu tavanı ruhsata işletmesem polis çevirmelerinde sorun yaratırmı ?

irfan cuşinsa
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Alıntı kmrn35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende kaplama ve cam filmi yaptırmak istiyorum. Biyerde cam filmini sordum 3m mi dedim. 3m değil ama 3m kalitesiyle aynı dediler bu ne demek 3m mi değilmi nasıl anlarız?

Birde bu tavan folyo kaplamayı söktükten sonra sökersek boyaya zararı oluyomu ?
    Yanlış aklımda kalmadıysa 3. sanayide oto 1001'e yaptırmıştım ilk aracımı 3m film yapıyorlar ister logolu ister logosuz. Taksit bile yapıyorlar.
    2009 Tekno Gri Multijet Dynamic
    2009 Beyaz 1.4 Fire Dynamic
    2009 Gümüş Multijet active
    2011 Siyah Evo 1.4 Fire Dynamic
    2011 Egzotik Evo 1.3 Multijet Dynamic
    2011 Beyaz Evo 1.3 Multijet Dynamic

Kamuran Bilgin
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. kmrn35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 RET 77

Peki ne kadara yaptırdın ve memnunmusun filmlerden ? Çizilme atma sıyrılma falan oldumu hiç

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Herkes tavan folyo diyip duruyor ama bu folyoyu ruhsata işletmeniz gerekli.Polis isterse her türlü sıkıntı çıkarır bilginiz olsun.Muayene ek1 ile gidip tavanın siyah olduğuna dair belge alıp ruhsatta diğer kısmına tavan siyahtır diye yazdırrırsanız o zaman ne polisten yana sıkıntınız olur nede başka bişey.

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

sedat yıldırım
    sedat06DF5649 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06DF5649
    Edilen teşekkür: 185

Soru

Alıntı SRDR KRKC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maxxcar Araç Kaplama Tavsiye Ederim...
    maxxcar yeri nerde

irfan cuşinsa
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Alıntı kmrn35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki ne kadara yaptırdın ve memnunmusun filmlerden ? Çizilme atma sıyrılma falan oldumu hiç
    Arabamı sattım 1 yıl kadar kullandım hiç bir sorun yaşamadım.güneşte özellikle çok rahat ediyorsun've araç içinde ses seviyesi düşüyor. Dış sesleri daha az alıyorsun.2009 da 200 lira'ya 10 taksit yapmışlardı.
    2009 Tekno Gri Multijet Dynamic
    2009 Beyaz 1.4 Fire Dynamic
    2009 Gümüş Multijet active
    2011 Siyah Evo 1.4 Fire Dynamic
    2011 Egzotik Evo 1.3 Multijet Dynamic
    2011 Beyaz Evo 1.3 Multijet Dynamic

görkem kaan duruk
    gorkem kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    26TZ855
    Edilen teşekkür: 140

maltepede cam filmi tavan folyo için tanıdıgım bi abim var yaptırmak isteyen arkadaşlara bilgi verebilirim. ben cam filmi yaptırdım cok memnunum çizilmez garantili elgard markası

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı blackhawk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabamı sattım 1 yıl kadar kullandım hiç bir sorun yaşamadım.güneşte özellikle çok rahat ediyorsun've araç içinde ses seviyesi düşüyor. Dış sesleri daha az alıyorsun.2009 da 200 lira'ya 10 taksit yapmışlardı.
    bu şans işi, kuzenimin aracının kaputunun yarısı mat siyah folyo kaplıydı. polis çevirip söktürttü. ofise mini cooper alındı, tavanı cam kenarları siyah ama ruhsata renk olarak beyaz-tavan: siyah diye işlenmiş. gerek görmeseler işlemezlerdi

Ali Serhan Uyar
    aliserhanuyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 85

Bende de mat siyah folyo var, önce kaplayan yer ile konuştum 50 TL' ye anlaştım, sonrada reklamcıdan folyo alıp gidip kaplattım, toplamda 100 TL ye geldi. Şu ana kadar hiç bir sorun yaşamadım. Ruhsata işletme konusuna gelince, (doğruluğunu bilmiyorum) eğer ruhsata işletirsen, sanki reklam aracı, şirket aracı olarak gözüküyor dedi bu işle uğraşan bir arkadaşım, haberiniz olsun.