12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Multiair evo hakkında :)

S. Togay
    VICEROY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 80

Standart Multiair evo hakkında :)

Selam. Matematik öğretmeni arkadaşıma az önce beyaz multiair 105 hp asıst kıtlı sıfır araba siparişi verdik. Anlayacağınız onun da damarlarına evo işledi. Bu araç ve tercih hakkında kullanıcılarından fikirlerini, kazanımlarını rica ediyorum( performans,yakıt vs..). Yönlendirme doğru olmuş mu? Aslında almadan bu başlığı açmak lazımdı şimdi doğruluğunu paylaşalım istedim.
    Hedefi Olmayan Gemiye Hiçbir Rüzgar Yardım Edemez...

kürşat tokgözoğlu
    ktpunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    14 az 415
    Edilen teşekkür: 45

7 Ayı Geçkin süredir 105 hp Multiair motorlu Punto kullanıyorum. Başta fire motordan farkı yok gibi gözüküyor 1.4 olduğu için. Fakat aracı devirli kullanmanız durumunda farkı ortaya çıkıyor. zaten bu motorun özelliği 3000devir üstünde kendini gösteriyormuş. 1600 motor opel astra kullanıyordum daha önce 100hp. güç olarak ondan farkı olmamasına ramen yakıt konusunda daha ekonomik. yakıt tüketimi için şehiriçi 7.5 demek uygun olur. uzun yolda ise 4 litrelere kadar düşüyor. ben hızlı giderim derseniz 5,5 lara kadar çıkabilir.ama bu klima açık 130 civarında giderseniz oluyor.bir de uzunyolda sizi çok rahat ettirecek bir araç.ben fire motorun uzun yolda böyle rahat ettireceğini düşünmüyorum. klima açıkken eşyanız ve yolcunuz varken dahi istediğiniz hızlara tatmin edici bir boyutta ulaştırıyor. ben araçta maksimum 190ı gördüm fazlasına giderdi ama cesaret edemedim (yokuş aşağı çamlıdere yokuşu otoyol bilen bilir ) .
    Ben alırken bu motordan bu kadar memnun olacağımı tahmin etmiyordum. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Çok doğru bir tercih.
    GRANDE PUNTO 1.4 STARJET 16v LPG

S. Togay
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz

Teşekkürler. Yorumlarınızı öğretmen arkadaşlarla ilgiyle takipteyiz. Bende 140 hp multiair Bravo sahibi olduğum için almışken benzinli olacaksa ödüllü motor seçmesi konusunda baskı yaptım. Araç hafta içi geliyor, kendime almış gibi sevindim.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Hayırlı uğurlu olsun şimdiden kazasız belasız kullansınlar inş, yakıt sorun olmayacaksa benzinli de güzel bir tercih ancak performansla birlikte yakıt düşünülüyorsa dizel tercih etseydi diye önerirdim. 1.3 75 hp veya 95 olabilirdi, hem güçlüler hemde ekonomikler

kürşat tokgözoğlu
    ktpunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    14 az 415
    Edilen teşekkür: 45

140 hP Multiair Bravo şu an için en büyük hayalim
    GRANDE PUNTO 1.4 STARJET 16v LPG

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

S. Togay
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı akca37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun şimdiden kazasız belasız kullansınlar inş, yakıt sorun olmayacaksa benzinli de güzel bir tercih ancak performansla birlikte yakıt düşünülüyorsa dizel tercih etseydi diye önerirdim. 1.3 75 hp veya 95 olabilirdi, hem güçlüler hemde ekonomikler
    Benim dizel evoyu inceledik ama maddi sınır ve az kullanım bizi multiair seçimine yöneltti.
    Alıntı ktpunto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    140 hP Multiair Bravo şu an için en büyük hayalim
    Kürşat Bravo ayrı bir dünya, satmaya kalkıpta kıyamadan vazgeçtiğim, yerine alternatif koyamadığım araçtır kendisi

Hakan Güner
    Kendimin Patronu hakguner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 GT 3613
    Edilen teşekkür: 78

Bende multiair kullananlardanım. 10 numara bir araç benim için. Herşeyime cevap veriyor. Yakıtıda güzel.

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Alıntı VICEROY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam. Matematik öğretmeni arkadaşıma az önce beyaz multiair 105 hp asıst kıtlı sıfır araba siparişi verdik. Anlayacağınız onun da damarlarına evo işledi. Bu araç ve tercih hakkında kullanıcılarından fikirlerini, kazanımlarını rica ediyorum( performans,yakıt vs..). Yönlendirme doğru olmuş mu? Aslında almadan bu başlığı açmak lazımdı şimdi doğruluğunu paylaşalım istedim.
    Fire motora göre çok başarılı yalnız şu an 36000 fiyat gözüküyor daha 1 hafta kadar önce mersinde 2011 10000km civarı skydome dahil tüm güvenlik ve konfor paketlerini içeren beyaz multiaira 31000 istiyorlardı.o paketler eklendiğinde sıfır 42000 civarına gelir.
    Fiat Punto EVO 1.4 Multiair Dynamic 2011 Model 32.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 62917533
    satılıp yeni sahibi tarafından kar amaçlı satışa sunulmuş olabilir.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

S. Togay
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz

İlandaki araç benimde dikkatimi çekmişti. Yalnız sıfır ayarında araba %24 değer kaybı ile alıcı bekliyorsa ben o araca problemli mantığı ile yaklaşıyorum. Yaklaşık bir aydır ilan alıcı bekliyor. İşin normali %18 değer kaybıdır. Bu bakımdan sıfır kilometre tercih edildi. Boranlar test aracı siyah 2010 model multiair evo ya 32.500 fiyat istedi. Biz sıfırını asıskıt dahil 35.750 tl den almış olduk.

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Boranların 2 el mantığı sakat!en açıkgöz galericiden bile beter 32000 istedikleri aracı Allah bilir 25-26000 e almışlardır.Adamlar sıfır takasında piyasa fiyatından 2-3000 aza alıp,2-3000 fazlaya satıyorlar kafadan en az 4-5000 tl kar ediyorlar.
    hocam aslında o arkadaşın fiyatı normal benzinli 2.el bir araca hemde b segmenti ne isteyecektiki valla benim aracın sıfırı şu an olsa 41000 den aşağı olmazdı 28500 e alıcı bulamıyoruz ama hiç bir problem yok araçta.2el sıkışık o aracında beklemesi gayet normal.
    Konu Honor COOPER tarafından (31/10/2011 Saat 22:23 ) değiştirilmiştir.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu

Merhaba 2 defa Punto evo 105 Multiaır motorlu araça aldım daha önceki aracımda yine aynıydı .Bence sorun yok bu araca bu motor iyi ama en iyisi 1.4 140 bravo Multiaır Sayın hocam bizim hanımı ikna edersem sizin bravoyu alcam tabi satarsanız Vicory tamam .

S. Togay
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı sezerism Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba 2 defa Punto evo 105 Multiaır motorlu araça aldım daha önceki aracımda yine aynıydı .Bence sorun yok bu araca bu motor iyi ama en iyisi 1.4 140 bravo Multiaır Sayın hocam bizim hanımı ikna edersem sizin bravoyu alcam tabi satarsanız Vicory tamam .
    Değerli kardeşim, aracı verirsem ya sevdiğim öğretmen arkadaşlara ya da bu sitede senin gibi samimi insanlara vermek satış sonrası üzüntü,pişmanlık yaşamamı engeller. Değerini bilecek kişiler 5 aylık 1150 km de sıfır sayılabilecek araca sahip olmuş olur.Daha dün seat ta boya koruma yaptırdım araç işıl ışıl Müdürü arkadaşım, müşterilerini olumsuz etkiliyor diye beni acele uğurladı

Onur Bakır kardeşim; yazdıkların doğrudur. Sıfır aracı aldıktan sonra ertesi gün dahi satsanız ikinci el olduğundan mevcut sıfır bedelinden %18 dolayında değer kaybı ile alıcı bekler, her geçen yıl ayrıca değerinden yaklaşık 1000 tl silersiniz.Sıfırı paketler dahil 37.000 tl olan araç için,kazasız ve sorunsuz ise %18 yani yaklaşık 6.500 tl düşerseniz 30.500 civarına alıcıyı kısa sürede bulur. İnternette daha fazlasını talep edenlerin satışlarının süresinin uzamasıda normal,farklı şehirdeki satış bile hızı olumsuz etkiler. Tüm marka ve modellerde böyledir. 2009 mayısı vergi indiriminde sıfırını 25.000 tl den aldığım dizel gp fun ı bu kriterle 2011 mayıs ta satmıştım yarım saatte. Benim tespitim şu ki vergi indirimi yılında alınan araçlar bugün ya kar ya da başa baş satış bekliyor ve tüketici haklı ya da haksız buna da tepkili. Bu kalıplaşmış standartın haricini yaşamak ise biraz şans biraz da arz-talep ilişkisidir.

Multiair motor kullanan ve ya kullanmayan, bilgilerini bu sayfada bizlerle paylaşan tüm dostlara teşekkür ederim. Ailenin büyüklüğü burada zaten. Yeni arkadaşımız üye başvurusunun onayını bekliyor, sevgili mod arkadaşlar dikkatinize...
    Konu VICEROY tarafından (01/11/2011 Saat 09:52 ) değiştirilmiştir.