Sayfa 2/5 İlkİlk 12345 SonSon
85 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Punto 1.4 T-Jet mi yoksa başka bir modelmi ?

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

araba ikiye bölünür
    bu sınıf herhangibi bir araçla (corsa, jazz, fiesta, polo v.s.)100 km hızla bir ağaca yandan girin araç ikiye ayrılır, motor kucağa gelir, kendinizi bagajda bulursunuz.

forumda kaza yapan arkadaşlarmız oldu arama yaparak araçların durumunu ve kazası hakkında bilgi alabilirsiniz. bu arabaya güvensiz demek abes olur.

yol tutuşa gelince şundan emin olunki yukarıda saydığım selefi araçlara göre kesinlikle daha iyi yol tutuyor. neticede bunlar ralli aracı değil. süspansiyonu günlük kullanıma göre ayarlanmıştır. arabanın sınırlarını öğrenirsiniz zamanla ve bu sınırları öğrendikten sonra virajda arkanızdan bakan çok oluyor.
    90 km hızı geçtikten sonra hiç bir araba sizi koruyamaz ister bmw ister mercedes olsun 90 km ve üzeri hızda sağlam bir cisme çarptığınızda üzerinizde oluşan G kuvvetindan dolayı organlarınız patlar v.s.

kısacası bahsettiğiniz fiyata alacağınız, bakım maliyetlier ucuz, donanımı yüksek başka bir araç bulmanız zor.

bu arada elinizdeki paraya en güncel model aracı almaya bakın. 2003 model honda iyi kaçabilir v.s. ama 8 yaşında araç 5 sene binseniz 13 yaşında olacak bunları hesaplayın alın. 2003 honda ile punto arasında yalıtım farkından herhangibi fark bulamazsınız, puntonun yol tutuşu daha iyidir.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı kmrn35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle cevaplarınız yardımlarınız için teşekkürler çok yardımcı oluyorsunuz. Ama işte bir kere fiat ön yargısı oluştu kafamda. Birde az önce 2009 bir haber okuudum fiat punto araba ortadan ikiye bölünmüş bir arabanın böyle bölünmesi bu kadar kolaymı ?

Bugün fiat bayine giderek 2011 model puntoyu inceledim. İçine bindim üstteki kumaş kaplı tavana elimle bastım içine falan göçüyodu çok kolay bi şekilde bu beni korkuttu. İçindeki ön konsolda plastik çok basit duruyor hani böyle plastiğin keskin hatları soyulmuş gbi hatları belli oluyor

Ama benim için içinin rengi, gösterge rengi koltuklar falan önemli değil. Önemli olan güvenliği canım yani.

İşin özeti 2008 model tek kapı kırmızı t-jet dynamic 40.000 kmde araca 21.000 tlye vermeye değermi ? Yoksa aynı fiyata 2003 model sedan honda civic, 2002 model astra vs. gibi araçlar almak dahamı mantıklı ? Sizce hangisi olmalı seçimim ?

Birde son sorum punto ile en fazla kaç km hız yaptınız ve aracın tepkisi ne oldu titreme rüzgar falan ?
    Kamuran 2008 GP, 2003 Civicten ve 2002 Astradan çok daha güvenlidir

Kamuran Bilgin
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. kmrn35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 RET 77
    Edilen teşekkür: 30

Dedikleriniz doğrultusunda punto aklıma yattı %80 punto alıcam. Benim araçlar ile ilgili bilgim sınırlı dediğim gibi ikinci el araçta hiç almadım. Şimdi bir tane t-jet 1.4 dynamic tek kapı kırmızı 2008 model 40.000 kmde 21.000 tlye araç buldum dediğim gibi.

Yarın veya perşembe günü aracı servise götürmeyi düşünüyorum. İzmirde hangi fiat servisi iyidir hangisine göstereyim ? Ayrıca arabanın nerelerini incelemem gerek nelerine bakmam gerek tam olarak napcam alırken. Serviste adamlara ne söyleyim yani nelerine baksınlar ve servis kaç para alır acaba yardımcı olurmusunuz bu konudada.

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

bahsi geçmişken koymadan edemedim.
    şu sıralar reklamlarda dönen vw nin meşhur kapıları belli süratten sonra ne hale geliyor

Kamuran Bilgin
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. kmrn35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 RET 77

Ama kaç km ile gittiğini bilmiyoz sonuçta vw ile fiat tartışılamaz vw fiattan 2-3 gömlek büyük orasını biliyoz

Birşey sorcam şimdi bu t-jet alıcam galiba. Peki bu aracı satarken çokmu zorlanırım. Kesin satış olarak kaç tlden gider sizce yani kaç tl zarara satarım kesin anında ?

ONUR ACARARICAN
    onurciko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 ENS 97
    Edilen teşekkür: 199

T-jet kullanmak büyük bir zevktir.Arkadaşımın wv nı var benim arabaya bindiğinde araç stop mu etti diye sordu.o kadar sessiz.benim 1,4 t-jet bravom vardı yüksek süratle büyük bir kaza yaptım burnum kanamadan çıktım.sport modelde güvenlikle ilgili neredeyyse bütün özellikler mevcut ki üst sınıflarda bile bir çoğunu opsiyonlar dahilinde alırsın.Bir çok araç kullandım viraj performansı çok iyi diyebilirim zaten spor süspansiyon var.ha bunları fanatiklikten falan yazmıyorum ama fiat önyargısı olan insanlara da ben önyargılıyım.sen bence alma fiat
    2002 ALBEA
    2011 BRAVO T-JET
    2008 GP T-JET
    2011 ALFA ROMEO MİTO QV

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sportla dynamic arasında iç mekan renk kombinasyonu, gösterge, koltuk şekli ve döşemesi, (4 disk fren, 17'' jant, koyu arka cam: sportta) farkları mevcut
    dynamic tede 4 fren disk

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kamuran Bilgin
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 RET 77

Dynamicte arka 2 fren kampana değilmi öyle yazıyor ??

Ayrıca fiatın türkiye sitesine girdiğimde hiçbir araç ile ilgili ne bagaj hacmi ne hızlanma ne ağırlık vs. hiçbir bilgi yok sitede. Ve site çok basit sıradan görsellik yok tasarım yok. Diğer ford kia hyundai falan markaların siteler hep tasarımı iyi ve detaylı bilgi yazıyor. Bagaj hacimleri falan hepsi yazıyor. Fiat arabaları kötü üretiyo diyolar peki bir siteye bilgi yazmak çokmu zor ?

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

sen yüksek süratle değil punto vw hatta volvo mersedes bmw istesen gir bi tane tanka'a bin sonra Allah korusun vur biyere hele ki alannı dar ağaç direk gibi manzara yine aynı metalin bükülme kuvveti denen fizik kanunu varken hiçbir araç yüksek süratle %100 güvende olamaz

11. Bu mesajı için 2 kişi fawori'ye teşekkür etti:

Kamuran Bilgin
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 RET 77

Anladım. Peki birşey dicem ben şimdi bu aracı alınca hafiften bir oynama yapmak istiyorum modifiye falan. Sizce çok zorlancammı satarken elimde kalma gibi bir durum olurmu ?

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

hem 150-160 la giderken araba savrulmasın,kaza yaparsam da göçmesin istiyorsun senin hızlı kullanma merakın olduğu belli... punto sonuçta küçük sınıf bir araba,passat al yayla gibi git...

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

Anladım. Peki birşey dicem ben şimdi bu aracı alınca hafiften bir oynama yapmak istiyorum modifiye falan. Sizce çok zorlancammı satarken elimde kalma gibi bir durum olurmu ?
    t-jet sınırları çok acık bir araç..ben sadece filtre egzoz ve yazılımla çok rahat 160hp 245nm sonuca ulaştım..açıkcası o iş cebindeki paraya bağlı biraz..özel spor bir araç yapıyorsan gelir hastası alır..gelipte bir ailenin modifiyeli spor bir araç aldığı zaten görülmüş birşey değil bu her marka için geçerli..1.4 tsi vag motor kullanan arkadaşlar yanlarından ok gibi bir t-jet geçince şaşırıyorlar..ayriyetten güvenlik konusundaki testleri sonuçları internette bulabilirsiniz euro ncap fren ve durma testleri vs..özellikle frenleme konusunda sınıfının en iyisi diye biliyorum..marka fanatikliği değil ama fiyatına ve kalitesine göre mantıklı bir araç..seçim sizin o fiyatlara eski arabalarda mevcut astra g golf4 vs..
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

Kamuran Bilgin
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 RET 77

Alıntı dexter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hem 150-160 la giderken araba savrulmasın,kaza yaparsam da göçmesin istiyorsun senin hızlı kullanma merakın olduğu belli... punto sonuçta küçük sınıf bir araba,passat al yayla gibi git...

150-160 ile giderken savrulurmu yani kontrolü kaybedermiyim ?

Bizde 2004 corolla var motordan bile ses gelmiyo sanki araba çalışmıyo 160 la giderken

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

ben 130 un üstüne çıkmadığım için bi yorum yapamam...90-130 aralığı bana yetiyor,hatta hızlı gideyim derken ülkemin güzelliklerini kaçırmaktansa ağır ağır gidiyorum ki çevreyi de izleyeyim

İlker Egan
    iegan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 15

Bence kıyaslamana segmente karar vererek başlamalısın.
    Corolla C segment bir araç,dolayısı ile yol tutuşu da farklı olacaktır.
    Sen Puntoyu Polo,Fiesta,Getz,Corsa gibi araçlar ile kıyaslamalısın.Ayrıca şunu belirteyim,bende çok uzun süredir B segment araç araştırıyorum.Punto T-JET emin ol en cazip araç,ESR denen yol tutuş performansını iyileştiren donanım standart olarak geliyor,ayrıca yokuş kalkış desteği de var.Yani diğer bir çok B segmentte bunlar opsiyonel bile değil.Böyle bir durum varken Fiat kötüdür demek haksızlık olur.VW evet iyi ama,bu donanımları üst üste koyduğunda araç kaç paraya geliyor,sitesinden bakabilirsin.

T-JETe özgü birşey var benim anladığım kadarıyla,benzinli ve turbo oluşu caydırıcı bir etken insanımız için.Ama biri de ya bu araba ne kadar yakıyordur deyip bakmıyor,bakarsan ortalama 6.7 litre/100 km yaktığını görürsün (ki 6.6 litreyi görenler var).

Ayrıca turbosundan dolayı max. torku 2000 devirde veriyor,yani bir dizel araba gibi yokuşlarda bayılma yaşamıyorsun,diğer taraftanda benzinlinin o geniş rpm aralığında aracı sürebiliyorsun.

Bende Aralık-Ocak gibi T-JET alıcam inş.,kısaca bu paraya başka araba yok.

Eğer teknik bilgi almak istiyorsan google amcaya araç karşılaştırma yazıp,oradan ilgili linklere ulaşabilirsin.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Alıntı kozlulum67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    wolf 4 tabıkıde ben aldım 2010 punto memnun degılım henuz 10 gun oldu.arac acıkcası cok hızlı vıraja gırmez gıbıme gelıyo.bayburttayım henuz uzun yola cıkıp basma sansım olmadı.bende sordum aynı soruyu.
    kaza olsa kesınlıkle toyotanın yanında bıle olmaz bence.
    hava soguk ondanmıdır bılmem ama benım arac dızel gıbı ses verıyo bu soruyu bende sordum arkadaslara.
    aklıma gelen bunlar.belkı dıyebılırsın nıye sen aldın dıye.ben baya bakındım kafama gore bısey bulamadım pıyasa allak bullak.
    bıde herkes hata yapar
    Umut bey sizin araçla TJET'in dna sı farklı.Tjet sporttaki esp desteği ve spor süspansiyonla yol tutuş kendi sınıfının üstüne çıkıyor.baz dynamic puntoyla kıyaslamayın.
    ncap verilerinde 2004-2005 toyotadan çok daha başarılı punto.o model yılı toyotayla 100 le girebiliyorsanız viraja tjet sport ile 140 ile girilir o viraja.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

onur tuna
    onurtuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    45 SB 0606
    Edilen teşekkür: 6

arkadaşım sen araba alma bence servistekilerinde kafasını şişirceğin belli bu konuyla sen her yaptığın işe 40 kişiden 40 akıl alırsan hiç bişey yapamazsın

21. Bu mesajı için 2 kişi onurtuna'ye teşekkür etti:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

Ama kaç km ile gittiğini bilmiyoz sonuçta vw ile fiat tartışılamaz vw fiattan 2-3 gömlek büyük orasını biliyoz

Birşey sorcam şimdi bu t-jet alıcam galiba. Peki bu aracı satarken çokmu zorlanırım. Kesin satış olarak kaç tlden gider sizce yani kaç tl zarara satarım kesin anında ?

arabadan pek anlamıyorsun sanırım...
    vw fiattan 2-3 gömlek üstün...
    araç karşılatırırken fiyatlarını da göz önünde bulundurmak lazım...
    ayrıca güvelik konusunda gp çok çok iyi bir araç...tecrübeyle sabit...
    Keyif BMW'Dir...

irfan cuşinsa
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

1.4 fire motor ve 1.3 multijet ikisini de kullandım. Dizel'de ara hızlanma yüksek hızda yol tutuş ve viraj kabiliyeti çok daha iyi dolayısıyla tjet'te de aynı olacağını düşünüyorum. Yol sesine gelince şirkette 2011 focus dizel var. motor sesi içeriye az geliyor fakat muazzam bir yol sesi var. Asfalt yolda dahi insanı deli ediyor. Tjet'te ses rahatsız ederse 200 300 lira civarında yalıtım yapıyorlar. Bu benim 3.cü puntom bu segment'te daha iyisini şimdilik bulamadım. Nette gezerseniz 2'ye bölünmüş focus A6 da görürsünüz. Önemli olan bu duruma kendimizi düşürmemek bilinçsiz hız yapmamaktır. Unutmayın 90 km'den sonra hiçbir arabaya güven olmaz n çap testleri de 50 km hızda frensiz yapılmaktadır..
    2009 Tekno Gri Multijet Dynamic
    2009 Beyaz 1.4 Fire Dynamic
    2009 Gümüş Multijet active
    2011 Siyah Evo 1.4 Fire Dynamic
    2011 Egzotik Evo 1.3 Multijet Dynamic
    2011 Beyaz Evo 1.3 Multijet Dynamic

kürşat tokgözoğlu
    ktpunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    14 az 415
    Edilen teşekkür: 45

Aracımı Mart 2011 de aldım. İlk hedefim VW polo idi. Fakat sıra olduğunu ancak hazirana alabileceğimi söylemişlerdi. ben de punto evo aldım.
    Aradan aylar geçti. Bir arkadaşım VW Polo almış. Değişerek bindik bir yere birlikte gidecektik. Araçtan inince tepkiler şu oldu ;
    Arkadaşım : Böyle olduğunu gerçekten bilmiyordum, keşke Punto alsaydım!
    Ben: İyi ki Polo almamışım.

Araba meselesi biraz da çizgi / tarz meselesi. Bu araçların tasarımını da ben oldum olası çok beğeniyordum. Ve her baktığımda içine her oturduğumda mutlu oluyorum resmen
    bu benim benzeri araçlarla yapabildiğim tek canlı karşılaştırma. Umarım yardımcı olur
    GRANDE PUNTO 1.4 STARJET 16v LPG

Sayfa 2/5 İlkİlk 12345 SonSon