18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Serviste Xenon Far Yaptırmak Mantıklı mı?

Ziyaretci037
    Ziyaretçi Ziyaretci037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teknik Konu Serviste Xenon Far Yaptırmak Mantıklı mı?

Herkese iyi akşamlar..

Aracıma uzun zamandır xenon far taktırmak istiyorum ama renklerin birbirini tutmaması,far kolunun kablolarını eritmesi,aküyü boşaltması gibi şikayetlerden dolayı dışarda yaptırıp garantiyi bozmaktan korkuyodum..

Hem farlara hemde sislere yaptıracağım için orta kalite bi xenon markası için 400 lira civarı bi fiyat isteniyo..

Bende Fiat servisine sordum,far ve sisler için Brees marka xenon'a 600tl dendi montajla birlikte..2 yılda balast ve ampul garantili.ayrıca o fiyattan dahada indirim yaptırabiliceğime inanıyorum..

Size sorum şu , garantiyi bozdurmamak için ve daha iyi bi işçilik için 600 liraya serviste yaptırmak mantıklı mı?

Görüşleriniz benim için çok önemli,ona göre yaptırıcam şimdiden cevaplarınız için teşekkürler..

Ali Rıza Bozpınar
    alibozpinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

aslında garanti diye bişey servistede taksan kalmıyor onlar kendileri bünyesinde yaptırdıkları parçaların sorunsuz olduğunu düşüündürüyorlar. aksesuar seçeneklerinde olur gerçekten xenon olsa. . sonuçda takılan servistede dışardada aynı şekilde takılıyor. hatta servisin işçiliği daha kötü oluyor.
    Benim arabamdada var H4 xenon 5000 K lık cyclone uzun kısa . taktırdığım yer öyle güzel montaj yaptıki ne sağdan soldan kablo çımış durumda nede farın konumu saçma sapan göz alacak şekilde.

haaa buarada bir tavsiye olarak kabul edin sislere xenon takacaksanız illa 4300K lik takın derim . diğer takcağınız renkler sadece süs farı olarak kullanmanızı sağlar sis farlığından çıkar. helede İstanbulda oturuyorsunuz.
    Konu alibozpinar tarafından (11/10/2011 Saat 08:51 ) değiştirilmiştir.

tolga kaya
    toggykaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    06 BP XXXX
    Edilen teşekkür: 22

sisler ve farların zenon fara dönüşümü işçilik dahil 250 yi geçmez. servis fiyatı uçurmuş yine

Bekir Şahin
    Backer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 147

Ben ampullerimi almanya'dan getirtmeme rağmen montaj dahil 30.000 k ya 200 tl para verdim Hemde satan arkadaşım olduğu için ömürlük garanti verdi Serviste hiç birşey demedi ayrıca serviste 6000 k dan fazla bulamıyacaksınız

Ziyaretci037

Alıntı alibozpinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında garanti diye bişey servistede taksan kalmıyor onlar kendileri bünyesinde yaptırdıkları parçaların sorunsuz olduğunu düşüündürüyorlar. aksesuar seçeneklerinde olur gerçekten xenon olsa. . sonuçda takılan servistede dışardada aynı şekilde takılıyor. hatta servisin işçiliği daha kötü oluyor.
    Benim arabamdada var H4 xenon 5000 K lık cyclone uzun kısa . taktırdığım yer öyle güzel montaj yaptıki ne sağdan soldan kablo çımış durumda nede farın konumu saçma sapan göz alacak şekilde.

haaa buarada bir tavsiye olarak kabul edin sislere xenon takacaksanız illa 4300K lik takın derim . diğer takcağınız renkler sadece süs farı olarak kullanmanızı sağlar sis farlığından çıkar. helede İstanbulda oturuyorsunuz.
    servisin işçiliği iyi yada kötü o tartışılır ama benim için servis garantisi öncelikli bu yüzden biraz ağır basıyo..evet dostum 4300k nın dışında yüksek değerlilerin pek sis farı görevi yapmayacağını biliyorum ancak şuanda arabanın üzerinde bulunan farın bile siste hiç bi faydası olmadığı için açıkçası sislerede beyaz düşünüyorum..

Alıntı toggykaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sisler ve farların zenon fara dönüşümü işçilik dahil 250 yi geçmez. servis fiyatı uçurmuş yine
    biraz kaliteli parça ve iyi bi işçiliği 250 liraya bulabiliceğimi düşünmüyorum..

Alıntı Backer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ampullerimi almanya'dan getirtmeme rağmen montaj dahil 30.000 k ya 200 tl para verdim Hemde satan arkadaşım olduğu için ömürlük garanti verdi Serviste hiç birşey demedi ayrıca serviste 6000 k dan fazla bulamıyacaksınız
    evet servisinde o kötü yanı var 8000k istiyodum ben aslında..fiyat olarak çok iyi.servis zaten takılınca bişey demez,önemli olan ondan kaynaklanan bi arıza olduğunda garanti kapsamında kabul etmicek olmaları..

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 623

Alıntı Backer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmada kardeşim 30.000K ile Senin karşıdan gelenlere yazık, gözleri duman oluyordur.

Ziyaretci037

Alıntı 1ocak2011 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmada kardeşim 30.000K ile Senin karşıdan gelenlere yazık, gözleri duman oluyordur.
    Ukalalık etmek istemem ama eğer doğru biliyosam Kelvin değerleri parlaklıktan ziyade renkle alakalı..

Tahsin .
    Mugen_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 104

Alıntı 1ocak2011 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi valla yolda bazen birilerine denk geliyorum ayarsız ışığın nereye vurduğundan habersiz ya arkamdan yada karşımdan çıkıp geliyor.. artık saydırmaya başlıyorum yazık valla yazık.. kimsenin hakkı yok birilerini rahatsız etmeye... oyüzden ben normal lamba ile yola devam ediyorum...

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

Alıntı boris91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ukalalık etmek istemem ama eğer doğru biliyosam Kelvin değerleri parlaklıktan ziyade renkle alakalı..

doğrudur kelvin değeri arttıkça farlar mavi/mor renk vermeye başlar.Yüksek kelvin derecesine sahip olan xenonlar yağmur ve sisli havalarda sorun çıkartılral.bu şartlarda yüksek kırılma nedeni ile görüş kaybı yaşarsınız.Sislere kesinlikle 4300k takın sarı ışık sisde daha az kırılır.
    Syg.
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Bekir Şahin
    Backer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 147

Bu güne kadar hiç selektör yemedim çünkü far ayarıma gerçekten çok dikkat ediyorum gerekli durumdada kendim dahada düşürüyorum far ayarından 30.000 k 8000 k dan daha az rahatsız ediyor inanın çünkü mavi yada beyaz değil mor yanıyor Gece uzun yolda görüş kaybı çok fazla olduğu için 10.000 taktım yağmurlarda başladı malum. Ama 30.000 lerim takılıyken abi bunları nerden buldun cümlelerini çok duydum

Ziyaretci037

Doğrudur bencede önemli olan farın ayarıdır..30000k iyiymiş ama ben fazla mora kaçsın istemiyorum,kristal mavi denen renk olsun istiyorum, o da sanıyorumki 8000k yada 10000k olanların rengi..ancak hala ne yapmam gerektiği konusunda karara varabilmiş değilim..

Bugün kartal sanayide tanıdık bi ustadan sordum farlar ve sisler için xenon+park lambalarınada beyaz ampul için aldığım fiyat 500 tl..

Benim sorum şu,sanayide 500 lira verip yaptırmakmı daha mantıklı yoksa 600 lira verip servistemi?

Feyyaz Yavuz
    FeyyazYavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GKA 10
    Edilen teşekkür: 218

Doğrudur bencede önemli olan farın ayarıdır..30000k iyiymiş ama ben fazla mora kaçsın istemiyorum,kristal mavi denen renk olsun istiyorum, o da sanıyorumki 8000k yada 10000k olanların rengi..ancak hala ne yapmam gerektiği konusunda karara varabilmiş değilim..

Bugün kartal sanayide tanıdık bi ustadan sordum farlar ve sisler için xenon+park lambalarınada beyaz ampul için aldığım fiyat 500 tl..

Benim sorum şu,sanayide 500 lira verip yaptırmakmı daha mantıklı yoksa 600 lira verip servistemi?
    bence fiyat çok yüksek araban garantiden çıkar diye de düşünme kim arabanı garanti kapsamında değişecek parça olduğunda kontrol ediyoki? Kaç kere gittim garantiden parça değişimine kimse çıkıpta arabanın oynanmış yerlerine bakmadı bile ne değişecekse anında garanti kapsamında değiştiriyolar

Onur M
    levan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 130

göz alıcı zenon kullanan şahıs yolda beni rahatsız ediyorsa içimden güzel bir sövüyorum...banada söveceklerini bildiğim için düşük amperli ,yüksek amperli hiç farketmez,asla takmayı düşünmem.

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Bana göre, gittiğiniz serviste yaptırsanız ve allah muhafaza bi hasar ya da xenon larla ilgili bir şikayetiniz olduğunda bu da başka bir yerde başınıza geldiğinde bir başka serviste bu xenonlar gene bizim serviste takılmış o yüzden garanti altında tutalım diyecekler mi yoksa onlar yanlış biliyolar normalde garanti dıındadır mı diyecekler onu iyi bilmek ve düşünmek lazım bir de kaskonuz varsa orayada bildirirseniz hasar anında aracın baz modelini göz önüne almalarından kurtulursunuz ya da herhangi bir sıkıntı olursa xenonlarda kasko devreye girebilir içeriğine göre...

bahadir cimen
    bahadir77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34BTC97
    Edilen teşekkür: 40

500 tl cok yuksek fıyat...
    200 tl ye cok guzel xenonlar var. ben 6 aydır sunpart kullanıyorum.tık demedı masallah. montaj dahıl 220 ye yaptırmıstım. ıscılıkde mukemmel. 2 sene de garantısı var.
    bostancı oto sanayıde usta tanıdıgım var.
    sakın 500 tl verme 2 xenona...

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Engin Tok
    Engin_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 636

Merceksiz xenon kullanılmamalı bence.. Bende söktürdüm xenonları sırf bu yüzden..
    Punto Evo 1.3 Multijet 75 Hp Active

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretci037

Mercekli yada merceksiz xenon olmasından ziyade bence ayarı önemli.Öyle arabalar varki normal far olmasına rağmen şehir içinde sonuna kadar yukarı kaldırınca gene aynı şekilde gözü rahatsız ediyor.Ben şehiriçinde şimdiye kadar herzaman farlarımı en altta kullandım ve öyle de yapıcam çünkü yetiyor..

Garanti konusundanda vazgeçmiş durumdayım zaten pek bişey olucağını düşünmemeye başladım..

Bugün cam filmimi yaptırdığım yere gidip fiyat aldım,üzerinde D&C yazan HID xenon far için sis ve fara uzun kısa ikiside xenon olana 300 lira fiyat aldım..Biraz daha araştırıp sorun çıkarmicak bi markayı servis dışında 400 liraya kadar yaptırmaya karar verdim..

Ziyaretci037

Arkadaşlar monza marka xenon yaptırmaya karar verdim..Daha önce kullanan eden varsa uyum problemi varmı radyoda cızırtı falan yapıyormu bilgisi olan varsa cevap verirse sevinirim..