13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: iyi Akşamlar City Problemi Lütfen Yardımcı Olurmusunuz ?

kemal yok
    kemalbodrum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 20

Soru iyi Akşamlar City Problemi Lütfen Yardımcı Olurmusunuz ?

arkadaşlar 2006 model ************ var.galiba benımde cıty modu arızam var.kasısten gecerken lakur lukur dıreksıyonun ıcınden ses gelıyor.aracı calıstırdıgımda dıreksıyon ısıgı yanıyor ve dıreksıyonu cok az cevırınce ıbare ortadan kalkıyor.bu konu hakkında bodrum fıat yetkılı servısını arayıp kronık cıty arızası oldugunu ve bu model araclarda ıyı nıyet kapsamı altında degıstırebıleceklerını soyledım.aracımın bakımlarının duzenlı olup olmadıgını sordular ve bu sorun nedenıyle gelen aracların yuzde otuzunu kabul ettıklerını soyledıler.bu yuzdeyı neye gore verdıklerını hala anlamıs degılım.aracın bakımlarının duzenlı olup olmadıgını sordular.bakımlarını kendı tamırcıme yaptırdım ve bu durumun kullanıcı hatası olmadıgını dusunuyorum.sizde bu durum karsısında sansım nedır .tecrubelı arkadasların yardımını beklıyorum .tesekkur ederım

S. Togay
    VICEROY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 80

Garanti bitene kadar dizel ise her 10.000 km de veya yılda bir bilgisayar kaydı ile yetkili servis bakım yaptığı sürece bakımı ispatlamak kolay,garanti bozulmamış olur. Size yetkili servisin verdiği bakım dekontlarını sakladıysanız kullanın. Ben prensipte hep bu kağıtları dosyalar ve saklarım,satıştada işe yarıyor.
    Hedefi Olmayan Gemiye Hiçbir Rüzgar Yardım Edemez...

FATİH ÖZTÜRK
    fthozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 28

Ne bakimiymis hocam ya bugun yaptirdim ben 80 tl iscilik verdim sadece parca ucretsiz hic de servise gitmemis arabam faturayida elektro direksiyon sokme takma diye kestiler istanbulda yaptiran arkadasim var desene

4. Bu mesajı için 2 kişi fthozturk'ye teşekkür etti:

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

klasik fiat servis işgüzarlığı işte. Tutturabilene
    Artık Fiorinolu

kemal yok
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok

ama ufakda olsa bı sansım var gıbı gozukuyo yarın bı goturucem bakalım ıns

kemal yok
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar az önce fiyat yetkili çağrı merkezini aradım .yeterince bu konuyla ilgilendiler.telefon numaralarımı alıp bana geri dönüceklerini bildirdiler.bakalım ne olucak hayırlısı.bu arada bu konuyla alakalı hıcbır bılgım yoktu .sizlerin sayesınde para vermeden ayıplarını düzelttebilecegimi şimdi ogrendım.çok tesekkur ederım

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Kemal ufak mufak bır sansın yok arkadasım %110 sansızn var az sansım var dusuncesıyle gıtme servıse aracının garantılı olup olmamasının veya bakımlarının servıste yapılıp yapılmamasının cıty olayında herhangı bır faktoru yok,cunkı bakımlarda cıtyle alakalı bırsey yapılamıyor,sana cıtynın yagını,suyunu servıste degıstırseydın senın goturdugun yer, yanlıs yağ ve su koymuslar bundan dolayı bozulmus,arızalanmıs dıyebılırlerdı ama cıty cityle alakalı yag,su,gıbı bır durum yok.
    Arkadaslar üretim hatası ,gizli ayıplı mal,ayıplı mal gibi durumlar tüketici ile alaklı degıldır ne olursa olsun tuketıcı sorumlu tutulamaz kanun derki üretici/imaltcı doğan zararı tanzim eder der.
    Siz Allah korosun city kitlenmesınden dolayı kaza yaptınız 5 aracı pert ettınız bu kazanın cityden oldugunu bilirkişide onayladı bu durumda herturlu maddı,manevı herturlu bedelı kusuru aranmaksızın tazmın etmekle yukumludur der.Aydın abı bu ücretı almış ıse bundan sonra ıtıraz eden herkes alabılır demektır alamaması hukukun eşitlik ilkesine aykırıdır çünki problem aynı problem ,uretım hatası.
    Servılser ve fiat sizi yıldırarak,bahane üreterek ,vay senın servıs gecmısın yok,vay ıkı gozun var dıyerekten para vermemek için herseyı yapabılır onemlı olan sızın kararlı durusunuz ve haklı oldugunuzu bılerekten mucadele etmenızdır.
    Ben sunu dıyorum sıze ve kendıme cıty arızasına verılen para alındı bu emsal teskıl eder ,THHK dan sız para vermeden once alacagınız bu ayıplı maldır ,yasa geregı ucretsız degıstırılmesı gereklıdır ve bundan dolayı ucret talep edılemez dıye ıkıncı bır karar cıkar ıse ınsanlar artık hıcbırsekılde fıatın %10-%50 sı bana aıt gerısı sana aıt dıye bır ıstekte bulunmasının onunu kesmıs oluruz.Aydın abının kararı ıspatlamıstır ayıplı mal oldgunu zaten.
    Bu ülkede tekno**da full hd tvnın goruntusu aynı goruntu dıye tv iade edılebılıyorsa,bu ulkede notebook aldıgınızda içerısınde yuklu gelen windows işletim sistemini istemedıgınızden dolayı o işletim sistemını iade edıp parasını alabılıyorsak ayıp mal oldugu kesınlesmıs bır dıreksıyonuda ucretsız degıstırebılırız kapı gıbı elımızde karar var verdıgım orneklerde karar bıle yoktu zamanında
    Konu ZAK1980 tarafından (04/10/2011 Saat 22:18 ) değiştirilmiştir.
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kemal yok
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok

zeynel abi çok çok doğru söyledin.şuan çok heycanlandım inşallah sorunumu cözücem.sadece telefon beklıyorum

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı kemalbodrum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zeynel abi çok çok doğru söyledin.şuan çok heycanlandım inşallah sorunumu cözücem.sadece telefon beklıyorum
    Bak Kemal sana olacakları anlatıyım, fıat sana dıyecekkı yok oyle bısey ,onlar ınternet hıkayesı falan fılan dıyecekler ,sende forumdan bahsedecen,ucretsız degıstırenlerı anlatacan fıat halen yok oyle bırsey dıyecek,kesınlıkle odemek zorundasın dıyecek %.... farkı falan fılan ıste senın su olabılır senın arac 2006 model onlara dır dır etmeden dırek degısım yapbılıyorlar .
    Olmadı ıllakı para verecen derlersede yapacaın ıkı secenek var Aydın abı gıbı odedıgın parayı gerı alamk ıcın ugrasmak 900 tl ve ustu olursa mahkeme kararı ıle ozamanda ugrasma suresı artar veya arabayı 15 gun yatıracan kapıda servısten cıty olduguna daır bır yazı alacan veya yapılacak ıslem ıcın bır belge dırek gıdecen THHK aydın abının kararınıda alarak bunlar benden para ıstıyor ayıplı mal sattılar dıyecen sonra senınde elınde karar olacak sende palasacan forumda forumdakılerde kapanmıs cıty olayının ustune senın sayende cımento dokulecek herkes rahata erecek
    Konu ZAK1980 tarafından (05/10/2011 Saat 01:25 ) değiştirilmiştir.
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

ya madem bu kadar sorun mu meret o zaman bu fiat ya söksün atsın bunları arabalarımızdan ya da geri çağırıp değiştirsin ayıp değil ben taktir ederim toyota çağırdı o kadar arabayı geri millet kötüledi ama tam tersi bu markanın ürüttiği aracın arkasında olduğunu gösterir bu kadar zor muyaaaa

Tayfun AKTÜRK
    Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 140

Pasali otomotiv =) biraz bu islerden habersizler, fiat cagri merkeziyle cozmek en dogrusu... Sonuc ne olucak merak ediyorum takipteyim...

kemal yok
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok

telefon beklıyorum bakalım ne olucak

kemal yok
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok

az önce aradılar servise cagırdılar bakalım hayırlısı şans dileyin bana.olaya bak ya fıat tan korkuyoruz bole bişi olabılırmı onların aracı kapıdan alıp parçayı degıstırmelerı gerekırken ne hallerdeyız lanet olsun ya. bıdaha kı aracım kesınlıkle fıat olmuycak (belkı olabılır )