18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Puntodan Bravoya atlamak ne kadar mantıklı?

Ahmet Demir
    thekafkef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 30

Konu Puntodan Bravoya atlamak ne kadar mantıklı?

Benim araç linkteki aracın birebir aynısı , 9 bin kmde herhangi bir kaza darbe boya hiç birşey yok sigarada içilmemiş , linkteki fiyat sizce abartı mı en azından şimdi satmaya kalksak 28 28.5 a satılır mı?
    işte link:Fiat Punto Grande 1.4 Fire Dynamic 2011 Model 28.950 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 59054483
    Asıl sorum şu;
    28 bin tl ye satsak bizim aracı , ikici el 2008 2009 T-jet bravo almak ne kadar mantıklıdır , donanım olarak iyi olduğunu biliyorum ama performans , yakıtta bana çok değiştirir mi ? 2011 den 2-3 yaşında arabaya iniş bana çok şey farkettirir mi gerçi donanımsal olarak bu farkı hissetirmiyecğini düşünüyorum.
    Ben bi kaç link buldum ;
    1-Fiat Bravo 1.4 T-Jet Sport Style 2009 Model 29.900 TL Galeriden satılık ikinci el Bordo renk - 59146239
    2-Fiat Bravo 1.4 Turbo Emotion 2009 Model 31.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 52683925
    -Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.
    Ford Focus 182 Ps Ecoboost

ONUR ACARARICAN
    onurciko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 ENS 97
    Edilen teşekkür: 199

2011 t-jet bravo kullanmış biri olarak performansı gayet iyidir.yakıt şehir içi benim 8,1-8,9 arası idi.bu rakam biraz daha düşebilirdi.Donanım olarak söylenecek birşey yok zaten.neredeyse herşey var.
    2002 ALBEA
    2011 BRAVO T-JET
    2008 GP T-JET
    2011 ALFA ROMEO MİTO QV

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemal KÖYLÜOĞLU
    C(C)K cck1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 570

Bence gayet mantikli

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

kesinlikle bu fiyata bravo 1 2 lira farka üst sınıf bir araç + performans konfor vs.... -yakıtı sehir içi 7-9 sehir dışı 5-6,5 gözünü korkutuyosa multijet bravolara nak yada punto t-jet lere bak donanım olark ta fiyat olarakta performans olarakta fireden iyidir

7. Bu mesajı için 2 kişi speedy_16'ye teşekkür etti:

Cihan GÜNDOĞDU
    Bolu_Beyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    14 KB 120
    Edilen teşekkür: 197

Keşke direk Bravo alsaydınız..

Tipo 1.6 SLXie MPI & Grande Punto 1.4 Fire & Bravo T-Jet Dynamic

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

utku aydın
    utkuaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 53

Basligi okuyunca resmen dejavu oldum

Soyle anlatiyim, Ocak ayinda sahip oldugunuz aracin aynisini sifir km olarak almistim.Beyaz cam tavan 1.4 benzinli full kit..Genel olarak cok sempatik bir arac olsada performansi ve donanimi hic bir zaman yeterli gelmiyordu.Araci oylesine ilana koydum ve bi hafta icinde satip sonrasinda cok begendigim ( kullanma firsatim olmamisti sadece dis gorunus, donanim zenginligi arti hep duydugum t-jet motor basarisi ) 2009 model bravo sport aldim.

Aradaki farki size kelimelerle anlatmam mumkun degil..Ustelik bu farkin size maliyeti sadece 5000 tl civari olacak.Bu fark, volkswagenlerde trendline ile comfortline arasindaki farka esdeger Herseyiyle cok farkli bir araba bravo ( tabi ki fiyatina gore ) Ayrica yakit olarakta fire ile sehir ici 7.0 yakarken t-jet 150 bg bravo ile 8.0 yakiyorum ( tabi sakin kullanim da)

Puntoya gore bravonun artilarini gercekten tek tek yazamicam.
    En kisa surede bu projeyi hayata gecirin, ne demek istedigimi daha iyi anlayacaksiniz.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ahmet Demir
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz

Alıntı Bolu_Beyi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke direk Bravo alsaydınız..
    bana sıfır alırken fiyat gayet makul gelmişti ve aklımda bravo hiç yoktu , ben zaten puntoyu ucuz diye almıştım ama punto tutkusu farklı birşeymiş

Ahmet Demir
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz

Alıntı utkuaydin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Basligi okuyunca resmen dejavu oldum

Soyle anlatiyim, Ocak ayinda sahip oldugunuz aracin aynisini sifir km olarak almistim.Beyaz cam tavan 1.4 benzinli full kit..Genel olarak cok sempatik bir arac olsada performansi ve donanimi hic bir zaman yeterli gelmiyordu.Araci oylesine ilana koydum ve bi hafta icinde satip sonrasinda cok begendigim ( kullanma firsatim olmamisti sadece dis gorunus, donanim zenginligi arti hep duydugum t-jet motor basarisi ) 2009 model bravo sport aldim.

Aradaki farki size kelimelerle anlatmam mumkun degil..Ustelik bu farkin size maliyeti sadece 5000 tl civari olacak.Bu fark, volkswagenlerde trendline ile comfortline arasindaki farka esdeger Herseyiyle cok farkli bir araba bravo ( tabi ki fiyatina gore ) Ayrica yakit olarakta fire ile sehir ici 7.0 yakarken t-jet 150 bg bravo ile 8.0 yakiyorum ( tabi sakin kullanim da)

Puntoya gore bravonun artilarini gercekten tek tek yazamicam.
    En kisa surede bu projeyi hayata gecirin, ne demek istedigimi daha iyi anlayacaksiniz.
    gerçekten nerdeyse aynı bende ocak ayında aldım.
    Size bir kaç sorum olacak;
    1-Sorması ayıp aracınızı ne kadara sattınız?
    2-Sanırım en çok yakan T-jet acaba ne kadar yakıyor şehir içi?
    3-Siz sizin aracnızı ne kadara aldınız?
    - Teşekkürler

Ahmet Demir
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz

Açıkçası 8 lt fazla geldi gibi..

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

mazotlu emotion almak daha güzel olur bence o fiyarlara 3-4 lira fazla verdiğinizde 105 lik bravo alınır bence..

Ahmet Demir
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mazotlu emotion almak daha güzel olur bence o fiyarlara 3-4 lira fazla verdiğinizde 105 lik bravo alınır bence..
    oda mantıklı geliyor aslında sadece donanım biraz az oluyor 32 - 33 e dizel bulunabiliyor mesela linkteki araç nasıl sizce?
    Fiat Bravo 1.6 Mjet Sport Style 2008 Model 33.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 57158771

tayfun coskun
    typhoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 27

Alıntı thekafkef Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oda mantıklı geliyor aslında sadece donanım biraz az oluyor 32 - 33 e dizel bulunabiliyor mesela linkteki araç nasıl sizce?
    Fiat Bravo 1.6 Mjet Sport Style 2008 Model 33.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 57158771
    bence gayet güzel.. ayrıca benzinli bir araç için şehir içi 8lt gayet ekonomik.. babamın 1.4 98hp meganı 8.5-9lt yakıyo.. ister dizel alın ister t-jet bravo sizi üzmez.. özellikle spor paket ya da sport style almanızı tavsiye ederim..

tayfun coskun
    typhoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 27

Açıkçası 8 lt fazla geldi gibi..
    bu arada sizin 77hplik puntonun yakıtı kaç ki 150hplik ortalama 200 kg daha ağır bravonun 8lt yakması size fazla geldi?

utku aydın
    utkuaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 53

gerçekten nerdeyse aynı bende ocak ayında aldım.
    Size bir kaç sorum olacak;
    1-Sorması ayıp aracınızı ne kadara sattınız?
    2-Sanırım en çok yakan T-jet acaba ne kadar yakıyor şehir içi?
    3-Siz sizin aracnızı ne kadara aldınız?
    - Teşekkürler
    25.000 e satıp 34.000 e aldım, Temmuz ayında..O zamanlar döviz daha fırlamamıştı biraz bekleseydim 26.000 seviyesine satabilirdim sanırım.Ama zaten bende aracı 26.000 e satın almış olduğumdan pek umrumda olmadı.

Aldığım araçta ekstra donanımlı olduğu için 34.000 rakamına acımadım.Dizelde alabilirdim aynı rakama ama çok km yapan biri değilim.

8 lt ye gelince..Fire motor da 7 litre yakıyor sizin için 1 lt önemliyse bişey diyemem tabi..Ama 1.4 turbo 150 bg motora sahip orta sınıf bir aracın 8 lt yakması, verdiği performans ve keyfin yanında inanın düşük kalıyor.1 lt fark için 77 bg araca binmek ne kadar mantıklı ona da siz karar verin

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Bravo Tek Geçerim... Kıyas Kabul Etmez Litre Hesabı Yapanda Almasın Bence Çünkü O Litreyi Konforla Kıyasladığınızda Paha Biçilemez Farkları Var...
    "Ulaşılmaz Olduğumuz Söylentisi Doğru Değil.Sadece Çocukların Ulaşamayacağı Yere Koyduk Kendimizi..."

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı SRDR KRKC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bravo Tek Geçerim... Kıyas Kabul Etmez Litre Hesabı Yapanda Almasın Bence Çünkü O Litreyi Konforla Kıyasladığınızda Paha Biçilemez Farkları Var...
    Ayyynenn katılıyorum...tecrübe ettim 150 beygiri ...birşey demiyorum ...varsın yaksın...o kadarcık...ama cebinde akrep olanlar 1,6 multijet... farketmez beygiri alınacak yaşanak onaylanacak ...300 NM boru değil ...sınıfında rakipsiz...

S. Togay
    VICEROY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 80

Bende multiair sportstyl Bravo sahibiyim. Kalite eşiğini zorlamış birçok marka ve modelin sahibi olmuş birisi olarak her kullandığımda Bravo ya yeniden sevdalandığımı,her satmaya kalktığımda tekrar vazgeçtiğimi açıkça ifade edebilirim. Burada en büyük sıkıntı donanım zengini,sağlam,ödüllü ve kaliteli Bravonun TR pazarında şartlı ve kapalı değerlendirmeler sonucunda istediği düzeye ulaşamadığı gerçeğini inkar etmemek lazım. İkinci elin düşük,sıfırının satışının yavaş olmasının sebebi budur. Ticari düşünmeyen kullanıcı iseniz kesinlikle tavsiye ederim.
    Hedefi Olmayan Gemiye Hiçbir Rüzgar Yardım Edemez...

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

bence gayet diri ve güzel duruyor..