Sayfa 1/2 12 SonSon
32 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Fiat Grande Punto ve 2.El Piyasası - Yardım

Onur Özden
    Özden's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 4

Bilgilendirme Fiat Grande Punto ve 2.El Piyasası - Yardım

Öncelikle Selamlar

Yardıma ihtiyacım olduğu için buraya bir konu açmak istedim.Siz grande punto sahipleri olarak yorumlarınıza ihtiyacım var.Kafamıza koyduk, grande punto 1.3 multijet alıcaz. Şimdi max 24-25 bin liramız var.Sahibinden.com'u ve oto pazarlarını 3 aydır gezmekteyim.24-25 bin liraya 2009 model grande punto alınıyor sanırım.Düşüncem 25 bin lira para vericez bari dolusuna binelim mantığı,ama 24-25 bin liraya öncelikle 2009 model az kilometreli dynamic paket bulamadım.3 aydır sahibinden.com'u talan ettim fakat bizim kriterlerimize(az km,kazasız-boyasız) uyan olmadı.O yüzden active paket bakmaya başladım.
    Sormak istediğim ise 24-25 bin tl active paket grande punto'ya verilir mi ?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Keyifli forumlar dilerim.
    Konu Özden's tarafından (01/10/2011 Saat 17:44 ) değiştirilmiştir.

erdem kaplan
    FANATİK ERDEM1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 255

kimine göre verilir kimine göre verilmez tercih meselesi. ben active kullanıyorum ve benim için yeterli geliyor puntonun en boş paketi bile bazı markalarda opsiyoneldir. Gövde rengi yan aynalar,Abs, Direksiyondan kumandalı Radyo+CD+MP3 Çalar, Elektrikli Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon gibi

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İlker Egan
    iegan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 15

Yıllık fazla km yapmayacaksanız kesinlikle TJET düşünün derim.Siz 3 aydır araştırıyorsunuz ben en az 6 aydır B-C segment her arabayı inceledim.Tüm oklar Grande Punto 1.4 TJET üzerine çevrilmiş durumda,2-3 ay içinde de kısmetse almış olacağım.

Ayrıca yüksek km'de donanımlı alıp 2-3 sene sonra satarken tırmalayacağınıza düşük km'li daha düşük donanımlısını almak daha mantıklı gibi geliyor.Satarken de üzülmezssiniz...

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Multijetler pahalı. Hele ki düşük km 'sini zaten satılık olarak bulmanız bile zor. Adam dizele o kadar fark vermiş sıkışmadıkça neden satsın ? Benzinli ya da Lpg dynamic ya da emotion bulursunuz daha düşük miktarlara.. Ya da başka marka model de düşünebilirsiniz.Ama dizel olarak kalite bişey almanız zor...
    Şahsen 25 liraya 2. el punto almazdım ben. Bekler sıfır alır ya da daha kullanışlı c sınıfı bir araba bakardım ama tercih meselesi...
    emsal teşkil etsin diye koyuyorum aşağıdaki ilan tarzında bir opel astra HB pazarlıkla 25'e alınabilir. Arada dağlar kadar fark var puntoyla...
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...357564/detay/#
    Konu reddragon tarafından (01/10/2011 Saat 18:31 ) değiştirilmiştir.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

2008 dynamic bulunur o fiyatlara...
    Keyif BMW'Dir...

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

aytek aydın
    Araba Hastası AYTEK AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 171

ben de active kullanıyorum bana yetiyor ama dolu her zaman doludur. bu bütcenizle alakalı.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Onur Özden
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı iegan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yıllık fazla km yapmayacaksanız kesinlikle TJET düşünün derim.Siz 3 aydır araştırıyorsunuz ben en az 6 aydır B-C segment her arabayı inceledim.Tüm oklar Grande Punto 1.4 TJET üzerine çevrilmiş durumda,2-3 ay içinde de kısmetse almış olacağım.

Ayrıca yüksek km'de donanımlı alıp 2-3 sene sonra satarken tırmalayacağınıza düşük km'li daha düşük donanımlısını almak daha mantıklı gibi geliyor.Satarken de üzülmezssiniz...
    Vallahi araç sürekli yolda olucak o yüzden dizel bakıyoruz.Bende çok fazla araştırdım,bu segmentin çoğu aracına bindim.En mantıklısı bize de punto geldi.
    Ayrıca kilometre konusunda size katılıyorum.

Onur Özden
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı reddragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Multijetler pahalı. Hele ki düşük km 'sini zaten satılık olarak bulmanız bile zor. Adam dizele o kadar fark vermiş sıkışmadıkça neden satsın ? Benzinli ya da Lpg dynamic ya da emotion bulursunuz daha düşük miktarlara.. Ya da başka marka model de düşünebilirsiniz.Ama dizel olarak kalite bişey almanız zor...
    Şahsen 25 liraya 2. el punto almazdım ben. Bekler sıfır alır ya da daha kullanışlı c sınıfı bir araba bakardım ama tercih meselesi...
    emsal teşkil etsin diye koyuyorum aşağıdaki ilan tarzında bir opel astra HB pazarlıkla 25'e alınabilir. Arada dağlar kadar fark var puntoyla...
    Opel Astra 1.6 Enjoy 2007 Model 27.250 TL Sahibinden satılık ikinci el Gri renk - 60357564
    Aynı şekilde bende c sınıfı araba düşündüm.Ama misal olarak megane-focus-c4-astra gibi araçlara bakınca yıl olarak anca bu paralara(05-06-07)var.Ayrıca bu model aralığında ki araçların kilometreleri uçmuş durumda,dizel oldukları için.Bu paralara o yüzden mantıklı gelmiyor c sınıfı.
    Konu Özden's tarafından (01/10/2011 Saat 22:31 ) değiştirilmiştir.

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

2006 Hatasız Kazasız Bakımlı Active Var Düşünürsen 70.000 Km de...
    "Ulaşılmaz Olduğumuz Söylentisi Doğru Değil.Sadece Çocukların Ulaşamayacağı Yere Koyduk Kendimizi..."

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Actıvedekı eksıklıkler:
    1-crıze kontrol yok (sehıler arası yolda harbıden olmazsa olmaz oluyor)

2-arka cam kaldırma manuel (arkaya oturan dusunsun ben soforum sıkıntı yok benım ıcın )
    3-mp calar yok (aux kablosuyla eksıklık gıderılıyor,cep telefonunuzu arac kıtı olmadan kullanabılıyorsunuz ,mp3 player,navıgasyon olarak Nokıa e55)
    4-Ön camlara kumandanın kpama tusuna ıkı sanıye fazla basarsanız camlar aractan ındıgınızda dahı kapanıyor (aractan ınmeden kapatıyorum sorun olmuyor)
    5-Sis faları sonradan takılabılıyor (dynamıkte varmı emın degılım)

Actıvdekı eksıklıkler bunlar dynamıkte bunlar mevcut
    Nakıt 24-25 bın varsa ben kredı ceker sıfır alırım sahsen ıkıncı elle ugrasmam kafam rahat olur ama ıkıncı el dızel km sıde dusuk olabılır tabıkı bulursan
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mert yılmaz
    mix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 170

25 vercek olduktan sora active almanızı tavsiye etmem tabi alana saygı duyarım...uzun süre binecekseniz mutlaka dynamic

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Alıntı Özden's Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı şekilde bende c sınıfı araba düşündüm.Ama misal olarak megane-focus-c4-astra gibi araçlara bakınca yıl olarak anca bu paralara(05-06-07)var.Ayrıca bu model aralığında ki araçların kilometreleri uçmuş durumda,dizel oldukları için.Bu paralara o yüzden mantıklı gelmiyor c sınıfı.
    Dizel düşünüyorsanız dediğiniz gibi C sınıfı araçlarda yüksek km ve eski tarihe mahkum kalırsınız. Benzin Lpg düşünseydiniz olabilirdi...
    1 yıla yakın Punto kullanıcısı olarak tek şikayet ettiğim nokta aracın sınıfı. Kesinlikle bir daha B sınıfı araç almayacağım. Bagaja bi bebek arabası sığdıramadık geçenlerde... Yürüyüş, konfor ve motor olarak da oturaklı değil bu sınıf araçlar malesef...

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

izmir piyasası istanbula göre yüksektir. ben 1.3mjet active 2008 model 45400km'de aldım eylül başında 24000TL'ye. bence iyi fiyat.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

25000 e cok rahat 2010 model symbol dıesel bulursunuz az km lı kazasız..... multıjet motorlu evo ve puntoda fıyat aldı basını gıttı.... symbolu onerırım. actıve donanıma yakın bı donanımı var.
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

dostum o kadar peşinatın varsa az buçuk kredi yapın üstüne sıfır mjet alın bence,çok daha güzel olur arabanın ilk sahibi olursun ötesi var mı

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Onur Özden
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı aykut_1914 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum o kadar peşinatın varsa az buçuk kredi yapın üstüne sıfır mjet alın bence,çok daha güzel olur arabanın ilk sahibi olursun ötesi var mı
    5k 1.3 multıjet 75 hp 34,411
    5k 1.3 multıjet 75 hp s&s euro 5 35,212
    -
    evo
    5k actıve 1.3 multıjet 75 hp 36,271
    5K DYNAMIC 1.3 MULTIJET 75 HP 38,808

Grande-evo'nun bu fiyatları hakketiğini düşünmüyorum hocam ya , 2.el devam.Teşekkür ederim yorumunuz için

29. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat nalbnt
    murattam35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    35 dus 82
    Edilen teşekkür: 1

Standart bi sorum olucak berki yanlış yer ama yeni üyeyim

2 hafta önce fıre actıve gp aldım 2007 hız sabitleyiciyi devreye sokamadım bana bi izah etçek varmı

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı murattam35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 hafta önce fıre actıve gp aldım 2007 hız sabitleyiciyi devreye sokamadım bana bi izah etçek varmı
    öyle birşey yok hocam hız sabitleyici falan

Cemal KÖYLÜOĞLU
    C(C)K cck1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 570

24-25 bin verecek olsam kesinlikle en dolusunu alırdım.

33. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emrah Y
    Chameleon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ağrı
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06
    Edilen teşekkür: 8

Ankarada gezmediğim galeri kalmadı diyebilirim. Oto pazarına da gittim. Başka bir başlıkta da belirtmiştim daha üst sınıf araç almaktı fikrim ama punto da seçeneklerim arasındaydı. Yaklaşık 10.000 araç olan pazarda 2 tane satılık punto vardı. Her ikisi de 1.4 benzinli model ve değişen ve boya zengini olduğundan üstünkörü baktım açıkçası. Galerilerde ise 1 tane bol boyalı 1.3 multijet active vardı 23750 istedi 2009 modeline. Kaputunda dahi gözle görülür düzeltme (ya da düzeltememe) olduğundan sadece bilgi amaçlı sormuştum. Emek 8 de bir galeride 2010 model 1.4 dynamic vardı düşük km. 27000TL istedi pazarlığı niyetlenirsem yaparım diyip çıktım. Kartaş bayisinde 2 tane Linea 2 tane de punto vardı. Lineaların her ikiside active 1.3 mjet 2010 model olmasına rağmen şirketten çıkma ve kazalıydı. 24-25000 civarıydı ama düşünmedim kazası olunca. Grande Puntoların biri 78000 Km 2007 model active 1.3 mjet 23500TL, diğeri 2008 model 130000 km active 1.3 mjet 22500 TL fiyat aldım. Eskisi neden daha pahalı tek fark km düşük olması mı diye düşündüm normal olarak. 2008 model olanda boya ve değişen olduğunu öğrendim. 2007 model style paketmiş. Orjinalde sis farı ve alaşım jant varmış. Hatasız da dediler seçeneklerimin arasına girdi böylece. Alternatifi olarak düşündüğüm Peugeot 207 ustam tarafından kazalı raporu alıp vazgeçtikten sonra bu G. Puntoya yöneldim. Ustadan olur aldı. Ekspertize ve bilgisayara da soktum her ikisinden de çok iyi sonuçlar çıkınca 23000 TL anlaşıp aracı aldım. Alır almaz 1000Km üzerinde yol yaptım. Sıkıntı çıkmadan sağ sağlim geldim. Anlattığım maceram size biraz fikir verir umarım.

Seçenekler benim gibi çok başlarsanız çok bocalar çok kararsız kalırsınız. Ama siz Grande Punto'da karar kılmışsınız. Bence donanıma çok takılmayın. Fiat sitesinden veya başka bir kaynaktan donanımlar arasındaki farkları karşılaştırın. Paketleri değerlendirin. İhtiyacınıza ne kadar cevap veren donanımların olup olamamasına göre karar verin. Sonradan takılabilecek park sensörü, mp3 player sis farı, alaşım jant gibi donanımlar için ekstra para ödemeyin derim. Temiz ve içinize sinecek orjinal düşük kilometreli bir araç almanız daha iyi olacak kanaatindeyim. Hasarlı, boyalı, değişeni olan bir aracı ederinden düşük almak mı matıklı, yoksa tertemiz bir aracı ederinde hatta biraz fazlasına almak mı mantıklı bunu iyi tartın. İdeali tabiki temiz bir aracı ederinden ucuza almaktır o ayrı

Maalesef piyasada çok üçkağıtçı var. 200.000 km yapmış aracı 20-30 lira verip bir anda 50.000 km yapabiliyorlar. Servis bakımlı olması burada önemli. Servis kayıtlarında mutlaka bakımın kaç kmde yapıldığı çıkıyor. Aracın beyninden dahi silseler şasi numarasından, plakasından vb. anlaşılabilir. 35.000km de aldığınız aracın 13 kez yağ bakımına girmiş olması gibi bilgiler sizi aydınlatabilir. Garantisi dolan bir aracı servise götürmeye devam eden kaç kişi vardır orası tartışılır.

Tramer servisi gerçekten son derece iyi bir sistem. Hele de benim gibi sigortacı bir akrabanız veya tanıdığınız varsa tadından yenmiyor. Kazası var mı yok mu, ne kadarlık hasarlı ne zaman yapmış hepsi bir bir dökülüyor şasi numarası plaka gibi bilgiler sayesinde. Normal bir kullanıcı aracı aldığında trafik sigortası ve kasko yaptırır. Ama bazı kişiler kaskoyu tercih etmiyor. Daha önce kasko poliçesi yapılmamış araç alırken 2 kat dikkatli olun. Kaskosuz aracın TRAMER kaydı çıkması için tutanak tutulmuş ve/veya başka bir araçla kazaya karışmış olması gerekir. Yani TRAMER kaydı yok diye kazasız sandığınız araç aynen benim almayı düşündüğüm 207 gibi şasiye kadar hasarlı, tutanaksız halde kaza yapılıp kendi imkanlarıyla yaptırılmış olabilir. Kaskolu araçlarda da alkol gibi nedenlerle kasko devreye sokulmadan cepten ödenen hasar tamiri de olabiliyor. Kaydı olmaması kaza olmadığı anlamına gelmez. Mutlaka tecrübesine ve bilgisine güvendiğiniz bir ustaya aracı gösterin.

Servislere her zaman güvenmeyin. Her yerde olduğu gibi serviste de üçkağıtçı kişiler var. Yalnız servise güvenerek alışveriş yaparsanız sonu hüsran olabilir. Bir arkadaşım Honda servisine gösterip 2 parça lokal boyalı diye aldığı Civic'i kasko yaptırmaya gittiğinde pert kayıtlı çıkmış. Örnekleri artırmak mümkün. Özellikle de ikinci el alırken hep en kötü senaryoları aklınızda bulundurup en iyisini umarak yola çıkın. İnsanlar para için güveni haraç-mezat satabiliyor. Bütçe yettiği sürece sıfır araç almak en temizi. Sıfır araç aldığınızda içinizdeki rahatlık, ikinci el alırken kafanızda oluşan "acaba" ve araştırma, karar verme, beğenme, gösterme, tekrar araştırma vs. aşamaları ile karşılaştırıldığında bence bir kaç milyara değer gibi geliyor.

35. Bu mesajı için 2 kişi Chameleon'ye teşekkür etti:

Sayfa 1/2 12 SonSon