12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Pert etme başıboşlugu

alper çetin
    kalim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 4

Standart Pert etme başıboşlugu

Sigorta şirketleri araçları pert etme oranları degişik.Örnegin kimi %40 ile kimide % 85 ile araçları pert ediyor.Allah kimsenin başına vermesinde , neden bu farklılık acaba?Bunun yönetmeligi yok mu?
    Konu kalim tarafından (25/09/2011 Saat 14:15 ) değiştirilmiştir.

volkan kolur
    zoomes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 20

Pert işlemlerinde eksperin fonksiyonu ve insiyatifi de oldukça etkili bir faktör.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

araçtaki masraf araç bedelini geçince pert oluyor genelde...
    Keyif BMW'Dir...

MUHAMMED ENES İŞÇİ
    menesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 KBL 84
    Edilen teşekkür: 62

benim başıma 4 -5 ay önce geldi...arkadaşında dediği gibi eksper in rolü çok büyük.araya bi tanıdık koydunmu hemen yelkenleri indiriyor.ama en az %40-50 masraf çıkması gerekiyor pert olması için....

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Muhammedinde Dediği Gibi Yüzde 40 50 + Eksper İnsiyatifi + Sigorta Yaptırdığın Firmanın Genel Müdürlükteki Şekli İle Alakalı.
    "Ulaşılmaz Olduğumuz Söylentisi Doğru Değil.Sadece Çocukların Ulaşamayacağı Yere Koyduk Kendimizi..."

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Pert etme işleminin olabilmesi için en önemli durum aracın kaza sırasında aldığı hasardır bu malum birde konu ile ilgili olarak götürülen yerdeki onarım için yapılacak masrafın ne kadar olduğudur. Bu gibi durumlarda aracını kazalı gören her kim olursa olsun bir daha aynı araca binmek istemez. karşılıklı mutabakat yapıldığında yani siz biraz daha para konusunda fedakarlık yapılırsa araç pert edilir zaten eksper tarafından. Onlar o kadar fazla kaza görüyorlarki artık hangi araç pert olacak durumda net biliniyor tabi ki bu araçlarda alınıp satılıyorlar trafikte dolaşan çok sayıda pert kaydı olan araç bulunmakta...

SAMET CİNGÖZ
    39samet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    39 SY 172
    Edilen teşekkür: 26

bana gore yanlıs bı uygulanma aslında yapacak bırsey yok ne yazıkkı su yazılanlardan anladıgım kadarıyla arkan varsa tanıdıgın varsa her ıstedıgını bu ulkede yapabılırsın yoksa tamamen ınsıyatıf kullanırlarsa ya kendı emegının alın terının hakkyla aldıgın araba allah gostermesın ama bısı oldugunda bırılerının ınsıyatıfıyle bunu duzeltıceksın sadece kotu

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

yasal olarak araç bedelinin yüzde 60 ı olarak belirlenmişti daha sonra sigortacılar ithal araçlarda zararlarının çok olduğunu öne sürdüler ve yeni bir düzenlemeyle yüzde 40 tan başlattılar
    aslıda kaza yaütığınız aracınızın perte ayrılması yada pert edilmesi kullanıcılar için bana sorarsanız çok iyi
    kimse kazalı araca binmek istemez yada toplanıp tamir edildikten sonra çıkabilecek sorunlardan dolayı aracından soğur satmaya kalksa kazalı diye fiyat düşer en güzel yol pert edip yenisini almak
    bu şekilde hem sigortacı hem sigortalı memnun oluyor
    ama bu yöntemle yeni bir sektör de oluşmuş oldu asıl sorun burada yaşanıyor
    pert ten çıkma aracı yapıyorlar satıyorlar pert olduğunu saklıyorlar igorta firmasına 1-2 bin lira fazla verip sigorta hasarlı gösterin pert göstermeyin diyorlar ve bu şekilde 2.el araç alanları bir nevi dolandırıp kandırıyorlar
    bence bu soruna birilerinin artık bir el atıp dur demesi lazım
    en son benim araçtan örnek vereyim dudağınız uçuklar
    hasar bedeli 23600 tl idi
    kaskoyla ben 19500 tl ye pert için anlaştım
    aracın güncel kasko bedeli de 19500 tl idi
    pert olarak aracı alan pert yazılmaması konusunda sigorta firmasıyla anlaşarak aracı kazalı halde 10600 tl ye sigortadan satın aldı
    internette ilanı vardı şu anda araç sigorta hasarlı olarak bir başka vatandaşa 12500 tl ye satıldı
    buyrun buradan yakın yorum sizin

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yasal olarak araç bedelinin yüzde 60 ı olarak belirlenmişti daha sonra sigortacılar ithal araçlarda zararlarının çok olduğunu öne sürdüler ve yeni bir düzenlemeyle yüzde 40 tan başlattılar
    aslıda kaza yaütığınız aracınızın perte ayrılması yada pert edilmesi kullanıcılar için bana sorarsanız çok iyi
    kimse kazalı araca binmek istemez yada toplanıp tamir edildikten sonra çıkabilecek sorunlardan dolayı aracından soğur satmaya kalksa kazalı diye fiyat düşer en güzel yol pert edip yenisini almak
    bu şekilde hem sigortacı hem sigortalı memnun oluyor
    ama bu yöntemle yeni bir sektör de oluşmuş oldu asıl sorun burada yaşanıyor
    pert ten çıkma aracı yapıyorlar satıyorlar pert olduğunu saklıyorlar igorta firmasına 1-2 bin lira fazla verip sigorta hasarlı gösterin pert göstermeyin diyorlar ve bu şekilde 2.el araç alanları bir nevi dolandırıp kandırıyorlar
    bence bu soruna birilerinin artık bir el atıp dur demesi lazım
    en son benim araçtan örnek vereyim dudağınız uçuklar
    hasar bedeli 23600 tl idi
    kaskoyla ben 19500 tl ye pert için anlaştım
    aracın güncel kasko bedeli de 19500 tl idi
    pert olarak aracı alan pert yazılmaması konusunda sigorta firmasıyla anlaşarak aracı kazalı halde 10600 tl ye sigortadan satın aldı
    internette ilanı vardı şu anda araç sigorta hasarlı olarak bir başka vatandaşa 12500 tl ye satıldı
    buyrun buradan yakın yorum sizin
    Abi o nasıl bir hasar bedeli, arabanın fiyatından fazla

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı alperyonar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi o nasıl bir hasar bedeli, arabanın fiyatından fazla
    zaten bir aracı tek tek parçalarını alıp yapmaya çalışsan 100 milyarı bulur
    parça fiyatları pahalı olduğu için hasar bedelleri genelde yüksek çıkarki buna birde işçilik ekleendiğini düşündüğünde sonuç belli

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

bu pertte acayip düen dönüyor kimden cıkıyor onu bilmiyorum yalnız sigorta eksperi kendi sigortasına kazık atıyorsa gerisini siz düşünün opel astra 2004 var arkadasta arac pert hasar bedeli 66 bin lira hadi buyrun su an aracı 22 ye satıyor bu nasıl iş???

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu

Arkadaşlar fabrikanın araç toplmasıyla serviste gelişi güzel çalışan insnalrın araç toplaması ve tamir etmesi bence aynı olmaz bence araçların pert olması uygun.