Sayfa 1/4 1234 SonSon
73 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Kaza Sonrası Bitmeyen Aksilikler

Özlem Çufaoğlu
    ozdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 VL 2583
    Edilen teşekkür: 1326

Standart Kaza Sonrası Bitmeyen Aksilikler

Bildiğiniz gibi 11.09.2011 Pazar Maşukiye buluşmasına giderken kaza yaptım ve hasar sadece arka tamponda idi.... Hiç bir arıza durumu olmaksızın aynı gün aracı kullandık, İstanbul' a döndük vs...

Ertesi gün Kozyatağı Fiat Arma Oto yetkili servisine aracı teslim ettim ve ekspertiz yapıldı ve hasarın arka tampon değişimi ile çamurluğun boyanması şeklinde olduğu bildirildi. En geç 17.09.2011 cumartesi ya da 19.09.2011 Pazartesi teslim edeceklerini bildirdiler...

Gelin görün ki aracımı malesef hala teslim alamadım. 17.09.2011 cumartesi hasar işlemlerinin tamamlandığı ancak araç da elektronik bir arıza tespit edildiği, nedeninin araştırıldığı, tespit sonrası geri dönecekleri bildirildi...

22.09.2011 çarşamba günü elektronik beyin de arıza olduğu ve nedenini bile bilmedikleri "VALLA İÇİ BİLİNMEYEN BİR KUTU" diye tabir ettikleri 1.580 TL. lik parçanın değişmesi gerektiğini ve bedelin bana ait olduğu bildirildi. Aracın parça değişimi yapılmadan çalışmadığı, marş basmadığı gibi büyüüük büyüük cümleler kuruldu...

Sağolsun Coşkun arkadaşımızın da tavsiyeleriyle servis ile girdiğim mücadelenin detayını aşağıda dün Fiat Genel Merkeze yazılı olarak bildirdiğim şikayet mesajımda görebilirsiniz... Aynı zamanda çağrı merkezine telefon ile de bildirdik, ticket açtılar ve yetkililerin bize en kısa süre de geri dönüş yapacağını bildirdiler...

Ayrıca yine Coşkun' un yönlendirmesiyle kaskoya Anadolu Sigorta Hasar Bölümüne ve ekspertiz yapanlara da durumu yazılı olarak anlattım...

Kadosan da daha önce fiat yetkili servis de yıllarca çalışmış, tanıdık bir usta ile de görüştük. O' da durup dururken hiç bir şekilde bozulmayacağını ve Fiat Merkeze bildirip, hiç bir ödemeyi kabul etmememizi söyledi...

Çalışır durumda bıraktığım ve bugüne kadar hiç bir sıkıntı yaşamadığım aracım şu an serviste çalışmaz durumda yatıyor...

Siz olsaydınız ne yapardınız??? Çıldırmamak gerçekten içten değil...

__________________________________________________ __________________________________________________ ___

Fiat genel merkeze yazılan mesaj:

Sayın yetkili,

11.09.2011 - Pazar günü izmit körfez de aracım kaza nedeniyle sol arka tampondan hasar aldı ve gün içinde hiç bir sorun yaşamadan aracımı kullanmaya devam ederek İstanbul' a dönüş yaptım.
    12.09.2011 Pazartesi günü aracımı sadece sol arka tampon hasarı ile çalışır durumda olarak
    Kozyatağı Fiat Arma Oto Yetkili servisine teslim ettim.
    İlgili günün akşamında ekspertiz gelerek hasar tespiti yapıldı ve Arma Oto' dan hasar ile ilgili olarak hasarın sadece tampon değişimi, çamurluk boyası şeklinde olduğu, hiç bir mekanik aksam problemi olmadığı ve 17.09.2011 Cumartesi ya da 19.09.2011 pazartesi günü tarafıma teslim edileceği bilgisini aldım.
    17.09.2011 Cumartesi günü Arma Oto'yu arayarak, aracımın işlemlerinin ne aşamada olduğunu ve ne
    zaman teslim alacağımı sorduğumda tüm hasar işlemlerinin tamamlandığı ancak aynı gün (17.09.2011 cumartesi günü) elektronik bir arıza tespit edildiği ve sorunun kaynağının araştırıldığı bilgisini öğrendim.
    Nedenini sorduğumda servis yetkilileri bilemediklerini bildirdiler ve 19.09.2011 pazartesiye kadar sorunu çözeceklerini söylediler.
    19.09.2011 pazartesi günü tekrar Arma Oto'yu aradım ve sorunun kaynağını hala bulamadıklarını ve haber beklememi rica ettiler.
    20.09.2011 Salı günü tekrar Arma Oto yu aradığım da hala üzerinde çalıştıklarını, bir türlü bulamadıklarını, test ettiklerini, sorunu bulabilseler zaten hemen yapıp, teslim edeceklerini söylediler. Ardında da ısrarla ve sürekli daha sorunun kaynağını bulmadan, hiç bir bilgiye sahip değilken "bu durumun zaten başıma gelebileceğini, beni yolda bırakabileceğini, olacağı varmış" gibi cümleler kurarak sorunun zaten varolduğunu iddia ettiler.
    21.09.2011 Çarşamba günü tekrar durumu sormak için aradığımda; "biz de zaten sizin arayacaktık, aracınızdaki sorun maliyetli birşey, gelin yüzyüze konuşalım" dediler. Sorunun ne olduğunu sorduğumda elektronik beyin arızası olduğunu ve parçanın değişmesi gerektiğini bunun 1.580 TL. maliyetinde olduğunu söylediler.
    Ben de aracımı çalışır durumda bıraktığımı ve aracımda kaza sonrası tampon hasarından başka hiç bir problem olmadığını, hiç bir arıza uyarısı almadığımı bildirmeme rağmen 1.580 TL. maliyetin bana ait olduğu bildirildi.Hiç birşekilde kabul etmediğimi söyleyince yüz yüze görüşmek istediler ve bu sabah Arma Oto'ya eşim ile beraber gittik, sorunun neden olabileceğini sorduk. Kazadan mı yoksa başka bir sebebi var mıdır diye sorunca servis ustaları "sonuçta elektronik bir parça ve içi bilinmeyen bir kutu" şeklinde oldukça amatör, hiç profesyonel olmayan komik bir bildirimde bulundu. Ayrıca, yazıktır ki sorunun bu parça değişimi ile çözüleceğinden nasıl emin oldunuz, başka bir parçayla denediniz mi sorusuna başka bir aracın arızalı ama arızasının nedenini bildiğimiz bir parça ile kontrol ettik gibi bir cevap aldık. Böylesine ciddi maliyeti olan bir arızayı sıfır parça ile denemek yerine başka bir arızalı parça ile test etmek de ayrı bir komedi.
    Hasar sonrası İzmit'ten İstanbul' a kadar kullanıp, ertesi gün aracı çalışır vaziyette hiç bir arıza uyarısı vermeden teslim ettiğim aracım şu an da Arma Oto' da çalışmaz durumda bekliyor, marş basmıyor ve hala aracımı teslim alamadım ayrıca tarafıma nedenini bilemedikleri bir arıza için 1.580 TL. gibi ciddi bir masraf çıkartılıyor...
    Bu parçanın hiç bir şekilde durup dururken bozulma ihtimali olan bir parça olduğunu düşünmüyorum... Ya servis görevlilerinin hatası ile ya da kaza nedeniyle arızalanmıştır. Hiç bir şekilde ekstra bir maliyeti kabul etmiyorum ve çalışır durumda bıraktığım aracımı aynı şekilde çalışır durumda, sorunsuz olarak teslim edilmesini talep ediyorum...
    Ayrıca aracım yaklaşık 2 haftadır serviste olduğundan, taksi vs kullanarak ekstra maliyetlere katlanmak durumunda kalıyorum...
    En kısa sürede geri dönüşünüzü ve durumun düzeltilmesi konusunda yardımlarınızı rica ederim...
    Teşekkürler,
    Özlem Çufaoğlu

2. Bu mesajı için 5 kişi ozdem'ye teşekkür etti:

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Canım, davanda sonuna kadar haklısın. LÜtfen sakın vazgeçme. Hata kiminse bir şekilde ortaya çıkacak. Kaza sırasında olduysa kasko, oradaki yanlış müdahale sonucu olduysa (ki ilk günden beri böyle olabileceğine dair bir his var içimde) servis tarafından bu hasar ödenmeli ve bir an önce arabanı sana vermeliler. Hatta bir avukata bile danışmanda fayda var. Yeri geldiğinde taksi vb.. giderlerini bile onlardan talep etme hakkın olmalı.

Böyle sorumsuz ve lakayıt davranan sözde ustalardan gelde nefret etme

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

bütün satırları okurken sinirden dellendim ya bu kadar olur. Ne kadar garip bir şey ki çalışır haldeki araç bir anda beyin arızası yapıyor !!! ve marş basmaz halde yatıyor çok garip ! çok büyük geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda hiç bir ücret ödemeden aracınıza kavuşursunuz
    Artık Fiorinolu

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

Geçmiş olsun
    Üzücü bir durum

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Engin Tan
    engincantan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65
    Edilen teşekkür: 155

sınırlenmemek elde değil!!! mutlaka bırseyler yapılmalı!! cok gecmıs olsun

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

selcuk sarıkaya
    rehber28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 29

servıse verırıken aracı kontrol edım alıyorlar ozaman arza cıkmadıysa sonradan arza cıkarıyorlarsa onlarda sorun sakın kabul etmeyın arza masrafını

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

hayret bir olay... sonuna kadar yanınızdayız özlem... davanızdan vazgeçmeyin...

böyle rezillik olmaz... arka tampon değiştirirken beyini nasıl bozdular acaba... çok yetenekliler...bunları yetenek sizsinize çıkarmak gerek.. kesin birinci olurlar...

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Özlem Çufaoğlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 VL 2583

Ya inanın günlerdir uykularım kaçtı, sürekli düşünüyorum acaba gerçekten bir arıza mı vardı, insanların günahına mı giriyorum diye ama bana hiç bir neden bildirememeleri "olacağı varmış" gibi komik cümleler kurmaları ve en önemlisi de arızanın nedenini bilmedikleri ama bu olduğundan %100 emin oldukları şeyi yine arızalı bir parça ile test etmeleri çileden çıkarıyor...

Şimdilik fiat merkez den cevap bekliyorum ve bana geçerli bir neden sunamadıkları sürece hiç bir şekilde geri adım atmayacağım...

UĞUR SAYMAZ
    usaymaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34EZ7792
    Edilen teşekkür: 56

çok geçmiş olsun insan başınızdan geçenleri duyunca hayrete düşüyor diyicek hiç bişey yok allah iyi insanlarla karşılaştırsın.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

selcuk sarıkaya
    rehber28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 29

aracı servıse verırken konrol edıyorlar soylenenler dısında bır sorun varmı dıye belkı bır calısanın hatası kım bılebılır o yuzden gerekırse mahkemeye kadar gıdın

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

özlem şimdi beklemede kal sana telefon da anlattığım gibi aracı sağlam teslim etmek zorundalar
    fiattan gelecek cevaba göre hareket edeceğiz hiç sıkma canını gerekirse ilçe hakem heyetine ve tüketici mahkemesinede taşırız konuyu davanda sonuna kadar haklısın

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

özkan şahin
    sahin057 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 3

geçmiş olsun davanda sonuna kadar haklısın

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emrah ....
    emrahisilti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 237

çok sıkıcı bir durum.Fakat beyin bildiğiniz gibi elektronik bir parça.Arızalanabiliyor.Evimizdeki tv buzdolabı nasıl bir anca çalışmaz hale geliyorsa buda aynısı.Servisin aracı sağlam teslim aldık gibi bir belge verdiğini sanmıyorum,ya da verdikleri belge beyin ile ilgili değildir.Hangi servis içerde beyin arızası çıkarmayacağı garantisi verebilir ki..Daha önce yetkili servis bakımlı ise fiat iyi niyet göstergesi olarak bir miktar indirim yapabilir diye düşünüyorum.

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

sonuçta araç yetkili servise yürür çalışır vaziyette teslim edilmiş
    burada söz konusu bir arızanın meydana gelmesi kullanıcı hatasının olmadığının garantisidir ve üretici firmanın yetkili servisinde ürettiği mal arızalanıyorsa bu arızanon giderilmesi servisin ve üreticinin garantisi altındadır

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

öncelikle geçmiş olsun o parça 1580 tl değildir.fiyat biraz abartı olmuş altı üstü elektronik bir kart 2-3 mblik işletim sistemi çalıştıran rom var üzerinde.
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

29. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Özlem Çufaoğlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 VL 2583

Alıntı comanchee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun o parça 1580 tl değildir.fiyat biraz abartı olmuş altı üstü elektronik bir kart 2-3 mblik işletim sistemi çalıştıran rom var üzerinde.
    teşekkürler, malesef istenilen meblağ 1.580,00 TL.

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

eger siz aracı önden vursaydınız hadi bir ihtimal olabilir derdim çünkü beyin önde iyide arkadaş arkadan darbe alan aracın beyni nasıl bir şansla arza yapar ki kolay kolay arza yapma ihtimali var mıdır??? benim bildiğim beyinli araçlarda vurdurma ile aracı çalıştırmak beyne aşırı voltaj yükleyebilip yakma riski doğuruyor siz yapmaışsınızdır şimdiye kadar ama acaba serviste işini bilmez biri yapmış olabilir mi aklıma geldi vallahi çünkü servislerde ne yazıkki ücret politikaları hiç iyi olmadığından çalışanların kaliteside çok çok üstün değil yani bir şekilde kendilerirnin neden olup bu şekilde bozmaları da mümkündür kanımca o beyin gin bir parçaçıya 1.580 'e değil yarı fiyatına alırsınız hele çıkmacıdan çok daha ucuza bir arkadaşım eskiden skoda servisinde çalışmış bazen hiç sorun olmayan arabalara kendi gözleriyle görmüş rot başlarına iki tornavda darbesi ile masraf çıkarıp haksız kazanç yaptıklarına şahit olmuş bileme yani bazı servisler gerçekten çok kötü sonuna kadar gidin Özlem Hanım geri adım atmayın.

32. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Tamamen servisin hatası,aklıma beynin arızalı bir başka aracın beyniyle değiştirilmiş olduğu geldi hemen...
    Ayrıca beyin tamiri mümkün benim bildiğim,yarın elektronikçi arkadaşımla görüşüp sana dönerim Özlem.
    Tabi sen hakkından vazgeçme bu aşamada,en son ihtimal olarak tamirine gideriz...

34. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Alıntı emrahisilti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok sıkıcı bir durum.Fakat beyin bildiğiniz gibi elektronik bir parça.Arızalanabiliyor.Evimizdeki tv buzdolabı nasıl bir anca çalışmaz hale geliyorsa buda aynısı.Servisin aracı sağlam teslim aldık gibi bir belge verdiğini sanmıyorum,ya da verdikleri belge beyin ile ilgili değildir.Hangi servis içerde beyin arızası çıkarmayacağı garantisi verebilir ki..Daha önce yetkili servis bakımlı ise fiat iyi niyet göstergesi olarak bir miktar indirim yapabilir diye düşünüyorum.
    elemanın teki alırda anahtarı bulmak için uğraşmayayım el frenini çekimde yürütim derse o beyin gidebilir bi tane hyudai accent taksi gözümün önünde bi salağın vurdurmasıyla beyin yakmıştı sahibi geldiğinde küplere binmişti taksinin eğer vurdurdularsa beyni onlar yakmıştır

Özlem Çufaoğlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 VL 2583

Alıntı fawori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eger siz aracı önden vursaydınız hadi bir ihtimal olabilir derdim çünkü beyin önde iyide arkadaş arkadan darbe alan aracın beyni nasıl bir şansla arza yapar ki kolay kolay arza yapma ihtimali var mıdır??? benim bildiğim beyinli araçlarda vurdurma ile aracı çalıştırmak beyne aşırı voltaj yükleyebilip yakma riski doğuruyor siz yapmaışsınızdır şimdiye kadar ama acaba serviste işini bilmez biri yapmış olabilir mi aklıma geldi vallahi çünkü servislerde ne yazıkki ücret politikaları hiç iyi olmadığından çalışanların kaliteside çok çok üstün değil yani bir şekilde kendilerirnin neden olup bu şekilde bozmaları da mümkündür kanımca o beyin gin bir parçaçıya 1.580 'e değil yarı fiyatına alırsınız hele çıkmacıdan çok daha ucuza bir arkadaşım eskiden skoda servisinde çalışmış bazen hiç sorun olmayan arabalara kendi gözleriyle görmüş rot başlarına iki tornavda darbesi ile masraf çıkarıp haksız kazanç yaptıklarına şahit olmuş bileme yani bazı servisler gerçekten çok kötü sonuna kadar gidin Özlem Hanım geri adım atmayın.
    teşekkürler... Arabam dualogic vites olduğundan vurdurma yapılmamıştır...
    Dışarıda tabiki daha ucuzdur ancak şu anda ben maliyetin yanı sıra çalışır
    durumda bıraktığım aracımı aynı şekilde teslim etmeleri gerektiğini
    savunuyorum... Sizlerinde dediği gibi geçerli bir sebep sunulmadığı
    sürece geri adım atmayacağım...
    Konu ozdem tarafından (24/09/2011 Saat 01:34 ) değiştirilmiştir.

37. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/4 1234 SonSon