Sayfa 3/3 İlkİlk 123
51 sonuçtan 41 ile 51 arası

Konu: Aradaki farkı bulabilirmisiniz ????

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Alıntı cemal arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

paylaşım için çok teşekkürler...

beni aracın ne olduğundan ziyade yazılımın içi ilgileniyor...ben yazılımı hazırlarken marka modele bakmam...yazılıma bakarım...
    Aracın marka ve modeline bakmadan,motor özelliklerine bakmadan sırf yazılımına bakarak işlem yapıyorsanız hata yaparsınız.
    Enjektörlerin ve turbonun kaldırabileceği yükler farklıdır,105 likte değişken geometrili daha büyük turbo varken 85Hp de daha ufak bir elektronik turbo bulunur,65-70-80 hp dci 1.5 lerde turbo daha da ufak ve mekanik kontrollüdür intercooler bulunmaz.90 ve 110 HP FAP motorluların işletim sistemi ve beyinleri farklı markalardır vs ve bunların hepsi 1.5 dci 8v motorlardır...
    Birinde Delphi beyin varken diğerinde Siemens vardır,yazılımları da haliyle farklıdır bu araçların.Bütün bu özellikleri dikkate almadan yazılım yapıyorsanız bravo size...Alkışlar:
    Maksadım sizi kötülemek değil sakın ola yanlış anlamayın beni ancak forumdaki herkesi bu işlerden anlamaz kategorisine sokmanız karşısında yazdım bu bilgileri...

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

MUSTAFA kardeş...işte forumda uzun uzun yazmadığım için açık açık yazmadığım...yanlış anlaşılıyor...

ben kafama göre rastgele dosya yapmıyorum
    dfp olanlar otomatik şanzıman olanlar eski araçlar yeni araçlar dualogic araçlara ne değerler verilir hepsini biliyorum

benzinli ayrı dizel ayrı...1300 ler ayrı 1900 lar ayrı...dosya nasıl yapılır biliyorum. : )))

sana ne kızdım ne darıldım ne yanlış anladım....tavsiyen iyi dileklerin için sağol...allah razı olsun

Mustafa Usta
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

neden yazdım....
    çok şey bildiklerini sanan...o bildiklerini doğruymuş gibi insanlara lanse eden...ve birşey bilmedikleri halde...insanlar farklı açıklamalarda bulunabiliyor...

bu da beni fazlasıyla üzüyor...ve de sinir ediyor...

ben bu insanlarla uğraşmaktan bıktım usandım...keşke dedikleri doğru olsa...

onlar haklıysa...o zaman ben çok büyük bir yalancıyım....demektir...
    ikimiz de aynı konuda haklı olamayız...birimiz haklıyız...

MUSTAFA kardeş...işte forumda uzun uzun yazmadığım için açık açık yazmadığım...yanlış anlaşılıyor...

ben kafama göre rastgele dosya yapmıyorum
    dfp olanlar otomatik şanzıman olanlar eski araçlar yeni araçlar dualogic araçlara ne değerler verilir hepsini biliyorum

benzinli ayrı dizel ayrı...1300 ler ayrı 1900 lar ayrı...dosya nasıl yapılır biliyorum. : )))

sana ne kızdım ne darıldım ne yanlış anladım....tavsiyen iyi dileklerin için sağol...allah razı olsun
    Forumda yaptığın işi anlatırken detaylara girmeden yüzeysel yazarsan haliyle yanlış anlaşılırsın,üstü kapalı anlatıp birde bu konuda bilgisi olanları küçümsersen daha da yanlış anlaşılırsın CEMAL kardeş...
    Yazılım işleriyle uğraşmasamda en az 20 araca yazılım atılırken bizzat bulundum,orj yazılımın okunmasından tut yeni yazılımın araca atılmasına kadar,yazılım öncesi denenmesinden yazılım sonrası farkların görülebilmesi için denenmesine kadar,işi senin kadar elbette bilemem ancak chip işi yapanların nasıl çalıştığını,ne kadar kazandığını,bazılarının piyasanın tabiriyle orjinalmi yoksa çakma yazılım mı kullandığını (Sözüm meclisten dışarı),dynocu arkadaşların aracın yazılımlı halini ölçerken yaptığı çakallıklara kadar iyi bilirim...

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

kusura bakmayın ama kimseye detaylı bilgi vermek zorunda değilim
    kimseyi de küçümsemiyorum ...bunu nerden anladınız bilmiyorum...

üzerime alınmıyorum...ama...allaha çok şükür alnım açık...asla ve asla kopya kaçak yada hazır yazılım kullanmadım...

dynolara güvenmediğim için ve de dynoda çevirilen tezgahları bildiğim için 2 yıldır dynoya araç çıkarmıyorum...müşteri ısrara ederse kendisinin çıkarabileceğini söylüyorum...

eeee...sizde farkındasınız....sektörde ne çakallıklar dönüyor...ve o çakallar yüzünden herkesin adı çıkıyor...ve o çakallar dünya para kazanıyor..(allah da çok versin gözümün yok )....haram elbette bir şekilde çıkar...yada mazlumun ahı kalmaz yerde...

merak ediyorum...benim anlattıklarım kadar...acaba başkaları da anlatıyor mu ??

izmirdeki arkadaşa sorsan...ecu söküleceği zaman...açık kalp ameliyatı yapıyorum der...
    istanbulda bir arkadaşa sorsan...yazılımda neleri ayarlıyon diye sorsan..40 tane ayar yapıyorum der...
    yine adı bilinen istanbul camiasından bir arkadaşımıza ...sıfır aracın mil kesen turbosunu sorsan...allahın takdiri böyleymiş der...

bizde doğruyu söyleriz ...olanı söyleriz...ama yine yaranamyız

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

üzerime alınmıyorum...ama...allaha çok şükür alnım açık...asla ve asla kopya kaçak yada hazır yazılım kullanmadım...

dynolara güvenmediğim için ve de dynoda çevirilen tezgahları bildiğim için 2 yıldır dynoya araç çıkarmıyorum...müşteri ısrara ederse kendisinin çıkarabileceğini söylüyorum...

eeee...sizde farkındasınız....sektörde ne çakallıklar dönüyor...ve o çakallar yüzünden herkesin adı çıkıyor...ve o çakallar dünya para kazanıyor..(allah da çok versin gözümün yok )....haram elbette bir şekilde çıkar...yada mazlumun ahı kalmaz yerde...

merak ediyorum...benim anlattıklarım kadar...acaba başkaları da anlatıyor mu ??

izmirdeki arkadaşa sorsan...ecu söküleceği zaman...açık kalp ameliyatı yapıyorum der...
    istanbulda bir arkadaşa sorsan...yazılımda neleri ayarlıyon diye sorsan..40 tane ayar yapıyorum der...
    yine adı bilinen istanbul camiasından bir arkadaşımıza ...sıfır aracın mil kesen turbosunu sorsan...allahın takdiri böyleymiş der...

bizde doğruyu söyleriz ...olanı söyleriz...ama yine yaranamyız
    ben konu ıle dıger arkadasların yorumu arasında bır bag kuramadım... sana bı kıllık mı soz konusudur nedır???

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

sorun değil..olur bazen böyle şeyler...

aslında niyetler kötü değil...sadece yazıların ruhu yok...nasıl yorumlarsan o manayı alır...anlatılmak istenen farklı anlaşılan farklı ...bu yüzden farklı yorumlar konular ortaya çıkıyor...

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

sorun değil..olur bazen böyle şeyler...

aslında niyetler kötü değil...sadece yazıların ruhu yok...nasıl yorumlarsan o manayı alır...anlatılmak istenen farklı anlaşılan farklı ...bu yüzden farklı yorumlar konular ortaya çıkıyor...
    yazılım aynı dıyorsun motorlarda aynı dıyorsun. dısk farklı dıye bı yorum var

Mustafa Usta
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı yaptığın mesajımdaki sana ait siyah yazıyı okursan ne demek istediğimi anlarsın...
    Sözüm meclisten dışarı diye belirttim zaten...

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazılım aynı dıyorsun motorlarda aynı dıyorsun. dısk farklı dıye bı yorum var
    Renault Grubunu örnek verirsek,1.5 dci lerin motorları temelde aynı olmakla beraber,enjektör,turbo,intercooler,beyin ve yazılımları HP güçlerine göre farklılıklar göstermektedir,bunların tamamı birebir aynıdır dersek hata etmiş oluruz...
    1.5 dci lerdeki farklı HP veren motorlar: 65-68-70-80-86-90-100-105-110 benim bildiğim 9 değişik güç üreten motor var mesela...

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

MUSTAFA kardeşim...aramızda sorun yok...

Mustafa Usta
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

MUSTAFA kardeşim...aramızda sorun yok...
    Sorun olduğunu söylemedim zaten Cemal kardeşim,olmamalı da en güzeli bu...

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Cemal bey bazı bilgiler verirken daha detaylı bilgiler vermelisiniz... Eyer şu cümleyi söylüyebiliyorsanız, "kusura bakmayın ama kimseye detaylı bilgi vermek zorunda değilim" ozaman paylaşımda bulunmamalısınız... Burada çoğu arkadaşımız kardeşimiz bilgili değil ama çoğu arkadaşımızda bayaa bilgili hele ben paylaşımlarınızı heyecanla ve ilgiyle izliyorum... Bu platform paylaşım platformu ticari amaçla kullanılan bir platform değil... Paylaşım yapmalısınızki bilgisi olmuyanlar bilgi sahibi olsun , bilgisi olanlar eksiklerini tamamlasın.... Ben chip tuning işini biliyorum ama açtığınız bu konudan ve yazılarınızdan zerre bişey anlamadım... Bu arada 77 lik bir arabayı 85 yapmak için zaten yazılıma gerek yokki... Ellede yapılamazmı?

Size ilgi alanlarınızdaki araçlardan bir soru sorayım ozaman; Seat cupra aracı ( leon cupra ibiza cupra değil ) maximum kaç hp yapabilirsiniz?

Sayfa 3/3 İlkİlk 123