19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Fikirlerinize ihtiyacım var

Ytfrr Gfff
    tasso40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

Standart Fikirlerinize ihtiyacım var

Herkese selamlar ve iyi bayramlar.
    Birkaç konuda görüşlerinizi almak istiyorum.
    İlk olarak ;
    Aracıma bir arkadaşım talip fiyat olarak ne soylesem bilemedim en iyisi sizlere danışayım dedim.
    Aracımın öz:

1.3 mjet active 120.000 km
    110.00km de akü,ön takımlar değişti
    108.000km lastikler yenilendi(petlas marka)
    100. 000km amortisörler değişti
    90.000km baskı balata değişti city değişti
    Muayenesi 2 ay önce yapıldı.

Araçta ekstradan kolçak,orjinal fiat çelik jant,otomatik cam kapama,
    park sensörü ve bagaj tabanında kaplama var.

Boya yok, kaza yok.

Fiyat olarak ne soylemeliyim sizce

2. olarak;
    Aracımı satarsam daha konforlu bir araç almak istiyorum. Şu an aracımın beğenmediğim tek kısmı bu diyebilirim.Çukurlarda o tokluk hissi yok ve fazla sarsıyor.

Evo grandeye göre konforlumudur iç malzeme açısından ne farklar var merak ediyorum. Kullanılan plastik malzeme açısından özellikle.

Evonun kronik bir sorunu varmı grande deki city gibi.

Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum...

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Merhabalar; 1ncisi aracınız kaç model? 2ncisi evo grandeye nazaran daha konforlu diyebiliriz...

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Aracın Temizse Ve Problemi Yoksa Hiç Satma Bin, Ama Cebinde Para Bankada Kredin Sana Batıyorsa Hemen Sat Al, Hemen Hemen Aynı Özellikle Makyajlı Bir Araba

Aracında 20 21 Eder... 17 18 Diyenlere İnanma Halt Etmiş Onlar..

Ytfrr Gfff
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz

Alıntı WiSTaRiA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar; 1ncisi aracınız kaç model? 2ncisi evo grandeye nazaran daha konforlu diyebiliriz...
    2006 model

Ytfrr Gfff
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz

Alıntı SRDR KRKC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın Temizse Ve Problemi Yoksa Hiç Satma Bin, Ama Cebinde Para Bankada Kredin Sana Batıyorsa Hemen Sat Al, Hemen Hemen Aynı Özellikle Makyajlı Bir Araba

Aracında 20 21 Eder... 17 18 Diyenlere İnanma Halt Etmiş Onlar..
    Aracım gayet temiz problemide yok ama dahada fazla kilometre yaparsam satması zor olur diye düşünüyorum esas satma sebebim bu.Ayrıca tıkırtılar gelmeye başladı sağdan soldan acayip sinirlerimi bozuyor tahminim içerde kullanılan sert plastik malzemeden kaynaklanıyor.
    Ben 18.800 e almıştım 1.5 sene önce 78.000 km de

Asım Şendoğan
    asimsendogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 61

2. olarak;
    Aracımı satarsam daha konforlu bir araç almak istiyorum. Şu an aracımın beğenmediğim tek kısmı bu diyebilirim.Çukurlarda o tokluk hissi yok ve fazla sarsıyor.

Evo grandeye göre konforlumudur iç malzeme açısından ne farklar var merak ediyorum. Kullanılan plastik malzeme açısından özellikle.

Aynen katılıyorum.Sırf sarsıntıdan içerideki gürültüden yol sesinden daha 35.000 km deki dynamic G.Punto mu sattım.Şiddetle volkswagen grubu öneririm.Bora Golf... Şu an 2005 Golf 5 Comfortline kullanıyorum.Atiker LPG li. İnanılmaz memnunum.Tavsiye ediyorum.
    Fiat Punto 1.3 Multijet Easy 2012 Karbeyazı

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tevfik SER
    tserce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

merhaba; hayırlısı olsun ama aracından memnunsan satma, satarsan evo dynamıc den başkasına bakma kolay gelsin

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ytfrr Gfff
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz

Alıntı tserce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba; hayırlısı olsun ama aracından memnunsan satma, satarsan evo dynamıc den başkasına bakma kolay gelsin
    95 bg dizel düşünüyorum ama onunda dualogic'i var sadece bildiğim kadarıyla bu soru işareti yaratıyor aklımda ne kadar başarılıdır diye düşünmeden edemiyorum.

Ytfrr Gfff
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz

Alıntı asimsendogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

2. olarak;

Aynen katılıyorum.Sırf sarsıntıdan içerideki gürültüden yol sesinden daha 35.000 km deki dynamic G.Punto mu sattım.Şiddetle volkswagen grubu öneririm.Bora Golf... Şu an 2005 Golf 5 Comfortline kullanıyorum.Atiker LPG li. İnanılmaz memnunum.Tavsiye ediyorum.

Puntonun tasarımına hastayım aklımda golf 5 de var dediğiniz gibi ama onunda iç tasarımı pek hoşuma gitmiyor. Çok para vermedikçe mutlaka bişeylerden vazgeçmek zorunda kalıyorsunuz.

Birde uzun yola gidiyorum sık sık hız sabitleyici olmazsa olmazım bundan sonra.

Performansda onemli benim için güçlü bir motoru olsun hangi motoru önerirsiniz ve hangi modelini(midline v.s. var ama çok bilgim yok bunlar hakkında).
    Konu tasso40 tarafından (01/09/2011 Saat 15:08 ) değiştirilmiştir.

Asım Şendoğan
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Yok

Alıntı tasso40 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Puntonun tasarımına hastayım aklımda golf 5 de var dediğiniz gibi ama onunda iç tasarımı pek hoşuma gitmiyor. Çok para vermedikçe mutlaka bişeylerden vazgeçmek zorunda kalıyorsunuz.

Birde uzun yola gidiyorum sık sık hız sabitleyici olmazsa olmazım bundan sonra.

Performansda onemli benim için güçlü bir motoru olsun hangi motoru önerirsiniz ve hangi modelini(midline v.s. var ama çok bilgim yok bunlar hakkında).
    Performans derken yakıt göz önüne alınmıyorsa elbette TSI öneririm.TSI 140 beygir olması lazım.Fakat hem alırken hemde yakıtta oldukça pahalı.Ama bilindiği üzere 1.6 102 beygir lik motorun haricinde diğerlerine LPG takılamıyor.Bir de FSI motor var 1.6 115 beygir olması lazım.1.6 102 beygirlik motora oranla aman aman bir üstünlüğü yok.1.6 102 beygir standart bir kullanıcı için oldukça yeterli.Golf 5 düşünürseniz kesinlikle Comfortline düşünün.Diğerleri donanım açısından boş gelebilir.Comfortline da 10 airbag ABS ASR far ve yağmur sensörü ısıtmalı aynalar otomatik kararan dikiz aynası (istendiğinde kapatılabiliyor) dijital çift yönlü klima kolçağın arkasında arkadaki yolcular için de havalandırma ızgarası var hız sabitleyici otomatik 4 cam cam kaldırma modülü alaşım jant (stepne de dahil) ön arka kol dayamaları tavanda gözlük kabı vitesin oldugu bölüme soft ışık standart.Midline donanımı ara donanım. alaşım jant hız sabitleyici far yağmur sensörleri kolçak eksik.line da en boş donanım.Bence bir kullanın özellikle hız sabitleyicisini deneyin motorda size yeterli gelirse alın derim.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fuat Yurtseven
    tmac_fuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 102

Açıkçası tokluk hissi ve sarsma gibi konularda çok fazla fark edeceğini düşünmüyorum, abimde opel astra sedan var, bu dedikleriniz konusunda gerçekten çok başarılı ama tabiki araç içinde kullanılan plastik olarak evonun grandeden daha iyi olduğunu düşünüyorum

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı tmac_fuat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkçası tokluk hissi ve sarsma gibi konularda çok fazla fark edeceğini düşünmüyorum, abimde opel astra sedan var, bu dedikleriniz konusunda gerçekten çok başarılı ama tabiki araç içinde kullanılan plastik olarak evonun grandeden daha iyi olduğunu düşünüyorum
    evoyla grandede kullanılan plastik kalite olarak farkı tasarım sadece

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ytfrr Gfff
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz

Alıntı asimsendogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Performans derken yakıt göz önüne alınmıyorsa elbette TSI öneririm.TSI 140 beygir olması lazım.Fakat hem alırken hemde yakıtta oldukça pahalı.Ama bilindiği üzere 1.6 102 beygir lik motorun haricinde diğerlerine LPG takılamıyor.Bir de FSI motor var 1.6 115 beygir olması lazım.1.6 102 beygirlik motora oranla aman aman bir üstünlüğü yok.1.6 102 beygir standart bir kullanıcı için oldukça yeterli.Golf 5 düşünürseniz kesinlikle Comfortline düşünün.Diğerleri donanım açısından boş gelebilir.Comfortline da 10 airbag ABS ASR far ve yağmur sensörü ısıtmalı aynalar otomatik kararan dikiz aynası (istendiğinde kapatılabiliyor) dijital çift yönlü klima kolçağın arkasında arkadaki yolcular için de havalandırma ızgarası var hız sabitleyici otomatik 4 cam cam kaldırma modülü alaşım jant (stepne de dahil) ön arka kol dayamaları tavanda gözlük kabı vitesin oldugu bölüme soft ışık standart.Midline donanımı ara donanım. alaşım jant hız sabitleyici far yağmur sensörleri kolçak eksik.line da en boş donanım.Bence bir kullanın özellikle hız sabitleyicisini deneyin motorda size yeterli gelirse alın derim.
    Gerçekten çok teşekkür ederim gayet faydalı oldu benim için verdiğiniz bilgiler.

1.6 fsi 'a tüp takılıyormu?

Asım Şendoğan
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Yok

FSI motora tüp konusunda internette bol miktarda bilgiye ulaşabilirsiniz.Montaj yapan bazı firmalar takarız ama garanti veremiyoruz diyorlarmış.Enjeksiyon sisteminin farklılığından dolayı yeterli tasarruf sağlamıyor (%15 gibi bir tasarruf) o yüzden de takmaya değmez gibi yorumlarda var.Sonuç olarak genel kanı FSI motora LPG montajının pek tavsiye edilmediği yönünde.Aynı doğrultuda 2. elde de FSI motorlar LPG sıkıntısından dolayı daha uygun fiyata satılıyor.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tevfik SER
    tserce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

Konu benide ilgilendiriyor hatta foruma sormuştum gp active multijet sahibiyim araçtan memnunum kapı gıcırtısı hariç, donanım sebebiyle değiştirme düşüncem var evo dynamıc multijet düşünüyorum tavsiyelerinize ihtiyacım var .... şimdiden tşk

Emr Gnc
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. emrgnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 217

bende o içerde kullanılan plastik malzemeden dert yanıyorum. b segmenti araçlarda bu tür gürültü yapabilcek dandik malzemeleri kullanıyorlar o da arabadan bir adım geri tutuyor beni. bende önümüzdeki yaza gp mi satıp golf astra ya da focus almayı düşünüyorum.. ama gp nin ya da evo nun tasarımıda hepsini geride bırakır oda bir gerçek..

Ytfrr Gfff
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz

Alıntı emrgnc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende o içerde kullanılan plastik malzemeden dert yanıyorum. b segmenti araçlarda bu tür gürültü yapabilcek dandik malzemeleri kullanıyorlar o da arabadan bir adım geri tutuyor beni. bende önümüzdeki yaza gp mi satıp golf astra ya da focus almayı düşünüyorum.. ama gp nin ya da evo nun tasarımıda hepsini geride bırakır oda bir gerçek..
    Ne kadar ekmek o kadar köfte

Ytfrr Gfff
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz

Bu 1.6 golf 5 ler için makul fiyat nedir sizce? birde arcıma fazla fiyat biçen olmamış para etmiyormu yoksa

oğuz kaya
    okaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 29

arabanı kesin satarsan yine punto dan şaşma grande punto 2011 al veya evo olabilir ben grande punto almadan önce çok araca baktım test ettim hiçbirinde puntodaki rahatlığı bulamadım.Zaten ön konsolun görüntüsü yeter başka hiçbir markada böyle tok ve dolu bir ön konsol yok.Yinede karar senin zevklerle renkler tartışılmaz hayırlısı olsun.

26. Bu mesaj için teşekkür edenler: