Sayfa 1/2 12 SonSon
39 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 1.3 Multijet 95 bg düz vites EVO

TANKUT GENÇ
    tnkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Standart 1.3 Multijet 95 bg düz vites EVO

bende 2 aylık evo kullanıcısıyım sizlere ilk sorum normalde bu araçlar 75 bg değilmiydi ?95 liği ne ara çıktı ? çıktıysada ben 75 diye almıştım alırken adam sizinki 95 demişti pek inanmayıp sallamamıştım daha sonradan ruhsata baktığım aracın 70 KW yani 95 BG oldugunu farkettim. fakat işin ilginç olanı araba çekmiyo yokuşlarda falan zorlanıyo. araba daha 2200 de ve genelde düşük devir kullandım arabayı alırken 3bin deviri geçme demişlerdi acaba performans düşüklüğünün nedeni bu olabilir mi ? Birde araba çok yakıyo gibi geldi 140 liralık yktla şehir içi 600 km gitti sizin araçlarınızda aynı şekilde mi ?

Samet Korkmaz
    bozo114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 34

yakıtta benim aracım da aynı, fakat 70 hp düz vites..

Feyyaz Yavuz
    FeyyazYavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GKA 10
    Edilen teşekkür: 218

Alıntı tnkt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 2 aylık evo kullanıcısıyım sizlere ilk sorum normalde bu araçlar 75 bg değilmiydi ?95 liği ne ara çıktı ? çıktıysada ben 75 diye almıştım alırken adam sizinki 95 demişti pek inanmayıp sallamamıştım daha sonradan ruhsata baktığım aracın 70 KW yani 95 BG oldugunu farkettim. fakat işin ilginç olanı araba çekmiyo yokuşlarda falan zorlanıyo. araba daha 2200 de ve genelde düşük devir kullandım arabayı alırken 3bin deviri geçme demişlerdi acaba performans düşüklüğünün nedeni bu olabilir mi ? Birde araba çok yakıyo gibi geldi 140 liralık yktla şehir içi 600 km gitti sizin araçlarınızda aynı şekilde mi ?
    95 lik düz vites evo yok diye biliyorum Yakıtı da normal şehir içi 600 km fena değil

TANKUT GENÇ
    tnkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 0

valla anlamış değilim bende 95 bg nasıl oluyo peki performansı nasıl yokuşlarda falan bizim uyduruk hyundai matrix performansda 2 ye katlar şu anki evonun performansını

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 623

Aracınız düz vitesmi? Eğer dualogic ise 95 BG'dir. Manuel vites ise 75 BG'dir.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

sitede bir arkadaş daha vardı 95 bg ama manuel yanlışlıkla gönderildiğini falan da söylüyordu..

serkan dzx
    L.B. sekom39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    39 SU 286
    Edilen teşekkür: 5

arkadaşlar benim evoyu nisan ayında falan aldım 75 bg. ilk 2000-2500 km 100 km yi geçmedim diyebilirim. 2500 den sonra ise 190 a kadar vurdurdum ( yokuş aşağı ).şuan 4500 km de falanım. evomdan önce 1998 model 1.6 polom vardı ikisini karşılaştırınca tabi polo 1 adım önde kalkışlarda falan ancak yokuşlarda çekiş yönünden ilk evoyu aldığıma göre poloya bayağı bi yaklaştım diyebilirim .
    ...HıZ ÖldürüR AncaK Verdiğİ HaZ İnanılmazdıR...

atila semerci aveo ltz 95 hp
    atila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 92

forumda vvkaymak isimli arkadaş fotoğraflarını koymuştu,75 hp aldığı aracında 95 hp motor vardı.sizinkide öyleyse çok iyi.95likte olsa motor hacmi ufak olduğu için kalkışta biraz gaz vermek gerekiyor

atila semerci aveo ltz 95 hp
    atila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 92

aracınız yeni olduğu için üst devirleri kullanmaya çekiniyorsunuz,aracım 300km deyken 170 180le bir saate yakın gittim,boş otoyolda üst devirleri hep kullanırım.

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Arkadaşım bu işte bi yanlıslık var.düz vites 95 beygir araç yok henüz Türkiyede.Bence belgelerde yanlışlık yapılmıştır.Aracınız düz vitesse 75 beygirdir.Başka bi açıklaması yok.Eğer yapabilirsen aracın kaputunu açıp motorun fotoğraflarını çek ve buraya ekle bi görelim o zaman anlaşılır herşey.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

Caner Atasever
    swimmer_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 26

valla anlamış değilim bende 95 bg nasıl oluyo peki performansı nasıl yokuşlarda falan bizim uyduruk hyundai matrix performansda 2 ye katlar şu anki evonun performansını
    büyük ihtimal belgelerde hata vardır. düz vites 95 bg araç olmamasının dışında 95 bg sahibi birisiyim sadece yukarıda alıntısını yaptığım cümlenize bakarak aracınızın 95 bg olmadığını söyleyebilirim

serkan dzx
    L.B. sekom39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    39 SU 286
    Edilen teşekkür: 5

Alıntı atila Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracınız yeni olduğu için üst devirleri kullanmaya çekiniyorsunuz,aracım 300km deyken 170 180le bir saate yakın gittim,boş otoyolda üst devirleri hep kullanırım.

açıkçası çekindim ben ilk km lerde o kadar basmaya ama artık affetmiyom bir düzlük gördüğümde
    ...HıZ ÖldürüR AncaK Verdiğİ HaZ İnanılmazdıR...

Erdem --
    'Drive Safe' ErdmG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 57

yakıt daha düşer ondan şüpheniz olmasın.

volkan kaymak
    vvkaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 12

mesajı yeni fark ettim benim aracımda 75 bg diye aldım fakat serviste 95 bg olduğunu söylediler (manisa Şendil otomotiv) kontrol ettiler motor yazılımının doğrumu olduğunu çek ettikler evet 95 bg. fakat nasıl olabilir türkiyeye 95 bg. lik manual 5 vites versiyonu gelmedi dediler. Bayramdan sonra arabayı aldığım yere olan izmir birmottan durumu kontrol ettireceğim çünkü manisa şendil otomotiv arabanın geliş yerini bilgisayardan göremiyor diğer yazıyor.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı vvkaymak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mesajı yeni fark ettim benim aracımda 75 bg diye aldım fakat serviste 95 bg olduğunu söylediler (manisa Şendil otomotiv) kontrol ettiler motor yazılımının doğrumu olduğunu çek ettikler evet 95 bg. fakat nasıl olabilir türkiyeye 95 bg. lik manual 5 vites versiyonu gelmedi dediler. Bayramdan sonra arabayı aldığım yere olan izmir birmottan durumu kontrol ettireceğim çünkü manisa şendil otomotiv arabanın geliş yerini bilgisayardan göremiyor diğer yazıyor.
    soyadınız gibi hayatınız var kaymak gibi

vedat güçük
    Phaser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 43

Dostum sen iyisimi sanayiye götür dinamoya bağlattır arabayı orada kaç beygir olduğu kesin ve net bir şekilde ortaya çıkar benimde ruhsatıma 95 beygirlik araç için 75 beygir yazmışlardı içim rahat olsun diye dinamoya sokturdum evrakta yanlışlık yapmış oldukları ortaya çıktı.

ti ner
    tiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 44

9'liklerde öyle bariz bir bayılma, performans düşüklüğüne ben 7800 kiometredir şahit olmadım pek. Çekişi gayet güzel. Daha 64 kilometredeyken 180'i çok rahat gördü, daha basamadım korkumdan

volkan kaymak
    vvkaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 12

Alıntı Phaser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum sen iyisimi sanayiye götür dinamoya bağlattır arabayı orada kaç beygir olduğu kesin ve net bir şekilde ortaya çıkar benimde ruhsatıma 95 beygirlik araç için 75 beygir yazmışlardı içim rahat olsun diye dinamoya sokturdum evrakta yanlışlık yapmış oldukları ortaya çıktı.
    evraklara yanlışlıkla 95 bg arabayı 75 yazılmış ilerde muayenede fark edilirse sıkıntı yaşarmıyız. çünkü motor etiketinde 95 bg diye yazıyor, ruhsatta 75 bg nasıl olur acaba.

sakin karadas
    sakinkaradas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 141

aracınız 75 lik sadece aracın motoru partikül filtreli olarak gelmiştir.oda euro5 normunda oldugu için motorun üst hava filtre kısmı farklıdır.fabrika öyle bir hata yapmaz.yani etiket farklı aracın motoru farklı gibi.büyük ihtimal ile araçta start stopta mevcut olması lazım.boşuna sevinmeyin yani.

Kaan Karabin
    punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 143

Alıntı vvkaymak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evraklara yanlışlıkla 95 bg arabayı 75 yazılmış ilerde muayenede fark edilirse sıkıntı yaşarmıyız. çünkü motor etiketinde 95 bg diye yazıyor, ruhsatta 75 bg nasıl olur acaba.
    bizim arkadasın 316 bmwsinde 320 motoru var. adamlar bırak guc farkını motorun değiştigini anlamadılar bişey olmaz dert etmeyin bence o kadar.
    Bravo HGTurbo
    Kaan

Sayfa 1/2 12 SonSon