Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: kasko

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

Soru kasko

Arkadaşlar merhaba,

1-2ay evvelinde punto alma girişimim olmuş sonrasında hüsranla sonuçlanmıştı. Bugün artık bende aranızdayım kesin olarak. Henüz ruhsatı üzerime almadım ama bayram sonrasında bende olacak.

Şu an sizden ricam Kasko Sigortası için bana tecrübelerinizi ve önerilerinizi aktarmanız. Henüz ruhsat sahibi olmadığım için kabaca 3 teklif aldım.

başat sigorta: ruhsat kendi üstüme: 3600TL
    ruhsat babamın üstüne: 1700TL

birmot sigorta: ruhsat kendi üstüme: 2400TL
    ruhsat babamın üstüne: 1235TL

groupama sigorta: ruhsat kendi üstüme: 1700TL
    ruhsat babamın üstüne: 1080TL
    groupamanın teklifi anadolu sigorta üzerinden teklifmiş.

bana bu fiyatlar astronomik geldi. sonuç olarak nerede içeriği düzgün ve geniş ama bedeli düşük bir kasko sigortası yaptırabilirim?

Araç:
    2008 Fiat Grande Punto 5K 1.3 Multijet Active

dediğim gibi araç üstüme olmadığı için sigortam.net'ten teklif alamıyorum. Bilginiz ve tecrübenizi rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

S. Togay
    VICEROY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 80

İş bankasının Anadolu sigortası ilk yıl indirimsiz sıfırı katologda 39.000 tl görünen sıfır evo 1.3 dynamıc için 880 tl teklif vermişti (deprem,sel vs..dahil teminata)3 hafta önce. Sizde farklı yerlere sorun mutlaka. Kaldı ki sizin aracınızın katolg değeri en fazla 20.000 tl olsa kaskosu 500-600 tl civarı olsa gerek.
    Konu VICEROY tarafından (26/08/2011 Saat 22:19 ) değiştirilmiştir.
    Hedefi Olmayan Gemiye Hiçbir Rüzgar Yardım Edemez...

Emre B.
    cute.poison - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 39

Araba modelleri düştükçe kasko fiyatları artar...Ben bu sene aldım üzerime...Sıfırdan ilk kez yaptırdığımız için 2007 gp 1.4 fire dynamic yapı kredi sigorta 1300 TL, Ergo tanıdık indirimli 1100 TL dedi...normalde ergo da 1300 civarıydı...Eşim yapı kredide çalıştığından yüzde 50 indirimle full kaskoyu 650 TL ye yaptırdık...Deprem,sel,yangın,terör hepsi var...Ama 1 yıl sonra hasarsızlığı alınca ki %30 oluyor hemen Ergoya geçeceğim...çünkü önceden ergo deneyimim oldu piyasada ergodan iyisi yok...cam ve far değiştirdim kaskoyu bozmadı aynı sene içinde...Sen bi ergodan teklif al pişman olmazsın...İlk sene pahalı olsada 2.sene hasarsızlık alırsın inş.

RİFAT GÜLHAN AKBAL
    RGA1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    16 YK 000
    Edilen teşekkür: 1

tc kimlik numaranızı ve mail adresinizi verirseniz size kasko teklifi verebilirm. allianz acentasıyım. birde aracın tescil tarihi

Ender İYİDİKER
    E_N_D_E_R_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 EN*707
    Edilen teşekkür: 128

Fiyatlar yüksek geldi bana. biraz daha araştır derim...kaskonun incelikleri fazladır.
    BİR HAYATIN VAR VE SEN ONU EN İYİ BİR ŞEKİLDE YAŞAMALISIN...!!! EndeR

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Arkadaşlar aracınızın kasko bedelini yüksek tutmayın... Kasko şirketleri çakal... Aracın kasko bedelini yüksek tutup prim ödettiriyorlar ama allah göstermesin araç perte çıkınca kasko bedeli üzerinden değil o anda aracın 2nci el raiş bedelinden ödeniyor... Ben genelde hep kasko bedelimi düşük tuttturuyorumki kaskomda ucuz olsun diye... Benim yıllık kasko bedelim 525 TL olması lazım... Uyanık olun paranızı kaptırmayın...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Dalkıran
    34 HKN 37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 18

3600 Tl kaskomu

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

o yüzden diyorum ya kasko firmaları çakal diye... 3600 TL kaskomu olur ya yuh yani... yiğenimde mini cooperS 2000 motor 2010 model araç var ruhsatta kendi üstüne 24 yaşında kaskosuda 1800 TL... millet uçmuşşşş

Salih Canbaz
    salihcanbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    59 ** 600
    Edilen teşekkür: 14

Genel yada hür sigortayı araştırırsan uygun fiyatlar veriyor

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Kasko fiyatları tamamen aracın yaşı ve kişinin kaza kaydına göre veriliyor Kasko bedeli yüksek arabanın kaskosu da yüksek veya tam tersine kasko bedeli düşünce kasko fiyatı da düşecek diye bir durum yok 1 hafta önce aldığım 0km golf ün kasko bedeli 38.500 tl 6 ay önce kaza kaydım ve %100 suçlu olmama rağmen grupama sigortadan aldığım ve yaptırdım teklif 710 TL Son 3 yıldır sürekli araba değiştirmemden dolayı kaskoyu 1 yıl kullanıp hasarsızlık indirimi hakedemedim bile Hep eskisini iptal ettirip yenisini yaptırdık
    Aracı yaşı yükseldikçe kasko bedeli ne olursa olsun çıkan rakam yüksek oluyor

Engin Tan
    engincantan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65
    Edilen teşekkür: 155

ben 2 hafta once yaptırdım anadolu sıgorta 2011 evo dınamık 1080 tl ve yaşım 25 daha once hasarsızlık ındırımım falanda yok..bencede bu fıyatlar yanı 2 bın 3 bın ucuyorlar resmen

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı cute.poison Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba modelleri düştükçe kasko fiyatları artar...Ben bu sene aldım üzerime...Sıfırdan ilk kez yaptırdığımız için 2007 gp 1.4 fire dynamic yapı kredi sigorta 1300 TL, Ergo tanıdık indirimli 1100 TL dedi...normalde ergo da 1300 civarıydı...Eşim yapı kredide çalıştığından yüzde 50 indirimle full kaskoyu 650 TL ye yaptırdık...Deprem,sel,yangın,terör hepsi var...Ama 1 yıl sonra hasarsızlığı alınca ki %30 oluyor hemen Ergoya geçeceğim...çünkü önceden ergo deneyimim oldu piyasada ergodan iyisi yok...cam ve far değiştirdim kaskoyu bozmadı aynı sene içinde...Sen bi ergodan teklif al pişman olmazsın...İlk sene pahalı olsada 2.sene hasarsızlık alırsın inş.
    hasarsızlık koruma klozu olduktan sonra hiçbirinde bozulmaz. ergo hakkında kötü şeyler duydum ben genelde.

Alıntı WiSTaRiA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aracınızın kasko bedelini yüksek tutmayın... Kasko şirketleri çakal... Aracın kasko bedelini yüksek tutup prim ödettiriyorlar ama allah göstermesin araç perte çıkınca kasko bedeli üzerinden değil o anda aracın 2nci el raiş bedelinden ödeniyor... Ben genelde hep kasko bedelimi düşük tuttturuyorumki kaskomda ucuz olsun diye... Benim yıllık kasko bedelim 525 TL olması lazım... Uyanık olun paranızı kaptırmayın...
    düşük tutmakta iyi değil abi daha doğrusu raiç bedelin altına düşmemesi lazım, dediğin gibi sigortacıların alayı çakal. eğer raiç bedel kasko bedelinin üzerinde çıkarsa bu sefer kasko bedelini ödüyolar mareayı pert ettiğimde 12binden fazlaydı değeri(sigortanın kendi belirlediği değer) 10700 alabildik
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Özgür TÜRKOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Kasko sadece sizin aracınızı değil karşı tarafın aracının da zorunlu sigrotayı aşan kısmını karşılar Örneğin sizin suçlu olduğunuz bir kazada karşı tarafın 60.000 tl lik aracını pert ederseniz bunun 20.000 tl si zorunlu sigortadan kalan kısmı ise kaskodan karşılanacaktır Dolayısıyla kasko rakamınızın yüksekliği veya alçaklığı sadece çalınmada değil kazada da işinize yarayacaktır Ayrıca bir arabanın değerini 3.000 4.000 tl fazla göstermek poliçede en fazla 20-25 tl gibi bir fark yaratacaktır Sizin dediğinizde de doğruluk payı var ama kasko bedeliniz düşük olursa aracınızın gerçek değeri daha yüksek ise şirket kasko bedelini ödeyecektir Fakat kasko bedeliniz yüksek olursa güncellenen fiyatlar yükseldiği zaman aracınıza ödenecek rakamda artacaktır Örnek olarak benim şubat ayında aracımın kasko değeri 33.500 tl iken temmuzda 35.500 tl gözükmekte Önemli olan sadece çalınma değil toplam teminatın yüksek olmasıdır Zaten aracınızı kasko bedelinden %10-15 artırabilir veya azaltabilirsiniz Bu oranda kaskonuzu 25-30 tl aşağı çeker veya yukarı iter

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

demir sigorta dan fiyat al bence uygun ve ödemeleride iyi
    bu arada kasko yaptırırken araç bedelinizi ne alçak ne yüksek gösterin
    ama aracınızda artı aksesuarınız varsa bunları teminata dahil edipğ pert ettiğinizde güncek değerin üzerine aksesuar teminat bedelinide ekletebilirsiniz

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

hepinize teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, aracın değeri neyse öyle yaptırmayı düşünüyorum. bahsettiğiniz firmalarla da ruhsatı üzerime aldıktan sonra görüşeceğim. sanırım punto'yla alakalı bir durum da var fiyatların yüksek olması hakkında.

bunun yanı sıra ufak bir sorum daha olacak size. mutlaka bilen birileri vardır.
    aracın kapı kolları ve ayna kapaklarını aracın rengi olan orleans maviye boyatmak istiyorum. renk tutar mı? nerde yaptırılır, kaça mal olur?

saygılarımla

SAMET CİNGÖZ
    39samet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    39 SY 172
    Edilen teşekkür: 26

abı senınde cok dusukmus yaa )) benım 1220 ytl

oğuz kaya
    okaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 29

Benim komşum var anadolu sigorta bana teklif verdi aracıma kasko değeri 22.500 tl değer verdi kasko tutarı 1600 tl çıktı.karşı komşumun fort var 30.000 tl değerinde 600 tl kasko ödüyor sigortacıya sordum 30 yaşa kadar yüksek alıyorlarmış gençlerin hız yapması,tecrübesiz olması gibi sebepler var dedi.Ama şunu da belirteyim hizmet çok önemli eksper süresi,işlem takibi,hasar karşılama değeri falan bunlar çok önemli ben anadolu sigortadan memnunum

murat gümüşlü
    gousto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 49

Demir sigortadan teklif almanı öneririm..Aynı durum benim başımada gelmişti..Kasko yaptırıken 1.200 TL 'ler - 2.000 TL'ye kadar çıkıyordu...Neymiş efendim puntolar yurtdışından gelmekteymiş ve parça fiyatları yüksekmiş..Ben aracımı aldığım değer üzerinden kaskolattım demir'den 770 TL kasko ödedim..üstelik mini onarım haklarıda diğer kasko şirketlerinden daha yüksekti..Aracımla bayram üzeri bir kaza yaptım ve şuan Beylikdüzü birmotta onarımda..Kaskom karşılıyor..Bununla birlik kiralık aracım temin edildi bile...Kısacası ben uygun bir fiyata iyi hizmet aldığımı düşünüyorum..Sende bir teklif al istersen...

Fatih KUL
    faku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bitlis
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 49

Alıntı VICEROY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İş bankasının Anadolu sigortası ilk yıl indirimsiz sıfırı katologda 39.000 tl görünen sıfır evo 1.3 dynamıc için 880 tl teklif vermişti (deprem,sel vs..dahil teminata)3 hafta önce. Sizde farklı yerlere sorun mutlaka. Kaldı ki sizin aracınızın katolg değeri en fazla 20.000 tl olsa kaskosu 500-600 tl civarı olsa gerek.
    Bildiğim kadarıyla araç yaşlandıkça kasko fiyatının arttığı. Gerkçesi de araç eskidikçe risk artıyormuş.

Özgür TÜRKOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı faku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla araç yaşlandıkça kasko fiyatının arttığı. Gerkçesi de araç eskidikçe risk artıyormuş.
    Aynen öyle Şu anda en ucuz kaskolar 2011 2010 model araçlar

Sayfa 1/2 12 SonSon