19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 1.3 Multiijet aracında Borpower kullananlar lütfen deneyimlerinizi paylaşın

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Standart 1.3 Multiijet aracında Borpower kullananlar lütfen deneyimlerinizi paylaşın

Biliyorum bu konu hakkında çok yazıldı.Belki uyarılıcam yinemi diye.Ama çok farklı şeyler yazılıyor.sitede okuduklarımdan m.jet kullanıcısı pek bulamadım.Bazı olumsuz fikirler atlımış ortaya.Bizim araçlar zincirli olduğu için kullanılmamalı yada turboya zarar verir gibi düşünceler var.
    Bu tür ürünler uzun vadede cevap veriyor.O yüzden uzun süredir bu ürünü kullanan m.jet sahibi arkadaşlardan kullanmaya başladıkları günden itibaren gözlemlerini,olumlu yada olumsuz deneyimlerini ve bu konudaki düşüncelerini paylaşmalarını bekliyorum.
    İlginize teşekkürler.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

önder nurtekin
    luleburgazli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34 EY 3939
    Edilen teşekkür: 150

benimde aklıma olan bir soruydu umarım kullanan birileri vardır ? ben 1,5 dci kangooda kullanmıştım ilk etapta sessizli belli oranda düşürebiliyor gidişide aynı şekilde etkiliyor biraz ama zamanla alıştığın için veya zamanla etkisini yitirdiği için ben şahsen hissetmiyordum belki diğer kangoolardan daha iyi bir konumda da olabilir onu teknik anlamda kanıtlayamayacağım için bişey diyemiyorum...
    Her TÜRK asker doğar

Ümit AKDENİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888

yada zamanla psikolojik olarak yeni duruma alışıyorsun.anladığım kadarıyla dizel aracında pek kullanan yok bu ürünü.ilk andaki etkisi belli ama uzun vadede ne gibi sonuçları var onu merak ediyorum.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

benzinli araçlarda çok faydası olduğunu duymuştum ama dizelde nasıl tepki verir bende çok düşündüm ama gerçekten bu konuda net bircevap yok..

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Ben 100bini geçmiş 1,3 mltjet aracımda kullandım arkadaşlar. Hiçde piskolojik olmayan şeyler oldu örneğin motorumda sarsıntı titreşim vardı sesi çok çıkmaya başlamıştı yani gaza bastığımda sesi çok kulak tırmalayıcıydı. ayrıca bazen siyah duman atıyordu.Sonra Bor power uygulandı uygulayan kişiler direk yağ çubuğundan koyup kuralına göre uyguladılar. ilk 500 km kadar pek bir etkisini göremedim sonra motor sessizleşti sarsıntım gitti duman da atmıyor. Şu anda aracın sesini dinleyenler ne kadar sessiz bir dizel diyor. Bence 100bini deviren araçlarda kullanımında oldukça etkisi hissedilir.
    Artık Fiorinolu

Erdinç ÖZKAN
    juke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    16 CYT 57
    Edilen teşekkür: 7

bende aldım gecen gun araca biraz tuhaf bi şekilde koydum ama hayırlısı bakalım bor poweri aldım aracla eve gittim yol 10 dk felan sürüyor bu arada motor yeterince ısınmıştır herhalde.. yağ değişeli 700km felan olmustu o hali ile sıcak motoru durdurup yağ haznesinden boşalttım aracım su anda 130.000 de neyse koyduktan sonra yarım saar felan rolentide calıstı sanırım rolantideki gürültü biraz hafifledi ama uzun vadeli deneme şansım olmadı birazda cekiş arttı galiba ama son hız değişmedi koyalı pek olmadı ilerde başka faydalarını görürsem yazarım sizlere...

aytek aydın
    Araba Hastası AYTEK AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 171

ben de kullandım işe yarıyor. özellikle sessizlik konusunda.

Emrah Y
    Chameleon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ağrı
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06
    Edilen teşekkür: 8

Arkadaşlar ben yeni Grande punto 1.3 mjet aldım. Bu araçta kullanmadım, kullanmam da. Ama diğer aracımız Vw Jetta 1.6 FSI da kullandık bu borpower katkısını. Rölantiyi düşürdü, sesi azalttı, çekiş arttı, yakıtı da azaldı. Buraya kadar her şey güzel. Ama bir süre sonra araçta problem çıktı. Servise götürdüğümüzde sekman kırdığını öğrendik. Bize kullanma kılavuzunda yazan harici bir yağ kullanıp kullanmadığımız soruldu. Bu neden oluyormuş. Sekman değişimi vb işlem sonucu 3500TL masraf çıkardı. Bilginiz olsun.

Ümit AKDENİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888

Alıntı Chameleon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben yeni Grande punto 1.3 mjet aldım. Bu araçta kullanmadım, kullanmam da. Ama diğer aracımız Vw Jetta 1.6 FSI da kullandık bu borpower katkısını. Rölantiyi düşürdü, sesi azalttı, çekiş arttı, yakıtı da azaldı. Buraya kadar her şey güzel. Ama bir süre sonra araçta problem çıktı. Servise götürdüğümüzde sekman kırdığını öğrendik. Bize kullanma kılavuzunda yazan harici bir yağ kullanıp kullanmadığımız soruldu. Bu neden oluyormuş. Sekman değişimi vb işlem sonucu 3500TL masraf çıkardı. Bilginiz olsun.
    İşte benim merak ettiğim ve korktuğum şey buydu.motor parçalarına zarar vermesinden korkuyorum sonuçta ne kadarda mikron ölçülerde olsalarda dünyanın en sert elementlerinden biri.bu yüzdende bir parçanın kırılmasına sebep olmasada,iki metal arasında yüksek baskı altında kaldığı esnada kendine yer yada iz yapabilir.ve bu motorda kalıcı hasar bizede masraf demektir.
    Borpower ı çok araştırdım hatta aracıma 10000 bakımından sonra koymak için bi tane aldım.ancak araştırdıkça olumluların yanında olumsuz yazıları okudukça çok tereddütte kaldım. hala aldığım borpower ı kullanmakta kararsızım.yeni aldığım aracımı mahfetmekten korkuyorum.
    Ama bor madeninin yapabildikleri ortada.

serhat iiiiiii
    serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

arkadaslar ben iki senedir kullanıyorum cok arastırdım daha önce bu bor yagdan ziyade motor yatak ve pistonlarına yapısıyor bunla birlikte sürtünme azaldıgından önce ses azalıyor yakıtda bir nepze azalıyor ama arabanın sesını kesın olarak degıstırıyor tavsiye ederım

serhat iiiiiii
    serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı lektonstar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte benim merak ettiğim ve korktuğum şey buydu.motor parçalarına zarar vermesinden korkuyorum sonuçta ne kadarda mikron ölçülerde olsalarda dünyanın en sert elementlerinden biri.bu yüzdende bir parçanın kırılmasına sebep olmasada,iki metal arasında yüksek baskı altında kaldığı esnada kendine yer yada iz yapabilir.ve bu motorda kalıcı hasar bizede masraf demektir.
    Borpower ı çok araştırdım hatta aracıma 10000 bakımından sonra koymak için bi tane aldım.ancak araştırdıkça olumluların yanında olumsuz yazıları okudukça çok tereddütte kaldım. hala aldığım borpower ı kullanmakta kararsızım.yeni aldığım aracımı mahfetmekten korkuyorum.
    Ama bor madeninin yapabildikleri ortada.
    arkadasım 4senedir kullanıyorum bu yaga karısan bırsey degıl dıkkat et kullanma kılavuzunda motor yag cubugundan konulmasını tavsiye ediyor bunun nedenı biston ve motorlara daha kolay yapısması yapısmayla bırlıkde sürtünme minimuma ınıyor sürtünmesi azalan bır yatak ve piston nasıl kırılır ben arkadasa katılmıyorum muhakkak nedenı baskadır

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

fsi lar zaten sorunlu bana göre...hele bir de lpg varsa...

o araçta muhakkak lpg vardır ve ondan dolayı sorun çıktığını düşünüyorum.

yağ ile segman ne alaka ?? hele hele sürtünmeyi azaltan bir faktör varken.

bu tür katkılarda gördüklerim..
    - motor sesi azalıyor
    - hararet düşüyor geç ısınıyor
    - kışın marş daha rahat basıyor

bunun dışında yakıt azaldı çekiş arttı...bunlar çok düşük değerlerde...ne kadar etki eder ne kadar düşer orası tartışılır....

20 sene bu tarz ürünleri sahip olduğum tüm araçlarda kullandım...hiç bir sorun yaşamadım...

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Biz yaklaşık 6 senedir satıyoruz , (bor power yeni bir ürün değil) şimdiye kadar ufak tefek hariç hiç bir sorun yaşamadık .. örnek vereyim ..

far ampulunü değiştirdiğimiz bir müşterimizin marşı basmamış ve ertesi gün geldiğinde bize farı değiştirdiniz marş basmıyor demesi ile bu işten anlamayan ama yapılan her işten sonra oluşan hatada müşterinin bir önceki işlemi hatırlaması aklıma geldi ..
    bu tip sorunlar olabiliyor ama bunları yağa yüklememiz ne derece etkili olur bilmem sonuçta bu bir motor katkısı faydası olabilir yada olmayabilir ama asla zararı olmaz çünkü ince bir yağ faydası olmasa bile motor içerisinde gezer durur kalın olsa turbo süzgecinden yada iticilere zarar verebilir diyeceğim ama incecik bir yağ ..

Gönül rahatlığı ile koyabilirsiniz.. ama ufak bir tavsiyede daha bulunayım yağ katkısı koymak isteyenlere motorsilk in 500 ml lik katkılarından koyarsanız motorunuzda daha bir koruma altına labilirsiniz.. (piyasadaki tüm kaktıları satan biri olarak söylüyorum )

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

pisdton kırılması sürtünme aszaldı die olmaz bence farklı bi nedeni vardır ama servis katkı önermediği için bi bahne bulup suçu ona atmak ister hatta servis a castol öneriyo sen selenia koyuyosan o selenia yağdan kaynaklanıo derdi eminim

Ümit AKDENİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz yaklaşık 6 senedir satıyoruz , (bor power yeni bir ürün değil) şimdiye kadar ufak tefek hariç hiç bir sorun yaşamadık .. örnek vereyim ..

far ampulunü değiştirdiğimiz bir müşterimizin marşı basmamış ve ertesi gün geldiğinde bize farı değiştirdiniz marş basmıyor demesi ile bu işten anlamayan ama yapılan her işten sonra oluşan hatada müşterinin bir önceki işlemi hatırlaması aklıma geldi ..
    bu tip sorunlar olabiliyor ama bunları yağa yüklememiz ne derece etkili olur bilmem sonuçta bu bir motor katkısı faydası olabilir yada olmayabilir ama asla zararı olmaz çünkü ince bir yağ faydası olmasa bile motor içerisinde gezer durur kalın olsa turbo süzgecinden yada iticilere zarar verebilir diyeceğim ama incecik bir yağ ..

Gönül rahatlığı ile koyabilirsiniz.. ama ufak bir tavsiyede daha bulunayım yağ katkısı koymak isteyenlere motorsilk in 500 ml lik katkılarından koyarsanız motorunuzda daha bir koruma altına labilirsiniz.. (piyasadaki tüm kaktıları satan biri olarak söylüyorum )
    ustam tecrübenize bilginize dicek bişeyim yok ama biz incecik bir yağdan bahsetmiyoruz, dünyanın en sert madenlerinden biri bordan bahsediyoruz.arada dağlar var.

Ümit AKDENİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888

Alıntı serhat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben iki senedir kullanıyorum cok arastırdım daha önce bu bor yagdan ziyade motor yatak ve pistonlarına yapısıyor bunla birlikte sürtünme azaldıgından önce ses azalıyor yakıtda bir nepze azalıyor ama arabanın sesını kesın olarak degıstırıyor tavsiye ederım
    arkadaşım yanlış biliyorsun.bor kesinlikle metale yapışmıyor.parçalar arasında gezinerek metalin metale sürtmesini engelliyor.ve yağ değişiminde yağla birlikte akıp gidiyor.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Alıntı lektonstar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ustam tecrübenize bilginize dicek bişeyim yok ama biz incecik bir yağdan bahsetmiyoruz, dünyanın en sert madenlerinden biri bordan bahsediyoruz.arada dağlar var.
    Ümit orada anlatmak istediğim akışkanlıktı diğer ekonomizer yağlar gibi kalın akışkan olmayan balımsı bir ürün değil demek istedim buda en ince filtrelerden bile gecebilecek tıkama yapmayacak anlamında söyledim yoksa borun sertliğini iyi bilirim ama nano boyutunda olduğu için bu sertliği anlamamız imkansız bu yüzden incecik bir yağ

Ümit AKDENİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888

tamam şimdi anlaştık.ustam aylardır aklımı meşkul eden bi konu bu.3 ay önce aldığım bor power hala duruyor korkuyorum eklemeye.bak sen nediyorsan onu yapıcam valla.aracım 7500 de.10000 bakımından sonra düşünüyorum.ne diyorsun ?

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Ümit bey Bor ne kadar sert bir madensede nano teknolojik bir yağ olduğundan kullandığınız yağdan bile ince ve teknolojisinden dolayı yağa etkileşimli değil direk metale etkileşimli bir katkıdır.
    Artık Fiorinolu