8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Yeni Evo ile 1 ayda 5000 km yol ! Servis ??

Titan Titan
    Titan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Standart Yeni Evo ile 1 ayda 5000 km yol ! Servis ??

Arkadaşlar yeni araç ile alır almaz uzun yol yapmak durumunda kaldım. Daha önce yazmıştım yaklaşık 4000 km yapmıştım sonrasında istanbul içinde 5000 km'yi buldum.

Şimdi size danışmak istediğim konu şu; normalde 10.000 km bakımı olduğunu biliyorum ama bu uzun yol macerasından sonra servise gitmeme gerek var mı ? Tavsiyeleriniz ne olur ?
    Araç. 1.3 95hp dualogic

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

hiç gerek yok da siz aracı alırken 3 bin km de getirin demediler mi? yağı suyu eksiltiyor mu diye bi baktırılabilir..

Hakan Güner
    Kendimin Patronu hakguner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 GT 3613
    Edilen teşekkür: 78

Benim araç 3500 Km de, 2 gün sonra tatile çıkacam, cumartesi günü servise götürüp yağlarını kontrol ettiricem. Bence sizde bir baktırın yağlarına. hem servis kaydı olsun.

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

kesinlikle yağını kontrol etmelisiniz.aslında bunu sizde yapabilirsiniz.yağ çubuğundan kontrol edin eğer öçnemli derecede eksilme varsa servise gidip yağ ekletin.bu deneyimden sonra düşünceleriniz nedir . ilk kmlerden itibaren araçta ne gibi değişiklikler oldu. 3000 yada 4000 km den sonra motor sesinde yada çalışmasında farklılık oluştumu. ne kadar yakıt harcadınız.tecrübelerinizi paylaşırsanız seviniriz.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

12000 km daha bir kere kaputu acmadım

KENAN YALÇIN
    kartal3520 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 19

Standart ????

Bende geçenlerde servise götürdüm, araca bir baksınlar diye.Evolarda yağ eksildiğinde 2 kademeli uyarı sistemi varmış bakmaya bile gerek duymadılar.Araç 3890 km de 3-4 defa uzun yol yaptım.

Titan Titan
    Titan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

tekrar merhabalar. bakımla ile ilgili cevaplarınız için teşekkür ederim. elimden geldiğince detaylı bilgiler vereyim yolculuk ile ilgili olarak.
    Aracı aldıktan sonra iki hafta içinde 800 km yol yaptım. motor sesi yüksek ve sanki aşınma varmış gibi bağırtılıydı. kitapçıkta yazdığı gibi özellikle frenlerin alışması için hiç sert fren yapmadım. araç bir kere yokuşta vitesini ayarlayamadı ve 1. vitese dönmeden bayıldı ve durdu.
    sonrasında uzun yola çıkma durumunda kaldım. acil bir durum için istanbul-ankara-çankırı-antalya hattını gittim araçla. ses yüksek benzin harcaması fazla idi. 3. benzini aldığımda araca bir haller oldu bir depo ile 800-850 km arası yol gittim
    özellikle motor sesi dikkat çekici biçimde azaldı ve araç resmen kendini buldu. şimdi nasil ifade edebilirim bilemiyorum ama inanin hissediyorsunuz içerisindeyken.
    dönüş yolunda yüksek sürat denemesi de yaptim ve 190 km ye çok rahat ulaştım. tek rahatsizlik kapi kenarlarından gelen rüzgar sesi. bu ses 130 140 sonrasında başlıyor. aracın yol tutuşu gayet iyi. (burada spor kullanımlar, kontralar, spin vb gibi şeyler göz önüne alınmamıştır.) standart bir kullanıcıyı zor durumda bırakmayacak kadar iyi. geçen gün bir hata sonucu daha önce başka bir araç ile spin attigim viraja ayni hizla girdim. fren yapmanin aci sonuclarını bildigim icin direksiyonu sabit tuttum
    hizimi da koruyarak son derece gergin bicimde virajin bitmesini bekledim. fakat heyacan ve korkum bosa cikti cunku dedidigim gibi ayni hizla girmis olmama ragmen sıkıntısız ve herhangi bir kopma-kaymaa olmadan virajı tamamladım.

tekrar uzun yola dönersek araç düz yolda 6. viteste yakit tüketimini 2.5 2.9 civarina cekiyor ve oyle kaliyor. klima yaklasık 1-3 l/100 km arası artı veriyor. elbette hava sıcaklığı, klimanin hizi ve arac devrine bagli olarak degisiklik gosteriyor. on tarafta iki kisi yolculuk ettik ve cok rahattik. ama bu cok rahat pozisyonunda özellikle sofor arkadasinda rahat olmak pek mümkün degil :=) bu arabanin ideali -uzun yol için - 3 kisi..

dualogic vites insanların sikayetlerine ragmen bence iyi görev yapiyor. bence nedemek izah edeyim. Tam otomatik sanziman performansı veya vites gecisi beklemeyen
    aracin debriyajli bir sistem kullandığını bilen ve buna göre araç kullanmak demek. yokus meselesini de soyle hallettim. arac sogukken mümkün olduğunca yokuslardan uzak durmak veya manuel olarak vitesi idare etmek gerekiyor. arac motoru ısındıktan sonra zaten vites gecisi de hizlaniyor ve sorunlar ortadan kalkiyor.

umarim kullanan herkes memnun kalir. aracin eksik-zayif yonleri olmasına ragmen surus ve yakit tüketimi acisindan turkiye sartlarina uygun olduğu asikar. bir de o yatay gelen on cam tasarimi aracin büyük olduğu hissini uyandiriyor ben de ve o nedenle bu tasarim detayi hosuma gidiyor.
    simdilik gozlemlerim bu sekilde. daha detayli bilgiler de verecegim..

son not : arac tekerlek basinci cok kritik. sürekli kontrol altında tutmanızı öneririm

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Yeni araçta sürat iyi değildir keşke zorlamasaydınız.