16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Türkiye Hollanda 4000 km

mehmet ali aykut
    egzo-evo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 KTS 45
    Edilen teşekkür: 437

Standart Türkiye Hollanda 4000 km

gümüldür de tatil sırasında hollanda plakalı punto aracı olan bir amcayla tanıştım. emekli olmuş ama çoluk çocuk torun orda olduğu için kesin dönüş yapmamış.tatillerde yazlığına geliyormuş.

yaklaşık 4000 km yaparak türkiye ye geldiğini söyledi. 3-4 gün sürüyormuş. aracı 2000 model ve 1.9 dizel. bir depoyla 1200 km yol yapabiliyormuş.

bu kadar uzun yolda bir sıkıntı yaşatmadığını ve çok seri çevik bir araç olduğunu söylüyor. tek sıkıntısı iki kapılı olduğu için arka koltuklara biniş ve inişlermiş. benim aracımı da baya bir inceledi. gerçekten çok güzel yapmışlar çok beğendim dedi

benim gözlemlediğimde 2000 e göre 2011 in boyutlarını çok büyütmüşler. iç malzeme kalitesini sanırım söylememe bile gerek yok.

işte fotoğrafları

bahadir cimen
    bahadir77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34BTC97
    Edilen teşekkür: 40

bu arabanın sınıfı sankı farklı geldı bana.
    tıpkı fiat uno ya benzıyor. bızım punto evolar da fiat tiponun bravo da tempranın muadılı gıbı.
    o yuzden g.puntoyla yada evo ıle kıyaslamamk yanlıs olur dıye dusunuyorum.
    saygılarımla.

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

1.9 dizel bi büyük turbo off ne gider he

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

FPT

mehmet ali aykut
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 KTS 45

Alıntı bahadir77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arabanın sınıfı sankı farklı geldı bana.
    tıpkı fiat uno ya benzıyor. bızım punto evolar da fiat tiponun bravo da tempranın muadılı gıbı.
    o yuzden g.puntoyla yada evo ıle kıyaslamamk yanlıs olur dıye dusunuyorum.
    saygılarımla.
    ilk fotoğrafta bagaj kapağının sağ alt köşesinde punto elx jtd yazıyor. sonuçta puntonun 2000 yılındaki dizaynı bu. o yüzden punto nun 2000 yılındaki haliyle 2011 yılındaki kıyaslamak bence yanlış olmaz.

punto nun bu halini hiç hatırlamıyorum türkiye ye hiç getirmediler her halde derken bir kaç saat sonra mavi renkli ve 35 plakalı bir tane daha gördüm. ilk gördüğümde bende punto olduğunu anlayamadım. tampondan başlayıp tavana kadar uzayan stop grubu özellikle çok ilginç geldi bana.

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.9 dizel bi büyük turbo off ne gider he
    vergi yükü endişesi olmayınca adamlar yaşıyor be. 1.9 hele hele böyle bir kasayı düşünmek bile istemiyorum ama aklımdan geçirmeden de yapamıyorum
    Konu Scottie tarafından (11/08/2011 Saat 06:47 ) değiştirilmiştir. Sebep: flood. coklu alinti ozelligini kullaniniz...

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

O zamanın tek kapı aracında bile arka camları az da olsa açılıyor, tek kapı GP'da bildiğim kadarıyla bu bile yok.

Bunu yapsalardı bari
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

birkan neyin peşindesin
    valla gider bu büyük turboyla
    TSİ Jetta.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

1.9 iyidir
    Keyif BMW'Dir...

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

sağlam kasadır severim bunları..
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

Mert Sözge
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

1.3 lerini chipleyince bile çok fena gidiyor 1.9 larını tahmin edemiyorum

bahadir cimen
    bahadir77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34BTC97
    Edilen teşekkür: 40

Alıntı egzo-evo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk fotoğrafta bagaj kapağının sağ alt köşesinde punto elx jtd yazıyor. sonuçta puntonun 2000 yılındaki dizaynı bu. o yüzden punto nun 2000 yılındaki haliyle 2011 yılındaki kıyaslamak bence yanlış olmaz.

punto nun bu halini hiç hatırlamıyorum türkiye ye hiç getirmediler her halde derken bir kaç saat sonra mavi renkli ve 35 plakalı bir tane daha gördüm. ilk gördüğümde bende punto olduğunu anlayamadım. tampondan başlayıp tavana kadar uzayan stop grubu özellikle çok ilginç geldi bana.
    sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres dan arastırdım. nerdeyse 1995 ten berı bu araba turkıye de var ve en son olarak 2006 modelını gordum. linkde de aracı gorebılırsınız.

Fiat Punto 1.4 Dynamic 16V 2006 Model 15.750 TL Galeriden satılık ikinci el Kırmızı renk - 55968941

su anda kullanmakta oldugumuz arac ıse grande punto olarak cıktı. adı ustunde grande yanı buyuk punto demek oluyor.oyuzden sızın soyledıgınız arac ıle suanda kullandıgımız aracların kıyaslamasının yanlıs oldugunu dusunuyorum.
    sızınde fıkrınıze saygı duyarım elbette.

ayrıca 1.9 motorunda bu arac ıcın cok fazla oldugunu dusunuyorum. tıpkkı 800 kusur kılo olan 1,5 hyundaı accentler gıbıdır serı bır kalkıs ama ani duramayıs... kuttt ondekı carpma gıbı bır huyu vardır kesın...

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Bu hollandalı araç bizim türkiyedeki puntolardan bile farklı... Grandelerle zaten aynı kefeye konulmaz... Ama kullanmıştım gayet güzel araçlar... Sürüş palioyu andırıyor...

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres dan arastırdım. nerdeyse 1995 ten berı bu araba turkıye de var ve en son olarak 2006 modelını gordum. linkde de aracı gorebılırsınız.

Fiat Punto 1.4 Dynamic 16V 2006 Model 15.750 TL Galeriden satılık ikinci el Kırmızı renk - 55968941

su anda kullanmakta oldugumuz arac ıse grande punto olarak cıktı. adı ustunde grande yanı buyuk punto demek oluyor.oyuzden sızın soyledıgınız arac ıle suanda kullandıgımız aracların kıyaslamasının yanlıs oldugunu dusunuyorum.

ayrıca 1.9 motorunda bu arac ıcın cok fazla oldugunu dusunuyorum. tıpkkı 800 kusur kılo olan 1,5 hyundaı accentler gıbıdır serı bır kalkıs ama ani duramayıs... kuttt ondekı carpma gıbı bır huyu vardır kesın...
    Hafif araç durmamazsa ağır olan araç hiç duramaz ağır olan yükü de durdurmak çok zordur araçlar tasarlanırken fren meknanizması tüm elemanlarıyla motora yani Güce göre tasarlanır hatta şanzıman bile farklı seçilir.
    Örneğin ben 2 ay önce fren disklerimi değiştirdim aracım 90 lık m jet diskler 75 likler ile aynı değil bu ufak fark bile parçaları değiştiriyor.

Mert Sözge
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı fawori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hafif araç durmamazsa ağır olan araç hiç duramaz ağır olan yükü de durdurmak çok zordur araçlar tasarlanırken fren meknanizması tüm elemanlarıyla motora yani Güce göre tasarlanır hatta şanzıman bile farklı seçilir.
    Örneğin ben 2 ay önce fren disklerimi değiştirdim aracım 90 lık m jet diskler 75 likler ile aynı değil bu ufak fark bile parçaları değiştiriyor.
    aynen 75 liklerin cd kadar diskleri var

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

kapsaydın hemen motoru

mehmet ali aykut
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 KTS 45

su anda kullanmakta oldugumuz arac ıse grande punto olarak cıktı. adı ustunde grande yanı buyuk punto demek oluyor.o yuzden sızın soyledıgınız arac ıle suanda kullandıgımız aracların kıyaslamasının yanlıs oldugunu dusunuyorum.

evet daha sonra bende bakmıştım sahibinden sayfasına. o zamanlar algıda seçicilik devreye girmiş ve o kadar dikkatimi çekmemiş demek ki ama şu bir gerçek o halide güzelmiş.

ben punto yu kendi içindeki evrim süreci içerisinde değerlendiriyorum. bu süreç içerisinde sınıfsal bir farklılık da geçirmiş olabilir elbette. ama sonuçta ve özünde ikiside punto.

başka bir örnek vermek gerekecek olursa toyota coralla nın eski kasalarını düşünüyorum. birde şimdiki halini. boyut olarak yine vakti zamanın corona larına dönüşmüş durumda. keza honda civic nasıl bir dönüşüm geçirmiş. örnekleri daha da arttırmak mümkün.

üretici firmalar isimleri yer tutmuş olan modellerini geliştirirken teknik özellikleri ve tasarım anlayışının yanında boyutlarınıda arttırmışlar hep. tıpkı punto ve grande punto evrim sürecinde olduğu gibi.

1.9 motor gerçekten bu kasayı uçurur. ama bunun yanında yine diğer arkadaşların bahsettiği gibi diğer teknik özellikler devreye girebilir. fren mesafe testleri elimizde olsaydı farklı yorumlar çıkabilirdi. ummadık taş baş yarar misali bazen bu tür testlerde şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkabiliyor.

Nuri GP
    clax22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 65

birkaç forum sitesinde jtd motorun multijete oranla cok daha performanslı oldugunu okumuştum bu arada amcaya helal olsun o kadar yolu gelmek kolay değil araç tertemiz duruyor maşallah ona bi chip yazdırıcaksın tutabilene askolsun otoban faresi olur arac
    FIRE (Fully Integrated Robotized Engine)