Sayfa 2/2 İlkİlk 12
35 sonuçtan 21 ile 35 arası

Konu: Klima Kullanmanın Püf Noktaları...

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu

klimayı boşta iken açmanız fazladan yakıt harcamanıza sebep olmaktan başka hiçbir işe yaramaz

BENCE YAKITDAN DAHA ÖNEMLİ OLAN KLİMA VE KLİMA SİSTEMLERİNİN ZARAR GÖRMEMESİ.

hasan çiçek
    hsncck26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 30

Alıntı sezerism Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    klimayı boşta iken açmanız fazladan yakıt harcamanıza sebep olmaktan başka hiçbir işe yaramaz

BENCE YAKITDAN DAHA ÖNEMLİ OLAN KLİMA VE KLİMA SİSTEMLERİNİN ZARAR GÖRMEMESİ.
    volanın zarar görmesı daha mı ıyı ayrdıca vıtes te acınca yakıt artmıcak mı zannedıyosunuz

ismail sezer
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501

Teknik Konu

soğutacağı yerde emin olun kalorifer açmış gibi sıcak vuruyor , bu esnada gösterge HI yani son seviyede olmasına rağmen neden soğutmuyor da sıcak hava üflüyor çözümü

HI ZATEN SICAK HAVA ÜFLER . Ön cam buğu çözme için ve sıcak üfler. Bu standart .Ön çamın buğu yapıyorsa klimanı ön cam'a ayarlamanız gerekir .

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

.
    Konu ugurozer tarafından (10/01/2012 Saat 16:03 ) değiştirilmiştir.

ismail sezer
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501

Teknik Konu

_______klimayı boşta iken açmanız fazladan yakıt harcamanıza sebep olmaktan başka hiçbir işe yaramaz, bilakis klimayı viteste ve rampa aşağı inerken açarsanız hem yakıt tuketiminiz olmaz hemde aracı fren balataları harcayarak yavaşlatmak yerine klimanın harcadığı güç ile yavaşlatmış olursunuz. imkanınız varsa rampa yukarı kapatın rampa aşağı vitesde inerken açın. Bu şekilde kullanımın neredeyse tüketime hiçbir etkisi olmayacaktır. Klima zaten ön camdan güneş ışınlarının ısıtma sıcaklığını ölçerek ona göre bir fasıla seçerek fasılalı bir şekilde çalışır bu fasılayı siz rampa çıkışlarda kapamış rampa inişlerde açmış olursunuz.

sayın abisi bu benim fikrim değil ben klima ve klima sistemleri zarar görmesin derken Klima araç boşta iken çalıştırılması gerektiğini savunuyorum ben o yazdığını alıntı yaptım bana nait değil. Benim için yakıt önemli değil. yanlış analama olmasın .
    Konu sezerism tarafından (04/08/2011 Saat 11:47 ) değiştirilmiştir. Sebep: doğru anlaşılmak için .

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    klimadan volan falan zarar görmez ne kullanıyorsunuz oyuncak arabamı allah aşkına??? o volan 200 hp güce dayanıyorda sizin 3 hp lik klimamı zarar verecek ona??? klimayı sadece araö boşta çalıştırmak kadar saçma birşeyde hayatımda yeni duyuyorum yazmayım dedim içimden geldiği gibi yazmak zorunda bırakıyorsunuz insanı yahu yalan yanlış bilgilerle insanları yanıltmayın yanlış kullanımlara sevk etmeyin lütfen
    tabii kide volan ya da krank mili zarar görmüyor ama klima kasnağınız devir yüksekse aniden devreye girince zarar görme riski var bunu hem benim usta söyler hem benim makina yüksek mühendisi olan biladerim yani parçada ucuz değil hani 400 lerden başlar ayrıca değişimi için trigeri söküyorlar zincirde promlem değilde kayışta esneme yaptıysa onuda değiştirmrk gerekiyor deniyor. Saatte 70 km. üzerinde gidiliyorsa boşa atıp ya da debriyaja basıp açmakta büyük fayda var yani bizim ustanın özel sevise yazın gelen araçların yarısına yakını bu meseleden oluyor.

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

Alıntı fawori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tabii kide volan ya da krank mili zarar görmüyor ama klima kasnağınız devir yüksekse aniden devreye girince zarar görme riski var bunu hem benim usta söyler hem benim makina yüksek mühendisi olan biladerim yani parçada ucuz değil hani 400 lerden başlar ayrıca değişimi için trigeri söküyorlar zincirde promlem değilde kayışta esneme yaptıysa onuda değiştirmrk gerekiyor deniyor. Saatte 70 km. üzerinde gidiliyorsa boşa atıp ya da debriyaja basıp açmakta büyük fayda var yani bizim ustanın özel sevise yazın gelen araçların yarısına yakını bu meseleden oluyor.
    klima kasnağı orjinal sanayide taktırdım işçilik dahil 80 liramı ne vermiştim...

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

.
    Konu ugurozer tarafından (10/01/2012 Saat 16:02 ) değiştirilmiştir.

Tuncay Tuncay
    destekmerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Klima konusunda benim de şöyle bir şikayetim var; klima açıkken araç park halinde iken titreme oluyor. Bu konuda şikayeti olupta teknik destek alan oldu mu? Bii servise mi uğrasak yoksa?

atila semerci aveo ltz 95 hp
    atila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 92

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım klima sen tuşa bastığın zaman sürekli çalışıyor değil zaten sürekli olarak güneşin ısıtmasından aldığı değerlere göre devreye girip devreden çıkıyor, bunu hondada bariz bir şekilde anlayabiliyorum aracı 11 senedir kullanıyorum dedğin gibi birşey olsaydı çoktan elime almıştım yok öyle birşey
    surekli calismiyor,devreye girip cikiyor diyorsunuz.manuel ve otomatik iki tip klimada devreye girip cikiyormu.

volkan kolur
    zoomes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 20

Valla otobanda 4000-5000 devirdeyken klimayı devreye alıp çıkarırdım ibre 160-170,motor 1.4 77 hp linea,ne klimaya bişi oldu nede motora aracı 0 km 150000 km e kadar kullandım,hiçte bişi olmadı Muğla milasta yaşıyorum klimayı hiç boşta iken devreye almadım hiçte birşey olmuyor şehir efsanesi gibi geliyor bunlar bana,aracın muhakkak koruması vardır yoksa 5000 devirde klima devreye girerse dişli vb bir parça vardır muhakkak dağıtması lazım ama dağıtmıyor mühendislik ilerledi baya klima kasnağı yada kompresörünü koruyacak bir sistem muhakkak vardır,kullanma kılavuzundada yazardı ayrıca bu kadar hayati bir konu olsa.
    Konu zoomes tarafından (08/08/2011 Saat 13:17 ) değiştirilmiştir.

Muharrem AYTÜRK
    fraust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

Şehir içinde pek kullanmam ama şehir dışında sürekli aarım ve mümkünse kapamam;

Dİyelim ki 110 sabit hızla gidiyorum...
    klimayı açarım ve istediğim seviyeye getiririm...
    bu sırada aracın devri ve hızı düşer...
    örneğin hız 90 a kadar geriler...
    işte o noktadan sonra araca fazla yüklenmem, ayağımın altında yumurta varmış gibi gaza basarım...
    Ya kendine bir yol seçmelisin, ya da kendi çizdiğin yoldan gitmelisin!..

Engin Tan
    engincantan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65
    Edilen teşekkür: 155

Alıntı Serbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne olursa olsun 1.3 fındıkların kliması şu nemli ankara sıcağında pek faydası olmuyor ne yazıkki ne zamanki 45 dk aralıksız çalışır aracın içi öyle serinlemeye başlıyor.
    çok şaşırdım!!! benım aracaım evo ve mersın gıbı nemlı ve sıcak ortamda sadece 3 dakıkada buz gıbı yapıyor!!! ankarada sanırım 1 dakıka surer..

aşkın oğuz
    askin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    37 .. 777
    Edilen teşekkür: 63

2300 km yol yaptım. geçtiğimiz iki hafta boyunca 2300 km yol yaptım, klimada açıktı. ibre 3000 civarı kullandım, hiçbir sıkıntı olmadı. bence böyle şeylere takılı kalmayın. aracınızın tadını çıkarın..

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Utku Bilen
    FPT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 37

Soğutmayı falan geçtimde arabada klimayı açınca resmen kendinden geçiyor. Yerinden kalkmıyor gaz tepkisini çok etkiliyor bide artan ses falan çok itici bir durum

Sayfa 2/2 İlkİlk 12