Sayfa 2/2 İlkİlk 12
40 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Araç fiyatları hakkında

volkan kolur
    zoomes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 20

Forumda yazan arkadaşların bir kısmında sene sonu beklenmeli bu fiyatlardan araç alınmaz kanısı mevcuttu,bu saaten sonra gerçekten alınmaz,yıl sonunu beklemenin fiyatlar anlamında bir avantajı olacağını zannetmiyorum

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Konu

Alıntı zoomes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumda yazan arkadaşların bir kısmında sene sonu beklenmeli bu fiyatlardan araç alınmaz kanısı mevcuttu,bu saaten sonra gerçekten alınmaz,yıl sonunu beklemenin fiyatlar anlamında bir avantajı olacağını zannetmiyorum
    Mrb, neye dayanarak bu yorumu yaptınız açıklayabilir misiniz ?

Cem *
    Realtime xnode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 268

Punto'ya 42 milyar verilir mi ya.. BMW mi alıyoruz
    Beneficium accipere libertatem est vendere

EMRULLAH AKCA
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095

Konu

Alıntı xnode Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Punto'ya 42 milyar verilir mi ya.. BMW mi alıyoruz
    42 vermedik ki 34 BİN e standart olarak sipariş ettiğimiz araç şu anda 42 olmuş , bu da bizim şansımız

Ayrıca 42 Bine sıfır, dizel , otomatik bmw alabiliyorsan hemen satıyorum !!!
    Konu akca37 tarafından (02/08/2011 Saat 14:03 ) değiştirilmiştir. Sebep: konu mesajı ilavesi

5. Bu mesajı için 2 kişi akca37'ye teşekkür etti:

volkan kolur
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı akca37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mrb, neye dayanarak bu yorumu yaptınız açıklayabilir misiniz ?
    Euro nun hali ortada indirim olacaksa bile kasımda zam yapıp aralıkta sembolik bir düşüş yaparlar yoksa reel anlamda bir indirim çok zor,ben daha hiç öylesi bir indirime denk gelmedim açıkçası.Demek istediğim hiçbir zaman aracın yıl sonu fiyatı ondan 7 - 8 ay öncesi fiyatından daha düşük olacak şeklide indirim yapılmaz.Yada 500-1000 lira gibi bir indirim yapılır oda son 3-5 ayda gelen zammı amorti bile etmez saygılar.

EMRULLAH AKCA
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095

Konu

Alıntı zoomes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Euro nun hali ortada indirim olacaksa bile kasımda zam yapıp aralıkta sembolik bir düşüş yaparlar yoksa reel anlamda bir indirim çok zor,ben daha hiç öylesi bir indirime denk gelmedim açıkçası.Demek istediğim hiçbir zaman aracın yıl sonu fiyatı ondan 7 - 8 ay öncesi fiyatından daha düşük olacak şeklide indirim yapılmaz.Yada 500-1000 lira gibi bir indirim yapılır oda son 3-5 ayda gelen zammı amorti bile etmez saygılar.
    Anladım haklısın üstad, ama şunu düşünüyorum yani mesela dualogic evo o kadar çok fırladıki yani aylar sonra ölü sezonda bu fiyata satmaları biraz zor, şu anda gerek kurların yüksek oluşu gerekse aracın tutuşundan dolayı fiyatlar iyice kabardı, bilmiyorum nolcak görücez nasip olursa...saygılar

Cem *
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Alıntı akca37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    42 vermedik ki 34 BİN e standart olarak sipariş ettiğimiz araç şu anda 42 olmuş , bu da bizim şansımız

Ayrıca 42 Bine sıfır, dizel , otomatik bmw alabiliyorsan hemen satıyorum !!!
    Zaten neden verdiniz demedik, verilmez dedik Benim gözümde FIAT 18.000-27.000 fiyat aralığında olan bir araç. Bunun üzeri FIAT para kaybı bence. Avrupada sıfırını 10.000€ a satıyorlar...

volkan kolur
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Beyaz

Ama bu durum B sınıfı tabir edilen punto-fiesta-clio-c3 vb grubundaki araçları vuruyor maalesef,bir üst c sınıfı ile aralarında çok cüzi farklar var,bu hep de böyle olmuştu,fiyat boyut oranında her zaman c sınıfı b sınıfını ezmiştir,ama dediğim gibi bu durum puntoya has bir durum değil tüm b sınıfına özgü bir durum,bugün titanium 95 hp fiesta da 40 bin barajını geçmiş durumda,90hp lik c3 te 40 bin barajını devirdi

selçuk öz
    16BBZ66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66
    Edilen teşekkür: 23

Zaten neden verdiniz demedik, verilmez dedik Benim gözümde FIAT 18.000-27.000 fiyat aralığında olan bir araç. Bunun üzeri FIAT para kaybı bence. Avrupada sıfırını 10.000€ a satıyorlar...
    avrupada vergiler ne oranda ve diğer marka araçları ne kadara satıyorlar bunu belirtmeden fiat bu kadar eder demek yanlış bence opel corsanın en boşuna 41milyar demişti bana bayi ben puntonun şu an itibariyle satılan en fulünü 33500 e almıştım ikisindede aynı motor var diye biliyorum belki sağlamlık falan filan daha iyidir ama 41 milyarlık arabada skydome bile yoktu ve bana göre opel corsanın en boşuna binmektense evo skydome lu falan almak daha mantıklı gibi geliyor fiyatlar tüm markalarda böyle kısacası

Ender Süvari
    enderfikret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 10

Alıntı rodopian16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    42 bin liraya yurt dışında 2 yaşında dizel x3 bmv alınıyor...vergi diye kanımızı canımızı alacaklar...
    Şu anda 318 BMW 2009 model 80 bin TL, artık siz karar verin hangisini alacağınıza...

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

evo fire 77 fire S&S dynamic'in Almanyada başlangıç fiyatı şuan 14.750 euro, yani 36.000 tl gibi bir rakam yapıyor arkadaşım. bizde 33,220 tl'ye yükselmiş. bencede Türkiye için yüksek bir rakam.
    anlayamadığım aracını madem bu kadar değersiz görüyorsun neden biniyorsun o zaman.istediğin markayı seçmeye özgürsün.

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

arkadaşlar xnode (Cem) arkadaşımıza yüklenmeyin yani 42.000 küsür TL. bende olsa çok para yaw punto için tamam hepsi pahalı ama 2. el c segmenti temiz bir araç bakarım keyfini sürerim. Benim bilader önümüzdeki aylarda Kanada'ya yerleşecek orada 2. el 2004 model bmw ler 5-6 bin dolar civarı bize göre bedava

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı taneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evo fire 77 fire S&S dynamic'in Almanyada başlangıç fiyatı şuan 14.750 euro, yani 36.000 tl gibi bir rakam yapıyor arkadaşım. bizde 33,220 tl'ye yükselmiş. bencede Türkiye için yüksek bir rakam.
    anlayamadığım aracını madem bu kadar değersiz görüyorsun neden biniyorsun o zaman.istediğin markayı seçmeye özgürsün.
    çapraz kur hesabınıza bayıldım, sizin hesabınıza göre Türkiye'de 629.96 tl olan net asgari ücret Almanya'da da 256 euro olması lazım.

alım gücüne göre şöyle düşünün bizdeki 14.750 tl Almanya için 14,750 euroysa ?

EMRULLAH AKCA
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095

Konu

İyisin güzelsin Cem ama biliyosun biz isteyerek vermiyoruz, devlet % 55 vergi alınca araç fiyatları bu dediğin rakamların iki katına çıkıyor 42000- (42000*0,55)=42000-23100=18.900 TL bak demekki bu kadar vergi olmasa full dualogic evo 18900 hadi bayi 1100 kar etsin 20 bine alıcaz demekki

Oğuzhan Öztürk
    oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 33

Arkadaşlar benim şöyle bir tezim var eskiden temmuzda aldığın araba model yılı yeni yıl oluyordu (yani şuan için 2012) bildiğim kadarıyla artık 01 ağustos ayı itibariyle üretilen araçlar 2012 model olacak. Bence fiyatları iyice şişirdiler ki elde kalan 2011 modelleri satarken bak 5000 lira ucuza veriyoruz izlenimi yaratacaklar... Yoksa kimse o kadar para verip bu arabaları almaz...

EMRULLAH AKCA
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095

Alıntı oguzhan06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim şöyle bir tezim var eskiden temmuzda aldığın araba model yılı yeni yıl oluyordu (yani şuan için 2012) bildiğim kadarıyla artık 01 ağustos ayı itibariyle üretilen araçlar 2012 model olacak. Bence fiyatları iyice şişirdiler ki elde kalan 2011 modelleri satarken bak 5000 lira ucuza veriyoruz izlenimi yaratacaklar... Yoksa kimse o kadar para verip bu arabaları almaz...
    +1 Olabilir, önceki stokları eritirken biryandan da yeni araçları stokluyorlar olabilir...

Cem *
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Alıntı taneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Demek ki yukarıda yazdığımı okumamışsın, çünkü ben kullandığım aracıma 42.000 TL vermedim, o yüzden 42.000 TL verecek olsam ya gider C segmentinden bir araç alırım ya da ikinci el bir BMW filan alırım.

Bundan önceki araçlarım da Mercedes,BMW ve WV'ydi. İlk kez FIAT bir aracım oluyor ve bunu da ufak bir araç olsun, TR'de fazla kalmadığımdan ve fazlaca kullanamadığım araca ödemek istemediğim vergi + kullandığımdaki yakıt tasarrufu için aldım. Yoksa Berlin'de garajda 279bg BMW 5.30 SensoDrive aracım var

Şudur kendisi..

Konu xnode tarafından (05/08/2011 Saat 13:01 ) değiştirilmiştir.

murat erdogan
    hartomat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Renault ağustosta indirim yaptı Symbol Expression 1.5 dCi 85 bg 33750 liradan 33300 liraya düştü. Şubat ayında 95 beygir evonun liste fiyatı 35000 tlydi. Pazarlıkla 33.500 e bırakmışlardı ama param olmadığı için alamamıştım. Aralıkta aynı fiyattan alırım derken araç liste fiyatı 42.000 oldu. bu gidişle aralıkta iyi bir pazarlıkla 37-38 seviyesinde anca alınır gibi...

Hakan CAN
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı Hutne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çapraz kur hesabınıza bayıldım, sizin hesabınıza göre Türkiye'de 629.96 tl olan net asgari ücret Almanya'da da 256 euro olması lazım.

alım gücüne göre şöyle düşünün bizdeki 14.750 tl Almanya için 14,750 euroysa ?
    arkadaşım biz burada iki ülke vatandaşlarının satınalma güçlerini tartışmıyoruz, fiyatları karşılaştırıyoruz.bak ne yazmışım (Türkiye için yüksek fiyat)
    senin sözüne göre fiat'a söyleyelimde ,fiyatları ülkelerin satınalma güçlerine göre ayarlasınlar,herhalde afrikanın geri kalmış ülkelerine 200-300 euro gibi bir rakam olur.

Hakan CAN
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah

Demek ki yukarıda yazdığımı okumamışsın, çünkü ben kullandığım aracıma 42.000 TL vermedim, o yüzden 42.000 TL verecek olsam ya gider C segmentinden bir araç alırım ya da ikinci el bir BMW filan alırım.

Bundan önceki araçlarım da Mercedes,BMW ve WV'ydi. İlk kez FIAT bir aracım oluyor ve bunu da ufak bir araç olsun, TR'de fazla kalmadığımdan ve fazlaca kullanamadığım araca ödemek istemediğim vergi + kullandığımdaki yakıt tasarrufu için aldım. Yoksa Berlin'de garajda 279bg BMW 5.30 SensoDrive aracım var

Şudur kendisi..

pardon cem,düşüncemiz ortak.
    vergi yükü,yakıt ve bakım mmaliyetleri bizleri ikinci el bu araçlardan uzak durmamıza neden oluyor.
    Türkiye'de hesaplar hep tasarruf üzerine.ama daha öncede belirtmiştim, b segment araç fiyatlarındaki artış oldukça abartılı, bunda en büyük etkende kur artışı.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 2/2 İlkİlk 12