16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Muayeneyi geçtim ama bir sorum var ?

Serhat G
    eskibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 62

Standart Muayeneyi geçtim ama bir sorum var ?

Muayeneden hafif kusurlu olarak geçtim fakat kusur sebeplerine baktığımda klasik far problemlerinin yanı sıra "aks mili yağ kaçakları" diye bir ibare var.
    Bu ciddi bir problem midir acaba sebebi nedir ?

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

yağ kaçağı:motordan bir yerden damlayıp hortumların üzerinde felan kaldıysa altından bakınca gözüktüğü için yazmışlardır.

aks milini bilmiyorum

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Evet bu konu ile bam telime bastınız...TÜV ler oluşturuldu hemen ardından alt yapısı olmadan görevlerine başladılar kısa süreli kurslar falan filan derken hayatımızın birer parçası oldular araçları olanlar için...Buraya kadar böyle geldiler. 2004 model megane II ile girdim arka cam sileceğinin su fışkırtıcısı çalışmadı ve geçemedim gittim baktılar davlumbazın içindeki kapak düşünce oradan yağmurda içine çamur almış o da git sen bizim silecek motorunu durdur neyse olabilir...sonra motor numarası karter bağlantısı sökülemeden okunmuyo meganın adam göremiyo doğal olarak hafif kusur yazılıyo birde üzerine gelipte bunun motor numarası nerede yazıyo diye soran 3 tane TÜV görünce haliyle cinler tepeye çıktılar araçlarımıza güvenli diye belge veren ya da olanları hafif kusur diye yazarak başından savuşturan tüv de çalışanların bırakan becerilerinin olmasını bilgilerinin noksan olması beni çıldırtıyor...Motoruda yıkatıp güzelce götürseydin o kusur olmayacaktı...Eskiden düğün ya da yola çıkılacaksa araç yıkanır bakım yapılır gidilirdi şimdi bu gruba birde muayene günüde eklendi o gün gelince gelinlik araç gibi git bak tüv e müs gibi çıkar araç evet şimdi bende şunu soruyorum bu gerçekten böyle mi olmalıydı...

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

AKİF CEYLANER
    #radyasyon alanı# macsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 284

Alıntı ecosi26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet bu konu ile bam telime bastınız...TÜV ler oluşturuldu hemen ardından alt yapısı olmadan görevlerine başladılar kısa süreli kurslar falan filan derken hayatımızın birer parçası oldular araçları olanlar için...Buraya kadar böyle geldiler. 2004 model megane II ile girdim arka cam sileceğinin su fışkırtıcısı çalışmadı ve geçemedim gittim baktılar davlumbazın içindeki kapak düşünce oradan yağmurda içine çamur almış o da git sen bizim silecek motorunu durdur neyse olabilir...sonra motor numarası karter bağlantısı sökülemeden okunmuyo meganın adam göremiyo doğal olarak hafif kusur yazılıyo birde üzerine gelipte bunun motor numarası nerede yazıyo diye soran 3 tane TÜV görünce haliyle cinler tepeye çıktılar araçlarımıza güvenli diye belge veren ya da olanları hafif kusur diye yazarak başından savuşturan tüv de çalışanların bırakan becerilerinin olmasını bilgilerinin noksan olması beni çıldırtıyor...Motoruda yıkatıp güzelce götürseydin o kusur olmayacaktı...Eskiden düğün ya da yola çıkılacaksa araç yıkanır bakım yapılır gidilirdi şimdi bu gruba birde muayene günüde eklendi o gün gelince gelinlik araç gibi git bak tüv e müs gibi çıkar araç evet şimdi bende şunu soruyorum bu gerçekten böyle mi olmalıydı...
    katılıyorum. gecen hafta babamın 94 model ford eskortu sokcaktık,babam olayı bildiği için, iç-dış ve motor yıkama yaptık, ona rağmen şanzımandan yag akıtıyor diye hafif kusurlu geçtik. ayrıca cevremde far ayarına takılmadan gecen kımse görmedim yav

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Bu hafta bende muayeneye giricem bakalım ne olacak..
    BY Turbo SPORT 150 HP

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sercan YILMAZ
    kitanotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 51

bu far olayı nedır arkadaslar bıraz bılgı verırmısınız, cumartesı bende muayeneye gırıyorum...

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

Alıntı kitanotr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu far olayı nedır arkadaslar bıraz bılgı verırmısınız, cumartesı bende muayeneye gırıyorum...
    far ayarı sorunsalı farları ne kadarda ayarlatsanız hafif kusur yazıyorlar sorun olmuyor muayeneden geçiyorsunuz

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat G
    eskibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 62

Doğru ben yıkatmadım aracı muayeneye giderken Benim sorunum orada yazıp yazmaması değil onu zaten önemsemiyorum. Önemsediğim kısım bir problem oluşturup oluşturmayacağı

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

akıs keçesinden terletme vardır yaptırırsanız iyi olur arabanın altı cam gibi olur

AYTEK KORKMAZ
    aytek06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 108

Ben muayeneye girdiğimde banada bir sürü hafif kusur yazdılar.Farlarda onlardan biri.Ayarsız ve şiddeti azmış ama önemsemedm pek

ycl bcr
    cakalsari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 21

yag kacagı sanzımandan ufak bı kacak yada aks koruklerınde patlak varsa yazılmıs bı ıbaredır far ayarıda hakıkıatten ne kadar ayarlatırsan ayarlat gecilmiyor bencede bunlar pek onemlı kusur degıl kanımca motor numarası olayına gelıncede yenı model arabaların motor numarası cok nadır gozuken yerde gorulmeyuıp kusur yazılması gayet normal

@ kutu, KAPALI
    kartal gol gol gol kralcarsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 28

bu muayene sonuç raporunun basıldığı kağıt orjinalinde "farlar ayarsız" ibaresi ile üretiliyor galiba .. fiat servisinde ayarlatıp gittim yine ayarsız raporu aldım, maşallah bu ülkede yapılan her işte olduğu gibi bu işte de üst seviyede bir standart tutturulmuş ..
    Chegamos p´ra sentir a força
    Seremos suor na tua camiseta
    BEŞİKTAŞ tamos prontos para morrer
    Por Você ...

Sercan YILMAZ
    kitanotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 51

Far olayı hakikaten ilginçmiş...

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

kavaklıderede ayarlatınca kusur musur kalmadı farlarda
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

dun ikinci muayeneme girdim, 2 yil onceki ilk muayenede orjinal farlar varken kusurlu gecmistim, ikinci muayenede yeni takilan mercekli farlarla yine kusur yazarlar derken, ilginctir kusursuz cikti

ilk muayenede ayni cam filmine bir sey dememislerdi, ikinci muayenede cam filminden hafif kusurlu yazdi.

tuv turk muayene istasyonlarinda muayeneden muayeneye degisik tutum sergiliyorlar, hala tam bir standarti yakalayabilmis degiller.

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

Cemal KÖYLÜOĞLU
    C(C)K cck1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 570

Alıntı erdiyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dun ikinci muayeneme girdim, 2 yil onceki ilk muayenede orjinal farlar varken kusurlu gecmistim, ikinci muayenede yeni takilan mercekli farlarla yine kusur yazarlar derken, ilginctir kusursuz cikti

ilk muayenede ayni cam filmine bir sey dememislerdi, ikinci muayenede cam filminden hafif kusurlu yazdi.

tuv turk muayene istasyonlarinda muayeneden muayeneye degisik tutum sergiliyorlar, hala tam bir standarti yakalayabilmis degiller.

Anladığım kadarıyla bölgeden bölgeyede değişiyor... tutumları farklılık gösteriyor...