Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
52 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Fire motora ekonomik diyenler

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Bence multiair ile fire karşılaştırması daha saçma olmuş.Sonuçta gp da multiair hiç kullanılmadı.Evo ile kıyaslarsanız o zaman size hak veririm ama şu da var bütçeye göre fire da mantıklı bir seçim.Tasarruf için alınacaksa da mjet en mantıklı seçim.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

.
    Konu ugurozer tarafından (10/01/2012 Saat 16:08 ) değiştirilmiştir.

Serhat Sağlam
    diesel32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 190

Alıntı krm1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence multiair ile fire karşılaştırması daha saçma olmuş.Sonuçta gp da multiair hiç kullanılmadı.Evo ile kıyaslarsanız o zaman size hak veririm ama şu da var bütçeye göre fire da mantıklı bir seçim.Tasarruf için alınacaksa da mjet en mantıklı seçim.
    ikisi de benzinli, aynı hacimli ve fiat üretimi olan motorları kıyaslamak bence hiçte saçmalık değil... bütçe tabiki farklı bir olay ancak ben yakıt konusunu kıyasladım fiyatlarını değil...
    ifadelerimde gp lafı da geçmedi zaten amacım fire ile multiair'i kıyaslamaktı...

kerem *
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

O zaman aynı hacimdeki unodaki 1.4 lük tek nokta enjeksiyonlu motoru kıyaslayalım.Sonuçta otomotivde teknoloji geliştikçe yüksek performansı düşük tüketimle verme prensibiyle araçlar ve motorlar geliştiriliyor.Multiair tabiki hem tüketim hem performans yönünden üstün.Sanırım kimse aksini iddia etmez.Tercihlerde alırkenki ekonomi öne çıkıyor.Bundan dolayı 2 motorun kıyaslaması bana garip geliyor.

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Serhat Sağlam
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

O zaman aynı hacimdeki unodaki 1.4 lük tek nokta enjeksiyonlu motoru kıyaslayalım.Sonuçta otomotivde teknoloji geliştikçe yüksek performansı düşük tüketimle verme prensibiyle araçlar ve motorlar geliştiriliyor.Multiair tabiki hem tüketim hem performans yönünden üstün.Sanırım kimse aksini iddia etmez.Tercihlerde alırkenki ekonomi öne çıkıyor.Bundan dolayı 2 motorun kıyaslaması bana garip geliyor.
    o kadar kıyaslama tabiki olmaz... aralarında kaç sene var... siz farklı yorumladınız sanırım, sıfır araç alırken fire ile multiair arasında kalmış insanlara bilgi olsun diye paylaşım yaptım... bütçe, ekonomi, performans kimin ne ihtiyacı varsa seçsin kullansın tabiki... multiair'de ekonomik bir motor fire kadar bunu belirtmek ve forumda multiair'in yakıtı ile ilgili fazla bilgi olmadığından paylaşım yaptım

kerem *
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Tabi fire ile multiar arasında maddi imkanı da olup seçim yapanlara tavsiye kesinlikle multiair.
    Onda hemfikiriz

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

gayet iyi...
    Keyif BMW'Dir...

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Güzel değerler...

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

multi air çok güzel bir motor.. multiair in önceki versiyonu olan starjet le de çok rahat bu değerler alınıyor.. Çorlu istanbul arasını ortalama 4.5-5.5 arası yakarak alıyorum.. Saat 4 te çorludan çıkıyorum 5 te mahmutbey gişeler trafiği akabinde köprü trafiği ve ortalama 5 lt den az yaktığımı söylediğimde kimseyi inandıramıyorum.. öyle aşırı yavaşta gitmiorum..90-120 arası.. (ki şehir içi trafiğin en yoğun olduğu saatlerden bahsediyorum) bu değerde çok rahat daha da aşağı çekilir..
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

Levent TAŞKIRAN
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. leventt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 18

ortalama 41 km hızla gitmişsin kardeş... arabamı seni götürdü sen mi arabayı götürdün anlamadım ben...

Serhat Sağlam
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı leventt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ortalama 41 km hızla gitmişsin kardeş... arabamı seni götürdü sen mi arabayı götürdün anlamadım ben...
    nerdeyse 1 dakikalık trafik ışıkları var bazı yerlerde... tabiki yol gitmeyince zaman işliyor ve ortalama haliyle düşüyor... dediğim gibi yaklaşık %30 u ş.içi trafiğinde kullandım...

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Ben dizel evoyu karışıkta 5.1 lt/100 km nin altına düşüremedim şehir içi ve dışı her günde organizeye gidip gelerek eskişehirli olanlar bilir trafikte öyle pek sıkışık olmaz istanbula göre tabiki...Bana kalırsa aracın bilgi ekranı ile benzin lt fyatı ile mukayese yapmayın depo göstergesine bakılırsa baya bir benziniz var yanlış anlaşılmazsa yazmak isterim, ben depoda ışık yandıktan sonra mazot alır aldığım kadarını ne kadar km de yakar ona bakarım bu şekilde sayaçları sıfırlayın aynı km de bi daha bakın daha çok gösterecektir ben çok denedimde oradan biliyorum...Bunun yanında kullanım tekniğide çok önemli tabiki gönlümden geçen de şudur inşallah herkes az yaksın sürat yapmasın yaşamak güzellll...

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

Eğer aradaki fark sadece beygir ve iç mekan için veriliyorsa benim dediğim daha mantıklı
    Ama fiyat fayda oranı düşünülürse fire mantıklı bir seçim.Eğer imkan varsa t jet veya 90 bg mjet tabiki tercih edilir.
    eski bi t-jet kullanıcısı olarak katılmamak elde deil

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

serhat bey güzel yorum yapmişsiniz ama 2000 tl fiat farkı ve multilair motorlarda dualogic şanzıman opsiyonunun olmadiği gerçeğini unutmuşsunuzz
    saka biryana dualogic multilair olsa tercih edilebilirdi ama şöyle bir gerçek de var aracı 2 yıl kullansak ayda 2000/24ay = ayda 83tl artı maliyet demek(multi-fire arası fark)
    ayda 1,5 depo-2depo kullanan sürücüler için değmez(yakıt tasarufu ile ilgili)
    ama eğer kayda değer bir performans farkı varsa tabi ki 2000 tl nin lafı olmaz

Serhat Sağlam
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı since1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    serhat bey güzel yorum yapmişsiniz ama 2000 tl fiat farkı ve multilair motorlarda dualogic şanzıman opsiyonunun olmadiği gerçeğini unutmuşsunuzz
    saka biryana dualogic multilair olsa tercih edilebilirdi ama şöyle bir gerçek de var aracı 2 yıl kullansak ayda 2000/24ay = ayda 83tl artı maliyet demek(multi-fire arası fark)
    ayda 1,5 depo-2depo kullanan sürücüler için değmez(yakıt tasarufu ile ilgili)
    ama eğer kayda değer bir performans farkı varsa tabi ki 2000 tl nin lafı olmaz
    ben dualogic gibi yarı otomatik şanzımanlara karşıyım... çift kavramalı bi otomatik olsa tamam derim... tabi bide yılların verdiği düz vites kullanma alışkanlığı var...
    bence güzel bir performansı var... ş.dışında rahatlıkla yüksek hızlara çıkabiliyorsun...

he bu arada ekliyim kışlık yakıt ortalamam (güzergah değişti birde kısa mesafe yapıyorum artık) 7.2 litre/100 km...
    Konu diesel32 tarafından (24/01/2012 Saat 11:19 ) değiştirilmiştir. Sebep: yakıt ortalama

Mehmet Erduru
    RedLine effect1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 396

Çok güzel değerler arkadaşlar araçlarımızın kıymetini bilelim, multiair de firede yeterince ekonomik araçlar, fiatın yaptığı en güzel şey verimli motorları zaten.. Ama ben t-jet imle bile o değerleri ,görebiliyorum sakin kullanımda tabi.. T-jet kullananlar bilir..

ali yavuz
    Adana İl Başkanı rockforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 230

Alıntı effect1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel değerler arkadaşlar araçlarımızın kıymetini bilelim, multiair de firede yeterince ekonomik araçlar, fiatın yaptığı en güzel şey verimli motorları zaten.. Ama ben t-jet imle bile o değerleri ,görebiliyorum sakin kullanımda tabi.. T-jet kullananlar bilir..
    evet hatta resim bile çektim ilk resim yola çıktığımda km ye dikkat 47254 2. resim 47265 11 km 80 km..s hızla kastım sonrası malum...

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Alıntı rockforever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet hatta resim bile çektim ilk resim yola çıktığımda km ye dikkat 47254 2. resim 47265 11 km 80 km..s hızla kastım sonrası malum...

süper ya ne gerek var dizele dedirtecek bir oran

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

düz yol rekorum fiorino 75 bg 6 ilEri tiptronik 6 cı vites devir saati 2000d /dak ortalama hız 110km/h anlık değer 3.6lt

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

ali yavuz
    Adana İl Başkanı rockforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 230

sanırım t jet en az tüketim rekoru bende

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon