Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
68 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: punto evo ya ikna edin beni :)

Selçuk DOĞAN
    k0d3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 86

Alıntı EvoKoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 8v 77 hp fire punto evolar 4 kişilik bir aile ve yokuşlarda kullanılacaksa baya bi yetersiz kalıcaktır

1.3 16v 75 yada 95 hp dualogic evo yu kesinlikle tavsiye ediyorum.. ekonomi ve performans bu kadar uyumlu olabilir
    imza
    evo evo..

güneş akbulut
    jrgakbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 91

bendde 95lik dualogic kullaniyorum ama benim kendi gorusum 77 hp çok az gibi geliyor bana 95lik gayet rahat arkadaslarin ddgi gibi istedgin zaman manuele alip dusurebilirsin hatta triptrnic şeklindede kllanabilirsin manuele almadan vites dusurebilirsin fakat 77 hp kullanmadgim ve arasinda tahminimce fark olcagini dusuncegimden aklini kariştirmak istemem ama fiata bakiş açilari bazılarinin hala şahin gibi fakat punto evo italyada uretiliyor bu arada araclar ordan geliyor onuda sormustun galiba

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Gardaş bütçen varsa tam otamatik araç al derim şahsen. DSG 6 vites dışında şu anki triptonikler çok da tatmin edici değil. İlla tiptronik alcam diyorsan motorü güçlü birşeyler al. 1.4 motor zayıf..
    Kıyaslama olarak arkadaşımda astra 115 hp classic hb 3 var yokuş filan tanımıyor araç her türlü gidiyor., daha oturaklı vs...Dualogic seni ağlatır yokuşlarda haberin olsun.
    Diğer yandan astra easytronik sahibindenden araştır 30-35 arası 2. eli. Grande dualogic 18-22 arası gidiyor arada çok fiyat farkı var. Sıfır astra 38 lira evo 32 lira. Ben olsam aradaki farkı verebilecek bütçem varsa sıfır astra alırım her türlü..ya da bravo..

Yine de diyorum evo dynamic dualogic paket 4 yıl garantili alırsan gayet konforlu bir aracın olur.. fazla performans beklentin yoksa paşa paşa binersn
    Konu reddragon tarafından (12/07/2011 Saat 23:45 ) değiştirilmiştir.

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

donanım olarak kesinlikle Dynamic paket Fiat ın sitesine girip Punto Evonun donanım tablosu diğer markalardan farkını gösteriyor , Active modeli bile sınıfındaki diğer baz modellere göre dolu bi araç.. bana göre Punto (Grande-Evo fark etmez) anlatılmaz yaşanır bir araç oldu
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

Hakan Kayra
    cunsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 14

Alıntı ealkan87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kafam işte cok karısıyor.. az önce bir arkadaş dualogic tavsiye etmiyorum dedi.. siz baska birşey söylüyorsunuz bütün gün forumlarda abondane oluyorum siz memnunmusunuz aracınızdan acaba? sizce performans olarak polo 2006 1,4 tam otomatik 70hp bir aractan daha düşük degildir dimi performansı :s
    Vallahi Erdem arkadaşım, araba ve performans değerlendirmesi kişiden kişiye değişmez fakat tatmin olma meselesi değişebilir Benim önceki arabam 2000 Tempra'ydı, uçar giderdim her yere ama bir o kadar da gaz ve benzin parası giderdi cebimden, hem de öyle böyle değil Hem yakıt tasarrufu, hem donanım bolluğu, hem de görünüşüyle tercihim Evo oldu..Eşimden dolayı da dualogic tercih ettim ve inanılmaz bir şekilde tatmin oldum diyebilirim..Araç 6 litre civarı yakıyor benzini, çok ekonomik bir araç diyebilirim..Araç performansını yakıtla ilişkilendirmek gerekiyor bana kalırsa..Yani sen uçup gitmek istersen, cebindeki paralar da uçup gidecek Donanım, dış ve iç görünüş, tasarruf ve konfor arıyorsan eğer, bu aracı ciddi ciddi düşün derim ben..Test sürüşüne çıkmanız daha faydalı olacaktır..Dediğim gibi kişiden kişiye değişebilir tatminkarlık Saygılar..
    Konu Scottie tarafından (13/07/2011 Saat 00:06 ) değiştirilmiştir.

Erdem ALKAN
    ealkan87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

teşekkürler swimmer_tr.. kesin daha az yakacaktır..

EvoKoray söylediginiz gibi o motor secenegi cok daha performanslı olacaktır ancak butce olarak o kadar fazla ya cıkamayacagımı birkez daha belirtiyorum.. yokuşlarda kullanmaktan kasıtsa 15-20 mt lik 2 tane ayrı ayrı yokuş.. yani devamlı olarak yokuş tırmanmayacagım aracla ki ayrıca bütün aile olarak 4 kişi araca binmemiz ayda 1 anca olur

Erdem ALKAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı cunsuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi Erdem arkadaşım, araba ve performans değerlendirmesi kişiden kişiye değişmez fakat tatmin olma meselesi değişebilir Benim önceki arabam 2000 Tempra'ydı, uçar giderdim her yere ama bir o kadar da gaz ve benzin parası giderdi cebimden, hem de öyle böyle değil Hem yakıt tasarrufu, hem donanım bolluğu, hem de görünüşüyle tercihim Evo oldu..Eşimden dolayı da dualogic tercih ettim ve inanılmaz bir şekilde tatmin oldum diyebilirim..Araç 6 litre civarı yakıyor benzini, çok ekonomik bir araç diyebilirim..Araç performansını yakıtla ilişkilendirmek gerekiyor bana kalırsa..Yani sen uçup gitmek istersen, cebindeki paralar da uçup gidecek Donanım, dış ve iç görünüş, tasarruf ve konfor arıyorsan eğer, bu aracı ciddi ciddi düşün derim ben..Test sürüşüne çıkmanız daha faydalı olacaktır..Dediğim gibi kişiden kişiye değişebilir tatminkarlık Saygılar..
    çok teşekkür ediyorum Hakan Bey. ben cok fazla birşey beklemiyorum zaten.. performans olarak öyle yuksek hızlarda gideyim falan gibi bir düşüncem yok ki dediginiz sekilde ne kadar performans o kadar para.. ve benzinin fiyatını da düşününce ülkemizde punto evo dualogic gibi araclar onplana cıkıyor. donanım ve goruntu olarakta cok iyi bir arac bence..

punto evo euro ncap testine girmişmiydi.. kaç yıldız aldı acaba ? güvenlik acısından saglam mı.. polo ile bircok taksici arkadasla mazimiz oldu.. ön tamponun sagdan soldan sürtmeler falan oldu ancak polo ya boyasnın kalkması haricinde hiçbirşey olmamıştı.. acaba punto evo bu konuda nasıl?

Selçuk DOĞAN
    k0d3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 86

Alıntı ealkan87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ediyorum Hakan Bey. ben cok fazla birşey beklemiyorum zaten.. performans olarak öyle yuksek hızlarda gideyim falan gibi bir düşüncem yok ki dediginiz sekilde ne kadar performans o kadar para.. ve benzinin fiyatını da düşününce ülkemizde punto evo dualogic gibi araclar onplana cıkıyor. donanım ve goruntu olarakta cok iyi bir arac bence..

punto evo euro ncap testine girmişmiydi.. kaç yıldız aldı acaba ? güvenlik acısından saglam mı.. polo ile bircok taksici arkadasla mazimiz oldu.. ön tamponun sagdan soldan sürtmeler falan oldu ancak polo ya boyasnın kalkması haricinde hiçbirşey olmamıştı.. acaba punto evo bu konuda nasıl?
    ncap ten 5 yıldızı var
    evo evo..

Erdem ALKAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı jrgakbulut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bendde 95lik dualogic kullaniyorum ama benim kendi gorusum 77 hp çok az gibi geliyor bana 95lik gayet rahat arkadaslarin ddgi gibi istedgin zaman manuele alip dusurebilirsin hatta triptrnic şeklindede kllanabilirsin manuele almadan vites dusurebilirsin fakat 77 hp kullanmadgim ve arasinda tahminimce fark olcagini dusuncegimden aklini kariştirmak istemem ama fiata bakiş açilari bazılarinin hala şahin gibi fakat punto evo italyada uretiliyor bu arada araclar ordan geliyor onuda sormustun galiba
    evet nerde uretildiginide sormustum buda önemliydi benim için teşekkürler yani ben daha önce 2001 renault clio rxt 16V kullanmıstım otomatik beygirini bilmiyorum. birde dedigim polo işte. o yuzden cok bir performans beklentim yok yada hayal kırıklıgına ugrayacak kadar iyi performanslı bir arac kullanmadım 77hp lik versiyonları bütce acısından bana uygun o yuzden onlara yoneldim tesekkurler tekrar.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erdem ALKAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

teşekkürler arkadaslar.. euro ncap testi ile ilgili bir link var mı 5 yıldız aldıgına dair. cok performans beklemiyorum ve aracım az yaksın donanım acısından beni memnun etsin istiyorum.. bu baglamda dynamic dualogic versiyonu one cıkıyor benim acımdan bütce olarakta.. opel corsa larada baktım easytronicler hakkında pek iyi şeyler söylemediklerini okudum.. donanım olarakta evo daha iyi sanırım

Ozgur Symnoglu
    ozgurse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 64

Alıntı birkaN61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vitesi sola çekip manuel moda alacaksınız, gaz fren tepkiniz değişmeyecek.

Sadece atıyorum vites 1deyse vites yükseltmek için vitesi yukarı ittireceksiniz, vitesi 2'den 1'e almak içinde bir kez geriye ittireceksiniz. Bu kadar basit hiç zorlanmazsınız

Nasılsa araçta debriyaj yok, sıkınti yok
    Unutmadan evoda vites tam tersi konumda çalışıyor. Yani vites yükseltmek için vitesi aşağıya , vites düşürmek içinse yukarı itmek gerekiyor

Erdem ALKAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ozgurse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Unutmadan evoda vites tam tersi konumda çalışıyor. Yani vites yükseltmek için vitesi aşağıya , vites düşürmek içinse yukarı itmek gerekiyor
    hele bi alalım da onu da ogreniriz

bu arada birşey soracagım.. ben polo mu 2007 de aldım 1 yasındaydı 25500 e almıstım gecen gun 23750 tl ye sattım. yani 4 yılda 2 bin tl kayıp oldu gibi birşey yeni kasası cıkmasına ragmen.. acaba şimdi alacagım 1,4hp dyn dualogic 77hp bir aracı 3-4 sene sonra kac tl kayıpla satarım ? asagı yukarı ?

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sanırım bu konuda punto evo almanız için en tatminkar referans almayı düşündüğünüz aracın test sürüş modelini veya kiralığını bulup evin etrafında bir kaç turlamanız. farklı bi bakış açıcısı getireyim dedim

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Dostum grande punto ve punto evolar İtalya da üretilip geliyor, tamamıyle ithal araç, benim bu 3. puntom, seni ikna edebilmem için benim avatar resmime bakman yeterli olur mu ? İyi günler...Alacaksanızda imkanınız var ise 95 lik alın güç konusunda asla tereddüt yaşamazsınız...

A CL
    muhammedçelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 37

Punto evo 1.3mjet düz vites ş.içi yakıt tüketimi 43.25LT*3.63TL=157TL/810km=19,4kr/km Yaz günü tabi klima dahil Karar verirken Multijet dizel alırsan diğerlerine göre yakıt için cebinden daha az para çıkacağını da hesaba katmalısın derim Görüntüsünden,Ferah ve şık iç aksamından bahsetmeye gerek bile yok derim

mehmet ali aykut
    egzo-evo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 KTS 45
    Edilen teşekkür: 437

düşündüğünüz punto evo araçta cam tavan (skydome) olacak mı?

güneş akbulut
    jrgakbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 91

bide bu arada dostum butceyle ilgili planlar yaptigina gore sunuda ilave edeyim ben yedek parça ve bakım fiyatları gayet iyi benimde daha once mercedes a serisi clk ve clio 1.4 privelege vardı hepsi otomatik clio ya gore bile yedek parça fiyatları gayet hesaplı benim gorusum

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erdem ALKAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

evet bir test sürüşi iyi gelecek sanırım ya cogu kişi mjet 95 hp diyor ancak bunu grande punto da alabilirim ama ben evo istiyorum.. daha cok hosuma gidiyor. bu motor gucsuzlugu yüzünden opel astra ların 2009 modellerine falan mı baksam yada baska modellere.. cok kötü olacaksa istedigim model almanın hiç bi anlamı yok gibi sanki.
    skydome olması ilana baglı 2. el alacagım cunku. denk gelirse neden olmasın tabi evet fiatın parcaları ve servis masraflarının da cok makul oldugunu biliyorum

ismail can
    bbsaaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

bende 1.3 multijet kullanıcısıyım gerçi daha 1 ay oldu aracı alalı ama şimdiye kadar hiç üzmedi 5 kişi de yolculuk yaptım bagaj doluda gittm ilk başlarda kalkışları çok kötüydü ama şimdi o da düzeldi şimdiye kadar memnunum aracımdan yeni motor olmasına rağmen şehir dışı 4.0 lt şehir içi 6.6 lt yaktı daha da düşmesini bekliyorum konforundan bahsetmeye gerek bile yok (dynamic için )aracımda yok yok ve bende alırken çok araştırma yaptım diğerlerinin boş fiyatına puntomu dop dolu aldım gayet memnunum
    Bir kız öğrenciyi, başını örttüğü için tahsil hakkından mahrum etmek, İstiklal savaşı başlarında ve Maraş'ta düşmanlar tarafından başörtüsü çekilip düşürüldüğü için başlayan milli şahlanışın ruhuna tükürmektir. (Necip Fazıl)

mehmet ali aykut
    egzo-evo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 KTS 45
    Edilen teşekkür: 437

honda bayileri çok fazla indirim yapmıyor liste fiyatları üzerinden. fun i-shift modelini 39.500 tl den daha aşağıya alabilirsen gene iyi (hadi 39.000 tl olsun). fiatta ise 1.4 77 dualogic skydome evokit olan modelini sıkı bir pazarlıkla 35.500 tl'ye alabileceğini düşünüyorum (hadi 36.000 tl olsun). sıfır olacaksa en az 3.000 en çok 4.000 tl punto daha uyguna gelecektir. ikinci el düşünüyorsan bu fark dahada fazla olacaktır. hele hele cam tavan olmazsa aradaki fark ikinci elde 7.000-8.000 tl yi bulur. bu da kararını etkilermi bilemem.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon