Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: İkinci El Tjet Almak

SerdaR KORKMAZ
    Electra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 32

Standart İkinci El Tjet Almak

1.4 Fire kullanıcısı olarak mutlaka performans olarak farkı hissettireceğini düşünüyorum. Peki 2.elini alırken nelere dikkat edilmeli?

Malum turbolu araç olduğu için arıza çıkarma riski varmıdır? Kimse yeni aldığı aracının başına kabus olmasını istemez, yakıt olarak Fire ile arasında uçurum varmı? Tjet sahibi arkadaşların önerilerini yazmasını rica ediyorum.

Hasan *
    Elektronik Otomasyon asukasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 195

merhaba, bende sizin gibi düşünüyordum, ve bir çok araç ustası ve motor ustası arkadaşıma danışarak sonunda T-jet almaya karar verdim ve gönlümdeki T-jet' e sahip oldum. Performans konusunda bariz fark olması ve bu performansa zıt bir yakıtı olması inanın beni şaşırttı, bu güçteki bir motorda bu denli cimri bir yakıt gerçekten güzel. forumdaki arkadaşlar bana katılırlarmı bilmiyorum ama yeri geldiğinde fire motordan bile az yaktırılabilir. öncelikle yeri geldiğinde motordan performans isterim, çok agresif kullanmam aracımı yormam, son 2 depodur yaptığım ölçümlerde şehir içi ve şehir dışı karmada ortalama 6.6 LT yakıtım oldu. aracımdan zor bir durumda beni o pozisyondan kurtarması için gaza yüklendiğimde performans istediğimden yakıtım az oluyor. inanın daha önceki aracım 1.4 16v 97 ps hyundai getz idi ve benzinde bu araçtan fazla yakıyordu. bu aracı almadan önce fire motorlu bir aracı test ettim ve kararımı t-jetten yana kullandım. turbo konusuna gelince, otomotiv mezunu ve motor konusunda son derece uzman olan arkadaşımdan aldığım bilgilere göre benzinli motor turboları çok fazla arızaya yatkın olmadığıdır, turbo ömrünün uzun olması için ,turbo beslemeli araçların kullanım sonrasından hemen stop edilmemesi, rolentide 30 sn bekledikten sonra stop edilmesinin turboya faydalı olduğu bilgisinide kendisinden aldım.tabi bu durum tüm benzinli ve dizel turbolu araçlar içinde geçerliymiş. açıkçası parçası olan ve çok fazla problemi olmayan bir motor seçeneği, gerçekten çok araştırarak aldım ve şu anda çok çok memnunun, kullanımı çok keyifli, en azından altınızda güçlü bir motorun olduğunu hissetmek bile çok hoş oluyor. Şimdiden hayırlı olmasını dilerim umarım gönlünüzdeki bir T-jeti bulursunuz ve keyifle kullanırsınız.
    Punto Evo 1.4 Dynamic S&S Dualogic
    FG Monster 4x4 1/6 Off-Road
    Revo 3.3 4X4 1/8 Off-Road

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

turbosunda sıkıntı olmadığı sürece alınabilecek performanslı yakıtı az araçlardan birtanesi..

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Siz siz olun turbolu olsun olmasın 2. el araç alırken güzel bir check up'a sokun... Araçta birçok aksam var ve ikinci elde bozuk aksam çıkma ihtimali oldukça yüksek. Genelde satanlar herhangi bir durumundan memnun olmadıkları için satıyorlar aman dikkat...

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Alıntı asukasan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba, bende sizin gibi düşünüyordum, ve bir çok araç ustası ve motor ustası arkadaşıma danışarak sonunda T-jet almaya karar verdim ve gönlümdeki T-jet' e sahip oldum. Performans konusunda bariz fark olması ve bu performansa zıt bir yakıtı olması inanın beni şaşırttı, bu güçteki bir motorda bu denli cimri bir yakıt gerçekten güzel. forumdaki arkadaşlar bana katılırlarmı bilmiyorum ama yeri geldiğinde fire motordan bile az yaktırılabilir. öncelikle yeri geldiğinde motordan performans isterim, çok agresif kullanmam aracımı yormam, son 2 depodur yaptığım ölçümlerde şehir içi ve şehir dışı karmada ortalama 6.6 LT yakıtım oldu. aracımdan zor bir durumda beni o pozisyondan kurtarması için gaza yüklendiğimde performans istediğimden yakıtım az oluyor. inanın daha önceki aracım 1.4 16v 97 ps hyundai getz idi ve benzinde bu araçtan fazla yakıyordu. bu aracı almadan önce fire motorlu bir aracı test ettim ve kararımı t-jetten yana kullandım. turbo konusuna gelince, otomotiv mezunu ve motor konusunda son derece uzman olan arkadaşımdan aldığım bilgilere göre benzinli motor turboları çok fazla arızaya yatkın olmadığıdır, turbo ömrünün uzun olması için ,turbo beslemeli araçların kullanım sonrasından hemen stop edilmemesi, rolentide 30 sn bekledikten sonra stop edilmesinin turboya faydalı olduğu bilgisinide kendisinden aldım.tabi bu durum tüm benzinli ve dizel turbolu araçlar içinde geçerliymiş. açıkçası parçası olan ve çok fazla problemi olmayan bir motor seçeneği, gerçekten çok araştırarak aldım ve şu anda çok çok memnunun, kullanımı çok keyifli, en azından altınızda güçlü bir motorun olduğunu hissetmek bile çok hoş oluyor. Şimdiden hayırlı olmasını dilerim umarım gönlünüzdeki bir T-jeti bulursunuz ve keyifle kullanırsınız.

Keşke bende 6.6 ları görebilsem.. En az gördüğüm değer 9.0
    BY Turbo SPORT 150 HP

Hasan *
    Elektronik Otomasyon asukasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 195

Alıntı reddragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz siz olun turbolu olsun olmasın 2. el araç alırken güzel bir check up'a sokun... Araçta birçok aksam var ve ikinci elde bozuk aksam çıkma ihtimali oldukça yüksek. Genelde satanlar herhangi bir durumundan memnun olmadıkları için satıyorlar aman dikkat...
    kısmen haklı olabilirsiniz ama bunda genelleme yapmak haksızlık olur ben daha önceki aracımı tamamen farklı bir araç almak için satmıştım. tabiki imkanınız varsa yetkili bir serviste expertiz yaptırmakta fayda var. ben expertiz yaptırarak aldım aracımı ve en ufak bir sorun çıkmadı. hayırlısı diyelim ve tekrar dediğim gibi gönlünüzdeki alacak olan arkadaş umarım aradığı araca kavuşur.
    Punto Evo 1.4 Dynamic S&S Dualogic
    FG Monster 4x4 1/6 Off-Road
    Revo 3.3 4X4 1/8 Off-Road

hakan kantaş
    turbulans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

performans olarak arada dağlar var.yakıt olarak da normal sürüşte ezmezsen 7-8 lt. basarsan 9-10 arası yakıyor.ama çekişi gördükten sonra benzin fazla göze gelmiyor.parça sıkıntısı yok göztepe sanayide bile var.almadan önce servise götürmende yarar var.en azından arızası varsa söylerler.bakımları düzenlimi yapılmışmı vs.ama ileriye dönük kimse bişey diyemez.hastalıklı bir araba değil zaten.9 aydır kullanıyorum sorun yok.pişman olmazsın.güle güle binersin

savaş ölmez
    savagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 399

1,4 fire lardan az yakması çok normal.araçtaki turbo sayesinde zorlanmadan güç elde edebildiği için yakıt tüketimi de fire lardan düşük,mantık bu.kısaca t-jet motor sorunsuz ve düşünenin akisine performansına göre az yakan bir motor.şimdiden hayırlı olsun.

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

Alıntı savagi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1,4 fire lardan az yakması çok normal.araçtaki turbo sayesinde zorlanmadan güç elde edebildiği için yakıt tüketimi de fire lardan düşük,mantık bu.kısaca t-jet motor sorunsuz ve düşünenin akisine performansına göre az yakan bir motor.şimdiden hayırlı olsun.
    vallahi gözümle çok kez şahit oldum inanmayanlar olabilir ama harbiden ekonomik

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

valla t jet gönüllerdeki araba 1.6 m jet120 bg bile toz revan eden bi araç

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

ONUR AKALIN
    Onur.t-Jet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 38

valla performans olarak mukemmel aracımda blow off ekstra olarak sadece en son 172liraya depoyu doldurdum 41litre yakıt aldı 360km sonra ışık yandı

mustafa yılmaz
    aeron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AYH 97
    Edilen teşekkür: 90

benimde rüyalarıma 120 bg bravo mjet giriyor bu aracın yakıt değerleri nedir acaba?

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

aynı bende fire motor vardı t jet aldım sonra baya bi performans farkı+ yakıt bana daha düşük geldi tavsiye ederim keşke ilk t jet alsaydım diyorum.

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Bazı arkadaşlar t-jetin fire motordan az yaktığını söylemiş ama t-jetin zaten fabrika verisi fire motordan neredeyse 1 litre fazla.Nasıl fire motordan az yakıyor ki.Tabi ki fire motoru performanslı sert kullanıyorsan t-jet az yakar ama fire motoru ekonomik kullandığında t-jet den kesinlikle fazla yakacağını düşünmüyorum.Ayrıca hasan arkadaşımızın 6.6 lt ortalaması süper.Hem 120 beygir hem de 6.6 lt çok iyi gerçekten

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

t jet motor eğer bulunduğunuz ilde rampa vbg. arabayı zorlayacak diklikte yolllar varsa fire motordan kat kat tasarruflu. Daha rahat kullanımı var özellikle araba sollarken olsun hızlı kullanımda falan araç yüklüyken baya bi yakıt düştü benim çünkü daha önce fire motoru vardı bende ikisinide kullanmışken bu yorumu yapabiliyorum aynı albea firede kullandım o da aynı t jetten daha fazla tabi bu benim kullanımım + zonguldak gibi bi ilde.Konya gibi düzlük bi il olsa tabiki fire motor daha az yakar.

savaş ölmez
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

arkadaşım araçların benzin tüketimleri 90km sabir hızda ve sıfır derecede hatta sıfır rakımda ölçülür.bunun aksi her durumda test tüketimi artacaktır.kaldı ki herkes burdaki bilgilerini birtakım deneyler sonucu aktarıyor benim gibi.ben iki aracıda (fire ve t-jet) kullanmış biri olarak görüşlerimi paylaştım.sanırım diğer arkadaşlarda benim gibi düşüncelerini yazmışlar.

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

Alıntı savagi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım araçların benzin tüketimleri 90km sabir hızda ve sıfır derecede hatta sıfır rakımda ölçülür.bunun aksi her durumda test tüketimi artacaktır.kaldı ki herkes burdaki bilgilerini birtakım deneyler sonucu aktarıyor benim gibi.ben iki aracıda (fire ve t-jet) kullanmış biri olarak görüşlerimi paylaştım.sanırım diğer arkadaşlarda benim gibi düşüncelerini yazmışlar.
    abi 2 tane fire 2 tanede t-jetin olduğunu söyleseydin birinde hata varsa öbürlerinde neden yoktu? değerler hep aynıydı genelde t-jet daha ekonomikti

savaş ölmez
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi 2 tane fire 2 tanede t-jetin olduğunu söyleseydin birinde hata varsa öbürlerinde neden yoktu? değerler hep aynıydı genelde t-jet daha ekonomikti

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

t-jet guzel bende zamanında cok bakındımda grande puntonun olayı cok zayıfladı bence evoya gelsin 135 o cok iyi olur kanımca.ama bu saatten sonra illa grande alınacaksa oyum kesinlikle t-jetten yana.

SerdaR KORKMAZ
    Electra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 32

Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler.

Sayfa 1/2 12 SonSon