18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Araç İçi Tavan Askılığı (Tutamaç)

Kaya Ünal
    kayya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 77

Standart Araç İçi Tavan Askılığı (Tutamaç)

Arkadaşlar, daha önce çok konuşuldu bu konu. 2011 baz model GP'lerde fabrika çıkış çalınmış bunlar biliyorsunuz. Keza bagaj lambası...

Bugün, tavsiye üzerine Ankara Ostim Yıldız Sanayi Sitesi'ne gittim. Hurdacılar ve çıkmacıların toplandığı bir site. Hemen öncesinde ise İvedik Sanayi Sitesi'ne gittim. Burada da yedek parçacılar var. Yedek parçacıda bu tutamaçların tanesi 35 lira dendi bana. Pahalı geldiğinden almadım ve çıkmacılarda bulurum diyerekten oraya gittim. Hikaye de böyle başladı.

Yıldız Sanayi'de, ilk çıkmacı Özmen Oto diye bir yer buldum. Dedim 3 tane tutamaç lazım GP için. 2 tane eşşek sıpası, 12 yaşlarında... (Bu arada o sitede 10 yaş civarında zibille çocuk çalışıyor, hepsi de kaçak işçi galiba değil mi?) Bir tanesi atladı, abi 3 tanesi sana 150 olur. Yuh! dedim ben de... O sırada kerkenez bi yarma geldi yanımıza. Diyaloğu aktarıyorum:

Yarma: Nooluyo burada, ne istiyo?
    Sıpalar: Tutamaç lazımmış abiye, 150 dedik beğenmedi.
    Yarma: İyi fiyat işte 150 olur sana.
    Ben: Tanesi 50 çok pahalı, değmez plastik bir parçaya.
    Yarma: Sen o arabaya kaç milyar verdin?
    Ben: Değmez 50 lira bir plastik parçaya.
    Yarma: Sen o arabaya kaç verdin?
    Ben: Yedek parçacıya gittim, tanesine 35 lira dedi, senden niye 50'ye alayım.
    Yarma: O zaman git parçacıdan al, bana niye geliyon?

(Takdir edersiniz ki üslubu ve hitap tarzlarını buraya yazarken oldukça yumuşattım, aslında bildiğiniz bi ayıyla konuştum)

Hemen ayrıldım oradan. Yarmayla daha fazla muhattap olmak istemedim. Sonra o sanayi sitesindeki yaklaşık 15 adet Fiat çıkmacısına gittim. Hepsi yayvan yayvan konuşarak tanesini 30 ila 50 arasına çakmaya çalıştı. Bunlar çıkmacı değil çakmacı. Afedersiniz ama ...kecek adam arıyorlar. O kadar sinirlendim ki anlatamam. Saygı yok, konuşmayı bilmiyorlar, çoğunluğunun hayvandan farkı yok, kimse kusura bakmasın. Konuştuğum yaklaşık 15 kişiden sadece 2 tanesi adam gibi konuşabiliyordu, onlarda 30 lira dedi zaten. En son konuştuğum adam da, "sen parçacıya sorup da gelmişin ama, parçacıya fiyat sormadan gelene çakıyoruz bu çıkmaları, hem de neye tutturursak" dedi. Yani oradakilerin hiçbiri helal süt emmemiş. 2011 modellerde tutamaç olmadığını öğrenmişler ve geleni öpmeye çalışıyorlar. Çok ağır sözler var aklımda ama yazamıyorum. Daha buraya yazamadığım çok kötü izlenimler ve diyaloglarım oldu. Allah öyle tiplere muhtaç etmesin hiçbirimizi...

Sonuç olarak, şu an için tutamaç almaktan vazgeçtim. 3 tane plastik parçaya en fazla 50 lira verilir arkadaşlar, hatta o bile çok para. Arabası olanı sağılacak inek olarak gören bu tiplerden hiç alınmaz. İlla alacaksanız, İvedik'teki yedek parçacılara gidin. Faturalı, ellenmemiş, tertemiz pırıl pırıl bir tane tutamacı 35 liraya alırsınız illa olsun diyorsanız.

Fiat ve koçlara da şükranlarımı sunarım böyle tiplerle muhattap ettikleri için, hepsinin kulakları çınlıyor şu an...

2. Bu mesajı için 2 kişi kayya'ye teşekkür etti:

Kaya Ünal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Ha bu arada, öyle yerlere iş çıkışı takım elbise vs. ile gitmeyin. Tipinizi gördü mü fiyat %50 artıyor. Yırtık kot-tişört falan giyin de gidin...

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Maalesef sanayilerde aynı sahneler yaşanıyor.Dedikleri gibi tutturduklarına.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

o yarmanın çok kulağı çınlıyor şu an...
    bunlar esnaf falan değil bildiğin dolandırıcı...
    Keyif BMW'Dir...

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

3 sene önce o cıkmacılara Bravanın su tahliye bidonunu almak için gittim. bir tane çok eski buldum 80 lira çekti şeref yoksunu. Gidip sıfırını 100 liraya almıştım. Oralara ordakileri gerçekten tanıyan biri varsa gidin arkadaşlar. Yoksa günaha girersiniz. Ordakilerin tamamı ölü soyucusu.. bu arada Fiatın 3 kuruş için yaptığı da çıkmacılardan farklı değil.

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Ben bu tutamaçları bahsedilen yerden tanesi 20 tl den aldım İlk sorduğumda tanesine 25 tl istedi sonra 20 tl ye indi Yalnız sadece tutamaç almak ile iş bitmiyor karşı tırnakları olmadan tutamaç bir işe yaramıyor Ben 3 ustanın hallederiz bir şekilde deyip halledememeleri sonucunda tanesi 10 tl den toplamda 60 tl ödeyerek servisten aldım Arabamdan soğumama ilk neden olay bu olmuştu Daha sonraki öğrendiklerimden sonra da aracımı sattım Gp benim için artık böyle güzel bir foruma girmemi sağlayan bir araç Forum dışında gp ile bütün bağlarım koptu

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

hocam çıkmacılar gerçekten çok yüksek fiyat çekiyorlar bizde crx için izmir 3 sanayide gitmiştik civata parçalarına 100 lira istemişti zorunda olduğumuz için almıştık ama gerçekten insan değil çoğu..

aşkın oğuz
    askin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    37 .. 777
    Edilen teşekkür: 63

QUOTE=kayya;542667]Arkadaşlar, daha önce çok konuşuldu bu konu. 2011 baz model GP'lerde fabrika çıkış çalınmış bunlar biliyorsunuz. Keza bagaj lambası...

Bugün, tavsiye üzerine Ankara Ostim Yıldız Sanayi Sitesi'ne gittim. Hurdacılar ve çıkmacıların toplandığı bir site. Hemen öncesinde ise İvedik Sanayi Sitesi'ne gittim. Burada da yedek parçacılar var. Yedek parçacıda bu tutamaçların tanesi 35 lira dendi bana. Pahalı geldiğinden almadım ve çıkmacılarda bulurum diyerekten oraya gittim. Hikaye de böyle başladı.

Yıldız Sanayi'de, ilk çıkmacı Özmen Oto diye bir yer buldum. Dedim 3 tane tutamaç lazım GP için. 2 tane eşşek sıpası, 12 yaşlarında... (Bu arada o sitede 10 yaş civarında zibille çocuk çalışıyor, hepsi de kaçak işçi galiba değil mi?) Bir tanesi atladı, abi 3 tanesi sana 150 olur. Yuh! dedim ben de... O sırada kerkenez bi yarma geldi yanımıza. Diyaloğu aktarıyorum:

Yarma: Nooluyo burada, ne istiyo?
    Sıpalar: Tutamaç lazımmış abiye, 150 dedik beğenmedi.
    Yarma: İyi fiyat işte 150 olur sana.
    Ben: Tanesi 50 çok pahalı, değmez plastik bir parçaya.
    Yarma: Sen o arabaya kaç milyar verdin?
    Ben: Değmez 50 lira bir plastik parçaya.
    Yarma: Sen o arabaya kaç verdin?
    Ben: Yedek parçacıya gittim, tanesine 35 lira dedi, senden niye 50'ye alayım.
    Yarma: O zaman git parçacıdan al, bana niye geliyon?

(Takdir edersiniz ki üslubu ve hitap tarzlarını buraya yazarken oldukça yumuşattım, aslında bildiğiniz bi ayıyla konuştum)

Hemen ayrıldım oradan. Yarmayla daha fazla muhattap olmak istemedim. Sonra o sanayi sitesindeki yaklaşık 15 adet Fiat çıkmacısına gittim. Hepsi yayvan yayvan konuşarak tanesini 30 ila 50 arasına çakmaya çalıştı. Bunlar çıkmacı değil çakmacı. Afedersiniz ama ...kecek adam arıyorlar. O kadar sinirlendim ki anlatamam. Saygı yok, konuşmayı bilmiyorlar, çoğunluğunun hayvandan farkı yok, kimse kusura bakmasın. Konuştuğum yaklaşık 15 kişiden sadece 2 tanesi adam gibi konuşabiliyordu, onlarda 30 lira dedi zaten. En son konuştuğum adam da, "sen parçacıya sorup da gelmişin ama, parçacıya fiyat sormadan gelene çakıyoruz bu çıkmaları, hem de neye tutturursak" dedi. Yani oradakilerin hiçbiri helal süt emmemiş. 2011 modellerde tutamaç olmadığını öğrenmişler ve geleni öpmeye çalışıyorlar. Çok ağır sözler var aklımda ama yazamıyorum. Daha buraya yazamadığım çok kötü izlenimler ve diyaloglarım oldu. Allah öyle tiplere muhtaç etmesin hiçbirimizi...

Sonuç olarak, şu an için tutamaç almaktan vazgeçtim. 3 tane plastik parçaya en fazla 50 lira verilir arkadaşlar, hatta o bile çok para. Arabası olanı sağılacak inek olarak gören bu tiplerden hiç alınmaz. İlla alacaksanız, İvedik'teki yedek parçacılara gidin. Faturalı, ellenmemiş, tertemiz pırıl pırıl bir tane tutamacı 35 liraya alırsınız illa olsun diyorsanız.

Fiat ve koçlara da şükranlarımı sunarım böyle tiplerle muhattap ettikleri için, hepsinin kulakları çınlıyor şu an...[/QUOTE]

çok haklısın... bide her gün öyle insanlarla muhatap olduğunu düşün.... insanın huyu suyu değişiyor...
    Allahtan daha düzgün insanlarla da muhatap oluyorum da özüme dönüyorum..)
    inşallah bende zamanla mutasyona uğramam...

Selçuk DOĞAN
    k0d3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 86

Çok azinlikta olan işini ahlakıyla yapanlarini tenzih ederim ama bu ********lerin bu şekilde kazandiği her kuruş zehir zikkim olsun.
    evo evo..

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Ben de bir tutamaçzede olarak Fiat' ın oyununa gelmeyin derim. Tanesi 10 lira bile olsa almıycam. Zaten bi halta yaradıkları yok. Tutmayıversin arka koltuktakiler de bi zahmet.
    Kroluk ve yarmalık konusuna gelince malesef kültürsüz eğitimsiz toplumuz. Allah kimseyi muhattap etmesin bu tür kişilerle vesselam

e.yavuz e.yavuz
    e.yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 14

Selamlar,

Araca her binenin ısrarla sorduğu ''baba bunun tutamaçları nerde'' sorularına dayanamayarak, kazalı araçlardan söktükleri malzemeleri satan bir yerden 3 tanesini 30 TL'ye almıştım... Tabii o zamanlar karşı tırnaklarından haberimiz yok.

O kadar aramama rağmen bulamadığımda,son çare olarak yetkili servise sorduğumda bana 120 TL dediler... 2 aydan fazladır bagajda taşıyordum. Gördüğüm ilk çöp konteynrına ''lanet olsun'' diyerek hepsini attım...

Arkadaşımın Polo'suna biniyorum güneşlik içlerindeki aynaların üzerinde ışıklandırma bile var... Biz de bagajlarda dahi yok... Yaşasın FULL paket GP'ler...

Gokhan Aybulus
    gokhanay1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

Ben o tutamaçları servisten orjinal aldım tanesi 50 tl ye ayrıca 2011 modellerde bagaj lambası ve tutamaçın dışında sağ ön güneşlikte dikdörtgen ayna da yok. Merak ediyorum bu kadar çalmanın nedeni ne diye

Selçuk DOĞAN
    k0d3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 86

Alıntı gokhanay1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben o tutamaçları servisten orjinal aldım tanesi 50 tl ye ayrıca 2011 modellerde bagaj lambası ve tutamaçın dışında sağ ön güneşlikte dikdörtgen ayna da yok. Merak ediyorum bu kadar çalmanın nedeni ne diye
    Evo satışını teşvik etmektir herhalde.
    evo evo..

Tahsin .
    Mugen_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 104

Sanki evo da çok şey var neyin teşvikini yapacaklar basbaya hırsızlık ... bagajda lamba var ama kendisine faydası yok .. torpido desen 3 tane defter koysan kapanmaz hangi zihniyet niçin koyduysa.. bagajda 12 volt soket desen yeri açılmış soket yok herhalde bagaj hava alsın diye o delik açılmışş... saymakla bitmez ama kendi aracımız yerden yere vurmanın bir anlamı yok ...

Özgür TÜRKOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı Mugen_punto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanki evo da çok şey var neyin teşvikini yapacaklar basbaya hırsızlık ... bagajda lamba var ama kendisine faydası yok .. torpido desen 3 tane defter koysan kapanmaz hangi zihniyet niçin koyduysa.. bagajda 12 volt soket desen yeri açılmış soket yok herhalde bagaj hava alsın diye o delik açılmışş... saymakla bitmez ama kendi aracımız yerden yere vurmanın bir anlamı yok ...
    Çok doğru yazmışsınız yalnız söylemekte de bir mahsur yok Her arabada böyle sıkıntılar az çok var İnsan söylemediği zaman da içinde kalıyor

Özgür TÜRKOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı reddragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bir tutamaçzede olarak Fiat' ın oyununa gelmeyin derim. Tanesi 10 lira bile olsa almıycam. Zaten bi halta yaradıkları yok. Tutmayıversin arka koltuktakiler de bi zahmet.
    Kroluk ve yarmalık konusuna gelince malesef kültürsüz eğitimsiz toplumuz. Allah kimseyi muhattap etmesin bu tür kişilerle vesselam
    Sadece arka koltuk değil ön yolcu koltuğunda da yok

UMIT GOVENC
    umit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 128

GP dynamic lerde (2008 için konuşuyorum) şoför tarafında bile tutamaç var, active leri bilmiyorum, emotion larda da mutlaka vardır, neye yarıyorsa anlamış değilim, düşünsenize bir elin direksiyonda bir elin tutamaçta gayet komik bir görüntü... Mantığını pek çözemedim.

Şoför tarafı tutamacı olan 3 arkadaş, şoför tarafı tutamacını bağışlasın,1 tutamaç mağduru arkadaş mutlu olsun Tutamaç sökülünce döşeme sırıtır ama değil mi?
    "İki şeye hakkım olduğuna karar verdim: Özgürlük ve ölüm. Birine sahip olamazsam ötekini isterim çünkü hiç kimse beni canlı tutsak edemez."

Kaya Ünal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Biz de döşemelerimizdeki ufak plastik kapakları bağışçılara veririz, döşemedeki yerler kapanır

20. Bu mesaj için teşekkür edenler: