Sayfa 1/3 123 SonSon
52 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Zamlı bir günle uyanmak!

zeki özkan
    santiago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 38

Standart Zamlı bir günle uyanmak!

Arkadaşlar malesef ama malesef bunu söylemek istemezdim ama motorine 10 kuruşluk zam gelmiştir.3.54 den 3.64 e yükselmiştir.Zaten 8 kuruşluk indirim yapıldığında belliydi bişeyler olacağı.Önce 4 kuruş zam yaptılar sonra da 10 kuruş yani çaktırmadan 6 kuruş extra zam yapılar hayırlı olsun.
    3.64 hayaldi gerçek oldu

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

3. 12/07/2011, 11:15

Sebep
    siyasi içerikli mesaj

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fukara avuntusu yapayım bari; cumartesi doldurmuştum depoyu.

gündem o kadar karışıktı ki arada çaktırmadan bindiriverirler demiştim.

Yener YÜZÜAK
    yuzuakyener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 18

1983 dan günümüze benzin fiyatları...
    1983 138 TL
    1984 223 TL
    1985 298 TL
    1987 379 TL
    1989 1,125 Tl
    1990 1.264 TL
    1990 2,449 TL
    1991 3.070 TL
    1991 4,341 TL
    1992 5,768 TL
    1993 6.361 TL
    1994 23,890 TL
    1995 27.820 TL
    1996 51.780 TL
    1997 93.050 TL
    1998 172.300 TL
    2002 1.556.300 TL
    2002 1.611.000 TL
    2005/04 2.560.000 TL
    2006/06 3.080.000 TL
    2009 3,15 TL

Yakıt fiyatlarındaki artış bir vatandaş olarak benim de çok canımı sıkıyor ama bol keseden atıp birilerine saldırmadan önce şapkayı önümüze koyup düşünmemiz lazım. Yukarıdaki tabloyu dikkatlice bir incelerseniz önceki hükümetlerde durumun çok daha vahim olduğunu görürsünüz. 95-96-97'de her yıl iki kat artmış benzin fiyatı. 98-2002 korkunç zaten neredeyse on kat. 2002-2009 arası ise 2 kat bir artış olmuş. 4 yılda 10 kat 7 yılda 2 kat.
    Konu Scottie tarafından (12/07/2011 Saat 21:09 ) değiştirilmiştir.

6. Bu mesajı için 3 kişi yuzuakyener'ye teşekkür etti:

Arif Arif
    Arif231 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

Artış dünya petrol piyasasındaki artış sebebi ile yapılan birşey. Neticesinde petrolde aynı altın gibi sürekli değişen birşey. Hali ile akaryakıtın fiyatı artınca alınan vergide artıyor.

Ve şunu belirteyimki ülkemizde maalesef hiçbir hükümet akaryakıt üzerindeki vergi oranını düşüremez. Çünkü hükümetin en büyük gelir kaleminin başında akaryakıttan alınan vergi gelmektedir. Ve maalesef ülkelerin ekonomik planları uzun vadeli dönemlerle yapıldığı için şimdi bugün kimse ben akaryakıttaki vergi oranını şu kadar indiriyorum diyemez. Aksi halde ülkenin bütün ekonomik programı altüst olur ve inanılmaz bir vergi geliri açığı ortaya çıkar. O zamanda bunu telafi etmek için başka kalemlerde vergi arttırımına gidilmesi gerekir.

He bende araba sahibiyim ve bu zamlardan hiç ama hiç memnun değilim ve siz ne kadar sinirleniyorsanız bende o kadar sinirleniyorum ama maalesef bu ülkemizin bir gerçeği.

Ve maalesef dışa bağımlı olduğumuz için bu böyle sürüp gidecektir
    Konu Scottie tarafından (12/07/2011 Saat 21:09 ) değiştirilmiştir.

8. Bu mesajı için 2 kişi Arif231'ye teşekkür etti:

güneş akbulut
    jrgakbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 91

keşke benzinle sınırlı kalsa arkadaslar su an vericegim haber herkesin ocagina incir agaci dikebilir kredi kartlarindaki asgari odeme limiti yuzde 20 den yuzde 40 a çıkarilmiştir yaz sıcaginda soguk bi su içsek hiçte fena olmaz

Yener YÜZÜAK
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Orleans Mavi

Ben bu asgari ödeme tutarının ne işe yaradığını hiç anlamıyorum. Asgari tutarı ödesen de faiz biniyor ödemesen de. Ne işe yarıyor bu? Ayrıca benim mantığıma göre asgari ödeme tutarlarını yatırmaya başlayan bir kişi yanmış demektir. Çünkü kredi kartlarında dönem borcunun bir kuruşunu bile eksik ödeseniz yekün borç üzerinden faiz işlemeye başlıyor ve bu böyle katlanarak devam ediyor. Korkunç birşey. Allah kimseyi böyle bir duruma düşürmesin.

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı yuzuakyener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yakıt fiyatlarındaki artış bir vatandaş olarak benim de çok canımı sıkıyor ama bol keseden atıp birilerine saldırmadan önce şapkayı önümüze koyup düşünmemiz lazım. Yukarıdaki tabloyu dikkatlice bir incelerseniz önceki hükümetlerde durumun çok daha vahim olduğunu görürsünüz. 95-96-97'de her yıl iki kat artmış benzin fiyatı. 98-2002 korkunç zaten neredeyse on kat. 2002-2009 arası ise 2 kat bir artış olmuş. 4 yılda 10 kat 7 yılda 2 kat.
    ne kadar kolay yazıyoruz 2 kat artış olmuş işte, aramızda son 7 yılda maaşını 2'ye katlayan emekli tanıdığı olan var mı? ya da kendi maaşını 2'ye katlayan kaç kişi var?

12. 12/07/2011, 12:18

Sebep
    siyasi içerikli mesaj

Arif Arif
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı yuzuakyener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu asgari ödeme tutarının ne işe yaradığını hiç anlamıyorum. Asgari tutarı ödesen de faiz biniyor ödemesen de. Ne işe yarıyor bu? Ayrıca benim mantığıma göre asgari ödeme tutarlarını yatırmaya başlayan bir kişi yanmış demektir. Çünkü kredi kartlarında dönem borcunun bir kuruşunu bile eksik ödeseniz yekün borç üzerinden faiz işlemeye başlıyor ve bu böyle katlanarak devam ediyor. Korkunç birşey. Allah kimseyi böyle bir duruma düşürmesin.
    Asgari ödeme yapıldığında banka nezdinde borçlu duruma düşmüyor ve hakkınızda yasal takip yapılmıyor... Yani aslında basitçe asgari tutarı ödeyip geri kalan tutarı sanki kredi çekmiş gibi faizini ödeyerek kapatabiliyorsunuz.

Faiz kısmına gelince kredi kartında asgari ödeme yapıldığında faiz geri kalan kısıma uygulanmaktadır... Tüm ekstre borcuna değil

Asgari ödeme tutarınında %40 çıkması yine insanların iyiliği için yapılmış bir uygulamadır. İlk başlarda hatırlarsanız asgari ödeme tutarı %10'du. Bu yüzde oranlar insanlara cüzzi geldiği için adam ufak dilimi ödüyor sonra nasılsa geri kalanını öderim sonra diyor. Ama yanıldığı birşey var. Kredi kartını kullanmaya devam ediyor. Bunun sonucunda da borç her ay artmaya devam ediyor. Zaten 3-4 ay %20 'lik asgari ödemeyi yaptığında ve kredi kartınıda kullanmaya devam ettiğinde borç artık almış başını gitmiş bir duruma geliyor.

Yani bu %40 'a asgari ödemenin arttırılması insanların bu alışkanlığını dizginlemek için yapılmış bir şeydir...

irfan cuşinsa
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Arkadaşlar verdiğiniz tablo çok güzel birde yıllara göre hampetrol ve döviz rakamlarını yazarsanız herşey daha iyi ortaya çıkar sanırım. Dünyada petrol düşüyor bizde akaryakıt artıyor euro düşüyor bizde akaryakıt artıyor. İzahını yapabilecek biri war mı. Yoksa biz birer kaz mıyız?
    2009 Tekno Gri Multijet Dynamic
    2009 Beyaz 1.4 Fire Dynamic
    2009 Gümüş Multijet active
    2011 Siyah Evo 1.4 Fire Dynamic
    2011 Egzotik Evo 1.3 Multijet Dynamic
    2011 Beyaz Evo 1.3 Multijet Dynamic

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yener YÜZÜAK
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı Hutne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne kadar kolay yazıyoruz 2 kat artış olmuş işte, aramızda son 7 yılda maaşını 2'ye katlayan emekli tanıdığı olan var mı? ya da kendi maaşını 2'ye katlayan kaç kişi var?
    Peki 98-2002 arasında maaşı 10 kat artan kimseyi tanıyor musunuz? Eleştirmek kolay icraat zordur. Ben zamlardan memnun olduğumu söylemiyorum, faturayı bu hükümete kesmenin acımasızlık olduğunu, aynı zamanda her seçimde oy oranını artırdığını da göz önünde bulundurursanız toplumun da bu icraatlardan memnun olduğunu ve her seçimde yeni insanların da bu hükümeti tercih ettiği ortaya çıkıyor. Millet iradesine biraz daha saygı istiyoruz o kadar.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yener YÜZÜAK
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Orleans Mavi

Arif Bey teşekkürler. Şimdi anladım asgari tutar olayını

19. 12/07/2011, 12:41

Sebep
    siyasi içerikli mesaj

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

arkadaşlar işi yine siyasete dökmüşsünüz
    forum kuralları gereği siyasi içerikli mesaj yazan üyelerimiz cezalandıralacaktır
    lütfen bu hususta daha dikkatli olun

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

21. 12/07/2011, 12:55

Sebep
    siyasi içerikli mesaj

22. 12/07/2011, 12:59

Sebep
    siyasi içerikli mesaj

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Arkadaşlar yorum yaparken siyasi parti isimleri vb. gibi şeyleri yazmamanızı önemle rica ederiz...

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

Alıntı PARS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lor dracula sen ne demek istiyosun ben akp ye oy verdim ne olacak sana sorunmu yaptı zamların neden yapıldığını arif231 kardeşimizi açıklamış sen biraz petrol piyasası dsp anap mhp iktidarında serberst piyasaya bırakılmıştır bazı konuları öğrende öyle yorum yap
    Bu forum siyaset platformu değildir.Ayrıca konuşma tarzınız da hoş değil.
    Siyasi görüşlerinizi kendinize saklayarak forumu kirletmemeye özen gösterin lütfen.
    Herkes bir partiye oy verebilir ancak bunu amacı paylaşım ve dostluk olan bir sitede dile getirmenin bir mantığı yok.
    İnsanlar benzin fiyatlarına haklı olarak isyanda. Sorun da petrolün dünya piyasasındaki fiyatı değil bizden %70 oranında alınan haksız haram ve deli dumrul vergileri.
    Bunun da siyasi mesulü geçmiştekiler gibi şimdiki hükümettir.Kimse kimseyi ahmak sanmasın.
    Biz araç sahipleri Türkiyenin yükünü sırtlandık gidiyoruz.Hakkımı da haram ediyorum haksız gittiği her yere.
    Gezgin Gp.

25. Bu mesajı için 2 kişi gurik'ye teşekkür etti:

Hakan Tekpınar
    blk_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    10 HT 543
    Edilen teşekkür: 90

5 lira olsa binmeyecekmiyiz yine binecegiz yapacak bişey yok.. çin gibi bisiklete binecek herkez sarma sigara icecek kacak içki icecek kacak mazot kullanacak köy ekmegi yiyecek 2. el elbise alacak gecinmek için herşeyi yapacak başka çare yok yada ölecek

güneş akbulut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

iyide unuttugnuz bişi war 1000 liralik bi kartn sahibi ornegin bi onceki ay skıstı ve hepsini hastaligi için harcadi normalde en kotu 200 lira odemesi gerekirken bi sonraki ay 400 lira odemesi lazim ki bu ulkede asgari ucret ve kiraları goz onunde alirsak 400 lira verirse nassı geçincek bu adam ??

Melih Yılmaz
    Rapax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Burada dünya ekonomisinden bahsediliyor. Uyumayın be arkadaşlar bu kadar mı görmüyoruz. 4 liralık bir benzinde 2.5 tl sinin vergi olduğunu kimse bilmez mi. Yorumsuzum ben.

güneş akbulut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı Rapax Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada dünya ekonomisinden bahsediliyor. Uyumayın be arkadaşlar bu kadar mı görmüyoruz. 4 liralık bir benzinde 2.5 tl sinin vergi olduğunu kimse bilmez mi. Yorumsuzum ben.
    katilmakla beraber 38 milyarlik bi arac aliosn 10 milyarı otv olarak oduosn niye oduyoruz ulkede yer kaplayip yolları kullandıgımız için ama hala istanbulda oturanlar için konusuyorum kopruye, park ettgimiz isparka , otobandaki parali yollara ayrıyetten bi daha para oduyoruz benim sahsi fikrim ya otv kalksın yada bu yazdıklarım ucretsiz olsun

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

ne desem boş
    Keyif BMW'Dir...

Arif Arif
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı Rapax Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence siz önceki mesajları okursanız bizim vergilerden, neden bu vergilerin yüksekliğinden bahsettiğimizide, hatta akayakıttaki artıştan bizimde çok memnun olmadığımızı görmüş olursunuz... İşte o zaman Uyuyanın kim olduğu ortaya çıkacaktır. Merak etmeyin herkes herşeyin farkında. Sadece dikkatlice okuyalım yeter.

Sayfa 1/3 123 SonSon

Yer imleri

Yer imleri