Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Evo Karter Koruma - Tek Başlık

Selçuk DOĞAN
    k0d3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 86

Standart Evo Karter Koruma - Tek Başlık

Arkadaşlar merhaba,

1 aylık evom var (dizel) Buna karter koruma taktırmak istiyorum. Taktırma amacımda aslında, altını yere vurduğumda ya da sürttüğümde koruması değil, yağmurdan çamurdan motoru koruması. Ayrıca su birikintilerinden filan geçerken, beyne su kaçmasını engellemek.

Daha önce var olan bir başlıkta sormuştum, kimisi Evo ya özel karter koruma yok dedi, grande punto nun ki ona uyduruluyor dedi. Kimisi evoya özel karter koruma var, montaj yerleri tam oluyor dedi. Kimisi tek parça oluyor sol tarafta davlumbazın orada açıkta yer kalıyor dedi. Kimisi üç parça halinde taktırdım, alt tarafta hiç boşluk kalmadı dedi.

Bu kadar bilgi kirliliği olunca ben de geçtiğimiz hafta ankaradaki tüm fiat servislerini aramaya ve işi kaynağından öğrenmeye karar verdim.

Gelin görünki aradığım 4-5 tane servisten hiçbirinin dediği hiçbirini tutmuyor. Ayrıca hepsinin (abartmıyorum) hepsinin verdiği fiyatlar da farklı farklı. Ben hayatımda bu kadar saçma sapan bir iş görmedim. Bu nasıl bir kurumsallıktır.

Her neyse dolayısıyla ben hala bu konuyu netleştiremedim. Sizden ricam, sadece kulaktan dolma bilgi değil de, direkt olarak 1.3 multijet EVO suna karter koruma taktıran arkadaşlardan net bilgi rica ediyorum.

1.) Evo Dizel için orjinal karter koruma var mı?
    2.) Yoksa grande punto nun karter koruması mı EVO ya uyduruluyor?
    3.) Grande puntonunki takılınca ekstra delik filan açılıyor mu?
    4.) Bu karter koruma tek parça mı, altta herhangi bir bölgede boşluk kalıyor mu?
    5.) Ben açıkcası boşluk kalmasını istemiyorum, bazı arkadaşlar 3 parça şeklinde taktırdıklarından bahsetmişti. Böyle bir olay var mıdır? 3 parçalı karter koruma?
    6.) Fiyat nedir?

Şimdiden teşekkürler.
    evo evo..

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 623

Müslüm'ün orada ben taktırdım, ne yaptılar bilmiyorum ama sabah verdim, öğlen hazır yapmışlardı.

ÜMİT ÇELİK
    mitix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 21

kartal medosda taktırdım 100 tl işçilik dahil .
    ne yaptılar bende bilmiyorum . ama delik delmedikleri ve tek parça olduğunu söylediler.

Selçuk DOĞAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Ama olmaz ki arkadaşlar, nasil ne yaptiklarini bilmiyorsunuz
    evo evo..

ÜMİT ÇELİK
    mitix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 21

ne bilelim abi arabanın başında durdurmuyorlarki. ben taktıktan sonra kaputu açıp üsten baktım görebildiğim kadar alttan eğilip baktım. gayet iyi bi sorun yok tek parça.
    akü tarafında biraz boşluk kalmış ama çokta sorun değil bence

Erdem --
    'Drive Safe' ErdmG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 57

bende düşünüyorum karter taktırmayı. Ancak forumda birkaç arkadaşdan kaza anında motor aşşağıya düşmüyo aracın içinde sıkışma durumunuz vardır diyince biraz tırsmadım değil Ancak bu dizel araçlar için geçerliymiş. Ne kadar doğrudur bilmiyorum.

ONUR AKALIN
    Onur.t-Jet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 38

ben t jetime taktırdım kırılmıştı üstündeki 67liraya aldım siparişle geldi orjinal ürün üstünde lancia alfa fiat armaları var şase numaramdan bakarak sipariş ettiler.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Hepsi için geçerli ama plastik koruma da sıkıntı olmaz.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

güneş akbulut
    jrgakbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 91

100 liraya bende fırat otoda taktırmıstım

Anıl Egemen Doğan
    egeevo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

Alıntı k0d3r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

1 aylık evom var (dizel) Buna karter koruma taktırmak istiyorum. Taktırma amacımda aslında, altını yere vurduğumda ya da sürttüğümde koruması değil, yağmurdan çamurdan motoru koruması. Ayrıca su birikintilerinden filan geçerken, beyne su kaçmasını engellemek.

Daha önce var olan bir başlıkta sormuştum, kimisi Evo ya özel karter koruma yok dedi, grande punto nun ki ona uyduruluyor dedi. Kimisi evoya özel karter koruma var, montaj yerleri tam oluyor dedi. Kimisi tek parça oluyor sol tarafta davlumbazın orada açıkta yer kalıyor dedi. Kimisi üç parça halinde taktırdım, alt tarafta hiç boşluk kalmadı dedi.

Bu kadar bilgi kirliliği olunca ben de geçtiğimiz hafta ankaradaki tüm fiat servislerini aramaya ve işi kaynağından öğrenmeye karar verdim.

Gelin görünki aradığım 4-5 tane servisten hiçbirinin dediği hiçbirini tutmuyor. Ayrıca hepsinin (abartmıyorum) hepsinin verdiği fiyatlar da farklı farklı. Ben hayatımda bu kadar saçma sapan bir iş görmedim. Bu nasıl bir kurumsallıktır.

Her neyse dolayısıyla ben hala bu konuyu netleştiremedim. Sizden ricam, sadece kulaktan dolma bilgi değil de, direkt olarak 1.3 multijet EVO suna karter koruma taktıran arkadaşlardan net bilgi rica ediyorum.

1.) Evo Dizel için orjinal karter koruma var mı?
    2.) Yoksa grande punto nun karter koruması mı EVO ya uyduruluyor?
    3.) Grande puntonunki takılınca ekstra delik filan açılıyor mu?
    4.) Bu karter koruma tek parça mı, altta herhangi bir bölgede boşluk kalıyor mu?
    5.) Ben açıkcası boşluk kalmasını istemiyorum, bazı arkadaşlar 3 parça şeklinde taktırdıklarından bahsetmişti. Böyle bir olay var mıdır? 3 parçalı karter koruma?
    6.) Fiyat nedir?

Şimdiden teşekkürler.
    hocam var aracına orjinal karter koruma...yerleri hazır mis gibi takılıyor ve gayet koruyucu, tek parça, boşluk tabiki biraz kalıyor başka yolu yok, delik felan açmıyorlar, aracın yapılırken başında dur izle sonuçta hafta içi olmuyorsa cumartesi hallet, için rahat eder kafanda soru işareti kalmaz...
    Punto 1.4 S&S Lounge Skydom+ESP Paketi+Sport Kit

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

ben aracımı alırken taktıracaktım geç oldu diye vazgeçtim. 3 aydır ha bugün taktırayım ha yarın taktırayım derken sanırım kediler yuva yaptı benim motoru bütün o üst yalıtım süngerleri kıl - tüy.. valla sırf bu yüzden taktıracağım

Ali Rıza Bozpınar
    alibozpinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

arkadaşlar selam. Bugun Fiat Mersin bayilerinden birinden servis kısmından fiyat aldım 245 tl + işçilik.
    Normalde 3 parçadan oluştuğunu söylediler. tek parça olarakda takılabilceğini fakat yanlardaki açıklıklardan kayışların kapanmıyacağını buradanda toz pislik gireceğini ve tam bir ses yalıtımı olmuyacağını söylediler. Eğer tek olarak taktıracaksakta parça + işçilik 110 tl. dediler.

sizce soruyorum hangisi mantıklı hiç taktırmamak mı ? yoksa sadece orta buyk parçayı taktırmak mı?

Selçuk DOĞAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı alibozpinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam. Bugun Fiat Mersin bayilerinden birinden servis kısmından fiyat aldım 245 tl + işçilik.
    Normalde 3 parçadan oluştuğunu söylediler. tek parça olarakda takılabilceğini fakat yanlardaki açıklıklardan kayışların kapanmıyacağını buradanda toz pislik gireceğini ve tam bir ses yalıtımı olmuyacağını söylediler. Eğer tek olarak taktıracaksakta parça + işçilik 110 tl. dediler.

sizce soruyorum hangisi mantıklı hiç taktırmamak mı ? yoksa sadece orta buyk parçayı taktırmak mı?
    Buyrun burdan yakın.
    Yine karıştı işler, tek parça diyenler oldu, şimdi üç parça da varmış dendi
    evo evo..

Tahsin .
    Mugen_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 104

arkadaş 30-40 bin TL para verip araba alıyorsun kıytırık bir karter korumayı bile takmıyorlar.. şimdi kıyaslamak için söylemiyorum ama ww golf te vardı. insanın zoruna gidiyor 3-5 kuruş gözde büyüyor işte...

aşkın oğuz
    askin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    37 .. 777
    Edilen teşekkür: 63

Alıntı k0d3r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buyrun burdan yakın.
    Yine karıştı işler, tek parça diyenler oldu, şimdi üç parça da varmış dendi
    yav yeni taktırdık, şimdi üç parçaya mı çıktı... o yan parçaları bende arıyordum...

aşkın oğuz
    askin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    37 .. 777
    Edilen teşekkür: 63

acaba 3 parçadan oluşuyor derken ortadaki parça şu linkteki gibi mi

https://forum.grandepuntotr.com/serv...taktirdim.html

linkte gözüken her iki lastiğin yanındaki boşluğu 2. ve 3. parçalar mı kapatıyor?
    servise hiç sorabildinizmi...

Tahsin .
    Mugen_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 104

Bende bugün karter koruma için aracı aldığım bayiye gittim. 200 tl fiyat söylediler bende bostancı oto sanayi sitesindeki tamirci bir abiye gittim. ruhsattan şase numarasını alıp siparişi verdi. 100 tl ye maloldu. tek parça halinde uygun yerlerden vidalanarak takıldı. sol tarafta 2. muhafaza var ama 3. muhafaza yok sağ tarafta bunun için servise gittim klimanın kayışlarını göstererek buraya takılması uygun değil dedi bende üstelemedim.

Mind Scope
    Mind_Scope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

arkadaşlar edirneden taktıran kimse yok mu acaba ? burda özakıncı ya sorduğumda da öyle bişey yok gibilerinden kestirip atılan bi cevap aldım da biraz şaşırtıcıydı doğrusu.benim ısrarlarım sonucu güvenlik nedeniyle takmıyoruz oldu son cevapları ne yapabilirim bi yol gösterebilir misiniz ?

ONUR AKALIN
    Onur.t-Jet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 38

benim aracımda 3 parça olarak takılı doğru söyluyolar,fakat tek ana parçayıda takabiliyosunuz

Selçuk DOĞAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı Onur.t-Jet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim aracımda 3 parça olarak takılı doğru söyluyolar,fakat tek ana parçayıda takabiliyosunuz
    3 parçayi nerde ve kaça taktırdınız, memnun musunuz.
    3 parça olmasının herhangi bir dezavantajı varmı, hava alamama gibi?
    evo evo..

Sayfa 1/2 12 SonSon