Sayfa 1/3 123 SonSon
42 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: İstanbul'da tünellerde hız yapanlar dikkat!

punto man
    PuntoMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 19

Dikkat İstanbul'da tünellerde hız yapanlar dikkat!

Tünellerde hız yapanlar dikkat!
    70 km'yi aşanlara ceza kesilecek
    18 Haziran 2011 Cumartesi, 14:44:31

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ''7 Tepe 7 Tünel'' sloganıyla hizmete aldığı tünellere, hız kontrol sistemi kuruldu. Tünellerde, saatte 70 kilometreyi aşan sürücülere ceza uygulanacak.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, trafik akışını rahatlatarak ulaşım süresini kısaltmak için hizmete alınan Kağıthane-Piyalepaşa ve Bomonti-Dolmabahçe tünellerinde sürücülerin hız limitlerine uymadığı ve kazaların meydana geldiği gözlendi.
    Bu nedenle kazaların önüne geçilebilmek ve sürücülerin kurallara uymasını sağlamak için tünellerde 4 hız kontrol sistemi ve emniyet şeridi ihlalini tespit eden 8 adet Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) kuruldu. Bu sayede araç kameraların açısına girdiği anda bütün seyir tespit edilerek, kural ihlali yapanların fotoğrafları çekiliyor ve trafik polisi tarafından cezai işlem uygulanıyor.
    Tünellerde şehir içi hız limiti olan saatte 70 kilometreyi aşan sürücülere ceza uygulaması yapılacak.
    Aynı sistem, önümüzdeki günlerde hizmete alınacak Sarıyer tünelinde de uygulanacak.

Kaynak: Tünellerde hız yapanlar dikkat! - En Son Makro Ekonomi Haberleri - HTEkonomi

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

tünelde insan neden hız yapar anlamam. apaçilikte son nokta. hadi kendi canın değersiz 5 para etmez, başkalarının canını neden tehlikeye atarsın ...

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

zaten bu 70 km de standart oldu her yerde max 70 çok iyi olduda e-5 te yol boşken 70 le gitmek çok can sıkıyor bazen bütün arabalar aynı hızda gidiyor ne birbirini geçiyor ne yavaşlıyor nede hızlanıyor istanbul için ilginç geliyor

Can Yağcı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten bu 70 km de standart oldu her yerde max 70 çok iyi olduda e-5 te yol boşken 70 le gitmek çok can sıkıyor bazen bütün arabalar aynı hızda gidiyor ne birbirini geçiyor ne yavaşlıyor nede hızlanıyor istanbul için ilginç geliyor
    oda ayrı bi durum zaten koskoca yolda 70 limit
    aşağı tükürsen sakal yukarısı zaten bıyık

punto man
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tünelde insan neden hız yapar anlamam. apaçilikte son nokta. hadi kendi canın değersiz 5 para etmez, başkalarının canını neden tehlikeye atarsın ...
    Geçenlerde Küçükyalı taraflarında bir BMW yanımda kaza yaptı benden sonra trafik tıkandı. Şarampole inip tepeye çarptı burnu havaya kalkıp yola geri döndü. O koca araba oyuncak araba gibi nasıl zıpladı anlatamam.

Kazanın sebebi malum; aşırı hıza bağlı direksiyon hakimiyet kaybı!

Aman dikkat, geç gitmek hiç gitmemekten iyidir...

.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mert Sözge
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

oda ayrı bi durum zaten koskoca yolda 70 limit
    aşağı tükürsen sakal yukarısı zaten bıyık
    abi hiç sorma ya o hızda yolda bitmiyor cruıse control burada işe yarar işte.geçen okmeydanından beylikdüzüne geldim anam anam o yol hiç bitmedi sanki uzun yola gitmiş gibi oldum git git bitmiyor yahu

Cihan Eyigün
    Abarth_GP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 12

Nasıl ya 70km cok mu iyi oldu sacmalıktan ote birsey degıl

Zaten bu ulkede bu mantık ters yurt dısında hız lımıtı ya yok yada yuksek rakkamlar cunku adamlar yasaklamak yerıne egıtımle bır yerlere gelıyorlar bizde bas cezayı devlet para kazansın TRAFIK ISIGIKLARINDAKİ SANİYELERIN KALDIRILMASIDA AYNI MANTIKTAN DOLAYI DEĞİLMİ ne zaman yanıcagını bılmıyelım boylece 65TL ceza yıyelım.

Mert Sözge
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Abarth_GP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl ya 70km cok mu iyi oldu sacmalıktan ote birsey degıl

Zaten bu ulkede bu mantık ters yurt dısında hız lımıtı ya yok yada yuksek rakkamlar cunku adamlar yasaklamak yerıne egıtımle bır yerlere gelıyorlar bizde bas cezayı devlet para kazansın TRAFIK ISIGIKLARINDAKİ SANİYELERIN KALDIRILMASIDA AYNI MANTIKTAN DOLAYI DEĞİLMİ ne zaman yanıcagını bılmıyelım boylece 65TL ceza yıyelım.
    evet ben şikayet ediyorum ama ince eleyip sık dokursak bence çok iyi oldu çünkü e-5 te çok arkadaşım hız yüzünden vefat ettiler.

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Ben ankara da 3 gidiş 3 geliş olan yolda 290 tl ceza yedim Limiti sordum 50 dedi Şaka herhalde dedim Ceza makbuzu ile gerçeği anladım Artık limit 70 olan yerlerde rahat rahat geziyorum 90 ı zaten unuttum

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Tünellerde 70km/saat hız iyi ama e5te işkence.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

punto man
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Evet keşke eğitim ile hallolsa ve bunların hiçbirine ihtiyaç olmasa ama ortada böyle bir apaçi gerçekliği var ve bu gerçek ile böyle caydırıcı yollar ile mücaele ediliyor. Doğru veya yanlış.

Mevcut uygulamaya gelince; E-5'te bu hız ideal bence. Zira metrobüs hattı ile birlikte şeritler daraldı. Yani mesela yol çizgilerine bakarak 3 şerit olarak gördüğünüz yol aslında tam olarak 3 şerit değil! Onun için allah muhafaza normal şartlarda kendi şeridinizde giderken başka arabanın şeridinize girmesinden kaçmanız daha kolayken e-5de öyle bir durum olmuyor.
    Herşey bir yana bilhassa son zamanlarda e-5de ralli yapanlar da artmıştı. Bu sınırlama gayet iyi oldu bence...

Not: Bu kadar araba bolluğunda e-5'de 70 ile gidebilirseniz tabii... Şahsen yolu her ne kadar uzatsa da yukardaki durumdan ve trafikten dolayı otobanı tercih ediyorum.

Mert Sözge
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı PuntoMan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet keşke eğitim ile hallolsa ve bunların hiçbirine ihtiyaç olmasa ama ortada böyle bir apaçi gerçekliği var ve bu gerçek ile böyle caydırıcı yollar ile mücaele ediliyor. Doğru veya yanlış.

Mevcut uygulamaya gelince; E-5'te bu hız ideal bence. Zira metrobüs hattı ile birlikte şeritler daraldı. Yani mesela yol çizgilerine bakarak 3 şerit olarak gördüğünüz yol aslında tam olarak 3 şerit değil! Onun için allah muhafaza normal şartlarda kendi şeridinizde giderken başka arabanın şeridinize girmesinden kaçmanız daha kolayken e-5de öyle bir durum olmuyor.
    Herşey bir yana bilhassa son zamanlarda e-5de ralli yapanlar da artmıştı. Bu sınırlama gayet iyi oldu bence...

Not: Bu kadar araba bolluğunda e-5'de 70 ile gidebilirseniz tabii... Şahsen yolu her ne kadar uzatsa da yukardaki durumdan ve trafikten dolayı otobanı tercih ediyorum.
    aynen öyle 3 şerit gibi gözüküyor kimi yerde aynalar birbirine değicek gibi oluyor 3 şerit var ama o 3. şeritten araba geçermi oda var yarım bir çizgi çekmişler garip birşey ya birde bu yüzden bayan sürücüler telaş yapabiliyorlar

Tahsin .
    Mugen_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 104

Bende hıza karşıyım.. kendine acımayan insan karşısındaki insanada acımaz... hız yapmak gibi tutkusu olan arkadaşlarada bir önerim var..buyursun gelsin model araç alsın yarışlarda yapılıyor büyük toplantılarda oluyor.

Mert Sözge
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Mugen_punto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende hıza karşıyım.. kendine acımayan insan karşısındaki insanada acımaz... hız yapmak gibi tutkusu olan arkadaşlarada bir önerim var..buyursun gelsin model araç alsın yarışlarda yapılıyor büyük toplantılarda oluyor.
    model araca gerek yok istanbulda bir sürü alışveriş merkezi var çoğundada go-kart var 10 lira verip 7-8 dakika bas basabildiğin kadar arabaylamı basmak istiyorsun o zaman fulle deponu çık otobana edirneye doğru yardır gel genelde boş oluyor

Tahsin .
    Mugen_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 104

Evet go-kart da güzel olur.

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

yanlız istanbuldaki tünelleri bilmiosunuz galiba dümdüz yol gecen seriyi kapatmıslar calısma var die bi baktım kamera koyuolar hemde kocaman ve her 500 mtde bir var gibi..bence tamamen sacmalık cok zevkli oluodu gezinmesi..trafik kurallarının bircogu sacma bana gore keske usada olsam. 1.4 motorla

Can Yağcı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125

aynen öyle 3 şerit gibi gözüküyor kimi yerde aynalar birbirine değicek gibi oluyor 3 şerit var ama o 3. şeritten araba geçermi oda var yarım bir çizgi çekmişler garip birşey ya birde bu yüzden bayan sürücüler telaş yapabiliyorlar
    istanbula arada bir giderim bende şaşırdım metrobüsün daralttığı yollarda. sol şeritte resmen ayna duvarda ya da bariyerde gitmek zorunda kaldım. birisi kırsa önüne hiç birşey yapamazsın frenden başka.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Maalesef metrobüsten sonra yolun hiç bir güvenliği kalmadı.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Mert Sözge
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

istanbula arada bir giderim bende şaşırdım metrobüsün daralttığı yollarda. sol şeritte resmen ayna duvarda ya da bariyerde gitmek zorunda kaldım. birisi kırsa önüne hiç birşey yapamazsın frenden başka.
    birde kışın gör abi mecbur solda gidiyorsun yanından metrobüs geçiyor bazı yerlerde metrobüs e-5 ten biraz yukarıda kalıyor yağmurdan su birikiyor o yolda üzerinden metrobüs hızlı geçince e-5ten geçen arabaların üstüne öyle bir su geliyorki hani yorgun olsan birazcık dalgınlığına gelse kesin kaza yaparsın.düşünsene boş yolda gidiyorsun normal yağmur yağıyor bir anda arabanın üstüne foşş su geliyor

Erhan Aslan
    aslanerh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 67

70 ile gitmek bence çok mantıksız, tamam kaza olabilir vs de sanki 90 limitine uyan çoktu da şimdi 70 e mi uyacak millet? 4. vites ile yolda gidilir mi diye düşünecek şimdi millet?

Sayfa 1/3 123 SonSon