Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
61 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Aracın Kapılarını Kilitlemeyi Unutmak

Cem *
    Realtime xnode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 268

Alıntı byspayn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim uyguladığım ilginç bi yöntem var arabadan iniyorum kilit tuşuna basamadan anahtarın ucunu kapatmıyorum. kilit tuşuna basınca kapatıyorum sustalı anahtarın ucunu. böylece uç kapalıysa araba kilitli olmuş oluyor sizde alışırsanız güzel olur ilk aldığımız günden beri yöntem budur bende
    çok akıllıca bir yöntem.
    Beneficium accipere libertatem est vendere

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ben ben
    kara_melek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 0

bundan benm de ihtiyacım var bi kere iki kere deil çoğu kez unutuyorum .. arabamda böle bi özellik var mı acaba onu da blmiyorum bu da işn komik yanı
    felsefe,, su ve toprak ..

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Alıntı byspayn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim uyguladığım ilginç bi yöntem var arabadan iniyorum kilit tuşuna basamadan anahtarın ucunu kapatmıyorum. kilit tuşuna basınca kapatıyorum sustalı anahtarın ucunu. böylece uç kapalıysa araba kilitli olmuş oluyor sizde alışırsanız güzel olur ilk aldığımız günden beri yöntem budur bende
    çok pratik

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Alıntı kara_melek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bundan benm de ihtiyacım var bi kere iki kere deil çoğu kez unutuyorum .. arabamda böle bi özellik var mı acaba onu da blmiyorum bu da işn komik yanı
    Aracınız neydi en son nissan micraydı sanırım
    Artık Fiorinolu

ADVENTURER Engineer!
    Semih Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232
    Edilen teşekkür: 167

Alıntı EvoKoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı ben
    Aynı babam çok sinir oluyorum ama ben yalnız ne olur ne olmaz bunca yıl sonra buldum arabayı kontrol mecburi
    Was willst du machen , denk nicht nach tus einfach...

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

şirkette megane kullanıyorum ara ara anahtarı kart şeklinde sokmadanda cüzdanınızdaysa çalışıyor kapılar yaklaşınca otomatik açılıyor ve uzaklaşınca kapanıyor müthiş birşey bende bikeresnde gp ile tophandeki otoparka koydum içeri girdim ve kitlemeyi unuttum fakat neyseki hemen koştum ve kitledim

BERK ORAL
    berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 121

bende bir 106 vardı ona alarm aktırdım ve şöyle bir özelliği vardı alarmın arabayı açınca ön kapılar açılmazsa 2dk sonra araba kendini kitliyordu

ADVENTURER Engineer!
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232

o değil de bende de şu unutma olayı var bunca sene sonra buldum arabayı çaldırmasam bari

ahmet tezcan çelik
    Chief_Engineer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 13

arkadaşlar bu kapı kitleme işi bazen sakıncalı olabilir araç dururken serviste yada anahtarı yanlışlıkla koltukta falan unutursanız araca binemezsiniz ancak bu tür durumlar için üreticilerin bulduğu ve kullnaılan yöntem var ve bu bayağa iyi sorunsuz sıkıntı yaratmayan ve aracı kitledim mi diye düşünmenize gerek kalmayan yöntem şudur anahtar üzerinde bir çip bulunuyor bu çip araca 1-2 mt. kala kapıları açar (anahtar üzerinizdeyken) böylece araca biner anahtar aramadan aracıda çalıştırabilrisiniz. aynı şekilde aracı stop ettiniz anahtar halen cebinizde araçtan 1-2 mt. uzaklaşınca kapılar otomatik olarak kapanır hem anahtarı cebinizden hiç çıkarmadan aracı çalıştırıp stop edersiniz hemde kapıları açar kaparsınız üreticiler bu sistemi bulalı bayağa oldu bu arada

ADVENTURER Engineer!
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232

Alıntı Chief_Engineer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu kapı kitleme işi bazen sakıncalı olabilir araç dururken serviste yada anahtarı yanlışlıkla koltukta falan unutursanız araca binemezsiniz ancak bu tür durumlar için üreticilerin bulduğu ve kullnaılan yöntem var ve bu bayağa iyi sorunsuz sıkıntı yaratmayan ve aracı kitledim mi diye düşünmenize gerek kalmayan yöntem şudur anahtar üzerinde bir çip bulunuyor bu çip araca 1-2 mt. kala kapıları açar (anahtar üzerinizdeyken) böylece araca biner anahtar aramadan aracıda çalıştırabilrisiniz. aynı şekilde aracı stop ettiniz anahtar halen cebinizde araçtan 1-2 mt. uzaklaşınca kapılar otomatik olarak kapanır hem anahtarı cebinizden hiç çıkarmadan aracı çalıştırıp stop edersiniz hemde kapıları açar kaparsınız üreticiler bu sistemi bulalı bayağa oldu bu arada
    ayıptır sorması üreticiler bunu kaça satıyor fena birşeymiş tam benlik

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Arakdaşlar konuyla tam alakalı değil ama araçlarımızda dead lock diye bir özellik var.kapıyı kitlerken kumandadan 2 kez kitlersek dead lock devreye giriyor ve aracın camı dahi kırılsa uzaktan kumandada ile açılmadiği sürece kapı kilitleri açilmiyor.hırsızlığa karşi iyi bir yöntem.kumanda bozulursa 2 anahtar ile ön 2 kapı manuel olarak açilmalı yoksa dead lock kapanmıyor :::::::::::::

ADVENTURER Engineer!
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232

Araştırma İnceleme

Alıntı since1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arakdaşlar konuyla tam alakalı değil ama araçlarımızda dead lock diye bir özellik var.kapıyı kitlerken kumandadan 2 kez kitlersek dead lock devreye giriyor ve aracın camı dahi kırılsa uzaktan kumandada ile açılmadiği sürece kapı kilitleri açilmiyor.hırsızlığa karşi iyi bir yöntem.kumanda bozulursa 2 anahtar ile ön 2 kapı manuel olarak açilmalı yoksa dead lock kapanmıyor :::::::::::::
    Valla güzel birşeymiş Ya kitapçık var evde çok kalın yemin ederim okuması işkence
    Böyle bir bölüm açsak araçların özelliklerini başlık başlık açıp paylaşsak ne güzel olur

ahmet tezcan çelik
    Chief_Engineer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 13

Alıntı Semih Kurtulmus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayıptır sorması üreticiler bunu kaça satıyor fena birşeymiş tam benlik
    bu özellik aracın orjinalinde oluyor genel olarak sonradan yaptırmak pek mümkün değil bildiğim kadarı ile bu özellik kontak anahtarsız çalıştırma ve durdurma olan araçlarda daha fazla var bu özellik bir alıntı şu şekilde

Keyless Access (anahtarsız giriş), Volkswagen’in otomatik açma ve marş sistemidir. Sürücünün anahtarı yanında taşıması gerekip ama eline alması gerekmediğinden sürücüye azami rahatlık sağlar. Anahtarsız erişimin en önemli komponentleri araç anahtarındaki kimlik vericisi, elektronik kontak kilidi, marş düğmesi, kontrol ünitesi, direksiyon kolonunun elektrikle kilitlenmesi ile antenler ve dokunmaya tepki veren kapı kollarındaki sensörlerdir. Sürücü araçtan yaklaşık 1-1,50 m mesafede bulunduğunda anahtar, kapı kollarındaki yaklaşma sensörleri ve anahtar muhafazasındaki bir telsiz sinyal vericisi vasıtasıyla tanımlanır. Kapı kolu (veya bagaj kapağı) hareket ettirildiğinde aracın kilitleri otomatik olarak açılır. Sürüşe başlamadan önce gerekli olan direksiyon kilidi ve motorun çalışması da anahtarsız erişim ile elektronik olarak ve anahtarı kontak kilidine takmaksızın yapılabilir. Sürücü iç mekandayken anahtarı yanında bulunduruyorsa motor, marş düğmesine basmak suretiyle çalıştırılabilir. Aracı terk ederken kilitlemek için kapı kollarındaki küçük kilitleme butonuna basılması yeterlidir.

ADVENTURER Engineer!
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232

Alıntı Chief_Engineer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu özellik aracın orjinalinde oluyor genel olarak sonradan yaptırmak pek mümkün değil bildiğim kadarı ile bu özellik kontak anahtarsız çalıştırma ve durdurma olan araçlarda daha fazla var bu özellik bir alıntı şu şekilde

Keyless Access (anahtarsız giriş), Volkswagen’in otomatik açma ve marş sistemidir. Sürücünün anahtarı yanında taşıması gerekip ama eline alması gerekmediğinden sürücüye azami rahatlık sağlar. Anahtarsız erişimin en önemli komponentleri araç anahtarındaki kimlik vericisi, elektronik kontak kilidi, marş düğmesi, kontrol ünitesi, direksiyon kolonunun elektrikle kilitlenmesi ile antenler ve dokunmaya tepki veren kapı kollarındaki sensörlerdir. Sürücü araçtan yaklaşık 1-1,50 m mesafede bulunduğunda anahtar, kapı kollarındaki yaklaşma sensörleri ve anahtar muhafazasındaki bir telsiz sinyal vericisi vasıtasıyla tanımlanır. Kapı kolu (veya bagaj kapağı) hareket ettirildiğinde aracın kilitleri otomatik olarak açılır. Sürüşe başlamadan önce gerekli olan direksiyon kilidi ve motorun çalışması da anahtarsız erişim ile elektronik olarak ve anahtarı kontak kilidine takmaksızın yapılabilir. Sürücü iç mekandayken anahtarı yanında bulunduruyorsa motor, marş düğmesine basmak suretiyle çalıştırılabilir. Aracı terk ederken kilitlemek için kapı kollarındaki küçük kilitleme butonuna basılması yeterlidir.
    neden özendirdin ki şimdi bizi o halde

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 623

Bu özellik sizin aracınızda varmıdır?

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı 1ocak2011 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu özellik sizin aracınızda varmıdır?
    %100 emin olmamakla birlikte var diye biliyorum.
    akrabam İ20 aldı onada bayi demiş.
    "2kez kilit tuşuna bastığında bir ses gelicek diye"
    benim araçtada yaptılar duyduk dediler ama ben sesi hala anlamiş değilim

evo kataloğa baktım dead lock diye bir özellikten bahsediyor

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz

%100 emin olmamakla birlikte var diye biliyorum.
    akrabam İ20 aldı onada bayi demiş.
    "2kez kilit tuşuna bastığında bir ses gelicek diye"
    benim araçtada yaptılar duyduk dediler ama ben sesi hala anlamiş değilim

evo kataloğa baktım dead lock diye bir özellikten bahsediyor
    Bizim araçlarda Maalesef yok.

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı 1ocak2011 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim araçlarda Maalesef yok.
    Hangi araçlarda var ? bilginiz varmı bu konuda

Tuncay A.
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz

Hangi araçlarda var ? bilginiz varmı bu konuda
    Evo'larda yok Grande'lerde ilk çıkan serilerde var sanırım.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

ilk grandelerde opsiyonel veya emotion donanım seçeneğinde mevcut sanırım deadlock.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon