17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Fiat Araç teslimi ve Müşteri hizmetleri rezaleti...!!

Metin Bayrak
    methko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 67

Standart Fiat Araç teslimi ve Müşteri hizmetleri rezaleti...!!

Arkadaşlar,

Buraya ilk üye olduğum 2008 yılında çok severek ve hevesle grande punto aracımı sıfır olarak almıştım.3,5 yıl sorunsuz ve severek kullandım..Daha sonrada Puntoyu gerçekten sevdiğim ve memnun olduğum için Punto evo ile değiştirmeye karar verdim..31 martta daha önce bayi tarafından sipariş edilmiş evo dynamic mjet esp+evokıt+skydome araç için sözleşme imzaladım. araç 7 nisanda üretilicek ve 18.04.2011 tarihli gemi ile Türkiyede olacağı söylendi ve üstünede ortalama maksimum 10 gün gümrükleme plaka vs işlemlerinin tamamlanıp teslim edileceği söylendi. Bende bütün planlarımı buna göre yaptım(tatil,düğün vs.).fakat aracımı teslim alacğım hafta aracımı beklerken belirtilen gemi ile gelmiyeceğini 04.05.2011 deki gemi ile geleceği söylendi.. doğal olarak herşeyim altust olduğu için çok büyük tepki gösterdim.

ve 27.04.2011 tarihinde Fıat çağrı merkezine resmi sitesinden mail ile durumu şikayet ettim ve mağduriyetimin giderilmesini talep ettim.Ve Müşteri hizmetlerini nerdeyse hergün aradım.. fakat ne bir yetkili döndü ne de bir muhattap buldum karşımda. 2.kez yine aracımı beklerken bu gemi ilede gelmediğini 16.05.2011 deki gemide geleceğini öğrendim.. Beni direk verdikleri tarihten 1 ay ileri attılar..tabi tepki ve tartışmanın boyutunun tahminini size bırakıyorum...

Müşteri hizmetlerinden tabi halen bi arayan soran yok.. tekrar şikayet maili attım ve yine defalarca aradım sonuç yine husran ne bir telefon ne bir muhattap hiç bişey.. Fıat ıtalya ya da mail attım 2 gün önce.Bugun şikyetimin 30.günü.. Merakla beni ne zaman arıyacaklarını bekliyor ve ne diyeceklerini merak ediyorum..Yani resmen adam yerine koymuyolar... Koskoca Fıat ın bu organizayon yapısına ve müşteri hizmetlerine artık diyecek hiç bir şey bulamıyorum !! Bu kadarmış müşteri memnuniyeti... !! Buarada bayiden de memnundum bi kaç gün önceye kadar.. Onlarda herşeyi müşteri hizmetlerine bırakıyorlar..bayi de Göker Otomotiv.. Lanet ettim yemin ediyorum herşeye.aracım henuz bayide ve cumaya kadar teslim edeceklerini söylüyolar bende mağduriyetim giderilmeden aracı teslim almayacağımı belirttim.Ama yardımcı olmak için hiç taraftar değiller napıcağımı bende şaşırdım..arabadan markadan herşeyden soğudum..
    Ve Bu benim son fıat aracım.. Bir daha Fıat mı ASLA!! Bütün işlerim aksadı ve hallaolmadı yaptığım maddi zararda cabası... Tekrar Fıat alacaklar için yorumu kendilerine bırakıyorum..

Saygılarımla..

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

geçmiş olsun gerçekten affedilecek bie durum değil

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

Geçmiş olsun. Adam yerine koymayanı bizde adam yerine koymayız.Bu şekilde nereye kadar gideceklerini çok merak ediyorum. Donanımla bir yere kadar gider

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

ben aracı alırken bayideki satış elemanı bana kesin ve net bir gün vermemişti,1 ay civarı demişti ve 3 haftada falan araç gelmişti...

Murat D
    IVAA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karaman
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 FL
    Edilen teşekkür: 110

geçmiş olsun ne yazıkki burada bayiinin şuçu çok büyük sizi yanlış bilgilendirmişler. ben aracı alırken bana 8 haftada teslim edilecek dendi, daha sonra ise araç üretim bandına çıktığında, yapımı tamamlandığında, gemiye bindiğinde hep bilgilendirildim ve tam 8. haftada teslim aldım. ne yazıkki bazı bayiler müşterileri kandırarak yakın tarih veriyorlar, tekrar geçmiş olsun.

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

ben 30 ekim 2010da sözleşme yaptım.2 aralıkda teslim aldım bana 20-45 gün içinde teslim edebiliriz dediler teslim süresi için.yani kesin tarih vermediler.hataları bordo iç döşeme yerine gri getirmeleri idi
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

Hakan Güner
    Kendimin Patronu hakguner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 GT 3613
    Edilen teşekkür: 78

Fabrikaya sipariş verilen araç, eğer fabrikanın elinde yoksa, mümkün değil 30 gün içinde italyada üretilip te gelmez. !! 2-2,5 ay civarıdır teslim süresi.

Bayideki kişi size yanlış bilgi vermiş.
    Geçmiş olsun.

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Geçmiş olsun bayi zaten sizi baştan yanlış bilgilendirmiş. Üretilip gelecek araç 2 ay içerisinde ancak gelebiliyor. Üzücü ve sinir bozucu bir durum...

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Geçmiş olsun en azından , maduriyetini gidermek için sana bir araç verebilirlerdi ..

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu Punto evo

Arkadaşım geçmiş olsun . Bayi sizi malesef kandırmış . İtalyadan gemi 4 günde Türkiyeye geliyor. Ben araçımı 10 günde aldım . Elinde ki sözleşmede teslim tarihine bakın imzalar tam ise hukuksal yardım al derim .

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

fıata güvenerek hata yapmışsınız suç sizde.geçmiş olsun.

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

Selman Atlandı
    akin78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 168

Bilerek veya bilmeyerek yanlış süre vermişler.Dediğiniz sürede gelmesi ihtimali yok ama hiçbir aracın.Ben 3 ay beklemiştim 2007'de.Hatalı bilgilendirme olduğu için kabahat Fiat'ın değil bayinin bence.

Alikenan Küçükçağlayan
    alikenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    41AL215
    Edilen teşekkür: 1

sozlesmenize bakin, eger tarih orada belirtilmisse ve herhangi bir esneklik vs mevcut degilse ustune de 20 gun gectigi icin yasal hakkiniz var. Bence ugrasak zamaniniz varsa yasal yoldan ugrasin

Metin Bayrak
    methko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 67

Arkadaşlar,
    şöyle bişey var; ben bayiye gidip şu renkte şu özelliklerde araç istiyorum onlarda elimizde yok sipariş açıçaz deselerdi evet haklısınız 6-8 hafta teslim süresi var en kötü bunu bende biliyorum.
    Fakat yukarıda da yazdığım gibi ben belkide evo kararımı vermemişken bayi kendisi için bu aracı sipariş etmiş çoktan yani.ben bayiye gittiğimde bu aracın motor nosu,gemi geliş tarihi vs hepsi çıkmıştı bile aracın üretimi 7nisan olarak gemi geliş tarihide 18.04.2011 olarak belirlenmişti.Aynı haftada üretilen bi çok aracın teslimi nisan sonunda yapılmış.. bende zaten bu aracı tarihi belli olduğu ve benm planlarıma uyduğu için almaya karar verdim..

2.bi olayda ben arabayı alırken jantta istemiştim 17lik tabi ücretini ödeyerek ama listeden kaldırıldığını sölemişlerdi.bayi sahibi ve satış temsilciside araç gelmeyince bana kiralık araçmı verelim jant mı istersiniz diye sordu.bende ozaman jant verin arabayı ben kendim ayarlarım dedim.tmm dediler.Şonrada de take off jant için benm aracın üstündeki kullanılmamış dynmic jant lastiği üstünede 500 tl vermemi kendilerininde bana sadece jant verceklerini sölediler.sordum siz bnm hangi zararımı karşılamış oldunuz şimdi? cvp yok... uzlaşma yok...

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

lastiği de ücretsiz almaya çalışın bence

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Umut K.
    Seat İbiza 1.2 TSİ DSG sundown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 242

Göker Otomotiv de ayı sorunları geçen kasım ayında bende yaşamıştım. Bence yapamayacakları taahhütün altına giriyorlar. Soruna karşı ilgisizler özellikle satış temsilcileri. Sorununa karşı ilgi beklerken inanılmaz tripler atmaya başlıyorlar. Orada bir kaç kişi ile tanıştım onların iyi tutumları sayesinde olayı tatlı bir şekilde bitirdik.
    " Mazeret zayıfların silahıdır. Bahaneler daha çok batmak için iyi bir yöntemdir. Akıllılar buna başvurmaz"
    Osman PAMUKOĞLU

mesut eyvaz
    mesut eyvaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 34

fiat tan asla 0 araba almam bir daha bende demiştim ve altını çizerek yine almam .