Sonuçlar: Yeni Araçlarınızı Hangi Tip Yıkamaya Sokuyorsunuz

Katılımcı sayısı
67. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Bildiğimiz fırçalı yıkama

9 13.43%
  • Süngerli yıkama

16 23.88%
  • Fırçasız, süngersiz, köpük fışkırtılarak, basınçlı suyla yıkama

39 58.21%
  • Diğer

3 4.48%
Sayfa 1/3 123 SonSon
44 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Yeni Araçlarınızı Hangi Tip Yıkamaya Sokuyorsunuz

Selçuk DOĞAN
    k0d3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 86

Standart Yeni Araçlarınızı Hangi Tip Yıkamaya Sokuyorsunuz

Selam arkadaşlar,

Özellikle sıfır aldiğiniz araçlari, hangi tipte yikamaya sokuyorsunuz ve neden?
    evo evo..

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Fırçasız, süngersiz, köpük fışkırtılarak, basınçlı suyla yıkama ıle ama bunlar yoksa sunger ıle oda benım sungerım olacak .
    Fırca ,bıcı bıcı cızıyor
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

memlekete gittiğimde sünger ile kendim yıkıyorum...
    Keyif BMW'Dir...

Taşkın Cin
    synx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 25

Eski aracım siyahtı çok özenirdim fırçasız falan cila mila çok bıktım şimdi beyaz oh bee ne denk gelirse onla yıkatıyorum hiç derdim değil. Güzelliğinden hiç birşey kaybetmiyor. Ara sıra cila atarım tamamdır.

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 623

Kendi Evimin garajındaki Başınçlı Yıkama Makinam, Meguiars yıkama eldiveni, Meguiars Cilalı Şampuan, Meguiars Kurulama Bezi ve 2,5 saat sonuç: Mükemmel keyif ve temizlik

Selçuk DOĞAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı 1ocak2011 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi Evimin garajındaki Başınçlı Yıkama Makinam, Meguiars yıkama eldiveni, Meguiars Cilalı Şampuan, Meguiars Kurulama Bezi ve 2,5 saat sonuç: Mükemmel keyif ve temizlik
    oy oy oy
    abi tam teçhizatmışsn.
    evo evo..

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı 1ocak2011 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abı hayatın oyunca kendıne bu sekılde bakmaya fırsatın olmamıstır buyuk bır ıhtımal yav bız bu erkek mılletı nıye arabamıza kendımızden,esımızden daha ıyı bakıyoruz
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Selçuk DOĞAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abı hayatın oyunca kendıne bu sekılde bakmaya fırsatın olmamıstır buyuk bır ıhtımal yav bız bu erkek mılletı nıye arabamıza kendımızden,esımızden daha ıyı bakıyoruz
    evo evo..

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

Fırçasız, süngersiz, köpük fışkırtılarak, basınçlı suyla yıkama... yoksa süngerle
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

süngerle yıkama olayını biri anlatabilir mi bana... çünkü arabanın üzerinde kalan kum,çamur,toz vs basınçlı suyla da olsa gitmiyor tam olarak ve onun üzerine süngerle bastırmadan yıkansa bile çizer diye düşünüyorum... ben 4 ayda 4 kere yıkattım..ikisinde basınçlı su sadece tutturdum...birinde süngerle..birinde fırçayla... ama yıkamacılara gidince içim gidiyor çok özensiz iş yapıyorlar gibi geliyor bana..

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Basınçlı suyla yıkayanların kalitesiz kimyasal kullandıkları ve boyayı soldurdukları söyleniyor.
    Kaliteli yıkayan yerler çok paalı.
    Fırçayla yıkayanlar çiziyor.
    Ben fırsat buldukça kendim yıkadım ama artık uğraşamıycam çok dikkat çekiyor.
    Yıkama yöntemi şöyle:
    Arabayı önce tavandan aşağıya doğru sadece suyla yıka. Basınç tabancan varsa çok daha iyi sonuç alırsın.Olmadı hortum. O da olmadı kovaya talim.
    Sonra fiber eldivenle: bir kova cilalı şampuanlı( tercihen F1 marka) köpüklü suya batırarak arabayı siliyosun.Sık sık eldiveni temiz su dolu kovanda durulayacaksın.
    Sonra tekrar bol suyla durula.
    En son güderi ile kurula.
    Parça parça çalış tavandan aşağı doğru.
    Lastikleri ve jantları ayrı bir süngerle temizle...

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

Fırçasız,süngersiz,köpükle ve 280 bar basınçlı makinayla kendim yıkıyorum

Alıntı reddragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Basınçlı suyla yıkayanların kalitesiz kimyasal kullandıkları ve boyayı soldurdukları söyleniyor.
    Kaliteli yıkayan yerler çok paalı.
    Fırçayla yıkayanlar çiziyor.
    Ben fırsat buldukça kendim yıkadım ama artık uğraşamıycam çok dikkat çekiyor.
    Yıkama yöntemi şöyle:
    Arabayı önce tavandan aşağıya doğru sadece suyla yıka. Basınç tabancan varsa çok daha iyi sonuç alırsın.Olmadı hortum. O da olmadı kovaya talim.
    Sonra fiber eldivenle: bir kova cilalı şampuanlı( tercihen F1 marka) köpüklü suya batırarak arabayı siliyosun.Sık sık eldiveni temiz su dolu kovanda durulayacaksın.
    Sonra tekrar bol suyla durula.
    En son güderi ile kurula.
    Parça parça çalış tavandan aşağı doğru.
    Lastikleri ve jantları ayrı bir süngerle temizle...
    Basınçlı suyla yıkayanların kalitesiz kimyasal kullandıkları ve boyayı soldurdukları söyleniyor.:evet doğru zarar veriyor ama kısa vedede belli olmaz 6-7 sene sonra belki anlaşılır oda bakımlı arabada bu süre daha uzun olabilir

cilalı şampuanlı: bu köpükle aynı değilmi? sonuçta köpüğün içindekide cilalı şampuan sizin aldığınız cilalı şampuanı getirin köpük makinasının içine dökelim sonra basalım havayı bakın nasıl aynısı olucak
    Konu StrawBeeRy tarafından (20/05/2011 Saat 22:56 ) değiştirilmiştir.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

iç-dış yıkama 10 tl ikitelli de benim okulun yanında arkadaş fırça falan da sürmüyor ilk önce köpük püskürtülüyor o sabun iyice çöküyor sonra yıkıyor..

mustafa özbey
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fırçasız,süngersiz,köpükle ve 280 bar basınçlı makinayla kendim yıkıyorum

Basınçlı suyla yıkayanların kalitesiz kimyasal kullandıkları ve boyayı soldurdukları söyleniyor.:evet doğru zarar veriyor ama kısa vedede belli olmaz 6-7 sene sonra belki anlaşılır oda bakımlı arabada bu süre daha uzun olabilir

cilalı şampuanlı: bu köpükle aynı değilmi? sonuçta köpüğün içindekide cilalı şampuan sizin aldığınız cilalı şampuanı getirin köpük makinasının içine dökelim sonra basalım havayı bakın nasıl aynısı olucak
    Yanlış anladınız sanırım beni. Ben basınçlı su ve köpük derken oto yıkamacı ve benzinlikleri kasdedidyorum. Onların kullandıkları kimyasallar kalitesiz ve boyayı zamanla solduruyormuş.Benim aldığım cilalı şampuan kafamı yıkadığımdan daha pahalı (10 lira küçük boy bir şişesi)
    Elbetteki basınclı su güzel de aparmandan hortum uzat filan zor iş.Makine filan dikkat çekmek de istemiyorum. Ben kovayla yıkıyorum ama artık benzinlikte 1 liraya köpükle yıkatcam. Boyası solarsa solsun...
    Konu reddragon tarafından (20/05/2011 Saat 23:02 ) değiştirilmiştir.

Mert Sözge
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Yanlış anladınız sanırım beni. Ben basınçlı su ve köpük derken oto yıkamacı ve benzinlikleri kasdedidyorum. Benim aldığım cilalı şampuan kafamı yıkadağımdan daha pahalı (10 lira küçük boy bir şişesi)
    yok ben sizi yanlış anlamadım çok iyi anladım bende oto yıkamamız olduğu için size açıklayim istedim.(şimdi siz oto yıkaman var diye böyle diyorsun diye algılama yapıcaksınız)oto yıkamalarda kullanılan şampuanda sizin kullandığınız gibi demek istiyorum sizin şampuanızla kalitesi aynı olmayabilir ama onu köpük makinasına döktüğünüz zaman oda köpürtüp püskürür.şunuda söyliyim bilginiz olsun piyasada en ucuz oto yıkama şampuanının 30 kilosu 85 liradan satılıyor

benzincilerde 1 liralık olanlar prilin biraz daha kalitelisini düşünün kullanmayın derim

mustafa özbey
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok ben sizi yanlış anlamadım çok iyi anladım bende oto yıkamamız olduğu için size açıklayim istedim.(şimdi siz oto yıkaman var diye böyle diyorsun diye algılama yapıcaksınız)oto yıkamalarda kullanılan şampuanda sizin kullandığınız gibi demek istiyorum sizin şampuanızla kalitesi aynı olmayabilir ama onu köpük makinasına döktüğünüz zaman oda köpürtüp püskürür.şunuda söyliyim bilginiz olsun piyasada en ucuz oto yıkama şampuanının 30 kilosu 85 liradan satılıyor

benzincilerde 1 liralık olanlar prilin biraz daha kalitelisini düşünün kullanmayın derim
    eyvallah bilgilendirdiğiniz için. Adres de verin bari de yolumuz düşerse geliriz. Güvenilir oto yıkama yeri bulmak zaten asıl sorun

Selçuk DOĞAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Valla kendi yıkama şansım yok. Şimdi yeni arabayı da uyduruk yıkamacılarda boyasını mahvetmek istemiyorum. Ankara'da işinin ehli yıkama yapan yer var mıdır tavsiye edeceğiniz
    evo evo..

Mert Sözge
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

eyvallah bilgilendirdiğiniz için. Adres de verin bari de yolumuz düşerse geliriz. Güvenilir oto yıkama yeri bulmak zaten asıl sorun
    şuan yapmıyoruz son 1 aya kadar vardı.ama beylikdüzünde eski dükkanımız var ne zaman isterseniz gelebilirsiniz ben orada olmasam bile o civardayımdır işim yoksa gelirim

MUHAMMED ENES İŞÇİ
    menesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 KBL 84
    Edilen teşekkür: 62

araba siyah olunca hergün yıkatmak gerekiyor.yıkamaya yerim yok hergünde yıkamaya götüremiyorum tabikiee araba benzin istasyonundaki yaşlı amcanın insafına kalıyor))...siyah araba bammbaşka ama bundan sonraki arabamı beyaz alıcam sanırım

Cem *
    Realtime xnode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 268

Mert ben sana birşey sormak istiyorum, anladığım kadarıyla oto yıkama işi yapıyorsun.
    Bildiğimiz standart ucuz şampuanları oto yıkarken kullanmamız bir sakınca teşkil edermi ? Saçımıza dahi zarar vermeyen şampuanın aracımızın boyasına zarar verdiğini düşünmüyorum açıkçası. Ben aracımı kendim yıkıyorum da..

Senin bu konudaki bilgin nedir ? Ne düşünüyorsun ??
    Beneficium accipere libertatem est vendere

Sayfa 1/3 123 SonSon