Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
77 sonuçtan 61 ile 77 arası

Konu: 1,3 multijet 90bg 6 ileri 1 depo ile enfazla kaç km gidiyor ben 1300 ü zorluyorum

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

dikkat dikkat arkadaşlar!!arkadaşlar şuraya dikkatli bakın renaultlar yol bilgisayarında cut off tayken 0.0 yakıyor ve ona göre hesaplıyor bizimkiler 2.0 nin altına düşmediği için verilerde remault daha iyi yakıyor gibi duruyor buna dikkat edin!!

MUHAMMET ALBUZ
    albuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 16

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dikkat dikkat arkadaşlar!!arkadaşlar şuraya dikkatli bakın renaultlar yol bilgisayarında cut off tayken 0.0 yakıyor ve ona göre hesaplıyor bizimkiler 2.0 nin altına düşmediği için verilerde remault daha iyi yakıyor gibi duruyor buna dikkat edin!!
    biz verileri tartışmıyoruz ençok km kaç yapabiliriz onu tartışıyoruz ben 1260 yaptım inanmayan arkadaşlar var onlara açıklama yapıyorum birde

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

uzun yolda 6.vitesin avantajı ve depoyu kapağına kadar fullersen yapılabilir birde hangi yol? hangi güzergah asıl önemli olan konu bu?

MUHAMMET ALBUZ
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Orleans Mavi

Mutlu

uzun yolda 6.vitesin avantajı ve depoyu kapağına kadar fullersen yapılabilir birde hangi yol? hangi güzergah asıl önemli olan konu bu?
    bende bunu söylüyorum arkadaşlara yapılabiliyor ben yaptım multijetin nimetlerinden herkez yararlansın
    ben tokat aydın arasında yaptım bu km yi yani yolun büyük çoğunluğu iç anadolu

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı albuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bunu söylüyorum arkadaşlara yapılabiliyor ben yaptım multijetin nimetlerinden herkez yararlansın
    ben tokat aydın arasında yaptım bu km yi yani yolun büyük çoğunluğu iç anadolu
    her iki yolu da çok iyi bilirim çünkü aslen kırşehirliyim nazillide ailem yaşıyor ankara yolundan mı gittin yoksa konya-çay yolundan mı gittin?

MUHAMMET ALBUZ
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Orleans Mavi

Mutlu

her iki yolu da çok iyi bilirim çünkü aslen kırşehirliyim nazillide ailem yaşıyor ankara yolundan mı gittin yoksa konya-çay yolundan mı gittin?
    ankara yolundan afyon üzerinden

Nuri GP
    clax22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 65

symbol yapar arkadaslar gectiğimiz yaz cınarcıkta altımda bu araba vardı arabanın benzin ibresi uzun sure ınmıyor hatta biz dag keçisi diyorduk arabaya

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Ben bindiğim tüm araçlarımda depoyu doldururken, yani depo boşken fullediğimde, pompa otomatik attığında bıraktırırdım, yani ortalama olarak 130 civarında bi mazot alırdı, e tabi bugün itibariyle 160 civarı ! Bu önemli bi ayrıntı, kimisi depo kapağına kadar doldurup deneme yapar kimi de ben gibi pompa otomatik attığında bıraktırıp dener !

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

yol ve yük durumu ayrıca hava şartlarına gçre yapılmayacak bir kilometre değil arkadaşlar multijetle 1250 km
    arkanıza rüzgar alırsınız mesala 100 km de 1 litre tasarruf yapar araç güzergah düz ise şartlar uygunsa net olarak yapar
    45 litre depo bölü 12.5 = 3.6 litre demek kaldıki depo boğaza kadar fullenirse 1_2 litre daha avantanız olur buda yaklaşık olarak 3.8 gibi bir şey demek
    daha önce erdi denemişti 3.5 ortalamayı yakaladı
    ben 77 bg ile 935 km yapıp 4.8ortalamayı yakaladım ankara istanbul arası
    şu anda ise sahil yolu güzergahında pendik k.yalı arası gidip geliyorum her gün
    5.2 tüketim mevcut araçta canlı şahidide her gün gelir bakar emre
    2000devirde sabit tutup 60-70 km süratle gidip geliyorum param cebimde kalıyor
    aynı yolu basa bas gittiğimde ortalama tüketim 9.8 litre oluyor

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

MUHAMMET ALBUZ
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Orleans Mavi

Mutlu

Alıntı akca37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bindiğim tüm araçlarımda depoyu doldururken, yani depo boşken fullediğimde, pompa otomatik attığında bıraktırırdım, yani ortalama olarak 130 civarında bi mazot alırdı, e tabi bugün itibariyle 160 civarı ! Bu önemli bi ayrıntı, kimisi depo kapağına kadar doldurup deneme yapar kimi de ben gibi pompa otomatik attığında bıraktırıp dener !
    aslında çok güzel bi konuya değindiniz neden diyecek olursanız dizellerde farketmiyor ama benzinli araçlarda kesinlikle depoyu sonuna kadar doldurmamak lazım çünkü depoya giden hortum plastik ve depo kapağına kadar doldurduğunuzda o plastik hortumun içinde benzin kalıyor ve benzin o plastiği zamanla deforme ediyor sonra ya kırılıyor yada yırtılıyor ondan sonra değiştirmek gerekiyor tecrübe edilmiştir sonuç sabittir

MUHAMMET ALBUZ
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Orleans Mavi

Mutlu

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yol ve yük durumu ayrıca hava şartlarına gçre yapılmayacak bir kilometre değil arkadaşlar multijetle 1250 km
    arkanıza rüzgar alırsınız mesala 100 km de 1 litre tasarruf yapar araç güzergah düz ise şartlar uygunsa net olarak yapar
    45 litre depo bölü 12.5 = 3.6 litre demek kaldıki depo boğaza kadar fullenirse 1_2 litre daha avantanız olur buda yaklaşık olarak 3.8 gibi bir şey demek
    daha önce erdi denemişti 3.5 ortalamayı yakaladı
    ben 77 bg ile 935 km yapıp 4.8ortalamayı yakaladım ankara istanbul arası
    şu anda ise sahil yolu güzergahında pendik k.yalı arası gidip geliyorum her gün
    5.2 tüketim mevcut araçta canlı şahidide her gün gelir bakar emre
    2000devirde sabit tutup 60-70 km süratle gidip geliyorum param cebimde kalıyor
    aynı yolu basa bas gittiğimde ortalama tüketim 9.8 litre oluyor
    hay ağzına sağlık arkadaş inandıramıyoruz vatandaşı ya adam bide anahtarımı veririm diyor illa haksız kazanç mı elde edelim ben 1260 km gördüm aracımda

EFE HAN
    EFEHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34DR4849
    Edilen teşekkür: 0

Kızgın

anahtarına iddaya giren arkadaşlar altınızdaki aracı iyi tanıyın derim altınızdaki aracın motoru reno 1,5 dci den aşağı bir motor değil bence adamlar reno 1,5 dci ile 1700 km yaptıysa bizim bırak 1300 ü 2300 yapmamız lazım
    selamlar benım 1,3 90bg dızel punto aracım var yakıt ortalaması 7,5 tan asagı dusmuyor yanı ortalama 26kurus yakıyor sızce bu normalmı yoksa bı servıs yolumu acıldı bana ??

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Muhammet kardeşim, ya ben uzun yola gidip döndüm, ancak babamın aracıyla gittik fiat doblo ile giderken yolun yarısından fazlası aşırı yağmurda ve benim hızım ortalama 110 , toplam bi depo ile 195 TL lik mazotla doldu, gittiğimde 970 km falan yaptım son çeyrek kalmıştı depoda bilmiyorum değerler nasıl ?

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

ankara yolundan afyon üzerinden
    o yolda ne tepe var ne barşka bişey taki çayı geçip denizli dinar tarafına gelene kadar..bence şöförün de gayretleriyle olabilir bu km..bu arada konya-çay tarafından gitmeni tavsiye ederim 80 km daha az hemde yollar boş

kemal tektaş
    firars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 10

1300=13X100

45/13=3.46 lt 100 km başına...

boşa atmadığına emin misin? malum turbolu araç boşa atılmaz..

kemal tektaş
    firars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 10

Alıntı EFEHAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar benım 1,3 90bg dızel punto aracım var yakıt ortalaması 7,5 tan asagı dusmuyor yanı ortalama 26kurus yakıyor sızce bu normalmı yoksa bı servıs yolumu acıldı bana ??

en kısa zamanda servis sana.. gerçi her ışıktan kalkışta yanındakiyle kapışıyorsan olabilirde yoksa normal sürüşde imkansız..

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

arkadaşlar motorlarımızı küçümsemeyin. rekorum 1.4 77bg de 5.0 ortalama. (daha önce formda resimli ispatıyla paylaştım)

en son uzun yolda ise en son ist-ölüdeniz izmir yolundan 800km gittim.
    800km=/100=lt(100kmde)
    45/8=5.6 ki rekorum bile değil.

ben benzinde bunu yaptıysam, elimde 1.3 90bg olsa 1100 ü görmezsem atarım o arabayı.1260 imkansız değil, bence normal bi değer.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234