Sayfa 1/2 12 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: City mod(servo motor arızası)

NUH AKÇİÇEK
    nakcicek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Standart City mod(servo motor arızası)

Benim 2004 puntom var ve servo motor arızası yaptı direksiyon sertleşti.Servise götürdüm 1935 Tl parça ücreti 120 TL de değişim(işçilik) ücreti istediler.Burada yazılanlardan bahsettim ve bazı müşterilerin sorununun ücretsiz değişitirildiğini bazı müşterilerden %10,%20,%40 ının fiat tarafından Pardon TOFAŞ tarafından karşılandığını bunun kriterinin ne olduğunu sordum.Tofaş merkezden Ceyhun KÜNEÇ isimli yetkiliden aldığım bilgiye göre tamamen aracın servis bakımları ile ilgili olduğu şeklindeydi.Bende Direksiyon arızasının kronik bir arıza olduğunu ve tüketicinin kullanım hatası ile oluşacak bi hata olmadığını söyledim.İyi niyet çerçevesince %20 sini TOFAŞ karşılayacakmış.Yani 1600-1700 TL cepten çıkacak.Şimdi burda herkes şunu savunuyor ya 7 yıllık araç elbet bişeyler çıkacak.Ama tanıdığım veya araştırdığım tüm puntolarda veya grande puntolarda böyle bir sorun varsa bu FIAT tarafından kronik arıza kabul edilip ücretsiz değişiminin yapılması gerektiği değilmidir? Hiç beğenmediğim asla ve asla araçlarını almadığım ve almayacağım hyundai bile direksiyonla ilgili arızasını ücretsiz gideriyorsa Fiat bizden neden ücret istiyor.Üstelik ücret istemede de adaletsiz bir tavırları var kimine %20 kimine %40 destek veriyor.Canlarının istediğini ise ÜCRETSİZ değiştiriyorlar ?Bence bunun cevabını bulmaya çalışalım.

Murat CAN
    okokok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 5

Valla skydom içinde 4 bin istemişler. Daha alalı 1 hafta oldu. Korkmaya başladım.

NUH AKÇİÇEK
    Nereden
    Sivas
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı okokok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla skydom içinde 4 bin istemişler. Daha alalı 1 hafta oldu. Korkmaya başladım.
    Buraya fiat servisleriyle ilgili iletişim konusunda bilecenlik yapanlardan alacağınız dersler sonucunda sizde ücret ödemeden yaptırırsınız sanırım(!) ben bi sonuç alamadım belki siz alırsınız.Geçmiş olsun.

NUH AKÇİÇEK
    Nereden
    Sivas
    Rengi
    Bolero Kırmızı

servise aracımın sorununu yazılı olarak verin tüketici heyetine başvuracağım dedim yazılı bi şey vermeyiz gidin başvurun dediler...Yardımcı olacak kimse yok mu? Yoksa herkes bana ne nede olsa benim puntom cici modundamı?

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

kesinlikle hakkınızı arayın servis bakımlı olmayan araçları bile karşılamak zorundalar...
    Keyif BMW'Dir...

NUH AKÇİÇEK
    Nereden
    Sivas
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle hakkınızı arayın servis bakımlı olmayan araçları bile karşılamak zorundalar...
    kardeş sizin bildiğiniz bi araç var mı? en azından dava açarken plakasını vermek suretiyle örnek gösterelim mahkeme servisten bilgi istediğinde elle tutulur bir dayanağımız olsun.

arkadaşlar aracımın sorununu yazılı olarak verin tüketici heyetine başvuracağım diyorum bana yazı mazı veremeyiz diyorlar ne yapayım???????

Aracımın arka camına PUNTOLARDA KRONİK SERVO MOTOR ARIZASI VAR yazdırmayı düşünüyorum ne dersiniz?
    Konu Scottie tarafından (12/05/2011 Saat 16:52 ) değiştirilmiştir.

A B
    Wisdom Words Kronokrator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 80

bi daha mı fiat .. tövbeler tövbesi ...

NUH AKÇİÇEK
    Nereden
    Sivas
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı Kronokrator Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi daha mı fiat .. tövbeler tövbesi ...
    dostum ne kadar tanıdığım varsa bende aynı şeyleri onlara söylüyorum bi daha mı FİAT TÖVBELER TÖVBESİ

semih öztürk
    41semih41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 21

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Bu kadar kronik hala gelmiş sorunlu bir sistemi neden icat ettin neden ısrar edersin anlamak mümkün deil. Fiatı tercih sebebi city modunun yumuşaklığı değil aracın fiyatının ucuz olması...

NUH AKÇİÇEK
    Nereden
    Sivas
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı reddragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadar kronik hala gelmiş sorunlu bir sistemi neden icat ettin neden ısrar edersin anlamak mümkün deil. Fiatı tercih sebebi city modunun yumuşaklığı değil aracın fiyatının ucuz olması...
    bu forumda bir yerde bu sistemden vazgeçtiklerini veya geçeceklerini okudum ama ...?

ali yavuz
    Adana İl Başkanı rockforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 230

şu an bir 2008 model g.p t-jet almak üzereyim bu city sorunu yüzünden neredeyse vazgeçeceğim..arkadaşın opel astrasında(2006) direksiyon problemi oldu servis ücretsiz yaptı nasıl iş anlamadım fiat bu kadar kötü mü bu konuda...?

irfan cuşinsa
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Arkadaşlar fikrimi söylüyorum değiştirdiğim hiç bir araçta sorun yaşamadım. City modunu sadece dar park alanlarında kullanıyorum zaten yumuşak direksiyonu gpmizin o yüzden city yi sürekli kullanmaya gerek yok.Sürekli kullanmadığınız için arıza riskinizde minimum..
    2009 Tekno Gri Multijet Dynamic
    2009 Beyaz 1.4 Fire Dynamic
    2009 Gümüş Multijet active
    2011 Siyah Evo 1.4 Fire Dynamic
    2011 Egzotik Evo 1.3 Multijet Dynamic
    2011 Beyaz Evo 1.3 Multijet Dynamic

MURAT ÖZÇELİK
    MURAT34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34FAR04
    Edilen teşekkür: 58

bendede sorun oldu 2006 model aracımda fiat sagolsun ücretsiz değişti serviste önemli arkadaşlar inanın bana...

ali yavuz
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah

city devre dışı iken normal hidrolik gibi oluyor mu?

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

Alıntı rockforever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    city devre dışı iken normal hidrolik gibi oluyor mu?
    evet öyle oluyor... ama city nin az çalışıp bozulmayacağını söylemek yanlış... bir modele kadar var bu sorun.. ama sonra yaşanmadı..

ali yavuz
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah

t jetlerde de aynı sorun var mı

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Alıntı blackhawk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fikrimi söylüyorum değiştirdiğim hiç bir araçta sorun yaşamadım. City modunu sadece dar park alanlarında kullanıyorum zaten yumuşak direksiyonu gpmizin o yüzden city yi sürekli kullanmaya gerek yok.Sürekli kullanmadığınız için arıza riskinizde minimum..
    Alakası yok. Lütfen bilmeden konuşmayalım. City denilen elektro servo direksiyon sistemidir. Dolayısıyla sürekli aktiftir kapatamazsın. Kapattığımız tek şey park ederken bize yardımcı olsun diye bir program yazılmıştır. O program elektrik voltajını artırarak daha rahat çevirmemizi sağlar. Dolayısıyla city arızası dediğimiz arıza 2 yerden meydana gelir biri servo motor dur ki bunu tamiri yoktur. Motor değiştirilir ve motor pahalıdır. Diğeride direksiyon altındaki açı sensörü dür. Siz direksiyonu cevirdiğiniz oranı algılar ve o açı kadar servo motora elektirik gönderir. bu sistem kapatılımaz. city modu sadece programdır acı sensöründen aldığı sinyali kuvvetledirir. Dolayısı ile sistem hep aktif. Açı sensörü ise normalde 200 lira civarlarıma mal olarak bir sistem olmasına rağmen acı sensörü ile servo motoru birbirine bağlı olduğundan komple olarak değiştirirler. Ve genelde Türkiye şartlarında en çok arızayı yapan bu açı sensörüdür. açı sensörü içindeki platin ayaklar sıcaklık ve yoldan gelen titreşimlerin etkisi ile zamanla yıpranır. Asıl yapılan hata bu açı sensörü yüzünden servo motoruda değiştirmektir. Servo motor için fiyat normal ama maliyeti 250 liralık açı sensörü için motoru değiştirmek pahalı ve sacma. Toyota da aynı sorunu yaşadı. Ve açı sensörü ile motoru ayıracak bir şey yaptı. Dolayısıyla açı sensörü arızasında motoru değiştirmeden kurtuluyorsunuz. Hundayi ayıramadı. Onun yerinde garanti değişimi verdi. Ve her iki firma da bu sistemden Türkiye için vazgeçti. Çünkü bu arızayı türkler yaşıyor. Dolayısı ile İtalyanlara Tofaş söylemesine sağmen italyanlar bu konuyu sallamayıp ciddiye almadı. Aynı problem Tofaşın ürettiği bir araba olsaydı mesela linea hemen değiştirirlirdi. Malesef GP italyadan olduğu için bu konuda onlarında eli bağlı.

NUH AKÇİÇEK
    Nereden
    Sivas
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Dava açacak Özgür Bey aracının sorununu hallettirdiğinden dolayı vazgeçmiş.ikimizinde aracı 2004 model ondan da %80 tutarında ödeme yapmasını istemişler.O arkadaş Niğde de ben Sivas ta. Dava için hazırlıklar yaparken servisten aramışlar ve %20 ödeme yaparsanız değiştirelim demişler ve arkadaş kabul ederek değiştirmiş.Bugün bana servisten aldığı faturayı mail yolu ile gönderecek bende fiat müşteri hizmetlerine aynısını anlatacağım.

TUNCAY ÖZCAN
    incubus001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06az
    Edilen teşekkür: 3

arkadaşlar benim aracımdada direksiyon problemi çıktı. 2006 model. servis saolsun ikiletmeden değiştirdi. 2000 lira artı işçilik dediler. tek kuruş para vermedim. bilginize.

Sayfa 1/2 12 SonSon