Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
64 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Akaryakıtta İndirim Oldu

Cem *
    Realtime xnode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 268

Alıntı aslanerh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    düzeysiz kişiler lafını üzerime almıyorum.

ama konuyu "akaryakıt ve elektrik fiyatları devlet politikası" diyerek kestirip atan bir düşüncenin kendine bile faydası olmayacağını düşünüyorum. Polemiğe girmek istemiyorsanız yorumlarınız yapıcı olsun

örneğin alttaki mesajınız gibi, bu mesaj için teşekkür ediyorum.
    ben polemiğe girmem, bilgilendirir geçerim. isteyen istifade eder isteyen kendi bildiğini okur. sözlerim kestirip atmak değil, devlet politikalarını 1.elden biri olarak yaptığım yorumdur. ne sizleri ikna etmek ne de düşüncelerinizi değiştirmek gibi bir niyetim var.

başarılar
    Beneficium accipere libertatem est vendere

Umut Somyürek
    Yaşayan GP yasayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 67

Alıntı aslanerh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    düzeysiz kişiler lafını üzerime almıyorum.

ama konuyu "akaryakıt ve elektrik fiyatları devlet politikası" diyerek kestirip atan bir düşüncenin kendine bile faydası olmayacağını düşünüyorum. Polemiğe girmek istemiyorsanız yorumlarınız yapıcı olsun

örneğin alttaki mesajınız gibi, bu mesaj için teşekkür ediyorum.

Alıntı xnode Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "ben polemiğe girmem, bilgilendirir geçerim. isteyen istifade eder isteyen kendi bildiğini okur." sözlerim kestirip atmak değil, devlet politikalarını 1.elden biri olarak yaptığım yorumdur. ne sizleri ikna etmek ne de düşüncelerinizi değiştirmek gibi bir niyetim var.

başarılar
    Güzel giden bir konuydu ama bu cevap olmadı bence.

Gerçekten bu şekilde düşünüyorsanız forumda değil blogda yazmalısınız.

Herkese iyi geceler

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem *
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Alıntı xnode Nickli Üyeden Alıntı
    ´isimli üyeden Alıntı
    "ben polemiğe girmem, bilgilendirir geçerim. isteyen istifade eder isteyen kendi bildiğini okur." sözlerim kestirip atmak değil, devlet politikalarını 1.elden biri olarak yaptığım yorumdur. ne sizleri ikna etmek ne de düşüncelerinizi değiştirmek gibi bir niyetim var.
    Alıntı yasayanadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel giden bir konuydu ama bu cevap olmadı bence.
    Gerçekten bu şekilde düşünüyorsanız forumda değil blogda yazmalısınız.
    Herkese iyi geceler
    ??? O halde, şöyle bir yorum yapalım. Bu nasıl ?
    "ben polemiğe girerim, bilgilendirmem. kimse istifade etmemeli herkes dediğimi direk kabul etmeli." sözlerim kestirip atmaktır, devlet politikalarını hiç bilmem sadece konuşurum. amacım sizleri ikna etmek ve düşüncelerinizi değiştirmek..

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

6. 12/05/2011, 01:47

Umut Somyürek
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok

Klavye sizin efenim nasıl isterseniz öyle yorum yapın...

Bu yorumunda nasıl olduğu konusunda illaki bir cevap bekliyorsanız; .....

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

"
    Konu ugurozer tarafından (10/01/2012 Saat 16:19 ) değiştirilmiştir.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

"Kafasına kuş ğında şans oyunu oynayan bir toplumun, ağzına sıçana oy vermesi normaldir..."[/QUOTE]
    +1

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Can Aşan
    can-asan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 314

Finans haberlerinin doğru adresi - Mynet Finans Haber

şimdi okuduğum habere bakın zam geliyormuş yine...

Erhan YALÇIN
    Farklı sadece_erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    34BLP269
    Edilen teşekkür: 297

mazotu 1,5 tl yapma vaadi olanlara koşalım o halde, olur mu? Yazar kasa fırlatanları, anayasa fırlatma bahanesiyle ülkeyi krize sokanları, develüasyon yapanları, banka hortumlayan yeğeni için yaptımsa ben yaptım ne var yani diyenleri de gördük, bunları akp mi yaptı? ben ilkokuldayken sınıfım 82 kişiydi, akp mi vardı o zman. hem akpden önce ucuz yakıt kullanıyodukda ben mi hatırlamıyorum

sizin siyasi düşüncenizin tersini düşünen herkese çok afederseiniz "aptal, salak, geri zekalı, saf, düşünemeyen, çoban vsvs" yakıştırması yapıyorsunuz sonra demokrasi diyorsunuz. komik hemen ters giden şeylerin neden ters gittiğini çözümün hangi yoldan geçtğini anlatmaya çalışıyorsunuz, saygı duyuyorum ancak her birey kendi kararını kendince tartarak verir. akp ye oy verenlerin sizlerden daha az zeki olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, aslında sürekli buyüzden kaybediyorsunuz... doğudaki ucuz yakıtan bahseden arkadaşlar o koşullrda yaşamak istiyorlar mı acaba. oranın yakıtı ucuz olabilir ama yakıt kalitesini konuşulan başlıklarda oraların yakıtı kaliteli değil bizim motorlara gitmez deniyordu, 10 kuruş ucuz satıldığı halde kaliteli değil diye full den yakıt almıyorsunuz, ucuz yakıt diye tutturuyorsunuz. avrupanın lüksünü, amerikanın özgürlüğünü, asyanın ucuz yakıtını alıp mükemmel bi ülke oluşturabilicek süper güç var mı? istanbuldaki çılgın projenin ülkeye katkısı olmayacağını güşünen arkadaşlara hatırlatayım, Türkiye genelininde toplanan vergi gelirlerinin %44,7 si İstanbuldan toplanıyor. Aslında bu ülke İstanbul ne kadar kallkınıyorsa o kadar kalkınabilir...

avrupanın yakıt fiyatları için buraya tıklayabilirsiniz.

RETAIL PRICE = vergili pompa fiyatı
    PRICE EXCLUDING VAT = vergisiz fiyat

göreceğiniz üzere aşşağı yukarı 1 tl gibi bir fiyat farkı var avrupa ile aramızda. o kadar da olur diyorum, sonuçda avrupa her yıl bütçesinden milyonlarca dolar harcamıyor teröre, kaçak elektirk su mazot ile mucadeleye, hortumculara. çoğunun nüfusu istanbul kadar zaten.
    Konu sadece_erhan tarafından (12/05/2011 Saat 13:59 ) değiştirilmiştir.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

13. 12/05/2011, 14:03

Sebep
    Yanlış konu

Umut Somyürek
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok

Partiler vatana millete hizmet etmek için iktidar olurlar - olmalılar.
    İnsanlar vatana millete hizmet etmek için milletvekili olurlar - olmalılar.
    Aksi halde partiler devlete sahip olurlar.
    Milletin vekilleri, milletin efendisi olurlar.

Bu nedenledir ki her dönem, her kim iktidar olursa olsun eleştirilmelidir.
    Yapmadıkları, yapamadıkları söylenmelidir. Bardağın boş tarafından bakılmalıdır.
    Eksikler görülmeli gösterilmelidir. Yapabilecekleri halde yapmadıkları için sorgulanmalıdırlar.

İktidarıyla muhalefetiyle hepsinin görevidir hizmet etmek. Yaptıkları lütuf değil bir sorumluluktur onlar için.

Siyaset lafügüzaftır.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

arkadaşlar siyaset içerikli mesajlar yazanlar uyarı almaksızın banlanacaktır

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

17. Bu mesajı için 6 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

arkadaşlar konuyu daha fazla dallandırıp budaklandırmayın.. yorumlarınızı siyaset üstünden yapmayın... birbirinizi kıracak üzecek sinirlendirecek yorumlar yapmaktan kaçının...

19. Bu mesajı için 3 kişi Scottie'ye teşekkür etti:

Erhan Aslan
    aslanerh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Sonuçta bizim asıl sorunumuz benzin fiyatlarıyla! Ve amacımız bu soygunu eleştirmek yerine "böyle gelmiş, böyle gider, devlet politikasıdır" diyen arkadaşların yanlışlarını göstermek.

Aşağıdaki yorum dalga geçer gibi geliyor bana! Gerçekten ciddiyet ile yazdıysanız cevap vermeden geçemeyeceğim;

Birinci şakanız Avrupadaki benzin fiyatlarının bizzat linkini vermek olmuş. "Aşağı yukarı 1 TL fark var bizimle ondan da ne olacak canım" demişsiniz. Öncelikle dünya kadar petrolün çıkarıldığı ülkelerle sınırı olan Türkiye'de ham petrolün fiyatı o ülkelerin hiçbiri kadar yüksek değildir. Ayrıca o kadar araştırmacıysanız bir de milli gelir hasılatı istatistiğine bakın da o aradaki farkı söyleyin. Ayrıca göz göre göre verdiğiniz linkteki değerleri karşılaştırmaya matematiğiniz yetmediyse eğer, ben de şöyle açıklayayım. Benzinden en fazla vergi alan Avrupa ülkeleri sırasıyla Danimarka (aldığı vergi; 338 €) ve İsveç (321 €) (Hepsinde mazottan alınan vergi daha az). Peki bu ülkelerdeki insanlar benzinin litresine maks 0,7 TL vergi öderken, araç sayısı birçok ülkeye göre fazla olan Türkiye'de (14 milyon 206 bin araç var toplam) neden 2,5 TL vergi ödüyoruz? İnsanları böyle vergiye bağlamak, üstü kapalı olarak "sizler aptal, salak, geri zekalı, saf, düşünemeyenlersiniz" demek değil midir?

İkinci olarak "Avrupa ülkeleri küçücük zaten, terör, hortumlama, kaçak elektrik, su, mazot" gibi problemleri olan bize göre hiçbir giderleri yok" demişsiniz. Demek ki hortumlama problemleri sizin de itirafınızla devam ediyor. Ayrıca 14 milyon küsür araçtan alınan %50-60 lık vergilerle kimler zengin oldu? Bu yapılan soygundan yüzde kaçı bize hizmet olarak döndü?

Eğer bu fiyatların yüksek olmasından bu kadar memnuniyet duyuyorsanız da size diyecek birşey yok zaten, ancak sırf bir parti destekliyorsunuz diye de bu eleştirilere cevap vermeye çalışıyorsanız, sizi vicdanınızla başbaşa bırakıyorum.

Alıntı nevarulan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mazotu 1,5 tl yapma vaadi olanlara koşalım o halde, olur mu? Yazar kasa fırlatanları, anayasa fırlatma bahanesiyle ülkeyi krize sokanları, develüasyon yapanları, banka hortumlayan yeğeni için yaptımsa ben yaptım ne var yani diyenleri de gördük, bunları akp mi yaptı? ben ilkokuldayken sınıfım 82 kişiydi, akp mi vardı o zman. hem akpden önce ucuz yakıt kullanıyodukda ben mi hatırlamıyorum

sizin siyasi düşüncenizin tersini düşünen herkese çok afederseiniz "aptal, salak, geri zekalı, saf, düşünemeyen, çoban vsvs" yakıştırması yapıyorsunuz sonra demokrasi diyorsunuz. komik hemen ters giden şeylerin neden ters gittiğini çözümün hangi yoldan geçtğini anlatmaya çalışıyorsunuz, saygı duyuyorum ancak her birey kendi kararını kendince tartarak verir. akp ye oy verenlerin sizlerden daha az zeki olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, aslında sürekli buyüzden kaybediyorsunuz... doğudaki ucuz yakıtan bahseden arkadaşlar o koşullrda yaşamak istiyorlar mı acaba. oranın yakıtı ucuz olabilir ama yakıt kalitesini konuşulan başlıklarda oraların yakıtı kaliteli değil bizim motorlara gitmez deniyordu, 10 kuruş ucuz satıldığı halde kaliteli değil diye full den yakıt almıyorsunuz, ucuz yakıt diye tutturuyorsunuz. avrupanın lüksünü, amerikanın özgürlüğünü, asyanın ucuz yakıtını alıp mükemmel bi ülke oluşturabilicek süper güç var mı? istanbuldaki çılgın projenin ülkeye katkısı olmayacağını güşünen arkadaşlara hatırlatayım, Türkiye genelininde toplanan vergi gelirlerinin %44,7 si İstanbuldan toplanıyor. Aslında bu ülke İstanbul ne kadar kallkınıyorsa o kadar kalkınabilir...

avrupanın yakıt fiyatları için buraya tıklayabilirsiniz.

RETAIL PRICE = vergili pompa fiyatı
    PRICE EXCLUDING VAT = vergisiz fiyat

göreceğiniz üzere aşşağı yukarı 1 tl gibi bir fiyat farkı var avrupa ile aramızda. o kadar da olur diyorum, sonuçda avrupa her yıl bütçesinden milyonlarca dolar harcamıyor teröre, kaçak elektirk su mazot ile mucadeleye, hortumculara. çoğunun nüfusu istanbul kadar zaten.
    Konu GP COSKUN tarafından (13/05/2011 Saat 01:01 ) değiştirilmiştir.

Cem *
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Akaryakıt fiyatlarından sizler gibi herkes rahatsız ve bu rahatsızlığımızı mesajlarımızda belirtiyoruz.. Aradaki fark şu; bizler herhangi bir siyasi kin veya ideolojik düşmanlık ile her başlığı küfretmek ve hakaret etmek için fırsat kollamıyoruz, bu kadar basit...

Saygılar..

Umut Somyürek
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok

Sabah gazetesi yazarından bir analiz...
    Depoya çapraz ateş! - ŞEREF OĞUZ - Sabah

TEPAV Türkiye Ekonomi Politikalara Araştırma Vakfı raporundan bir alıntı.

Aşağıdaki tablodan görüldüğü üzere Türkiye’de kurşunsuz benzin ve motorin üzerindeki vergi yükü tüm AB ülkelerinin üzerindedir. Bunun tek istisnası İngiltere’dir. Bu ülkede motorin üzerindeki vergi yükü Türkiye’den biraz fazladır. Anılan tarih itibarıyla Türkiye’de benzin üzerindeki vergi yükü AB 27 ortalamasından %58; motorin üzerindeki vergi yükü ise %41 fazladır.

Türkiye’de akaryakıt üzerindeki vergi yükü görece yüksektir. Nitekim benzin üzerindeki vergi yükü AB 27 ortalamasından %58; motorin üzerindeki vergi yükü ise %41 fazladır. Üstelik 2005-2009 arasında Türkiye-AB arasında motorin üzerinden alınan vergi farkı artmış, 1000 litrede 117 Euro’dan, 141 Euro’ya yükselmiştir. Bir diğer ifadeyle 2009’da Türkiye’de 1000 litre motorinden elde edilen dolaylı vergiler AB’den 141 Euro daha fazladır.
    Eklenti 13983

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Arda
    Ardevo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    Edilen teşekkür: 110

Petrol fiyatlarında sert düşüş 12/05/2011

Finans haberlerinin doğru adresi - Mynet Finans Haber

Petrol fiyatlarında sert düşüş

Petrol fiyatları bir haftadan kısa bir süre içinde ikinci kez sert bir şekilde düştü.

Brent ve ABD ham petrolü dün yüzde 4'ün üzerinde, 5 dolardan fazla değer kaybetti. Brent petrolü dün 111 dolar 95 sente kadar gerilerken, ABD ham petrolü bu sabah 97 dolar 77 sente kadar indi.

Petrol fiyatlarının, sert düşüşe rağmen, geçen hafta perşembe günü gördükleri iki buçuk ayın en düşük düzeylerine kadar gerilememesi dikkat çekti.

Petrol fiyatlarındaki dünkü düşüşü, ABD'de benzin stoklarının 12 hafta içinde ilk kez artması tetikledi. ABD'de benzin talebinin en çok arttığı yaz mevsimi öncesinde stokların artması, petrol fiyatlarının benzin liderliğinde gerilemesine yol açtı.

Diğer yandan, Çin'de dün açıklanan verilerin ekonomide yavaşlamaya işaret etmesi, petrol fiyatlarını düşüren bir diğer etken oldu. Çin ekonomisindeki yavaşlama risk iştahını azaltarak, fonlama para birimi olarak kullanılan dolara alım getirdi. Doların değerlenmesi ise, emtia fiyatlarını düşüren etkenlerden biri olarak öne çıktı.

Dün petrole paralel olarak başka emtianın da düşmesi dikat çekti. 19 emtiadan oluşan emtia endeksi yüzde 3 değer kaybetti. Endeks, geçen perşembe günü yaşanan satış dalgasında yüzde 4.9 düşmüştü.

MUZAFFER ZEYBEK
    fausto2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    34 JJ 0418
    Edilen teşekkür: 22

Siyasi tartışmaların site yönetimini neden rahatsız ettiğini anlayamadım.Sonuçta bu konunun siyasi bir yönüde var.Bu gün yaşadığımız bir çok sıkıntının sebebinin ülkemizdeki politik olayları tartışamıyor olmamızdan kaynaklandığını düşünüyorum.

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

burada siyaset içerikli mesaj olduğu zaman malesef karşılıklı konuşur gibi olmuyor.. malesef tartışmalar yaşanıyor ve forum ortamı geriliyor.. bu yüzden siyaset içerikli mesaj yasak.. herkesin fikrine saygımız var.. herkes istediği partiyi tutabilir... ama bunu anlamayan insanlarda mevcut... birbirlerine sataşmalar oluyor.. sebebi budur. yoksa yönetimi rahatsız eden başka bir durum yoktur....

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

burası otomobil paylaşım platformu
    siyasi arena değil siyasi görüşlerin propagandasının yapılacağı bir yer asla değil
    siyasi düşüncelerinizi 12 haziranda sandık başında oyunuzla gösterebilirsiniz
    ama bu platformda buna müsade edemeyiz

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

29. Bu mesajı için 2 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

"
    Konu ugurozer tarafından (10/01/2012 Saat 16:18 ) değiştirilmiştir.

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

uğur derhal imzanı değiştir kimin kime oy verdiğini yargılamak ve sorgulamak bunun hakkında yorum yapmak sana veya bana düşmez
    herkesin özgür iradesi farklıdır
    imzanı değiştirmemen halinde üzülerek cezai yaptırım uygulamak zorunda kalacağım

32. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon