Sayfa 1/3 123 SonSon
57 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: fiat ın donanım kurnazlığı

umut keser
    altan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Standart fiat ın donanım kurnazlığı

benim 2010 aralık ayında aldığım evo multijet active araçta bulunan sürücü ön diz hava yastığını yeni active lere ve mylife donanıma koymamışlar sadece dynamic donanımda var.hem donanımı kısıyorlar hem fiyatı bindiriolar.heralde seneye yolcu hava yastığınıda çıkarırlar.ama yinede donanım açısından en iyisi fiat..

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Biliyorsunuz gp lerde 2007 modellerdeki birçok donanımı 2011 modellerde çaldılar Eminim yıllar geçtikçe evo larda da ekleme yerine çalma yapacaklar Sürücü diz hava yastığından başlarlar yıllar geçtikçe isofix, bagaj lambası, direksiyon üzerindeki tuş aydınlatmaları, tavan tutamakları vs diye devam eder Gp de çalma konusunda bayağı tecrübe yapan fiat yetkilileri evo dan da çalmadan edemezler

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

bu her markada olan son derece normal bir şey.. misal megane 2 ilk 2003 sonu 2004 te çıktı.. ilk megane dynamiclerin donanımıyla 2007 megane 2 dynamiclerin arasında dağlar kadar fark vardı..
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

erkan ozan
    erkansass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

piyasaya sürülen bir araç belli bir doyum noktasına ulaştıktan sonra, maliyetin düşürülmesi politikasına geçilir. sadece otomobil değil birçok üründe birçok marka bu yolu tercih eder. normaldir.

ersan balkan
    OPTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 35

Peki sizce EVO doyum noktasına ulaştımı?

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

bence sıfır araba alırken şu anda hız sabitleyici digital klima olmazsa olmazdır standar donanıma geçilmelidir..

Özgür TÜRKOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence sıfır araba alırken şu anda hız sabitleyici digital klima olmazsa olmazdır standar donanıma geçilmelidir..
    Aynen Özellikle 30.000 tl civarlarında dolaşan araçlarda birçok donanım standart olmalıdır ve firmalar kendilerini geliştirmelidir
    Tanesi 0,50 tl bile olmayan direksiyon düğmelerinin ampullerini çalarak, 5 tl bile maliyeti olmayan bagaj lambasını çalıp müşterilerini geceleri bagaja ne koyduklarını görmek için el feneri bulundurmak zorunda bırakmak ve pazarlama stratejisi oluşturduğunu sanmak hiçbir zaman büyük firmalara yakışmaz

10. Bu mesajı için 2 kişi ozay06'ye teşekkür etti:

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

bugün bir çok büyük markada abs,klima,hava yastığı opsiyon olarak satılıyorsa ve bizim active evolarda bunlar standartsa oturup şükretmek lazımken markayı modeli devamlı küçültme taraftarı olmamak lazım... üstelik bu tipte araba gösterin piyasada bi tane...

E S
    FN2 TYPER kifanhom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 95

Alıntı sedini Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu her markada olan son derece normal bir şey.. misal megane 2 ilk 2003 sonu 2004 te çıktı.. ilk megane dynamiclerin donanımıyla 2007 megane 2 dynamiclerin arasında dağlar kadar fark vardı..
    bu megane için söylediğinizi , ilk çıkanlarda orta kol dayama aydınlatması olduğu ve sonraki dönemde bunun iptal edildiği şeklinde duymuştum, ne kadar doğru bilmiyorum
    livin' on the edge

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

amerikanlara bakın 80 lerde hız sabitleyici klima var neden halk bilinçli italyada gplerimizdeki özelliklere standart donanımlara bakın.. Türkiye ye gelince iş değişiyor...

E S
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amerikanlara bakın 80 lerde hız sabitleyici klima var neden halk bilinçli italyada gplerimizdeki özelliklere standart donanımlara bakın.. Türkiye ye gelince iş değişiyor...
    dimi, yıllarca kuş serisine deli gibi paralar verdik
    ne vardı direksiyon, gaz pedalı , fren, debriyaj, cam kolu, kilit butonu
    yıllar sonra gözümle gördüm romanya da tofaş imalatı şahin kasa, kliması vardı şaşırmıştım.
    livin' on the edge

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı kifanhom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dimi, yıllarca kuş serisine deli gibi paralar verdik
    ne vardı direksiyon, gaz pedalı , fren, debriyaj, cam kolu, kilit butonu
    yıllar sonra gözümle gördüm romanya da tofaş imalatı şahin kasa, kliması vardı şaşırmıştım.
    halen daha malezya da holland car adı altında klimalı hidrolik direksiyon çok nokta enjeksiyonlu üretilmeye devam ediliyor googleye holland car yazın göreceksiniz..

Özgür TÜRKOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı dexter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün bir çok büyük markada abs,klima,hava yastığı opsiyon olarak satılıyorsa ve bizim active evolarda bunlar standartsa oturup şükretmek lazımken markayı modeli devamlı küçültme taraftarı olmamak lazım... üstelik bu tipte araba gösterin piyasada bi tane...
    Niye şükredeyim ki Arabadan sürekli çaldıkları halde (GP den bahsediyorum) aldığım için Fiat şükretsin Tek alınacak marka fiat değil tek alınacak arabada punto değil Bu kadar zorda kalmadık yani

uğur ural
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

gp de abs klima hava yastığı yok mu ozay06 kardeşim... bi söz var üç kuruşa beş köfte diye... fiyat performans-marka karşılaştırması yapıldığında daha iyisi yok... dön dolaş aynı konu... insanların beklentisi hiç bitmez... allah nazardan saklasın,ben active arabamın her donanımından çok çok memnunum ki çoğunda dinamic var üstelik...

Özgür TÜRKOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı dexter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gp de abs klima hava yastığı yok mu ozay06 kardeşim... bi söz var üç kuruşa beş köfte diye... fiyat performans-marka karşılaştırması yapıldığında daha iyisi yok... dön dolaş aynı konu... insanların beklentisi hiç bitmez... allah nazardan saklasın,ben active arabamın her donanımından çok çok memnunum ki çoğunda dinamic var üstelik...
    Uğur kardeşim
    Evolar gp lere göre gerçekten çok dolu Aradaki fark gerçekten az Gp lerin evolara göre daha ucuz olması gerekir Benim demek istediğim şu Abs yi çalsa hava yastığını çalsa city yi çalsa maliyet azaltma çabası derim pazarlama strateji derim anlam veririm Benim kızdığım nokta toplamı 15-20 tl bile bulmayan özellikleri çalması

ti ner
    tiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 44

2011 95 ps multijetlerde 2100 tl verip en kapsamlı evo kiti dahi alsanız araçta YAN hava yastığı yok.Ama grande punto sitesinde halen 7 hava yastığı yazıyor.Şubat ayının yirmisine kadar Fiatin kendi sitesindeki opsoyonlarda yan hava yastığı yer alıyordu.Ama getirilemiyordu. Yani kendileride bilmiyor getirdikleri araçların donanımlarını.

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Alıntı ozay06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğur kardeşim
    Evolar gp lere göre gerçekten çok dolu Aradaki fark gerçekten az Gp lerin evolara göre daha ucuz olması gerekir Benim demek istediğim şu Abs yi çalsa hava yastığını çalsa city yi çalsa maliyet azaltma çabası derim pazarlama strateji derim anlam veririm Benim kızdığım nokta toplamı 15-20 tl bile bulmayan özellikleri çalması
    katılmıyorum standart donanım dynamicleri ele alırsak perde airbagler malesef yok evolarda seri2 GP dynamiclerde evoda standart olan herşey var perde airbaglerde cabası.
    ayrıca 100000 araçta 10 euroluk eksiltme yapsa totalde 1 milyon euroyu kar hanesine yazdırır.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

E S
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri

pazarcı olsak seçmece yok diyerek 6 elmanın içine 1 tane çürüğü kasnaklamaya çalışırız, seyahat acentası olsak 4 gün 200 euro ya prag tatili reklamı veririz ama tatili satın alan birine yok rehberlik ücreti müze parası vırt kırt diye ilave bindirmeler yaparız..
    aynı mantık, biri satıyor biri alıyor
    satan her zaman cazip gösterme eğiliminde, ama alanın detektörler açık olması lazım neyi aldığını bilmesi açısından
    neyi aldığını bilerek aldıysan şikayet etmek yersiz, kandırıldıysan ona sözüm yok elbette
    livin' on the edge

uğur ural
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

ben arabayı aralıkta aldım,alırken araba italyadaydı ve 8 ocakta geldi,gittim teslim aldım... arabada diz airbag var fakat yeni üretimlerde diz airbag kaldırılmış... bu durumda 2011 evo activeler 2 ve 3 airbaglı olarak ayrılmış oldu... 2.el alırken buna da dikkat etmek isteyen edebilir...

Özgür TÜRKOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Biz firmaların çalma çırpma işlerini normal ve kabul edilebilir gördükçe yakında arka lastikleride çalarlarsa şaşmam Buraya birisi bundan şikayet ederse de başka birisi "ne olacak canım git iki lastik alıver" diye yorum yazarsa hiç mi hiç şaşırmam

Sayfa 1/3 123 SonSon