Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Radara yakalananlar dikkat!

Muharrem AYTÜRK
    fraust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

Standart Radara yakalananlar dikkat!

Hız limitini aştığı gerekçesiyle para cezasına çarptırılan sürücü açtığı davayı kazandı

Samsun'da hız limitini aştığı gerekçesiyle 270 lira para cezasına çarptırılan sürücü açtığı davayı kazandı.

Samsun'da Mecit Kurumahmutoğlu'nun, yaklaşık 6 ay önce 55 SP 256 plakalı otomobiliyle Atatürk Bulvarı'nda yapılan trafik kontrolünde hız limitini aştığı gerekçesiyle trafik ekiplerince 270 lira ceza kesilmesi üzerine, Samsun 2. Sulh Ceza Mahkemesinde açtığı davaya devam edildi.

Mecit Kurumahmutoğlu'nun yolda radar uyarı levhalarını bulunmaması ve hız limitini aşmadığını öne sürerek, cezanın iptali istemiyle açtığı davanın bugünkü duruşmasında bilirkişi tarafından hazırlanan rapor okundu.

Raporda, 50 kilometre hızla gidilmesi gereken yerde sürücünün 112 kilometre hızla seyrettiği iddiasıyla idari para cezası verildiği ancak radar görüntülerinin yer aldığı CD'de yapılan incelemede, radar cihazının sadece uyarı sesi verdiği, hızı tespit eden bir bilgi bulunmadığı belirtildi. Raporda, radar cihazının ''eski nesil'' olduğu, bu nedenle araçların hızını göstermediğine işaret edilerek, hızın ''adımlama'' yöntemiyle tespit edildiği ifade edildi.

''Adımlama'' yöntemine göre de aracın hızının 112 değil, 90 kilometre/saat civarında olduğuna işaret edilen raporda, ''Radar görüntülerinde itiraz edenin aracının hızının tam olarak tespit edilemediği tespiti yapılmıştır'' denildi.

Hakim, bilirkişi raporu doğrultusunda, itiraz edenin aracının hızının kaç kilometre olduğu hususunda şüphe bulunduğu gerekçesiyle sürücünün itirazının kabulü ile idari para cezasının kaldırılmasına karar verdi.
    Ya kendine bir yol seçmelisin, ya da kendi çizdiğin yoldan gitmelisin!..

2. Bu mesajı için 8 kişi fraust'ye teşekkür etti:

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Adama helal olsun,benimde böyle 2 cezam var kuzu kuzu ödedik...

Şenol Çıracı
    Abarth Mjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 323

Çılgın Laz. Helal olsun valla

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

helal olsun valla hakkını aramış adam susmamanın faydaları işte.....

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Aracımın ilk muayenesinden dönerken TEM de 104 km ile seyyar radara girmiştim,buna itiraz edilmiyor maalesef...

7. Bu mesajı için 3 kişi USTA'ye teşekkür etti:

ahmet gani küçük
    ahmetochi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01 AGK 70
    Edilen teşekkür: 1

Ben de osmaniye-gaziantep karayolunda 166 km/sa ile radara düşmüştüm otobanda ama ne radarın kendisi ne de uyarı levhası vardı. 270 tl ceza tebligatla kapıya geldi. Ona rağmen itiraz edemedim. Vekalet ücreti ve masraf ödemek istemedim. Mobese olduğunu düşünüyorum. O zaman baya bi araştırdım bu kayıtlar saklanıyor ve hızı gösteren kayıtlar var. Bu olayda tesadüf olmuş hızı göstermemesi cihazın.
    "Yüzünün nurundan, gölgesine sığınırım saçlarının."Agk

ARMAĞAN ÖZMEN
    armi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 22

Alıntı *USTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracımın ilk muayenesinden dönerken TEM de 104 km ile seyyar radara girmiştim,buna itiraz edilmiyor maalesef...
    Hocam TEM'de hız limiti kaçki 104'le girdiniz radara? Benim bildiğim otobanda hız sınırı 130 km/h.

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Ama kullandıgı araç ruhsatta kamyonet geçtiği için 90 km/h Limit..

11. Bu mesajı için 2 kişi acRep'ye teşekkür etti:

Emre Emre
    Human Rogue (WoW) bvulgari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 186

Helal olsun adama..Herkesin böyle olması lazım ve bu hukuk mücadelesinin daha kolay ve anlaşılır olması lazım kanımca.
    This is not personel, just business..

Nihat D.
    YaşasınDumansızHavaSahası NyhatShu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    35EA1029
    Edilen teşekkür: 142

bnde geçenlerde yemişim ama ödemedim hala.neyse artık yapcak bişey yk.

Repair

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

1 kere yedik ödedik paşalar gibi
    TSİ Jetta.

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Radar kayıtları emniyetin biriminde en fazla 1 ay tutulur, sonra silinir bilginiz olsun

aşkın oğuz
    askin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    37 .. 777
    Edilen teşekkür: 63

Alıntı fraust Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hız limitini aştığı gerekçesiyle para cezasına çarptırılan sürücü açtığı davayı kazandı

Samsun'da hız limitini aştığı gerekçesiyle 270 lira para cezasına çarptırılan sürücü açtığı davayı kazandı.

Samsun'da Mecit Kurumahmutoğlu'nun, yaklaşık 6 ay önce 55 SP 256 plakalı otomobiliyle Atatürk Bulvarı'nda yapılan trafik kontrolünde hız limitini aştığı gerekçesiyle trafik ekiplerince 270 lira ceza kesilmesi üzerine, Samsun 2. Sulh Ceza Mahkemesinde açtığı davaya devam edildi.

Mecit Kurumahmutoğlu'nun yolda radar uyarı levhalarını bulunmaması ve hız limitini aşmadığını öne sürerek, cezanın iptali istemiyle açtığı davanın bugünkü duruşmasında bilirkişi tarafından hazırlanan rapor okundu.

Raporda, 50 kilometre hızla gidilmesi gereken yerde sürücünün 112 kilometre hızla seyrettiği iddiasıyla idari para cezası verildiği ancak radar görüntülerinin yer aldığı CD'de yapılan incelemede, radar cihazının sadece uyarı sesi verdiği, hızı tespit eden bir bilgi bulunmadığı belirtildi. Raporda, radar cihazının ''eski nesil'' olduğu, bu nedenle araçların hızını göstermediğine işaret edilerek, hızın ''adımlama'' yöntemiyle tespit edildiği ifade edildi.

''Adımlama'' yöntemine göre de aracın hızının 112 değil, 90 kilometre/saat civarında olduğuna işaret edilen raporda, ''Radar görüntülerinde itiraz edenin aracının hızının tam olarak tespit edilemediği tespiti yapılmıştır'' denildi.

Hakim, bilirkişi raporu doğrultusunda, itiraz edenin aracının hızının kaç kilometre olduğu hususunda şüphe bulunduğu gerekçesiyle sürücünün itirazının kabulü ile idari para cezasının kaldırılmasına karar verdi.
    bu radarlardan hala var mıymış yaa

aşkın oğuz
    askin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    37 .. 777
    Edilen teşekkür: 63

Alıntı akca37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Radar kayıtları emniyetin biriminde en fazla 1 ay tutulur, sonra silinir bilginiz olsun
    ceza kesilen araçlar için kaydedilen veriler ise denetleme zamanı için saklanır. ceza kesilmeyenler için ise 2 haftaya kadar silinir.

dostum kastamonuya da yeni mobese kuruyorlar... cümleten hayırlı olsun hepimize

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Kendisi Samsunun İleri Gelen Mafyalarındandır Bilmeyenler İçin Bilgi Olsun ))

serkan coskun
    pasham55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı SRDR KRKC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendisi Samsunun İleri Gelen Mafyalarındandır Bilmeyenler İçin Bilgi Olsun ))

Önüne gelen mafya zaten,

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Siz sadece radar cezası yemişsiniz o yine iyi ben aynı anda hem hatalı sollama hem radar cezası yedim toputopu 450TL cik erken ödeme ile yanlış hatırlamıyorsun 250mi 300mu ne ödemiştim.

Hız limitini geçmedim diye inat ettim hatalı sollamada yapmadım dedim ama beni durduran ekiplerin oradan 3 km geri gidince yolun alt tarafında radar aracını gördüm memur açtı kayıtları yokuş aşağı inerken ki hızımı gösterdi sadece bir yerde 120 gösterdi gerisi normal "memura yokuş çıkıyorum inişe geçince hızlandım ama sonra normal hızıma düştüm" dedim kabul etmedi hatalı sollama olayıda aynı anda aynı radara olmuştu radarı kurdukları yerde sadece 100mt kadar yol çizgileri düz gerisi komple kesik çizgi öndeki kamyonu geçerken ben düz çizgili yerden gitmişim neymiş hatalı sollamaymış. Allahınızdan bulun dedim indim radar aracından kuzu kuzu evrakları imzalayıp yoluma devam ettim.

Memur kılıfına uyduruyor işte...

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Anlamadığım bir nokta var 50km/saat hızla gidilmesi gereken bir yolda hız limitlerini kendi kafamıza göre kendi keyfimize göre aşıyoruz polis ceza yazınca mahkemeye götürüp hukuk yoluna girip kazanınca hakkını arayan adam helal olsun diyoruz O zaman trafik kazalarına da hiç kimse söz etmesin O zaman forumda kimse "durup dururken arabama çarptılar" "kurala göre ben haklıyım" "kırmızı ışıkta durmayıp bana çarptı" diye başlıklar açmasın Mahkeme sürücünün 112 yerine 90 ile gittiğini belirtmiş Limitin 50 olduğu yerde 56 ile giden sürücüye 140 66 ile giden sürücüye ise 290 tl ceza yazılır Şehiriçinde limitin 50 olduğu yerde birisi gelip 90 ile size vursa aracınıza malınıza canınıza yanınızdakilere bir zarar verse yine de bu adama" helal olsun" diyebilecekmisiniz Kırımızı ışıkta geçip size çarpan araç sürücüsüne de birşey demeyelim Kuralları kendimize göre başka başkalarına göre başka başka yorumlamak ne kadar doğru

22. Bu mesajı için 2 kişi ozay06'ye teşekkür etti:

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

ben bugün doğubeyazıttan yozgata tam 1000 km geldim. 1 tane radar vardı sivasta. cesareti olan görevliyi doğubeyazıt erzurum arası radar koymaya davet ediyorum.koyamazlar.

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

3-4 ay kadar önce otobanda seyyar radara yakalanarak 130 lira yediğim cezayı muaynede ki sorgulamada gözüktüğü için 257 tl olarak ödedim BİLGİNİZE...

Sayfa 1/2 12 SonSon