12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Sislere xenonu takamadılar

İbrahim Gökhan
    Bozok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 39

Standart Sislere xenonu takamadılar

Bugün monza h1 8k xenonlarım geldi sisler için, elektrikçiye gittigimde sislerin arkasındaki soket girişiyle xenonun ucu uymuyor xenonun kendi soketi var dediler sislerin soketini delip direk xenonun kablosunu sisin içine uzatırım dediler, garantiyi bozabilir dediler, deldigim yeri slikonlarım su almasına karsı ama garanti veremem dediler... Bende moralim bozuldu taktırmadım sizin sislerde böyle bir sorun çıktı mı?
    O kadar ışıl ışılsınki seni farketmemek imkansız, güneş sana sırtını dönse ay bırakmaz yalnız

Murat Demiral
    MrTdMrLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    33AHM43
    Edilen teşekkür: 4

ben dün taktırdım sislere 8000k arka kapaga delik açtılar ve icine sağlam bir şekilde silikon cektiler sorun olacagını sanmıyorum.
    MrTdMrLL

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

benimde montaj yaparken bu şekilde yapmışlardı kapağa delik açıyorlar sonra silikonladı 1 senedir su alma felan yok

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

ıspartada hiç takılmaz bu ozaman
    TSİ Jetta.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Delik acmadan takilabilir ben en azindan oyle yapiyorum . Aciklamasini yarin bilgisayardan yaparim ( telden zor oluyor)

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Benim sislere aracı aldığım kişi 8000k xenon taktırmış ben onları söktürmek için gittiğimde size dedikleri gibi kapak üzerine delik açıp oradan geçirmişler kablolar ve kabloları geçirdikten sonra da etrafını siyah silikon ile kaplamışlar. Ben xenonlar takılı iken kullandığımda bir sorunla karşılaşmamıştım ancak söktürüp H1 ampülleri taktıktan sonra sağ siste az bi su alma ve buğulanma oldu. Haftasonu hava düzgün olursa eğer kapağı söküp sisin içini kurutup silikonunu kontrol edip tekrar takacam.

Hatta varsa elinde delik olmayan orjinal kapak ücreti karşılığında satında alabilirim. Yalnız soket kablosuda lazım sadece kapak değil üzerindeki sokete giren soket ucu ile beraber istiyorum.

Bu arada naçizane fikrim görüntü görüntü için sislere xenon takılması çok doğru bir hareket değil sonuçta "sis farı süs farı değildir" asıl amacına hizmet etmesi için normal sarı ampül olarak kalması daha doğru ama güpegündüz bile ön arka sisleri açık halde gezenlere trafiğin olabildiğince yüksek meblağlarda cezalar kesmesi için dua ediyorum.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İbrahim Gökhan
    Bozok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 39

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Delik acmadan takilabilir ben en azindan oyle yapiyorum . Aciklamasini yarin bilgisayardan yaparim ( telden zor oluyor)
    Delik açmadan da takılıyosa çok iyi olur bekliyorum açıklamasını
    O kadar ışıl ışılsınki seni farketmemek imkansız, güneş sana sırtını dönse ay bırakmaz yalnız

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Alıntı skystar37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim sislere aracı aldığım kişi 8000k xenon taktırmış ben onları söktürmek için gittiğimde size dedikleri gibi kapak üzerine delik açıp oradan geçirmişler kablolar ve kabloları geçirdikten sonra da etrafını siyah silikon ile kaplamışlar. Ben xenonlar takılı iken kullandığımda bir sorunla karşılaşmamıştım ancak söktürüp H1 ampülleri taktıktan sonra sağ siste az bi su alma ve buğulanma oldu. Haftasonu hava düzgün olursa eğer kapağı söküp sisin içini kurutup silikonunu kontrol edip tekrar takacam.

Hatta varsa elinde delik olmayan orjinal kapak ücreti karşılığında satında alabilirim. Yalnız soket kablosuda lazım sadece kapak değil üzerindeki sokete giren soket ucu ile beraber istiyorum.

Bu arada naçizane fikrim görüntü görüntü için sislere xenon takılması çok doğru bir hareket değil sonuçta "sis farı süs farı değildir" asıl amacına hizmet etmesi için normal sarı ampül olarak kalması daha doğru ama güpegündüz bile ön arka sisleri açık halde gezenlere trafiğin olabildiğince yüksek meblağlarda cezalar kesmesi için dua ediyorum.
    Benim gibi düşünenlerin olduğunu göremek güzel. Ben de SÜS FARI'na karşıyım.

Burak Coşkunırmak
    Burak Coskunirmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 29

ben geçen hafta c.tesi günü sislere xenon taktırdım.. arka kapağınla oynamadılar.. sisin plastik yuvasına bi delik açtılar ve xenonun kablolarını yandan geçirdiler arka kapağa ellemediler.. arka kapakta yapılan tek işlem kablo bağlamak oldu..

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Alıntı Burak Coskunirmak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben geçen hafta c.tesi günü sislere xenon taktırdım.. arka kapağınla oynamadılar.. sisin plastik yuvasına bi delik açtılar ve xenonun kablolarını yandan geçirdiler arka kapağa ellemediler.. arka kapakta yapılan tek işlem kablo bağlamak oldu..
    Burak ha sakal ha bıyık olmuş seninkide kapağa ellememişler sisi delmişler..

Sis kapağını açtığınızda altındaki contayı çıkarın ve kablonun geçeceği kadar zemini eye'leyin kablolar rahat geçince contayı takın ve oturtun hepsi bu

Burak Coşkunırmak
    Burak Coskunirmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 29

orası öyle yapacak bişey yok.. hee bu arada xenon ampulü yuvadan geçmezse içerideki metal yeri az biraz eyelemek gerekiyor.. en azından bnm siste öyle oldu..

@ kutu, KAPALI
    kartal gol gol gol kralcarsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 28

benim sisler H1, ben arka kapağın ortasını delmektense kapağın kenarını kablo geçecek kadar yardırdım sonra silikonladım .. ampül yuvaya tam oturmuyorsa yuvadaki metal kısımların uçları eyeleneblir ya da kırmadan hafif bükülebilir
    Chegamos p´ra sentir a força
    Seremos suor na tua camiseta
    BEŞİKTAŞ tamos prontos para morrer
    Por Você ...