Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
42 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Evo Punto dualogic

ersan balkan
    OPTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 35

Alıntı atila Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz üstte yokuşlarda kayma var diye yazmış bir arkadaş ,acaba onun aracında olmayabilirmi yokuş kalkış desteği
    Benim bildiğim dualogiclerde hill holder (yokuş kalkış destek sistemi) standarttır. Bu sistem belli bir eğimde çalışır ve arabayı yaklaşık 2 sn kadar kaydırmaz daha sonra araç kayar. Tam otomatik araçlarda bildiğim kadarıyla araç kaymıyor.Bende 1.4 77HP Dualogıc EVO var ,araçta hill holder var.Yokuşlarda ayağımı frenden gaza götürene kadar araç kaymıyor. 2 saniye bu işlem için yeterli bir süre.
    Konu OPTS tarafından (23/04/2011 Saat 19:46 ) değiştirilmiştir.

atila semerci aveo ltz 95 hp
    atila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 92

Alıntı jrgakbulut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gazı koklediginizde araba sahlanmiyorumu vites dusurup sollarken bnm bildgm butun otomatiklerde öledir ama duologic henuz kllanmadım bekliyorum sollamaya kalktgnzda gazı koklersiniz arac vitesi kucultur ki devir yuksek kalsın ole bi olay yokmu acaba?
    gazı kökleyince aynen vites ufaltıp atağa kalkıyor,95 liklerin atagı gayet güzel 77likleri kullanan arkadaşlar bilir.ataklık konusunda bir sıkıntı yok aksine çok iyi.civic ve caddy otomatikte birkaç saat kullanmıştım onlar saniyenin yarısı veya üçte birinde vites değiştiriyorsa dualogic bir iki saniyede yapıyor,arada böyle bir fark var.95lik motor bu süreyi telafi ediyor sollamalarda sıkıntı yok,yalnız solda süratli akanların arasına dalacaksanız aracın bunu yapacak gücü var ama dualogic kullanımına alışmak biraz zaman istiyor,ben 20 yıldan fazladır manuel araç kullandığım için dualogic e alışmam biraz zaman aldı.araç size siz araca alışınca her şey yoluna girer,diye yazmış bir arkadaş ,katılıyorum

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı Evo001 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakıtı yakmıyor kokluyor adeta..Yarı otomatik olduğu için vites değişimleri en ekonomik olacak şekilde gerçekleşiyor. Tabi yarı otomatik olduğu için yokuşlarda kayma olur, ayak frenden çekildiği anda hareket olmaz gaza basmak gerekir.Geçişlerde fln sıkıntı yok. Şehiriçi aşırı bir kullanım yok ise düz vites fiyat farkından dolayı tercih edilebilir bence.
    sayın Aras ,yarı otomatik olduğu için yokuşlarda kayma olur yazmışsınız ,bahsettiğiniz araç dualogic vitesmi,benim aracım dualogic yokuş kalkış destek sistemi var,tüm otomatiklerde var zannediyorduk

mobidik 64
    mobidik64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 18

Alıntı mobidik64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben tavsiye etmiyorum robot çok ses yapıyor takur tukur diye vites geçişlerini hissediyorum. eco modda giderken vites değişimlerinde dışardan gören arabanın kafa attığını görebilir.

hız sabitleyicin varsa uzun yolun çok oluyorsa en iyi yakıt verimini alabilirsin ve tercih edilebilir...

yukarıdaki düşüncemden vazgeçiyorum arabayı tanımaya başlayınca hoşlanmaya başladım.. araç boğulmaya başlayınca vitesi elimle küçültüyorum. olay bitiyor

start stopta durunca hele birde yokuşta ise problem oluyordu onunda çaresi yeşil ışığa 5 saniye kalınca vitese dokunduğunda çalışıyor ve problem kalmıyor...

tek problem önümdeki araç durduğunda duraklama yaptığımda stop ediyor artık onuda belirli yerlerde iptal ediyorum..

tavsiye ediyorum.. güzelll

GÖKHAN ÇELİK
    BLUEMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 10

Bir yorumda ben yapayım evo 77 beygir için konuşuyorum 3,5 aydır da duologic kullanıcısıyım kim ne derse desin araç üst sınıf araçların konforunu sağlıyor ama şuda bir gerçek araç çok yavaş yani sakin insanların kullanacağı cinsten yani "ATİK" bir araç değil ne yaptıysam olmadı performansı artmadı araç sadece eko modda düz ve aşağı eğimli yollarda atikleşiyor o işlemi hacı muratta yapıyor yokuş aşağı atikleşmeyi, sonuç olarak araç sınıfında güzel fakat gerek motorun çok güçsüz ve de yarı otomatik olması aracı iyice hantallaştırıyor 8 valflik(bu sınıflarda şimdi %90 16 valf kullanılıyor ) 2011 model içinde eski motoru bulunan yavaş bir vitese sahip spor bir araba yani araç kendi kendisiyle çelişiyor hem spor hem yavaş hemde vitesten dolayı daha da yavaş fiyatına göre aynı aracı almaktansa üzerine 5000 lira koyabilirsen ford focus + tüplü +otomatik hemde C sınıfı alabilirsin yada 3,5 lira koyarak 85 beygirlik 1,2 corsa eastronic alabilirsin yada 2,5 koyarak 90 beygirlik peugeot 2tronik te alabilirsin sonuç olarak diğer markalar motor ve performansı sunarak en azından viteslerindeki hantallığı kapatmış,sonuç olarak punto evo kim ne derse desin ucuz bir araç değil gidin bakın fiyatlarına FİAT diyorlar dalga geçiyorlar kimse kaliteli araç demiyor ama gel görki diğer markalarla arasında 2-3 lira fark var ama adamlar 77 beygirlik motor koyuyor bizde milletin diline düşüyor söyletikleri tek cümle FİAT işte bence alma derim benim el fireni kolu bile daha aracım 3,5 aylık sağa sola oynuyor,vitesindirme tuşu bile çizik çizik basmaktan dolayı normalde olmaması gereken bir durum ama normal vites alacaksan alabilirsin ama duologic + fiat+PARASI denklem sonucu başka markalara yöneltiyor gibi ama genede sen bilirsin.

osman u
    rou48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 9

bende aracımı kullanmaya başlayalı 1 hafta oldu şuanda genelde hep şehir içi kullanıyorum. ilk aldığım zamanlar eco modda kullandım düşük devirde vites değiştiriyor ancak rampalarda vites küçültmede geç kalıyor ancak gaza basma şekline göre vitesi ayarlıyor. son bi kaç gündür normal modda kullanıyorum ve performansında eco moda göre çok daha iyi. auto modda olsa bile istediim zaman vites değiştiriyorum ben gayet memnunum. vites geçişleri gayet normal pek hissedilmiyor. suan 270 km de ve yakıt tüketimi 8/100 km

GÖKHAN ÇELİK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

araç normal modda kötü eco modda daha da kötü diğer sınıf araçlarla kıyaslayan biri varsa yazsın bizim araçlarımız malesef böyleymiş bileydim ben almazdım hem 77 beygir hem 8valf hem duologic in zayıf lığı bunu gösteriyor corsa daki eastronici de gördüm ekranda vites değişimi çok hızlı ve motorda ani vites değişimine yanıt veriyor fakat bizim araçlar hem yavaş değişitiriyor hemde sen müdahale etsende motor gücü az olduğundan zor cevap veriyor kullan bir kaç defa daha deneyin bana hak vereceksiniz araçlarımızla idare edeceğiz artık kimse araçlarımızın performanslı ve de kaliteli olduğunu iddaa edemez ama verdiğimiz para hemen hemen diğer sınıftaki araçlara yakın,FİAT ın kusuru birincisi düzgün motor kullanmıyor ikincisi göz boyayan malzemeler kullanarak aracı estetik gösteriyor fakat malzemeleri çok vasat ömrü uzun değil arkadaşımın yeni aldığı eastronik corsayı geçen inceledim el fireni çok sağlam direksiyon indirme kolu bile kauçuk bizimkiler plastik 1,2 85 beygir 115 nm tork var yani bizim araçtan artısı var eksisi yok bizim kapı elceklerinden tutta küllüklere kadar çin malı made in china yazıyor corsada GM (general motor )yazıyor yani bu kadar vasatlığa bu 2 bin lira corsa farkı bence bu fiat gerçektende iyi kelek atıyor vitese bile çok narin dokunuyorum kırılır diye çünki güvenemiyorum kaput ince kapılar çok sert orantısız takılmış malzemeler kaliteli görünen fakat göründüğü gibi olmayan cinsten ..

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

dualogic ve 77 hp lik araclar yorumlardan anlasildigi kadar performans konusunda biraz zayif gibiler. biraz once 95 dualogic evo yla sahil yoluna ciktim sol serite gectigimde arkadan gelenlerin hizini kesmemek icin gazi kokledigimde 2 den 3 e gecen arac eco modunda olmasina ragmen 3 uncu viteste 90 km nin uzerinde bir surate seri bir bicimde ulasti.arabayi bir kac haftadir kullandigim icin,arac eco modunda 70 i biraz gecince 6 nci vitese geciyordu,bu durumdan anlasildigi kadariyla ani hizlanmak isterseniz arac bekleneni yapiyor.dualogic vites tam otomatiklere gore biraz hantal kalabilir ama 95 hp lik motor bu acigi kapatiyor. 95 hp lik evolarin performansinin kimseyi sikayet ettirecegini zannetmiyorum.ben memnunum( eskiden 150hp lik aracim vardi) tavsiye ederim.

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

95 liğin beygiri var, torku da çok iyi o yüzden canlı olabilir motörü. Yalnız auto modda da eco modda da 77 lik yeterli performansı vermiyor. Manuel kullanırsan en iyisi de manuel kullancak olsam otomatik almazdım...

GÖKHAN ÇELİK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

KATILIYORUM hatta manuel kullanmaya kalksanda geçişler aracın bilgisayar sistemi tarafından değerlendirildiği için arada geçen değerlendirme zaman kaybıda malesef manuelde dahi yetersiz kalıyor keşke multiair motor kullansalardı peugeot 2tronik modelinde 90 beygirlik kullanmış aynı sınıfın düz vitesinde 75 beygir kullanmış bizim fiat ise normal şanzumanda 105 bg lik multiair duologicte 77 bg eller gider mersine FİAT gider tersine )

Hüseyin ARAS
    Evo001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Yeşil
    Edilen teşekkür: 29

sayın Aras ,yarı otomatik olduğu için yokuşlarda kayma olur yazmışsınız ,bahsettiğiniz araç dualogic vitesmi,benim aracım dualogic yokuş kalkış destek sistemi var,tüm otomatiklerde var zannediyorduk
    Benim aracımda da hillholder var.Hillholder belirli dereceden yüksek yokuşlarda devreye girer. Yokuş demeyelimde rampa diyebileceğimiz düşük mertebeli eğimlerde ise devreye girmez ve kayma olur. Tam otomatik araçlarda ise hiç bir koşulda kayma olmaz ayak frenden çekildiği anda araç hareket eder buna mukabil yakıt tüketimi fazladır.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Derin Derin
    Jege - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri

eger rampa egimi 5 cm'den fazla ise o zaman hillholder devreye girer ve 2 saniye kadar araci tutar,sonra kendini salar,ama 2 saniye de senin gaza basman icin yeterlidir zaten,
    tam otomatik araclarda hic kayma olmaz(herhangi baska bir sorun yaoks) ve belli bi tutma suresi yoktur...

perfonmansa laf soyleyen arkadaslarimi saskinlikla okuyorum,ve neden yari otomatik,77 hp ve 8 V arac aldiklarini merak ediyorum,alirkende bu degerlerle almiyor muyuz zaten?
    Ben, bayan ve sakin arac kullanan bir oldugum icin beni tatmin eder duzeyde Evo'm performans acisindan,ama esimde 200 hp 2.0 motor bi arac oldugu icin tabi ki benim arabami begenmiyor,bu cok dogal bişi...

halil halil
    alfisti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

yaklaşık 3,5 aydır gp dualojig kullanıyoruz.çoğunlukla eşim,aradada ben.araç donanımına göre fiyatı gayet uygun.yukarıdaki örnek verilen araçların hangisinde esp,asr,hill holder,abs,vs gibi donanımlar standart.corsanın yada peugeot un kullandığı şamzımanda aynı mantıkla çalışıyor.otomatikleştirilmiş manuel.motor 8 v olabilir ama teknolojik,şehir içi kullanım için geliştirilmiş,az yakan bir motor.daha öncede forumda bahsi geçmişti.
    biz yılbaşında 25000 tl ye almıştık.23500 tl ye getz satılıyodu.hemde çıplak,çırılçıplak bi araba.yakıt tüketimi,konfor,donanım olarak mukayese ederseniz sınıfında birinci olur gp.

Levent Taşkın
    puntolEVOli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34 FBY 19
    Edilen teşekkür: 17

Alıntı Jege Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eger rampa egimi 5 cm'den fazla ise o zaman hillholder devreye girer ve 2 saniye kadar araci tutar,sonra kendini salar,ama 2 saniye de senin gaza basman icin yeterlidir zaten,
    tam otomatik araclarda hic kayma olmaz(herhangi baska bir sorun yaoks) ve belli bi tutma suresi yoktur...

perfonmansa laf soyleyen arkadaslarimi saskinlikla okuyorum,ve neden yari otomatik,77 hp ve 8 V arac aldiklarini merak ediyorum,alirkende bu degerlerle almiyor muyuz zaten?
    Ben, bayan ve sakin arac kullanan bir oldugum icin beni tatmin eder duzeyde Evo'm performans acisindan,ama esimde 200 hp 2.0 motor bi arac oldugu icin tabi ki benim arabami begenmiyor,bu cok dogal bişi...
    Hay ağzına sağlık konu açıldığından beri okuyorum en doğru yorumlardan biri bu
    Araç 1.4 Motor 77 Beygir yani aracın performansı,gücü belli neden 2.0 motor performansı bekleniyor anlamadım henüz aracım yok en kısa zamanda aracım gelecek ama beklentilerim belli...

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

70 hp lik Uno ların 0-100 km si 11 saniye 77hp lik punto ların sahiplerini ataklık konusunda daha memnun etmesini beklerdim

Tamer İNSEL
    PROTOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 102

70 hp lik Uno ların 0-100 km si 11 saniye 77hp lik punto ların sahiplerini ataklık konusunda daha memnun etmesini beklerdim
    Mühendislikte 7 kilo 1 beygir olarak hesaplanır. Uno ile Punto'nun aralarında kilo farkı var. İki aracı kıyaslamanız mantıklı değil. Alırken aracın beygir gücünü bizden gizlemiyorlarki. Ben bilerek böyle güçsüz bir araç aldım, hız merakım var hatta hız bağımlılığım. Fakat yakında gene performanslı bir araca geçerim, dayanamıyorum

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı PROTOS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mühendislikte 7 kilo 1 beygir olarak hesaplanır. Uno ile Punto'nun aralarında kilo farkı var. İki aracı kıyaslamanız mantıklı değil. Alırken aracın beygir gücünü bizden gizlemiyorlarki. Ben bilerek böyle güçsüz bir araç aldım, hız merakım var hatta hız bağımlılığım. Fakat yakında gene performanslı bir araca geçerim, dayanamıyorum
    benim görüşüm 77hp lik araçların performansından memnun kalmayan arkadaşlar adına bir temenni,77 hp lik motor onları daha fazla mutlu etse sevinirim.ben birileri adına temennide bulunuyorum,mühendislik ve mantık dersinize ihtiyacım yok,77hp lik araçlarından memnun arkadaşlarada memnuniyetlerinin daim olmasını dilerim

Adınızı düzgün giriniz. Soyadınızı düzgün giriniz.
    projist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 43

valla bu kadar mobese ve ceza heveslisi varken hem 20-30 beygire fazla para verecek hem şehir içi hız yapacak hemde habire ceza yiyecek kadar zengin olsaydım başka araç alırdım.

Levent TAŞKIRAN
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. leventt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 18

77 bg., 8v., uzun motor ömrü, az benzin parası, sakin kullanım, kısaca ben buna keyif ve ekonomi diyorum...

cem cemre
    certac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Bugün teslim aldık.1.3 dualogic dynamic 95hp .
    ecomode hakikaten arabayı eşek yapıyor.ancak müthiş sessiz bir araba.istanbul içinde kontagı ceviridğinizde neredeyse motor sesi duymak imkansız.her kurusu helal olsun bence.bu donanımda bu kalitede bir arac olmus.begenmedim desem yalan olur.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon