Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
42 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: İşte City Motoru...

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burdan ilginç bi çıkarım yaptım ama yanılıyomuyum bilmiyorum...

benim city motoru enriko alibertide değişmişti, fotoğraflardan açıkça görüldüğü gibi bunun değişimi için direksiyon simidi sökülüyo ancak benim simitteki delikler sağlam yani daha önce sökülmemiş, bunun nası bi açıklaması var?
    Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o deliklerin sağlam olmasının 2 sebebi olabilir. sıfır direksiyon takılmış da olabilir.. İşlem yapılan bir direksiyonda deliklerin olmaması mümkün değil diye biliyorum..
    aynen ozan kesin sıfır takılmıştır çünkü deliklerden girerek airbag sökülüyor.. sonra direksiyon motoru sökülüyor ve değişimi yapılıyor diye biliyorum..
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

bence dikkatli bak..benimde sokulde ama dıkkatli bakmayınca belli olmuyo cunku yumusak bır malzeme kaplı delık gırısınde delince bıle tekrar tornavıdayı cıkartınce eskı seklını alıyor

onrky
    1.4 starjet 95hp

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı kara kız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamiri mümkün olsaydı emın ol 5 senede hatta mk2 ler ve ıdea larıda katarsak 7 senede tamir eden biri çıkadı..hatta bu işten çok buyuk paralar kazanılırdı sanayıde servo motor tamırhanesınden geçilmezdi..tamır ettırılen bı yer olmadığna göre tamiri mümkün değil sonucu çıkmakta... imkansız ki komple servo motor değişiyor... tamir edenide anlından öperim....
    link vermiştim biryerde...yurtdışında tamirini yapıyorlar...hemde komik fiyatlara...zorluklar insana neler yaptırmaz...bizlerin şansı FİAT-tofaş ın güçlü servis ağı ve büyük bir pazarı olmasıdır öyle veya böyle tamir yoluna gidip risk almak istemiyorlar düşüncesindeyim...Bir teknisyen olarak bunu tasarlayan mühendislerin neden küçük masrafla ve kolay yoldan değiştirilebilir parçalardan olmasını düşünmemişler anlamıyorum...bu mümkün iken(bana göre) ...buradaydı galiba...https://www.kalpazan.net/MK2%20servo.pdf

Hakan T
    Solitude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 99

bu direksiyon üzerindeki delikler tam olarak nerelerde oluyor yanlardamı ?

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o deliklerin sağlam olmasının 2 sebebi olabilir. sıfır direksiyon takılmış da olabilir.. İşlem yapılan bir direksiyonda deliklerin olmaması mümkün değil diye biliyorum..
    pek sanmıyorum sıfır gibi durmuyodu, zahmet olmazsa sistemden kontrol etmeniz mümkünmü ne yapılmış, fiatı kazıklayamazlar sanırım

Alıntı sedini Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen ozan kesin sıfır takılmıştır çünkü deliklerden girerek airbag sökülüyor.. sonra direksiyon motoru sökülüyor ve değişimi yapılıyor diye biliyorum..
    hiiç sanmıyorum ama umarım ))
    Alıntı kara kız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence dikkatli bak..benimde sokulde ama dıkkatli bakmayınca belli olmuyo cunku yumusak bır malzeme kaplı delık gırısınde delince bıle tekrar tornavıdayı cıkartınce eskı seklını alıyor
    aslında bakmıştım daha önce özellikle, hatta sormuştum birisine benim city değişti ama delikler sağlam diye simit sökülmeden değişiyo demişlerdi...
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

belki servisler arasında sokulme seklı farklılık gosterebılır...yada senın dıreksyonu dumur ettiler sokme sırasında yenısını taktılar bozuntuya vermediler ..başka cvp gelmıyo benım aklıma..

onrky
    1.4 starjet 95hp

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Gülay hanım sistemden bakıcak, bende pazartesi arabaya tekrar bakarım olmadı direk fiatla papazı buluruz gerçi bi şekilde tamir edildi değiştirmeden tamir etmeleri mümkün değil tabii merak ettim ne şekilde olmuş
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Cengiz Özel
    inadına bursa 16 CSE 79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 310

Teşekkürler Gülay herkesin merak ettiği(benimde)meşhur parçayı görmüş olduk
    Yeşil beyaz Bursaspor
    Adı aşk bu eziyetin..

Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 660

Rica ederim..

oğuz kaya
    okaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 29

duruşu bile ürkütüyo.servis dışındaki ustalar bu gibi parçaların tamiriyle ilgili çalışmalar yapıyorlardır.yakında püf noktasını bulurlar.

Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Sağlıklı bir şekilde tamiri şu an imkansız.. Yoksa tamir yolunu tercih edeceklerine şüpheniz olmasın fiyatı 2 bin küsürlük bir parça çünkü

İhsan ERTUĞ TURAN
    puntoturbom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 BHD 66
    Edilen teşekkür: 57

Benim de geçen yıl değişti ( garantiden =) ) . Ama hata benimdi ;lastik tamir kitini kullandıktan sonra yaklaşık 3000 km kullanmıştım. Tabii servise götürmeden lastiği tamir ettirmiştim. =)

Rengi
    Yok

Alıntı puntoturbom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de geçen yıl değişti ( garantiden =) ) . Ama hata benimdi ;lastik tamir kitini kullandıktan sonra yaklaşık 3000 km kullanmıştım. Tabii servise götürmeden lastiği tamir ettirmiştim. =)

MURAT ÖZÇELİK
    MURAT34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34FAR04
    Edilen teşekkür: 58

benim değişecek bu hafta balıkesirde 200 tl istendi mecbur vericem artık...%10 ben karsılayacakmısım.aracımda full servis bakımlı buda fiatın bir reziliiği daha duyurulur!!!!!!!!!!!!!!

engin sarıoğlu
    simena4848 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 3

merhaba ben aracımı 2 haftalığına arkadaşıma vermiştim,aracımın ekranında şimdi yeşil renkte CİTY yazısı var,aracımın direksiyonunda ses veya kayma yok ama city moduna mı geçmiş yoksa city arızası mı anlayamadım...inanın City açma kapama nasıl yapılıyor onuda bilmiyorum umarım city arızası değildir...yardımcı olursanız çok sevinirim acemiliğimi de bağışlayın...

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

herhangi bi sorun yok merak etme arkadaşın city moduna geçmiş zaten aracına bindiysen direksiyonun çok yumuşak olduğunu göreceksin. ayrıca arıza olduğunda ekranda kırmızı renkte direksiyon işareti çıkıyo abs lambası yanında (ilk kontak açtığın zamanki durum). city modunu kapatıp açmak için kapıları kiltleme butonu ile bagaj açma butonu arasında direksiyom işareti olan bi düğme var ona basarak açıp kapatıyosun gösterge sol yanında yaşil city yazarsa açık yazmazsa kapalı...diğer tarafa da yazmıştım ama sana kolaylık olsun arkadaşım

engin sarıoğlu
    simena4848 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 3

burdada çok teşekkür ederim Halil Bey)

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

rica ederim

Mehmet AKPINAR
    meco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Arkadaşlar merhaba aracımın direksiyon motorunda arıza var yapa bilecek yaptırabilecek ve yardımcı olabilecek kişi varmı

Hakan Ünal
    khanunl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 174

Alıntı meco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba aracımın direksiyon motorunda arıza var yapa bilecek yaptırabilecek ve yardımcı olabilecek kişi varmı
    Geçmiş olsun öncelikli olarak yetkili servise müraacat edip arızanın city arızası olduğunun teyidini alın.Değişimini talep edin aynı anda fiat müşteri hizmetlerini arayarak aracınızda city problemi oluştuğunu belirterek ücretsiz değiştirilmesi husunda talepte bulunun.Birçok aracın parçası ücretsiz değişti umarım sizi fazla uğraştırmazlar.Ben 2013 senesi başında 2006 model aracımın city parçasını ücretsiz değiştirttim.Ben uğraşmadım servis merkezle görüştü 1 saat sonra ücretsiz değişim onayı geldi.Kolay gelsin.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon