Sayfa 1/4 1234 SonSon
65 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Fiat'sa eğer...

ahmet karakaş
    YALOVALI ahmetkarakaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 144

Standart Fiat'sa eğer...

Başlığını koymadan yazmaya başladım bu satırları o başlığı en sona bıraktım...

fiat'la tanışmam 2009 senesinin sonbaharında gerçekleşti. o çok pohpohlanan ford arabasının servisinde çalışırken bir anda işçi kırımı sonunda bizde boşta kalmıştık! 13 km'lik üzgün ama tebessümü yüzünden düşürmediğim yürüyüşün ardından soluğu nick kısmımda bulunan değerli servisimde aldım... herşey farklıydı sistem araçlar ortam...

ben fiat'ı italyan arabasının baştan çıkarıcı özelliklerini anlamaya çalışırken bir anda kendimi çok farklı duygular içersinde buldum... yaşamayan anlayamaz ben araba sevdalısıydım ve bir kez ve daha fazla sevdalanmıştım ...

herkes bişiler sölüyodu fiat'la ilgili yok 1.3 yürümez yok 5 kişiyle rampa çıkamaz bu araba yok şahin doğan kartal'ın yeni versiyonları... işte bunlara verecek cevabım yokken hepsinin ağzının payını vermeye başladım

kuş serisine bk atan arkadaşlara bu arabaları almak için sıraya girdiklerini hatırlattım 1.3 motora yürümez diyenlere aslında 1.3 bile değil 1.2 isterseniz tork seviyeerine bakın dediğimde o ne diyenler felan oldu...... araba kültürü mercedes bmw'den oluşan almancılara yedirdim bütün laflarını...

evet bir fanatik olarak konuşuyorum fiat fanatiğiyim ve hiçbir markada beni bu saatten sonra kendine bu kadar çekemez... böyle etkileyemez eminim!

son olarak fiat almayın aman ha kullanmayın yok lastiği şöyle verdiler yok böyle sattılar yok şu arızası var diyen arkadaşlara;

fiyat ve kalite endeksi göz önüne alındığında, bırakın türkiyeyi avrupayı dünya üzerinde fiat'tan daha kaliteli bir araç bulun gösterin emin olun bu kardeşiniz gidecek ömür billah o arabayı kullanacak!

bizim midemiz çabuk bulanır arkadaşlar sizi fiat arar derki sizin aracınızda şu geridönüş kampanyası var buyrun siz misafirimiz olurken sizin şu probleminizi çözelim eh arkadaş ne problemli araba diye söylenirsiniz!

peki ya size şöyle davransalar beyefendi aracınızın ecu sistemiyle ilgili kullanılan yeni bir güncellememiz var uygulamamız için aracınızı 1 günlüğüne servisimizde bırakmamız gerekiyor randevu için uygun gününüzü alabilirmiyim?

bu ikinci seçenekteki marka hangisidir biliyormusunuz! land rover eğer aracınızda bir problem varsa fiat gibi söylemez yüzünüze gelir sizden alırlar arabayı komple tesisat değiştirseler ruhunuz duymaz!

doğru dürüst güvenilir ve uygun servis anlayışıyla daha doğrusu satış ve satış sonrasında size en çok değer veren fiat olacaktır!

3 markada çalıştım 10 kadar marka üzerindede türkiye üzerindeki araçları konusunda araştırma yaptım bana bu saatten sonra kimse kötülemesin fiat'ı

kaza yaptınızda hiç 1 ay parça bekledinizmi?

arızanız oldu hiç 3 hafta yurtdışından parça siparişi için süre geçirdinizmi?

punto ve ayarındaki araçlar arasında satış servis konusundaki maliyetlerde hangi araç daha uygun ve daha kaliteli?

bakın arkadaşlar fiat türkiyenin kullanmış olduğu , kullandığı , kullanabileceği en gözde markadır... 124 serisinden punto evo'ya kadarda lider marka olma özelliğini korumuş ve ünvanını kaybetmemiştir!

Teknoloji , kalite , maliyet , kullanılabilirlik ve yaygınlık arandığında çalabileceğiniz tek kapı fiat'tır!

FIAT'sa eğer herşeye değer...

eski bir fiat çalışanı...

saygılarımla...
    Konu ahmetkarakaş tarafından (08/04/2011 Saat 02:08 ) değiştirilmiştir.

Şakir D.
    siyahinci83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 347

aynen yazdıklarınıza katılıyorum
    P U N T O F O R U M - forum.grandepuntotr.com
    2009 G.P 1.3 Mutj Egzotik Kırmızı
    2011 Evo S&S Euro 5 1.3 Mutj Evo Grisi Asist Kit+Safety Plus Kit

3. Bu mesajı için 2 kişi siyahinci83'ye teşekkür etti:

erdem kaplan
    FANATİK ERDEM1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 255

Standart i love you Punto

güzel yazı tebrikler. Geç saatte olduğu için millet yarın okur çok sayıda teşekkür gelir. Son günlerde fiat ve puntoya maksatlı ve karalama amaçlı birçok şey yazıldı burda. Daha önce hiç mesajı olmayan hiç teşekkürü olmayan biri çıkıyor ve direk karalamaya başlıyor. Hadi ordan yeni nick alıp yazılıyor bunlar. Bu fanatiklik değildir kesinlikle adam gibi eleştiri yazanlara adam gibi cevaplar veriliyor zaten. Arabalar çok müthiş makinalar olmasa da bazı kronik sorunları olsa da fiyat-kalite endeks bakımından Türkiye'nin en değerli markalarından biridir.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Yazınızın geneli ile ilgili olarak gerçekten tebrik ederim. '' Hatasız kul olmaz '' sözü ne kadar doğru ise alınan her marka aracında en az %1 hata ihtimali olacaktır bu kaçınılmaz kullanımdan doğan ya da imalattan doğan hatalar olabilir. Bana göre en güzel hata en kısa zamanda düzeltilen hatadır. Forumda son zamanlarda çok fazla olan şikayetler oldu bunların bir kısmı karalama gibi bir kısmında ise yaşayan daha iyi bilir dediğiniz gibi herkese saygı duymak gerekir.
    son olarak fiat almayın aman ha kullanmayın yok lastiği şöyle verdiler yok böyle sattılar yok şu arızası var diyen arkadaşlara;
    Bir arkadaşımızın lastik konusu ile ilgili olarak yazdıklarına şahitlik yaptım ve konu ile ilgili olarak kendisine faydası olabilmesi içinde gerekli maili atmıştım bir tek bu sözünüze karşı çıkıyorum ki hakikaten bu lastik tedavülden kalkmış. Bunu söylemek istedim. Fiat punto evo aldım gayet memnunum şikayetçi olan arkadaşlarımında en kısa zamanda çare bulmalarını temenni ederek saygılarımı sunarım herkesin aldığı aracı ve ya bulunanı kazasız belasız kullanmasını dilerim.

7. Bu mesajı için 3 kişi ecosi26'ye teşekkür etti:

Yunus Kahraman
    yunus kahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 34

Başka söze gerek olduğunu sanmıyorum ellerine sağlık..

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

yüreğinize sağlık.. ellerinize sağlık....

Fatih AKBIYIK
    TORnADO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 156

Bence de elinize,dilinize sağlık.

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Bir Fiat sevdalısı olarak çok güzel yazmışsın,ama bilmediğin şeylerde var,bugüne kadar alıp sattığım Fiat veya Tofaş markalı otomobillerin sayısı 60 dan fazladır,şuanda 2 aracım var biri Renault biride Fiat marka,binden fazla mesajım var bu forumda ve buluşmaya da katıldım,anlayacağın çakma nick falan kullanmıyorum,nette *USTA diye aratırsan kim olduğumu anlarsın.Bugüne kadar yazdığım yazılarda Evo hakkında en ufak bir kötüleyici yazımı bulamazsın hatta karalayan arkadaşlara aracınızı kötülemeyin 2.el değerini düşürüyorsunuz diye uyarılarım olmuştur.
    Gelelim lastik olayına,bu konuyu açmamdaki amaç kullandığım aracı kötülemek değil aksine Fiat müşteri hizmetlerinin tavrını,müşterisine yaklaşımını eleştirmekti,demek ki sen anlıyamayacak kadar Fiat fanatiğisin...
    Şimdi vereceğim telefonları ara kim haklı kim haksız kendin karar ver canım kardeşim,karşında hiçbirşey bilmeyen cahil birisi yok ve ayrıca otomobiller hakkında bir çok servis sorumlusunu ve danışmanını cebimden çıkarırım...

Fırat Oto:212 481 97 70 santrale bağlanınca 52 yi tuşlayıp servis sorumlusu Hasan beyi isteyip konuyu sorun. 221 i tuşlayıp direk telefonundan Showroom satış yönetmeni Mert Vargel'e konuyu sorun.
    0212 275 33 90 veya 275 29 60 numaralı Fiat Genel Merkezini arayarak Burak beye konuyu sorun.
    Goodyear Türkiye Genel müdürlüğünü Merkez Tel/Fax 0 212 329 50 00 / 0 212 329 50 55 arayarak Müşteri ilişkilerine bağlanarak Goodyear GT3 lastiklerinin akıbetini ve benim arayıp aramadığımı sorun...
    0532 261 39 90 buda benim cep telefonum aklında hala soru işareti kalırsa benide arayabilirsin...
    Konu USTA tarafından (08/04/2011 Saat 09:16 ) değiştirilmiştir.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yunus Kahraman
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı *USTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir Fiat sevdalısı olarak çok güzel yazmışsın,ama bilmediğin şeylerde var,bugüne kadar alıp sattığım Fiat veya Tofaş markalı otomobillerin sayısı 60 dan fazladır,şuanda 2 aracım var biri Renault biride Fiat marka,binden fazla mesajım var bu forumda ve buluşmaya da katıldım,anlayacağın çakma nick falan kullanmıyorum,nette *USTA diye aratırsan kim olduğumu anlarsın.Bugüne kadar yazdığım yazılarda Evo hakkında en ufak bir kötüleyici yazımı bulamazsın hatta karalayan arkadaşlara aracınızı kötülemeyin 2.el değerini düşürüyorsunuz diye uyarılarım olmuştur.
    Gelelim lastik olayına,bu konuyu açmamdaki amaç kullandığım aracı kötülemek değil aksine Fiat müşteri hizmetlerinin tavrını,müşterisine yaklaşımını eleştirmekti,demek ki sen anlıyamayacak kadar Fiat fanatiğisin...
    Şimdi vereceğim telefonları ara kim haklı kim haksız kendin karar ver canım kardeşim,karşında hiçbirşey bilmeyen cahil birisi yok ve ayrıca otomobiller hakkında bir çok servis sorumlusunu ve danışmanını cebimden çıkarırım...

Fırat Oto:212 481 97 70 santrale bağlanınca 52 yi tuşlayıp servis sorumlusu Hasan beyi isteyip konuyu sorun. 221 i tuşlayıp direk telefonundan Showroom satış yönetmeni Mert Vargel'e konuyu sorun.
    0212 275 33 90 veya 275 29 60 numaralı Fiat Genel Merkezini arayarak Burak beye konuyu sorun.
    Goodyear Türkiye Genel müdürlüğünü Merkez Tel/Fax 0 212 329 50 00 / 0 212 329 50 55 arayarak Müşteri ilişkilerine bağlanarak Goodyear GT3 lastiklerinin akıbetini ve benim arayıp aramadığımı sorun...
    0532 261 39 90 buda benim cep telefonum aklında hala soru işareti kalırsa benide arayabilirsin...
    Fiat elindeki stoğu bitirmek zorunda sonuçta. Üretimden kalktı diye deposunda duran malı kullanmamalı mı?? Bende imalatçı olduğum için olaya bu boyuttan bakıyorum Sonuçta bir lastik; yani telafisi mümkün birşey. Araca ayıplı malda koymuyor. Üretimden kalktı diye stok yaptığı malı atmalı mı??

Mustafa Usta
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı yunus kahraman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiat elindeki stoğu bitirmek zorunda sonuçta. Üretimden kalktı diye deposunda duran malı kullanmamalı mı?? Bende imalatçı olduğum için olaya bu boyuttan bakıyorum Sonuçta bir lastik; yani telafisi mümkün birşey. Araca ayıplı malda koymuyor. Üretimden kalktı diye stok yaptığı malı atmalı mı??
    Sıfır kilometre ve 2011 model olarak aldığın bir araca lastik bulamadığını ve bu aracı eşinin kullandığını,trafikte her an lastiklerden birinin patlıyabileceğini ve yedek lastiğin bagajdaki yerinde olmadığını ve eşinin bu durumda bir bayan olarak ne yapabileceğini düşün ve yazdığın mesajı birkez daha oku,üretimden kalkan bir lastiği sıfır araca takıp satmak ayıplı mal satmaktır,bu lastik var ama piyasada bulamazsınız sadece yetkili servislerden temin edebilirsiniz demek TEKELCİLİKtir,kaldıki yetkili servisin elinde bu lastik yok...!

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yunus Kahraman
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Sıfır kilometre ve 2011 model olarak aldığın bir araca lastik bulamadığını ve bu aracı eşinin kullandığını,trafikte her an lastiklerden birinin patlıyabileceğini ve yedek lastiğin bagajdaki yerinde olmadığını ve eşinin bu durumda bir bayan olarak ne yapabileceğini düşün ve yazdığın mesajı birkez daha oku,üretimden kalkan bir lastiği sıfır araca takıp satmak ayıplı mal satmaktır,bu lastik var ama piyasada bulamazsınız sadece yetkili servislerden temin edebilirsiniz demek TEKELCİLİKtir,kaldıki yetkili servisin elinde bu lastik yok...!
    ne yazdığımı gayet iyi biliyorum, lakin sen öyle diyorsan öyledir

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Usta
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

ne yazdığımı gayet iyi biliyorum, lakin sen öyle diyorsan öyledir
    Bende bir markanın ana bayiliğini yapıyorum,modeli eskiyen ve üretimden kalkan bir ürün elbette satılabilir ancak yedek parçası 10 yıl süre ile müşteriye temin edilmesi zorunludur.
    Burada bahsi geçen Evo nun üretimden kalkması değil Evo'da kullanılan ve aracın yola temasını sağlayan,emniyet açısından önemli bir ekipmanın (Araç üzerindeki lastiklerin desenleri farklı olduğu zaman ESP nin göstereceği ters tepkileri ve yol tutuşun zayıflayacağını biliyorsunuzdur eminim.) üretimden kalkması ve piyasada bulunamamasıdır...

Yunus Kahraman
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Bende bir markanın ana bayiliğini yapıyorum,modeli eskiyen ve üretimden kalkan bir ürün elbette satılabilir ancak yedek parçası 10 yıl süre ile müşteriye temin edilmesi zorunludur.
    Burada bahsi geçen Evo nun üretimden kalkması değil Evo'da kullanılan ve aracın yola temasını sağlayan,emniyet açısından önemli bir ekipmanın (Araç üzerindeki lastiklerin desenleri farklı olduğu zaman ESP nin göstereceği ters tepkileri ve yol tutuşun zayıflayacağını biliyorsunuzdur eminim.) üretimden kalkması ve piyasada bulunamamasıdır...
    Sizde, fabrikanın bir araca rast gele lastik takmıyacağını biliyorsunuzdur umarım??

Mustafa Usta
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Sizde, fabrikanın bir araca rast gele lastik takmıyacağını biliyorsunuzdur umarım??
    Biliyordum ta ki bu olay başımıza gelene kadar,1 aydan önce yurtdışından getirilmesi zor bir lastik takmışlar ve üretimi yok,stokları araştırıp varsa getirecekler,tabi bu arada satıştaki bir araçtan söküp bize satmazlarsa...

Suat ALEMDAR
    SUADOW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    54 SU@T 08
    Edilen teşekkür: 55

Şahsen; Mustafa Bey'e GT3 konusunda yazdıkları ve düşündükleri konusunda sonuna katılıyorum. 2011 model bir arabada 2010 model lastik olamaz, olmamalı. Olması için bir mantıkta olamaz, kimse masal anlatmasın...

Fiat'ı savunanlar'da kendilerince haklılar. Para kazandıkları yeri savunmaya çalışıyorlar...

Ama gerçekler var. Fiat ne yazıkki bazı konularda yetersiz kalıyor...
    Yetersiz kaldığı noktalardada, bir hataları varsa bu hatalarını düzeltip, biz müşterilerini memnun etmek mecburiyetindedir.

Suat.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Ben de her zaman bir Fiatçıyım.Mihenk taşına vurduğunuzda Fiat genel anlamda iyidir. Bu ara arabasızım. Bulduğum her fırsatta arkadaşlarımın arabalarını kullanıyorum. En modellisinden en eskisine kadar. Fiatın sürüş keyfi çoğunda yok. Ancak şu da bir gerçek ki her yerde olduğu gibi Fiat'ta da insan çalışıyor ve kişilerin davranışlarına, attığı kazıklara veya ettiği hürmete göre haliyle şirketi değerlendiriyoruz. Usta arkadaşımızın burda dile getirdiği olay şirketi kötülemek değildir. Aleyhimize olan bir durumu dile getirmiştir. Elindeki üretimi durmuş stok malın acısı bizden çıkarılmamalıdır. Yapılacak şey madem Goodyearla anlaşman var, iade et hepsini lastiklerin karşılığında üretimde olan yenilerini al Fiat olarak.

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Aşk İnsanın Gözünü Kör Edermiş.
    BY Turbo SPORT 150 HP

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

mustafa abi senin lastik konunu yakından takip ediyorum ama 2011 gp briston lastikle müşteriye teslim ediliyo ilginç bir olay var anlayamadım..

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

Mustafa Usta
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı asil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mustafa abi senin lastik konunu yakından takip ediyorum ama 2011 gp briston lastikle müşteriye teslim ediliyo ilginç bir olay var anlayamadım..
    Gp ve Evo serilerinde:Goodyear,Michelin,Continental,Pirelli, Biridgestone vs markalar kullanılıyor,Evo Dynamic modellerinin genelinde Goodyear GT3 kullanılmış maalesef...

Sayfa 1/4 1234 SonSon