7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Herşeyi ile Grande Punto...

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Standart Herşeyi ile Grande Punto...

Grande Punto’nun 120 hp’ye varan 3 adet benzinli, 90 hp’ye varan 2 adet dizel motorlarından beklentilerinize en uygun olanını seçin.
    1.4 FIRE 77 HP BENZİNLİ
    ACTIVE - DYNAMIC - FUN
    Silindir hacmi: 1368 cc
    Ekoloji seviyesi: Euro 4
    Maksimum güç: 77 hp (57 kW) / 6000 dd
    Maksimum tork: 115 Nm (11.7 kgm) / 3000 dd
    Vites kutusu, vites sayısı: 5 + geri
    Maksimum hız: 165 km/s
    Hızlanma (0-100 km/s): 13.2 saniye
    Ortalama yakıt tüketimi (manuel-otomatik):*
    5.9 / 5.7 (lt/100 km)
    ———————————————————–
    1.4 STARJET 16V 95 HP BENZİNLİ
    DYNAMIC - FUN - EMOTION
    Maksimum güç: 95 hp (70 kW) / 6000 dd
    Maksimum tork: 125 Nm (12.9 kgm) / 4500 dd
    Vites kutusu, vites sayısı: 6 + geri
    Maksimum hız: 178 km/s
    Hızlanma (0-100 km/s): 11.4 saniye
    Ortalama yakıt tüketimi: 5.9 (lt/100 km)
    ———————————————————–
    1.4 TURBO T-JET 16V 120 HP BENZİNLİ
    DYNAMIC - SPORT
    Maksimum güç: 120 hp (88 kW) / 5000 dd
    Maksimum tork: 206 Nm (21 kgm) /2000 dd
    Maksimum hız: 195 km/s
    Hızlanma (0-100 km/s): 8.9 saniye
    Ortalama yakıt tüketimi: 6.6 (lt/100 km)
    ———————————————————–
    1.3 MULTIJET 16V 75 HP DİZEL
    ACTIVE - DYNAMIC - FUN
    Silindir hacmi: 1248 cc
    Maksimum güç: 75 hp (55 kW) / 4000 ddMaksimum tork: 190 Nm (19.4 kgm) / 1750 dd
    Maksimum hız: 165 km/s
    Hızlanma (0-100 km/s): 13.6 saniye
    Ortalama yakıt tüketimi: 4.5 (lt/100 km)
    ———————————————————–
    1.3 MULTIJET 16V 90 HP DİZEL
    ACTIVE - DYNAMIC - FUN - EMOTION
    Silindir hacmi: 1248 cc
    Maksimum güç: 90 hp (66 kW) / 4000 dd
    Maksimum tork: 200 Nm (20.4 kgm) / 1750 dd
    Maksimum hız: 175 km/s
    Hızlanma (0-100 km/s): 11.9 saniye
    Ortalama yakıt tüketimi (manuel-otomatik):*
    4.5 / 4.4 (lt/100 km)
    ———————————————————–
    FIAT Grande Punto Teknik Özellikleri
    FIAT Grande Punto Teknik Özellikleri

1.4 FIRE
    77 HP
    Active / Dynamic / Fun
    1.4 STARJET 16V 95 HP
    Dynamic / Fun / Emotion
    1.4 TURBO T-JET 120 HP
    Dynamic / Sport
    1.3 MULTIJET 16V
    75 HP
    Active / Dynamic / Fun
    1.3 MULTIJET 16V
    90 HP
    Active /Dynamic / Fun / Emotion
    MOTORSilindir sayısı4Çap x Strok72×8469.6×82Silindir hacmi (cc)13681248Sıkıştırma oranıoranı11.0:110.8:19.8:117.6:1Maksimum güç (hp/dd)m güç (hp/dd)77/600095/6000120/500075/400090/4000Maksimum tork (Nm/dd)m tork (Nm/dd)115/3000125/4500206/2000190/1750200/1750Yakıt beslemeElektronik çok nokta enjeksiyon MPI, sıra fazlı ateşlemeye entegre sistemElektronik çok nokta enjeksiyon MPI, sıra fazlı sabit geometrili turbo ve intercoolerCommon Rail tip Multijet enjeksiyon, turbo ve intercoolerCommon Rail tip
    Multijet direkt enjeksiyon, değişken geometrili turbo ve intercoolerDİREKSİYONDireksiyon sistemiElektrikli DualdriveDönüş çapı (m)1011(Sport)1010.5FRENLER
    D(disk) # 13 T(Kampana)
    ABS + EBDÖn: çap (mm)D 257 (Hava kanallı Disk)D 284 (Hava kanallı Disk)D 257 (Hava kanallı Disk)D 284 (Hava kanallı Disk)Arka: çap (mm)T 228 (Kampana)D264 (Disk)T 228 (Kampana)SÜSPANSİYON SİSTEMİÖnMac Pherson tipi bağımsız tekerlekler, teleskopik amortisör, stabilizatör bar (Fun ve Sport versiyonlarında özel sportif süspansiyon)ArkaTork çubuğu ile bağlantılı tekerlekler, teleskopik hidrolik amortisörler (Fun ve Sport versiyonlarında özel sportif süspansiyon)BOYUTLARDingil (mm)2510Ön/Arka iz genişliği (mm)1473/1466Uzunluk/Genişlik/Yükseklik* (mm)4030/1687/1490Bagaj kapasitesi VDA (dm3)275/1030VİTES KUTUSUÇekişÖndenVites sayısı5 ileri + geri6 ileri + geri5 ileri + geri5 ileri + geri6 ileri + geriLASTİKLERStandart Lastikler175/65 R 15 195/55 R 16 (Fun)185/65 R 15 195/55 R 16 (Fun)185/65 R 15 205/45 R 17 (sport)175/65 R 15 195/55 R 16 (Fun)185/65 R 15 195/55 R 16 (Fun)Alüminyum jant opsiyonu ilem jant opsiyonu ile175/65 R 15185/65 R 15 195/55 R 16185/65 R 15175/65 R 15185/65 R 15 195/55 R 16AĞIRLIK - KAPASİTE*Boş ağırlık DIN (kg) DIN (kg)1025 (3 kapı)1060 (3 kapı)1155 (3 Kapı)1090 (3 kapı)1130 (3 kapı)1040 (5 kapı)1075 (5 kapı)1170 (5 Kapı)1105 (5 kapı)1145 (5 kapı)Yakıt deposu (litre)45PERFORMANS ve YAKIT TÜKETİMİ**Azami hız (km/s)(km/s)165178195165175Hızlanma (san): 0-100 km/s13.211.48.913.611.9Şehir içi (manuel/otomatik***)7,5 / 6,88,28,76,25,9 / 5,5Şehir dışı (manuel/otomatik***)5,0 / 5,04,65,43,53,7 / 3,7Ortalama (manuel/otomatik***)5,9 / 5,75,96,64,54,5 / 4,4* Yüklenmemiş
    ** Yol durumu, trafik, sürüş şekli, hava şartları, donanımlar/aksesuarlar, portbagaj, özel ekipmanlar ve otomobilin durumuna bağlı olarak gerçek yakıt tüketimi test değerlerine göre farklılık gösterebilir.
    *** “Eco” düğmesine basılı şekilde kullanıldığında
    Fiat Grande Punto’lar kilometre sınırı olmaksızın 2 yıl mekanik, 3 yıl boya ve 8 yıl paslanmazlık garantisine sahiptir.Yakıt Türü: Kurşunsuz Benzin, eurodiesel

Fiat Grande Punto Donanım

Teknolojik
    Grande Punto’nuzun keyfini sürerken cep telefonunuzu kullanmanız gerekirse ne yaparsınız?
    a) Otomobil kullanırken asla telefonla konuşmam
    b) Daha sonra ararım
    c) Blue&Me™ teknolojisini kullanırım*
    d) Hiçbiri
    Grande Punto için doğru yanıt “c” seçeneği. Fiat-Microsoft işbirliği ile geliştirilen Blue&Me™ teknolojisi sayesinde, ellerinizi direksiyondan kaldırmadan gelen çağrılara yanıt verebilir, sesli komutunuzla telefon rehberinizden istediğiniz kişiyi arayabilir, gelen kısa mesajlarınızı sesli olarak dinleyebilirsiniz.
    Grande Punto’nuzun keyfini sürerken dilediğiniz müziği dinlemek isterseniz ne yaparsınız?
    a) CD çalarıma kendi kaydettiğim MP3′leri içeren bir CD koyarım
    b) CD çalarıma bir müzik CD’si koyarım
    c) Blue&Me™ teknolojisini kullanırım*
    d) Hepsi
    Grande Punto için doğru yanıt “d” seçeneği. İster CD çalarınızı kullanın, ister favori şarkılarınızı kaydettiğiniz MP3 çalar ya da taşınabilir belleğinizi Grande Punto’nuzun USB portuna takın. Üstelik Hi-Fi müzik sistemiyle* keyfinize keyif katın.

Çarpıcı
    15″, 16″ ya da 17″? Ollie, Wallside, Halfpipe? Grande Punto’nun birbirinden çarpıcı alaşım jant seçenekleriyle yollara damganızı vurun.

Güvenli
    Grande Punto, otomobillerin güvenlik performansının belirlenmesinde en prestijli kuruluş olan EuroNCAP’ten aldığı 5 yıldız ile size daha güvenli bir sürüş garanti eder.
    ABS ve EBD’nin yanı sıra, ASR/MSR/HBA ve Hillholder (yokuş destek sistemi) içeren ESP (Elektronik Stabilite Programı), çift aşamalı açılabilen ön hava yastıkları, yan ve perde hava yastıkları, enerji emici gövde yapısı, emniyet kemeri uyarı sensörü, arka koltuklarda bulunan ISOFIX bağlantısı gibi aktif ve pasif güvenlik donanımları sayesinde gözünüz arkada kalmaz.

Grande Punto’nuzu daha da mı farklılaştırmak istiyorsunuz?
    Aksesuar olarak sunulan farklı tampon seçeneklerinden Xenon far kitine, krom egzoz ucundan özel parfüm püskürtücüye, alüminyum pedal takımından krom eşik çıtasına kadar birçok seçenek kendi Grande Punto’nuzu yaratmanıza imkan veriyor.
    Daha da sportif bir Grande Punto için aksesuar seçenekleri arasında yer alan sportif ön ve arka tamponları

COMFORTLIFESPORTLIFEACTIVEDYNAMICEMOTIONFUNSPORTTASARIM VE STİLGövde rengi tamponlarSSSSSGövde rengi kapı kolları-SSSSElektrik ayarlı siyah dış dikiz aynalarıS----Elektrik ayarlı buğu çözücülü gövde rengi dış dikiz aynaları-SSSSChrome Shadow boyalı ön ızgaraSSSSSMetalik boyaSSSSS15″ alüminyum jantlar-OS--16″ alüminyum jantlar--OS-17″ alüminyum jantlar----SKrom egzoz borusu----SSpoiler---SSMarşpiye---SSKarartılmış spor arka camlar---SSKoyu zeminli ön farlar---SSDeri direksiyon simidi ve vites topuzu-SS--Sportif tasarımlı deri direksiyon simidi ve vites topuzu---SSKrom çerçeveli gösterge paneliSSS--Krom çerçeveli sportif stil gösterge paneli---SSSpor koltuklar----SKarbon görünümlü ön panel-S-SSElegan deri döşeme--O--Spor Deri Döşeme----O3 kapı seçeneği ***O--OSKONFOR VE FONKSIYONELLİKFIAT Code (Immobilizer)SSSSSElektrikli ön camlarSSSSSElektrikli arka camlar-SS--Sürücü tarafı tek dokunuşla kapanabilen ön camlar-SS-SSıkışma sensörlü elektrikli arka camlar-SS--Uzaktan kumandalı merkezi kilitSSSSSKabin içinden açılabilen elektrik kumandalı bagaj kapağıSSSSS“Follow me home” farlarSSSSSÖn okuma lambasıSSSSSArka okuma lambası--S--Aydınlatmalı makyaj aynaları--S--Kapı içi aydınlatmalar--S--Bagaj içi aydınlatmasıSSSSSBagajda 12 V priz-CPKCPKCPKCPKBardaklıklarSSSSSYol bilgisayarıSSSSSDış ısı göstergesi ve çok amaçlı gösterge paneli-SSSSAsimetrik katlanabilen arka koltuklar-SSSSYükseklik ayarlı sürücü koltuğuSSSSSYükseklik ayarlı ön ve arka kafalıklarSSSSSYükseklik ve derinlik ayarlı direksiyonSSSSSEşya gözlü ön kolçak-SS-SDualdrive CITY fonksiyonlu direksiyonSSSSSManuel klima+polen filtresiS--S-Çift bölgeli otomatik klima+polen filtresi-SS-SSkydome (Elektrikli cam tavan)-OOOOPark sensörleri-CPKCPKCPKCPKYağmur sensörü-CPKCPKCPKCPKCruise Control (Hız sabitleme sistemi)-CPKCPKCPKCPKTam boy stepneSSS--Lastik tamir kiti--OSSDualogic otomatik vites*OOO--GÜVENLİK ABS+EBD (Elektronik Fren Güç Dağılımı)SSSSSSürücü ve yolcu ön hava yastıkları (çift kademeli Smart 2 sistemi)SSSSSPerde hava yastıkları-SSPABSÖn Yan hava yastıkları--SPABSFPS (Yangın önleme sistemi)SSSSSFar yükseklik ayarıSSSSSÖngergili emniyet kemerleriSSSSSAntisubmarining ön ve arka koltuklarSSSSSISOFIX (Arka koltukta çocuk koltuğu kancaları)SSSSSYolcu ön hava yastığı devre dışı bırakma sistemiSSSSSİki adet arka koltuk baş dayanaklarıSSSSSÜçüncü arka kafalık--S--ESP (Elektronik Stabilite Programı)S**S**/ASKSASKSASR (Otomatik Çekiş Kontrol)S**S**/ASKSASKSMSR (Motor Fren Torku Düzenleyici)S**S**/ASKSASKSHBA (Panik Fren Destek Sistemi)S**S**/ASKSASKSHillholder (Yokuş Yukarı Kalkış Desteği)S**S**/ASKSASKSÖn sis farları-SSSSSES SİSTEMİDireksiyondan kumandalı müzik sistemiSSSSSEntegre radyo-CD çalarS----Entegre radyo-CD+MP3 çalar-SSSSHi-Fi ses sistemi (100 W bass-reflex, amfili subwoofer)-FKFKFKFKBlue&Me: Direksiyondan kumandalı Bluetooth teknolojisi hands free
    kontolleri, USB portlu MP3 çalar ve SMS okuyucu-FKFKFKFK* 1.4 Fire 77 hp ve 1.3 Multijet 90 hp motorlarda (Fun versiyonları hariç) sunulmaktadır.
    ** Tüm Dualogic vitesli versiyonlarda ve 1.4 Turbo T-Jet 16V 120 hp Dynamic versiyonda standart sunulmaktadır.
    *** Active versiyonda sadece 1.4 Fire 77 hp motor seçeneğinde sunulmaktadır.
    S: Standart | -: Mevcut değil | O: Opsiyonel
    CPK: Co-Pilot Kit FK: Kit | PAB: Plus 4 Airbag | ASK: Advanced Safety Kit

Fiat Grande Punto İç ve Dış Renkleri
    176 Egzotik Kırmızı*
    249 Beyaz
    475 Akdeniz Mavisi
    507 Fırtına Sarısı*
    153 Yakut Kırmızı
    174 Yağmur Grisi
    448 Kutup Mavisi
    589 Titanyum Grisi
    595 Granit Grisi
    599 New Orleans Mavisi
    634 Tekno Gri
    891 Rock Siyahı
    DÖŞEME DESEN VE RENKLERİ
    ACTIVE
    DYNAMIC
    EMOTION
    FUN

126 Gri Nokta
    224 Inox Mavi
    392 Planet Koyu Gri
    636 Axel Füme

132 Kırmızı Nokta
    246 Inox Gri
    330 Planet Mavi
    578 Axel Siyah
    EMOTION
    SPORT

alntı:Fiat Grande Punto Resimleri ve Teknik özellikleri ~ Donanım | OtoResim.net ~ Otomobil Resimleri ve Haberleri
    Konu tayfux tarafından (27/03/2011 Saat 22:58 ) değiştirilmiştir.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

arkadaşlar biraz karışık oldu düzeltemedim de kusura bakmayın en aşşağıda alıntı yaptığım linki verdim oradan da düzgün bşr şekilde bakabilirsiniz grande puntosu olupta her özelliğini benim gibi bilmeyenler var onun için buldum ve paylaşmak istedim teşekkürler

4. Bu mesajı için 2 kişi tayfux'ye teşekkür etti:

TOLGA ÖZTÜRK
    gastrooy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar;

ben bundan 3 ay önce gp 1.4 fire 5k satın aldım. Aracım 2007 model 33000 km aldım aracı temiz bakımları yapılmış aldığım herifte malum km belli arabayı hiç ezmemiş kısacası garaj arabası servisi cartı curtu herşey mükemmel bende en son bilgisayara soktum tüm değerler gayet iyi. 4 tanede yeni lastik aldım.
    Herşey iyi güzelde arkadaşlar benim biraz problemim var 25 yaşındayım ve daha ilk arabam araç kullanma konusunda acemi sayılım. Kalkışlarda falan basıyorum gidiyor. Ancak yukardaki yazıları okudum dehşete kapıldım. Aracımdan resmen tiksindim. Arkadaşlar aracım 200 tl'lik benzinle enfazla 450 km gidiyor. Ortamala 100 km'de 11.7 lt gösteriyor. Ancak örneğin 1 depoyla gittiğim ortama hız 20 km. Ortalama yakıt 11.5 - 12 lt /100 km de. 28 - 29 saat yazıyor birde onu anlamadım. Bu rakamlar şehiriçi. Birde şehir dışında kullandım ist. - bursaya gittim. Ortalama 7.5 lt yaktı. Hadi ben çok acemiyim arabayı bağırtıyorum ya da çok devirsiz kullanıyorum bu kadar oynarmı yaa??
    Ocağıma incir ağacı dikti pezeveng km 50 kr. Yakıyor. Bujisi cartı curtu hepsine baktırdım hiçbirşey yok. Herşey mükemmel ama yakıt 50 kr.

Bu nedir nerde sorun var bana açıklarmısınız

herkese şimdiden teşekkürler

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

tolga bey o kadar fazla olmaması lazım ki zaten sizin aracınız şehir içi için yaratılmış bir araç..bence vites aralıklarına falan biraz dikkat edin arabayı bağırtmamaya çalışın yol bilgisayarında yazan saat değeri aracın kaç saat çalıştığı ile ilgili bir değer..arabayı eminim ki komple bakımdan geçirtmişsinizdir eğer yapmadıysanız yağına suyuna filtrelerine kadar özellikle hava filitresine kadar buji buji kabloları komple değiştirin bakalım sonuç ne olacak..

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

TOLGA ÖZTÜRK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Hepsine baktırdım kardeş. Daha 1,5 ay önce yağına suyuna tüm filtrelerine baktırdım. Olmadı gittim servise bilgisayara soktum bujilere baktırdım. Kısacası sorun bende gibi ama bu kadar fark olmaz yani. 11,5 lt gösteriyor ortalama. Hadi onu boşver diyelim diyorum yaa 1 depoyla en fazla 350-375 km yapıyor zaten benzin fiyatları belli. Dikkat etmeye çalışıcam bundan sonra gerçi 3000 devir görmeden vites atıyorum falan ne bileyim bakacaz artık

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

hocam baktırma değiştir bence..

TOLGA ÖZTÜRK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

hikaye yani yok şehir içinde 5,5 lt yakıyorum yok 4,3 lt gördüm bilmem ne !!!

bu anasını sattığımın arabasının motoru ufak araç çekmiyor sence ani kalksın diye basıyorsun sonra malum durum benim durumum