Sayfa 1/2 12 SonSon
38 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 2011 yılında 60 milyara klimasız araba almak

Can Çağrı Kara
    kornman887 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 26

Standart 2011 yılında 60 milyara klimasız araba almak

Evet arkadaşlar bizim kötü kaka dökülen güvenilmez Fiatlarımızda olur değil mi böyle şeyler, ama bu sefer değil...

Volkswagen Golf 1.6 TDi Comfortline 2011 Model 58.000 TL Sahibinden satılık ikinci el

Yıl olmuş 2011, arabanın yol pilgisayarı neredeyse kendi kendini tamir edecek, Golfte klima yok. Hani performans arabası olur, ağırlık yapmasın diye klima, teyp koyulmaz, o arabayı alabilen insanın 4 araba alacak daha gücü olur anlarımda, günlük kullanım aracı değil bu Golfler.

Bende yıl 2010 olmuş cliolarda ABS standart değil diye dalga geçiyordum. Daha neler varmış meğerse.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mert yılmaz
    mix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 170

daha öncede yayınlamıştı forumumuzda bu tip araçlar rusya için imal edildiklerinden klimasızdı

Can Çağrı Kara
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Rusya için olsa da insan utanır koyar ya, adam hayatının tatiline çıkacak belki. Rusya için ekstra 5 litre antifriz veriyo olsalar neyse...

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Bizim türk insanına Vw olduktan sonra değil klimasız camları manuel boyasız tamponlu araç da satsan alır.Bu Vw nin suçu değil onu yere göğe sığdıramayanların(ABARTANLARIN)suçu.

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

zaten bu ww satış polıtıkasını anlamıyorum 33 mılyara polo alıyosun klıması otomatık bile değil sis farı bıle yok bu nasıl koyun bır mıllettır kı hala gıdım mılyarları enayi gibi veriyolar bu araçlara...

onrky
    1.4 starjet 95hp

Can Çağrı Kara
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı kara kız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten bu ww satış polıtıkasını anlamıyorum 33 mılyara polo alıyosun klıması otomatık bile değil sis farı bıle yok bu nasıl koyun bır mıllettır kı hala gıdım mılyarları enayi gibi veriyolar bu araçlara...
    Kendi Golf'ünü kendin yarat diye bir zımbırtı var sitede, onu kullandığımda araç BMW M3 fiyatına gelmişti...

Mehmet Sç
    υпвεʟıεναвʟε edelsang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 KoLeRa 23
    Edilen teşekkür: 243

scirocco yaratmıştım 130 milyara dayanmıştı fiyat param olsa alırım o ayrı

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can Çağrı Kara
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı edelsang Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    scirocco yaratmıştım 130 milyara dayanmıştı fiyat param olsa alırım o ayrı
    O alım gücüne sahip olursam eğer, bir spor birde aile için binek araç alırım sanırım. sıfır punto artı şunun gibi;
    BMW Z Serisi Z4 3.0Si 2007 Model 40.000 EUR Sahibinden satılık ikinci el

Sancar Sönmez
    StarJet Dynamic 1.4 95Bg. piankhy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 25

Arkadaşlar bu araçlar VW'nin İsveç, İsviçre vb gibi soğuk ülkeler için ürettiği araçlar. Geçtiğimiz yıllarda, ülkemizdeki ÖTV indirimi sırasında VW'nin elinde araç kalmayınca bu ülkeler için ayrılan kotalardan Doğuş Oto Türkiye'ye araç getirdi. Malum gelenler klimasız araçlar. Ancak şöyle bir durum da var, bu araçları da Türkiye'de alanlar bunu bilerek aldılar. Sonuçta VW Türkiye için donanımdan kaçarak klimasız araç üretmiş değil. Zaten bahsettiğim ülkelere klimasız olarak üretim yapıyor oralarda klima ihtiyacı olmadığı ve bu yönde talep gelmediği için. Bu konu her forumda VW klimasız araç getiriyor diye dile düştü ama işin gerçeği bu.
    StarJet Dynamic 1.4 95Bg.

Sancar Sönmez
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Bence bu tarz yorumlarda bulunurken biraz daha dikkatli konuşmak gerekiyor. Geçtiğimiz hafta bahsettiğiniz Polo'dan yeğenime aldık. Sizce biz enayi miyiz? herkesin beklentisi ve zevki farklıdır. Sizin için digital klima sis farı çok önemlidir, benim için aracın ikinci eldeki değeri ya da sorunsuzluğu daha önemlidir. Ya da alanlar VW'yi seviyordur. bu kimseyi ne enayi yapar ne de kafasız. Punto Evo'yu da inceledik ki hala ben Grande Punto kullanıyorum, tercihimizi Polo'dan yana kullandık. İki aracı da sürekli kullanıyorum. Donanım bakımından benim 2006 model Grande Punto'm bile 0 Polo'dan daha donanımlı. Ancak herşey donanım ya da güç değil. Sadece DSG'si bile başlı başına bir tercih nedeni. Artı, çok samimi konuşmak gerekirse de (6 yıldır Grande Punto kullanan biri olarak) Polo'nun verdiği tokluk hissini, iç malzemelerinin kalite hissini maalesef Punto'da, ya da aynı sınıftaki başka araçta bulamadık. Citroen C3, Clio, Fiesta da bunlara dahil.

Kısaca söylemek istediğim bu tip forumlarda yorum yaparken, aynı forumda bahsettiğiniz marka araç kullanan birilerinin ya da yakınlarının olduğunu da düşünmek gerekiyor. Sonuçta Polo aldık ama dediğiniz gibi enayi değiliz. Tercihimizi bu yönde kullandık.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

vw bana göre içi boş bir araç ama scirocco gerçekten hoşuma gidiyor lpg dönüşümü yapılsa alırım
    Keyif BMW'Dir...

Can Çağrı Kara
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı piankhy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence bu tarz yorumlarda bulunurken biraz daha dikkatli konuşmak gerekiyor. Geçtiğimiz hafta bahsettiğiniz Polo'dan yeğenime aldık. Sizce biz enayi miyiz? herkesin beklentisi ve zevki farklıdır. Sizin için digital klima sis farı çok önemlidir, benim için aracın ikinci eldeki değeri ya da sorunsuzluğu daha önemlidir. Ya da alanlar VW'yi seviyordur. bu kimseyi ne enayi yapar ne de kafasız. Punto Evo'yu da inceledik ki hala ben Grande Punto kullanıyorum, tercihimizi Polo'dan yana kullandık. İki aracı da sürekli kullanıyorum. Donanım bakımından benim 2006 model Grande Punto'm bile 0 Polo'dan daha donanımlı. Ancak herşey donanım ya da güç değil. Sadece DSG'si bile başlı başına bir tercih nedeni. Artı, çok samimi konuşmak gerekirse de (6 yıldır Grande Punto kullanan biri olarak) Polo'nun verdiği tokluk hissini, iç malzemelerinin kalite hissini maalesef Punto'da, ya da aynı sınıftaki başka araçta bulamadık. Citroen C3, Clio, Fiesta da bunlara dahil.

Kısaca söylemek istediğim bu tip forumlarda yorum yaparken, aynı forumda bahsettiğiniz marka araç kullanan birilerinin ya da yakınlarının olduğunu da düşünmek gerekiyor. Sonuçta Polo aldık ama dediğiniz gibi enayi değiliz. Tercihimizi bu yönde kullandık.
    Arkadaş sanırım ordaki enayi kelimesini VW nin abzurd politikalarını vurgulamak için kullandı. Fazla takılmamak gerek bence, neyse...

Evet VW ler saat gibi işleyen mükemmel makineler. Yedek parça fiyatları biraz daha el yaksa da Fiat dan malzeme kalitesi ve işçilik olarak daha iyi makineler. Konfor ve dayanıklılık gerçekten görülmeye değer. Ama benim için bir makine olmaktan öteye geçemeyecekler. Asla bir italyanın ruhunada sahip olamayacaklar. Bu tamamen kişisel tercih meselesi....

Fakat, zaten kimse Volkswagen insanlara klimalı araç diye klimasız kakaladı diyen yok, satan arkadaş opsiyonel olarak ekletilebileceğinide eklemiş. Ama sen kalitenle, sağlamlığınla öne çıkıyorsan sağlamlığıyla öne çıkan diğer bir marka olan Lada dan farkını ortaya koymalısın. Eğer o klima takılabiliyorsa, servisinde tak, 2 gün sonra teslim et aracı alıcısına. Yoksa ben 60 milyarlık arabada klima olmamasıyla dalga geçerim...

Fatih ATA
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. PeterPAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 75

araçta 7 ileri DSG var !!!! Klima nasıl yok, yuhh.... ilginç bir satış politikası...

Sancar Sönmez
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı kornman887 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş sanırım ordaki enayi kelimesini VW nin abzurd politikalarını vurgulamak için kullandı. Fazla takılmamak gerek bence, neyse...

Evet VW ler saat gibi işleyen mükemmel makineler. Yedek parça fiyatları biraz daha el yaksa da Fiat dan malzeme kalitesi ve işçilik olarak daha iyi makineler. Konfor ve dayanıklılık gerçekten görülmeye değer. Ama benim için bir makine olmaktan öteye geçemeyecekler. Asla bir italyanın ruhunada sahip olamayacaklar. Bu tamamen kişisel tercih meselesi....

Fakat, zaten kimse Volkswagen insanlara klimalı araç diye klimasız kakaladı diyen yok, satan arkadaş opsiyonel olarak ekletilebileceğinide eklemiş. Ama sen kalitenle, sağlamlığınla öne çıkıyorsan sağlamlığıyla öne çıkan diğer bir marka olan Lada dan farkını ortaya koymalısın. Eğer o klima takılabiliyorsa, servisinde tak, 2 gün sonra teslim et aracı alıcısına. Yoksa ben 60 milyarlık arabada klima olmamasıyla dalga geçerim...
    Bu konu Bravo forumunda da uzun bir süre tartışıldı. VW soğuk, ruhsuz, herşeyin olması gerektiği gibi olan ancak duygulara ve zevklere hitap etmeyen bir araç bu konuda sizinle hemfikirim. Bunu da her zaman söylüyorum. Araçta herşey var. Gerekli olan herşey. Ancak baktığınızda ruhsuz, donuk tasarımlar. Ama dediğiniz gibi zevk meselesi, beğeni ve tercih. Kimisi Bravo'nun şıkır şıkır ön panelini beğenir, kimisi soğuk, ruhsuz VW'yi. Buna kimse birşey diyemez.

Öte yandan VW'nin klimasız araçlarına bahsettiğiniz şekilde serviste klima taktırma gibi bir zorunluluğu yok. Bu araçlar, ÖTV indirimi sırasında yaşanan furya esnasında klimasız olarak, alıcılara bilgi verilerek ve altını çiziyorum normal satış fiyatının yaklaşık 7 bin TL altında satıldı. Alanlar da bunu bu şekilde bilerek aldılar. Kimse kimseyi kandırmadı. Klima taktırmanın da bedelinin olduğu alıcılara söylendi. İsteyen birileri belki taktırmıştır. Ama bizim insanımız klimasız olduğunu bilerek, piyasanın altında bir fiyatla olduğu için bunları aldı. Kimse kimseye zorla satmadı. Burada da yanlış bir bilgilendirme var, düzeltmek istedim.

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim türk insanına Vw olduktan sonra değil klimasız camları manuel boyasız tamponlu araç da satsan alır.Bu Vw nin suçu değil onu yere göğe sığdıramayanların(ABARTANLARIN)suçu.
    +1000 sonuna kadar katılıyorum

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

Can Çağrı Kara
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Öte yandan VW'nin klimasız araçlarına bahsettiğiniz şekilde serviste klima taktırma gibi bir zorunluluğu yok. Bu araçlar, ÖTV indirimi sırasında yaşanan furya esnasında klimasız olarak, alıcılara bilgi verilerek ve altını çiziyorum normal satış fiyatının yaklaşık 7 bin TL altında satıldı. Alanlar da bunu bu şekilde bilerek aldılar. Kimse kimseyi kandırmadı. Klima taktırmanın da bedelinin olduğu alıcılara söylendi. İsteyen birileri belki taktırmıştır. Ama bizim insanımız klimasız olduğunu bilerek, piyasanın altında bir fiyatla olduğu için bunları aldı. Kimse kimseye zorla satmadı. Burada da yanlış bir bilgilendirme var, düzeltmek istedim.
    Hayır Sancar bey, yanlış bir bilgilendirme yok, bende belirttim kakalama iteleme gibi bir olay söz konusu değil, VW marka prestijine milyarlarca euro harcayan bir firmaysa o klimayı taktırıp satmalı aracını, fiyatı beni ilgilendirmez o zaman. Ama 60 binliralık arabada klima olmamasıyla sonuna kadar dalga geçerim. Alan razı veren razı hesabıyla düşünmemek lazım herşeyi.

Über teknolojik koltuk ısıtmalı kaloriferli aracımız var, hee onlar 60-70 yıl öncede yapıyordu o ısıtma olayını, ama soğutmayı hala beceremiyorlar sanırım...

Kaynak: Piyanist...

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

tepkinizde haklısınız yanlış dusunurek yanlış kelıme secerek sizin tepkınızı aldım bu konuda gercekten özür dilerim ...ama bende soyle soylıım bu tamamen beklentılerlen alakalı bı durum..2006 yılnda golfun trendlıne modelı nerdeyse alıyordum 33,500 liraya sonra GRANDEPUNTO reklamları çıktı gidip bakım dedim ve ıcıne oturduğum andan ıtıbaren bu arabyı alcam dedim..iyikide almasım..dediğniz gibi kalıtede fark var yok değil..ben aracımı 2006 mart da 26,000 tl ye aldım benım aracımın bana verdığı donanım ve surus konforunu ww nın vermesı ıcın benım o zamanın parası 38,000 tl yı gözden çıkartmam gerekıyodu..buda başka bır gercek..dediğim gibi bu tamamen tercıh meselesi be beklentılerlen alakalı ben sahsen gidipte otomatık klıması sıs farı olmayan bı arabaya 33,000 lira vermem.isterse jaguar olsun yınede varmem üzerine 3 bın lıra daha koyarak full donanımlı hatta skywindowlu o km bir GP alarım tabi mümkünse yıne GP diyorum cunku ben arabama aşıgım ..sizden tekrar ilk mesajım ıcın özür diliyorum...
    Konu kara kız tarafından (24/03/2011 Saat 17:49 ) değiştirilmiştir.

onrky
    1.4 starjet 95hp

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Küresel ısınmanın olduğu bir Dünya'da ve özellikle sıcak iklime sahip ülkemizde klimasız bir araç düşünemiyorum,Evo'dan önce eşimin kullandığı Corsa klimasızdı,kullanırkende çok zorluğunu yaşadık,satarkende akla karayı seçtik...

Sancar Sönmez
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

tepkinizde haklısınız yanlış dusunurek yanlış kelıme secerek sizin tepkınızı aldım bu konuda gercekten özür dilerim ...ama bende soyle soylıım bu tamamen beklentılerlen alakalı bı durum..2006 yılnda golfun trendlıne modelı nerdeyse alıyordum 33,500 liraya sonra GRANDEPUNTO reklamları çıktı gidip bakım dedim ve ıcıne oturduğum andan ıtıbaren bu arabyı alcam dedim..iyikide almasım..dediğniz gibi kalıtede fark var yok değil..ben aracımı 2006 mart da 26,000 tl ye aldım benım aracımın bana verdığı donanım ve surus konforunu ww nın vermesı ıcın benım o zamanın parası 38,000 tl yı gözden çıkartmam gerekıyodu..buda başka bır gercek..dediğim gibi bu tamamen tercıh meselesi be beklentılerlen alakalı ben sahsen gidipte otomatık klıması sıs farı olmayan bı arabaya 33,000 lira vermem.isterse jaguar olsun yınede varmem üzerine 3 bın lıra daha koyarak full donanımlı hatta skywindowlu o km bir GP alarım tabi mümkünse yıne GP diyorum cunku ben arabama aşıgım ısterse ..sizden tekrar ilk mesajım ıcın özür diliyorum...
    Rica ederim. Dediklerinize katılıyorum. Elbette beklenti meselesi. Ben de Grande Punto'mu alırken, birçok kişi alma dedi. Ama aynı sizin de dediğiniz gibi o zaman, bu paraya alabileceğim en iyi arabayı aldım. Uzun süre VW kullandım. Ablamlarda hep VW vardı ve hala da var. Evet arada fark var. Ama bahsettiğimiz kadar fiyat farkını karşılayabilecek bir fark mı, bu kişiden kişiye değişir. Birisi bence değer der, bir diğeri değmez der almaz. Biz değmez diyerek almayan gruptayız. Değer diyenlerin de kendilerine göre farklı tercihleri vardır. benim de demek istediğim sadece bu.

Mehmet Sç
    υпвεʟıεναвʟε edelsang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 KoLeRa 23
    Edilen teşekkür: 243

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vw bana göre içi boş bir araç ama scirocco gerçekten hoşuma gidiyor lpg dönüşümü yapılsa alırım
    bu konuda katılmıyorum,her ne kadar klimasız araba getirmiş olsada vw gibi bir markaya boş demenizi gerektiricek bir sebep göremiyorum.2005 model golf var benim 2010 model arabama 10 basar hala daha her fırsatta kullanmak için can atıyorum o aracı..

Sayfa 1/2 12 SonSon