Sayfa 2/2 İlkİlk 12
38 sonuçtan 21 ile 38 arası

Konu: 2011 yılında 60 milyara klimasız araba almak

Sancar Sönmez
    StarJet Dynamic 1.4 95Bg. piankhy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 25

Alıntı kornman887 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır Sancar bey, yanlış bir bilgilendirme yok, bende belirttim kakalama iteleme gibi bir olay söz konusu değil, VW marka prestijine milyarlarca euro harcayan bir firmaysa o klimayı taktırıp satmalı aracını, fiyatı beni ilgilendirmez o zaman. Ama 60 binliralık arabada klima olmamasıyla sonuna kadar dalga geçerim. Alan razı veren razı hesabıyla düşünmemek lazım herşeyi.

Über teknolojik koltuk ısıtmalı kaloriferli aracımız var, hee onlar 60-70 yıl öncede yapıyordu o ısıtma olayını, ama soğutmayı hala beceremiyorlar sanırım...

Kaynak: Piyanist...
    Konuyu şu şekilde yazarak kendi açımdan noktalamak istiyorum. Bahsettiğiniz klimasız araçlar dediğim gibi soğuk iklimli ülkelere yönelik yapılan üretimler. Bu ülkelerden klimasız araç talepleri geliyor. Adamlar kullanmayacakları bir donanıma para vermek istemiyorlar. Oralarda da belki biliyorsunuzdur, otomatik motor ısıtma sistemleri olan modelleri satıyorlar. O donanım da ülkemizde yok. Çünkü ihtiyaçlar farklı.

ÖTV indirimi sırasında insanların nasıl araç alma peşine düştüğünü hepimiz hatırlıyoruz. Bu dönemde VW'nin elindeki stoklar bitince, bahsettiğim ülkeler için yapılmış ancak stok fazlası olan araçlar için Doğuş Motor talepte bulundu. Bu araçların klimasız olduğunu belirterek satışa sundu. Dediğim gibi klimalılardan ucuz bir fiyata sattı. İnsanlar da bunu bilerek aldılar. Aracı zaten ucuza satarken neden klimasını taktırıp satsın bunu anlayamadım. Keza, isteyenlere de ücreti karşılığı klima taktırabilecekleri söylendi. Burada bence asıl komikliği bu araçları bilerek alanlar yaptılar. VW hem ucuza satıp hem de üzerine bir de klima eklemiş olsaydı aynı aracı klimalı olarak yaklaşık 7 bin TL fazlaya alanların tepkisi ne olurdu düşünmek lazım. Dediğim gibi bu aracı alanlar da fiyatı ucuz olduğu için aldılar. Hangi firma böyle bir uygulama yapar? Yani demek istediğim hem ucuza satıp hem bir de üzerine klima takar? Bence burada dalga geçilecek olan klimasız VW değil, klimasız VW'ye bu kadar para verenler. Sonuçta VW gelen talepler doğrultusunda bir çözüm üretmiş, bunu da tüketiciye söylemiş.
    StarJet Dynamic 1.4 95Bg.

Can Çağrı Kara
    kornman887 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 26

Alıntı piankhy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu şu şekilde yazarak kendi açımdan noktalamak istiyorum. Bahsettiğiniz klimasız araçlar dediğim gibi soğuk iklimli ülkelere yönelik yapılan üretimler. Bu ülkelerden klimasız araç talepleri geliyor. Adamlar kullanmayacakları bir donanıma para vermek istemiyorlar. Oralarda da belki biliyorsunuzdur, otomatik motor ısıtma sistemleri olan modelleri satıyorlar. O donanım da ülkemizde yok. Çünkü ihtiyaçlar farklı.

ÖTV indirimi sırasında insanların nasıl araç alma peşine düştüğünü hepimiz hatırlıyoruz. Bu dönemde VW'nin elindeki stoklar bitince, bahsettiğim ülkeler için yapılmış ancak stok fazlası olan araçlar için Doğuş Motor talepte bulundu. Bu araçların klimasız olduğunu belirterek satışa sundu. Dediğim gibi klimalılardan ucuz bir fiyata sattı. İnsanlar da bunu bilerek aldılar. Aracı zaten ucuza satarken neden klimasını taktırıp satsın bunu anlayamadım. Keza, isteyenlere de ücreti karşılığı klima taktırabilecekleri söylendi. Burada bence asıl komikliği bu araçları bilerek alanlar yaptılar. VW hem ucuza satıp hem de üzerine bir de klima eklemiş olsaydı aynı aracı klimalı olarak yaklaşık 7 bin TL fazlaya alanların tepkisi ne olurdu düşünmek lazım. Dediğim gibi bu aracı alanlar da fiyatı ucuz olduğu için aldılar. Hangi firma böyle bir uygulama yapar? Yani demek istediğim hem ucuza satıp hem bir de üzerine klima takar? Bence burada dalga geçilecek olan klimasız VW değil, klimasız VW'ye bu kadar para verenler. Sonuçta VW gelen talepler doğrultusunda bir çözüm üretmiş, bunu da tüketiciye söylemiş.
    Mükemmel mühendislikleriyle Bugatti Veyron'u üreten firmanın ürettiği "çözüm" bu mu. Kraldan çok kralcı olmamak lazım, yeri gelir, Fiat araçları yerin dibine sokarım, sokarım ki soğuk ama mükemmel dediğimiz arabanın dahi yaptığı hataları yapmasınlar. VW zengin mi oldu klimasız araçları satıp bu ülkede? Hayır, ama benim gözümde elinde kalan defolu, düğmesi eksik kotları güneşlide satan kot firmalarından farkı kalmadı. Tamam, buna bile bile lades diyen alanlarda da suç var, ama "hırsızın hiç mi suçu yok" (deyim anlamında). Tamamen firmanın imajından bahsediyorum. Tanesi AR-GE si ile birlikte 5 milyon dolara mal olan Veyron'u 1 milyon dolara satıyorlar, sadece bu kadar mükemmel bir araba yapıyoruz diyebilmek için. Tamam, Doğuş oto sat satabildiğin kadar mantığıyla eline ne geçtiyse verdi, fakat VW buna nasıl izin verir onu anlayamıyorum işte. fiyat diyorsunuz, bende diyorumki 7 milyar değil 6 milyar indirimliye satsın o zaman. He bu arada, aracı 7 bin TL pahalı alanlar için yapacak gerçekten hiçbirşey yok, ticarette kazanmakta var, kaybetmekte. Dolar yükselince sevinen banker, dolar düşünce devlet yardım etsin diye ağlamayacak. Amerikada da Jettalar 16.000$ dan satılıyor. Aslında her an 7 değil 17 bin TL pahalıya alıyoruz.

ŞOK ŞOK.... 600 milyara sobalı boğaz gören villa. Biz onu valla Papua yeni Gine için yapmıştık, ama isterseniz sonradan kat kaloriferi döşersiniz canım...

Şark kurnazı emlakçı ilanı gibi geldi bana işte...

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

Alıntı edelsang Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konuda katılmıyorum,her ne kadar klimasız araba getirmiş olsada vw gibi bir markaya boş demenizi gerektiricek bir sebep göremiyorum.2005 model golf var benim 2010 model arabama 10 basar hala daha her fırsatta kullanmak için can atıyorum o aracı..

zaten sorun bu 2005 model golfler şimdikilerden daha donanımlı son 3-4 senedir satışlar iyi olduğu için doğuş otomotive bir güven geldi ne servisleri servis gibi ne getirdikleri araba araba gibi kendilerini çok üst sınıf araç satıyor zannettiler halbuki bu sırf bizim halkımızın şişirmesi bence vw içi boş fiyatları şişirilmiş balon bir araçtır....
    Keyif BMW'Dir...

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

wv gerçekten bi acaip bir firma..

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

bence yanlıs bakıyorsunuz olaya. yazın yaşanmadıgı bir yerde ya da insanların ihityac duymadıgı bir seyi adamlar neden eklesin ki . bizim ülkemize gelen bir model degilmiş zaten bence bu ww nin degerini dusurmez ama su da bir gercek adamlar pahalı satıyorlar kalite satıyorlar. gidip alırmıyım almam boş arabaya o para verilmez fiyatı cazip olsun alalım

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

bu klimasız golf doğuz oto nun kepazeliğidir.
    ülkemize nasıl bir gözle bakıyorsalar artık nasıl olsa klimasızda olsa soğuk ülkelerden ihraç fazlası klimasız araçları tr ye getirip satıyorlar.
    hoş benzin fiyatları buhaldeyken ses çıkartmayan halkımız klimasız über sonik prestijli golf satın alacak kadar kördür.
    satan ayrı bir mevzu alan daha daha ayrı bir tez konusu...
    umarım anlatabilmişimdir.

zafer durak
    zaferdurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 5

bence de bu kabullenilemez bir husus,olmaz arkadaşlar,dijital klimanın-sis farının vs. firmaya maliyeti nedir allahaşkına.

Erdem --
    'Drive Safe' ErdmG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 57

Evet ya bende duymuştum bunu. Evo almadan önce bi kaç galericiyle görüşmüştük ellerinde yıllardan 1 adet varmış ve satamıyorlarmış. Cidden çok ilginç. Bunu yapanda wv yani sıradan bi markada değil.

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Öyle demeyin. O arbalardan vw amblemini çıkarın satışa sunun 5 milyara o amblemi. Alan çıkar.İnanın şuan birçok araba markası ve modeli inceliyorum 45 bin liraya kadar satılan.içinde bakmadığım tek markadır vw.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle demeyin. O arbalardan vw amblemini çıkarın satışa sunun 5 milyara o amblemi. Alan çıkar.İnanın şuan birçok araba markası ve modeli inceliyorum 45 bin liraya kadar satılan.içinde bakmadığım tek markadır vw.

scirocco olmasın inanın bende dönüp bakmam ama hem tasarımı çok güzel hemde tek kapı bir araçta değer kaybetmeyeceğinden eminim o yüzden bir yaygın olarak lpg takılsın alacağım herhalde...
    Keyif BMW'Dir...

Sancar Sönmez
    StarJet Dynamic 1.4 95Bg. piankhy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 25

Arkadaşlar, elbette herkes bir markayı beğenir, beğenmez, yaptıklarına kızar, yaptıklarını onaylar. Bunların hepsi kişisel görüşlerdir. Ancak bana göre sırf bir markayı kötülemek için markanın yapmış olduğu bir uygulamayı alıp, bunu farklı yerlere çekmek doğru değil.

Elbette ki VW'nin klimasız ürettiği araçlar arz-talep meselesidir ve bugünkü piyasa şartlarında her şeyi arz-talep dengesi belirler. Sonuçta adamlar kimseye zorla klimasız araç satmıyorlar. Bazı bölgelerden gelen talepler doğrultusunda yapılan bir uygulama marka imajına zarar vermez. VW eğer Türkiye’de elektrikli motor ısıtma sistemini de satmaya kalksa ve örnek veriyorum bunun için aracına 1000 TL daha zam yapsa, ne kadar tepki alır? Bizim marka imajımız bunu da araca katmayı gerektiriyor dese, ne kadar insan buna olumlu yaklaşır? Aynı şey soğuk iklimlerde yer alan ülkeler için de geçerli. Adamlar klima istemiyor. VW de buna göre önlemini alıyor ve o bölgenin şartlarına göre üretim yapıyor. Asıl bu marka değerini yükseltir. Adamlara zorla ihtiyaçları olmayan donanımı satmak ne kadar marka imajına katkı yapar düşünmek gerekir.

İster kabul edin, ister beğenin ya da beğenmeyin VW dünyanın yanlış olmasın ama sanırım 4. büyük otomotiv markasıdır (satışlar baz alındığında). Bu unvanını da, yaptığı bu tarz uygulamalarla kazanmıştır. Her tüketicinin beğenisine, ihtiyaçlarına uygun araçlar üreterek. Buradaki klimasız araçlar da bunun en büyük örneğidir. VW’yi beğenmeyebilirsiniz, zevk meselesidir. Hiçbir zaman satın almazsınız, tercihinizdir. Ama olumlu yaptığı bir uygulamayı farklı yerlerden tutarak sanki marka imajına zarar veren, firmayı küçülten bir uygulama olarak gösterirseniz bence bu marka fanatikliğine girer ki, aynı şeyi birçok insan FIAT hakkında yaptığı zaman hepimiz FIAT sahipleri olarak tepkimizi koyarak yanlışları düzeltmeye çalışıyoruz.

Neyse amacım kimseyi kırmak ya da gücendirmek değil. Ama bir otomobil tutkunu olarak hangi marka olursa olsun, yaşanan bir yanlış anlaşılma varsa, ya da yapılan bir haksızlık varsa buna tepkimi belirtmekten geri duramıyorum. Bu FIAT için de geçerli, VW için de, Renault için de, diğer markalar için de. Aynı şekilde kötü uygulamalarında da bunu yine aynı açık yüreklilikle her forumda kendi aracım bile olsa yazarım.

Sonuçta, örnek veriyorum, İsveç'teki adam klima istemiyor arabasında. VW zorla mı klimalı araç yollayacak. VW'ye yakışan ya da yakışmayan bir durum değil ki bu. Bizim bildiğimiz VW, örneklerini Türkiye'de gördüğümüz için. Belki farklı markalar da isteğe yönelik böyle uygulamalar yapıyorlardır bilemiyoruz ki.

VW elinde kalan defolu malları satmıyor. Aksine, piyasadaki anormal talebe, dış piyasalardan araç temin ederek yetişmeye çalışıyor, eksiklerini belirtiyor ve bu şekilde tarafına gelen ihtiyaca cevap veriyor. Tüketici almak istiyor bu kadar basit. O furyada, bu şekilde ucuza bir aracı kapışa kapışa aldılar. Burada neden VW'nin bir suçu olsun anlamakta zorlanıyorum. Bir seçenek sunuyor, insanlar da bunu dezavantajlarını ve avantajlarını bilerek değerlendiriyor. Kimseye zorla klimasız araç satmıyor. Kliması var diyerek kliması olmayan aracı da satmıyor. Sizden böyle bir talep geldi, bu talebinizi ancak bu şekilde karşılayabiliyorum. Eksiği olduğu için de şu kadar ucuza satabilirim diyor. Potansiyel alıcılar da bayıla bayıla alıyor. Kusura bakmayın ama hangi marka olursa olsun, bu talebe yetişebilmek ve pastadan biraz daha pay kapabilmek için varsa imkanları benzer uygulamalar yapar hiç şüpheniz olmasın.

Sonuçta VW burada belli bir bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda üretim yapmış, bunun için maliyeti göze almış ve müşteri memnuniyeti sağlamıştır. Marka imajını zedelemek yerine bence tam tersi marka imajını bu bölgelerde yükseltmiştir. Bu araçların Türkiye’ye getirilmesi ve satılması bir tercih meselesidir. Piyasadaki talebe ve furyaya bu şekilde karşılık verebilmişler, araçlarının klimasız olduğunu belirterek satmışlar ve insanlar da almışlardır. Burada ben kesinlikle VW’nin bir suçunu ya da marka imajını zedeleyecek birşey yaptığını göremiyorum.Kusura bakmayın ama görenler de önyargı ve kötüleme amacı ile yorumlar yapıyor diye düşünüyorum.
    StarJet Dynamic 1.4 95Bg.

Can Çağrı Kara
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Evet arkadaşlar böyle şeyler yapabilmelerine biz göz yumuyoruz işte, şu an çirkef servisler (keşke hepsi forumdaki arkadaşlarımız gibi olsa, sözüm meclisten dışarı), yaptığı yarım işi iyi gibi gösteren firmalar, amacı sadece daha çok para kazanma olan firmaları hiçbir şekilde eleştirmeyerek biz bu hale getirdik. Onları dokunulmaz ilan ettik, kraldan çok kralcı olduk. Yanlışı gördüğümüzde biryerlere bağladık, kaçtık hep eleştiriden. Umarım hepinimiz geldiğimiz noktadan mutluyuzdur....

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

58.000 sen ona 60.000 de bende bu para olacak bende gidip bu paraya bu aracı alcam???(benim fikrim tabii) Ama bu paraya var ya elli tane seçeneğin var arkadaş ne arabalar alırsın gitçen bi tane gulietta alcan off on numara o arka farları beni bitiriyo zaten.Bu arçta güzel ama çok pahalı bu ne yaw!

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Zaten vw satış yetkilileri gerizekalı düşünemiyorlar soğuk ülkelere klimasız araba yolluyor Bir sor bakalım oradaki ülkelerde yaşayanlar klima talep ediyormu? Yoksa klimaya gerek yok fiyat indirimli olsun mu diyor? Ayrıca tatilden bahsetmişsiniz Adam rusyadan 1-2 haftalık tatil için 2-3 saatlik uçak yolculuğu yerine günlerce yollarda arabasıyla sürünmeyi seçermi? Anlatırken öyle bir anlatıyorsunuz ki şu anda satışta olan vw lerin klima standardı kaldırılmış sanki Binlerce ilan içerinden 1-2 ilan bulup tüm arabalar öyleymiş gibi davranıyorsunuz Şu anda golf te 10 hava yastığı standart durumda Acaba gp de veya evoda kaç hava yastığı standart Bunuda yazsana

Alperen Uyan
    Mythos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 2

Aha burada da mı VW kavgası var

Can Çağrı Kara
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Kraldan çok kralcı olmaya devam edelim, benzinde 5 lira oldu, olsun güzeldir yinede benim memleketim. Ağaçlar felan...

cengiz toksoz
    punto elx2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yaprak Yeşil
    Plaka
    C 906 BO 52
    Edilen teşekkür: 65

Alıntı mix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha öncede yayınlamıştı forumumuzda bu tip araçlar rusya için imal edildiklerinden klimasızdı
    Valla inanmayin boyle sozlere rusya icin imal edilen tum araclar klimali (logan bile) cunku kisin ne kadar soguk ise (-35) yazinda okadar sicak oluyor temmuz ve agustos aylari (+35 ) hatta gecen yaz 42 dereceyi gorduk. Bunlar hurafe yok rusya icin uretiliyormus ondan klima konmamis yok oyle birsey burada yabanci menseeli sifir araba alan insanlar klimasiz araba kesinlikle almazlar.

cengiz toksoz
    punto elx2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yaprak Yeşil
    Plaka
    C 906 BO 52
    Edilen teşekkür: 65

Alıntı ozay06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten vw satış yetkilileri gerizekalı düşünemiyorlar soğuk ülkelere klimasız araba yolluyor Bir sor bakalım oradaki ülkelerde yaşayanlar klima talep ediyormu? Yoksa klimaya gerek yok fiyat indirimli olsun mu diyor? Ayrıca tatilden bahsetmişsiniz Adam rusyadan 1-2 haftalık tatil için 2-3 saatlik uçak yolculuğu yerine günlerce yollarda arabasıyla sürünmeyi seçermi? Anlatırken öyle bir anlatıyorsunuz ki şu anda satışta olan vw lerin klima standardı kaldırılmış sanki Binlerce ilan içerinden 1-2 ilan bulup tüm arabalar öyleymiş gibi davranıyorsunuz Şu anda golf te 10 hava yastığı standart durumda Acaba gp de veya evoda kaç hava yastığı standart Bunuda yazsana
    Rus tuketici artik degisti, simdi adamlar madem para verip aliyorum o zaman klimada olsun diyor, ha bu arada benim bircok tanidigim yillardir antalyaya sochi-trabzon uzerinden araba ile giderler, bende dahil olmak uzere.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12