9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Kaza durumunda yapılması gerekenler

ali can
    boby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 19

Standart Kaza durumunda yapılması gerekenler

arkadaşlar merhaba, bu ilk aracım. o nedenle bu konularda tecrübesizim.

eğer kaza durumu olursa karşılıklı ehliyet ruhsat fotokopisinimi vermek lazım..ehliyette tüm kimlik bilgileri var.malumunuz zaman kötü ,bu bilgileri hiç bilmediğiniz birine vermek biraz riskli değilmi..yanlış anlamayın bu işleri bilmediğim için soruyorum..herkes kaza anında bu şekildemi yapmak zorunda.

emir özal
    emirozal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 9

Alıntı boby Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba, bu ilk aracım. o nedenle bu konularda tecrübesizim.

eğer kaza durumu olursa karşılıklı ehliyet ruhsat fotokopisinimi vermek lazım..ehliyette tüm kimlik bilgileri var.malumunuz zaman kötü ,bu bilgileri hiç bilmediğiniz birine vermek biraz riskli değilmi..yanlış anlamayın bu işleri bilmediğim için soruyorum..herkes kaza anında bu şekildemi yapmak zorunda.

kaza tespit tutanağı var. internetten bulursun. ondan yazdır 2-3 tane koy torpidonda dursun. Allah korusun kaza yapıldıgında o tutanak dolduruluyor.

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

En önemli konu anlaşma sağlamak Herkes suçunu kabul ederse tutanak doldurma işine geçiyorsunuz Tutanaktan sonra sigorta kasko ehliyet ruhsat fotokopileri taraflarda olacak şekilde çoğalatılacak ve servisin yolu tutulacak

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

aslında ehliyet ruhsat trafik sigortası fotokopileri olmadan işlem yapılabiliyo, karşı taraftan eksperin yada sigortanın bunları temin etmesi mümkün ama işin kolayına kaçıyolar...

bikeresinde karşı tarafla kavga ettiğimizden ne verdim fotokopileri nede aldım, çekici aracılığıyla istedi yine vermedim, hiç bi sorun olmadı.

acenteme sorduğumda olursa iyi olur ama olmasada olur demişti...

verirken kesilemicek biyerine xx tarihli x ve x plakalı araçların hasar işlemlerinde kullanılmak üzere diye yazabilirsiniz.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

AHMET GÜLER
    ahmetglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı ozay06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En önemli konu anlaşma sağlamak Herkes suçunu kabul ederse tutanak doldurma işine geçiyorsunuz Tutanaktan sonra sigorta kasko ehliyet ruhsat fotokopileri taraflarda olacak şekilde çoğalatılacak ve servisin yolu tutulacak
    Anlaşm asağlamaya ve bu nedenle kavga etmeye gerek yok herkes kendince görüşlerini yazar imzalar. Suçluya ve hata payına tutanağa ve fotoğraflara göre tramer karar veriyor.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Özgür TÜRKOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı ahmetglr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlaşm asağlamaya ve bu nedenle kavga etmeye gerek yok herkes kendince görüşlerini yazar imzalar. Suçluya ve hata payına tutanağa ve fotoğraflara göre tramer karar veriyor.
    Anlaşma sağlamak dediğim zaman kavga etmekten bahsetmedim Bunu nereden çıkardınız anlamadım Bir hafta önce kaza yaptığım için yazıyorum Kaza olur olmaz polis gelip araçları hemen yol kenarına almamız gerektiğini ve bulvarı kapattığımızı söyledi Suçlu ben olduğum için benim kazamda problem yoktu Yanlız o sırada o karmaşada o trafikte tutanağın doğru olması doğru ve yerinde fotoğraflar çekmek çok zor Ayrıca kaza olduktan sonra karşı tarafla kazanın oluş şekli hakkında anlaşma sağlayamadığın zaman tutanak tutmak zorlaşıyor Geçen yıl kardeşimin aracına garip bir şekilde vuran arkadaş suçun kendisinde olduğunu söyledi ve özür diledi Tutanak tutarken söylediklerini değiştirip bizim hatalı olduğumuzu ima etmeye başladı Saat 23.30 civarları Hadi orada doğru düzgün fotoğraf çekinde koyun O kafayla düzgün bir kroki çizmek zaten ayrı bir dert

hakan kantaş
    turbulans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

kaza tutanağı haricinde araçların plakası gözükecek şekilde resimlemen faydalı olacaktır.

AHMET GÜLER
    ahmetglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Ben kavga etmek derken tutanağa isteyen istediğini yazmakta özgür o nedenle polemiğe girmeye gerek yok anlamında dedim. Yoksa biz millet olarak çok nadir suçu kendimizde görürüz. Hatta karşımızdaki forumda bir arkadaşın başından geçtiği gibi ise fazla polemiğe girmeden suçu kabul etmek en iyisi çünkü dediğim gibi hata payları araçlardaki hasar yeri ve durumu ile fotolara bakılarak tramerde karar veriliyor. Sizin tutanağa yazdığınız ve çizdiğiniz kroki çok rol oynamıyor. Hatta çiilen krokiler dediğiniz gibi çok saçma da olabiliyor. Ne yazık ki trafikte bu tür polemikler yüzünden cana kastedebilecek nitelikte canavarlar var aramızda.

Özgür TÜRKOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı ahmetglr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kavga etmek derken tutanağa isteyen istediğini yazmakta özgür o nedenle polemiğe girmeye gerek yok anlamında dedim. Yoksa biz millet olarak çok nadir suçu kendimizde görürüz. Hatta karşımızdaki forumda bir arkadaşın başından geçtiği gibi ise fazla polemiğe girmeden suçu kabul etmek en iyisi çünkü dediğim gibi hata payları araçlardaki hasar yeri ve durumu ile fotolara bakılarak tramerde karar veriliyor. Sizin tutanağa yazdığınız ve çizdiğiniz kroki çok rol oynamıyor. Hatta çiilen krokiler dediğiniz gibi çok saçma da olabiliyor. Ne yazık ki trafikte bu tür polemikler yüzünden cana kastedebilecek nitelikte canavarlar var aramızda.
    Aynen Benim kazamda ışık fasılalı şekilde yeşil yanarken önümdeki araç geçecek gibi davrandı ama bir anda fikir değiştirip durdu bende geçecek sanarken birden durunca frene bastım ama sonuç kaza Şimdi desemki "sen karasız kaldın" Olmaz İner inmez geçmiş olsun dedim ve suçun tamamının bende olduğunu söyledim İyi dileklerle ayrıldık
    İnşallah ufak tefek kazalarda anlaşmalı ve iyi dileklerle ayrılırız